Jump to content
Konrad

Zmiana domeny dla dużego serwisu

Recommended Posts

Przestraszyli się konkurencji. Kilka dni temu ruszyło gg.pl. GG chyba jako jedyni mogą konkurować z nk?

Jedyni? Zapomniałeś o Facebook'u - to on jest największym zagrożeniem dla NK.

GG kojarzy mi się głównie z komunikatorem, mam jeszcze zainstalowaną starą instalkę bez reklam, radia i innych pierdół.

Portal GG jakoś do mnie nie przemawia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przestraszyli się konkurencji. Kilka dni temu ruszyło gg.pl. GG chyba jako jedyni mogą konkurować z nk?

 

Za jakiś czas pewnie się połączą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak dla mnie, tym ruchem wbili gwóźdź do trumny :) sam nie zaakceptowałem nowego regulaminu i czekam na kasację konta

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak dla mnie, tym ruchem wbili gwóźdź do trumny :) sam nie zaakceptowałem nowego regulaminu i czekam na kasację konta

Od 2,5 lat czytam na forach o ich bliskim upadku i wypisywaniu się z tego serwisu ale jak widać nie padają.

Np. TU

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od 2,5 lat czytam na forach o ich bliskim upadku i wypisywaniu się z tego serwisu ale jak widać nie padają.

Np. TU

 

Nie upadną i niczym nie zaskoczą. Tendencja spadkowa.

 

Edit: być może tego nie zauważyłeś, ale ja np. zaobserwowałem migrację swoich znajomych na facebooka. Zdjęcia znajomych na NK pojawiają się u mnie dużo rzadziej niż jeszcze rok temu.

Edited by e-demon

Share this post


Link to post
Share on other sites
Edit: być może tego nie zauważyłeś, ale ja np. zaobserwowałem migrację swoich znajomych na facebooka. Zdjęcia znajomych na NK pojawiają się u mnie dużo rzadziej niż jeszcze rok temu.

Nie zwracam na to uwagi bo loguję się na nk jak do innego programu pocztowego i odpowiadam na 'maile', ew. raz po raz akceptuję lub odrzucam zaproszenia.

 

Facebook po prostu mi się nie podoba i szkoda mi na niego czasu.

Loguję się najczęściej wtedy jak otrzymam informację od kogoś, że czeka aż go zaakceptuję do grona znajomych.

Jest to moment, w którym przelatuję wzrokiem po stronie głównej i najczęściej po krótkiej chwili wychodzę.

 

Gdyby Daniel nie umieścił tam zdjęć z MD, pewnie w ogóle bym się nie zarejestrował na FB prywatnie.

 

edit:

Wcześniej docierały wiadomości

Masz nową wiadomość na portalu nasza-klasa.pl

teraz

Masz nową wiadomość na portalu nk.pl

Odnoszę wrażenie, że promując nowy adres zmniejszają rangę marki.

Ja bym prawdopodobnie napisał

Masz nową wiadomość na/w portalu Nasza Klasa
Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy mnie się wydaje, czy po ostatnim wyroku w sprawie naruszenia praw autorskich zmienił sie punkt 6 regulaminu NK?

 

ART. 6PRAWA AUTORSKIE

 

Użytkownik poprzez umieszczenie Danych, w szczególności wizerunku, materiałów lub wypowiedzi na Koncie własnym lub innego Użytkownika udziela NK niewyłącznej licencji na wykorzystywanie, utrwalania w pamięci komputera, zmienianie, usuwanie, uzupełnianie, wykonywanie publiczne, wyświetlanie publiczne, zwielokrotnianie i rozpowszechnianie (w szczególności w Internecie) tych Danych.

 

ale jednocześnie jest napisane:

 

Zgodnie z ustawą z dnia 23 kwietnia 1964 r. kodeks cywilny (Dz. U. Nr 16, poz. 93, z późniejszymi zmianami) oraz ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631, ze zmianami) wyrażam zgodę na nieodpłatne przetwarzanie i wykorzystanie przez spółkę „Nasza Klasa Sp. z o.o.”, z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. gen. J. Bema 2 (dalej również: „Spółka”:) mojego zdjęcia głównego (w tym wizerunku) umieszczonego w ramach portalu prowadzonego pod adresem nk.pl (dalej również: „Serwis”;) wraz z imieniem, nazwiskiem lub pseudonimem w celu umożliwienia prawidłowego i pełnego funkcjonowania świadczonych przez Spółkę usług lub funkcjonalności, jak również w celach reklamowych Spółki i jej kontrahentów, w ramach Serwisu lub poza Serwisem, w szczególności realizując cel społecznościowy. Udostępnione przeze mnie dane osobowe, wizerunek będą chronione przez Spółkę z zachowaniem najwyższej staranności, a w szczególności nie zostaną bezprawnie przekazane przez Spółkę podmiotom trzecim.

 

Czy do wizerunku zalicza się również zdjęcie?

 

Czy to oznacza, że akceptując regulamin, akceptuję również, że NK.pl ma prawo wykorzystać np. mój wizerunek (zdjęcie) w akcjach marketingowych czy jednak nie wykorzysta? Do tej pory nie wolno było tego robić. Ciekaw jestem opinii GIODO nt. nowego regulaminu.

 

Jak odznaczę 2 punkty regulaminu, z którymi się nie zgadzam, to chyba da się przejśc dalej. pojawia się potwierdzenie, z jaką polityką się zgodziłem.

 

regulaminnk.jpg

 

regulaminnk2.jpg

 

regulaminnk3.jpg

 

I na końcu taki kwiatek:

 

Nie zaakceptowałeś wszystkich zgód koniecznych do prawidłowego świadczenia na Twoją rzecz usługi serwisu oraz usług w ramach serwisu, co jest równoznaczne z rozwiązaniem umowy z ważnych powodów. Możesz cofnąć swoją decyzję w wyznaczonym terminie 30 dni. Zaakceptuj wszystkie zapisy.

 

Chyba musi się temu przyjrzeć GIODO lub jakiś prawnik. jest wybór, iż można czegoś nie zaakceptować, ale to i tak prowadzi do wypowiedzenia umowy korzystania z serwisu..

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja bym prawdopodobnie napisał
Masz nową wiadomość na/w portalu Nasza Klasa

 

Tylko że ich serwis nie nazywa się już Nasza Klasa.

Stara nazwa i nasza-klasa.pl jako główna domena bardziej mi się podobała.

Edited by michkol

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogólnie rzec biorąc zmiany na minus, poważnie zastanawiam się nad likwidacją konta, gdyż dawny czar tego portalu minął już bezpowrotnie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

btw: Wie ktoś, czy domena n-k.pl należy do naszej-klasy? Domena przekierowuje na stronę naszej-klasy, a jednocześnie wystawiona jest w dropped.pl. Dziwne, że ktoś nie wykorzystuje tak wielkiego ruchu. :) No chyba, że sam ruch jest sprzedawany.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pusto i głucho w tym nagłówku...

Zauważyłem, że puste jest też miejsce na reklamę.

Czyżby stracili reklamodawców ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zauważyłem, że puste jest też miejsce na reklamę.

Czyżby stracili reklamodawców ?

Wyłącz adblocka. :P

 

Jak moga stracić reklamodawców, jak wielu reklamodawców jedzie zasięgowo, a NK jest jednym z pierwszych adresów do kampanii zasięgowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawe, co tam NK znów majstruje.

 

logomnkbirthdayday17iyu.gif

 

Może dokupili e-NK.pl??? :)

pewno zmienią nazwę na classbook (to nie moja rezerwacja) ;)

Edited by Jarek17

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zmienili na m.nk.pl ...

Gratulacje dla właściciela mnk.pl :) , natomiast

m-nk.pl oczekuje w kolejce na rejestrację
Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gratulacje dla właściciela mnk.pl :) , natomiast

 

Ponieważ licho nie śpi, a "m" kojarzy mi się z mailem to ja wrzuciłem do rezerwacji:

 

nk.mail.pl i mailnk.pl ;)

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ponieważ licho nie śpi, a "m" kojarzy mi się z mailem to ja wrzuciłem do rezerwacji:

 

nk.mail.pl i mailnk.pl :)

 

m.nk.pl i podpis portal w komórce

 

 

m jak mobile

Share this post


Link to post
Share on other sites
m.nk.pl i podpis portal w komórce

 

 

m jak mobile

 

Właśnie też to zauważyłem ;)

 

m.nk.pl

 

Wersja lajt nk :)

 

Co ciekawe nklajt.pl jest zarejestrowana od maja zeszłego roku, tak samo jak nkmobile.pl za to lajtnk*pl oraz mobilenk*pl już nie ;)

 

Edit: drobna pomyłka przy mobile :)

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×