Jump to content
Konrad

Zmiana domeny dla dużego serwisu

Recommended Posts

No i kto miał rację? Od początku mówiłem że chodzi tu tylko o zmianę loga z zachowaniem pełnej nazwy ;)

 

Wiele osób tak uważało...

Share this post


Link to post
Share on other sites
no to nie miałeś racji w takim razie bo wcześniej portal nazywał się nasza-klasa.pl, a teraz naszaklasa

 

Fakt, mały mankament, ale byłem blisko.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fakt, mały mankament, ale byłem blisko.

Może i miałeś rację bo tak na prawdę to nie zostało jasno przyjęte co jest nazwą serwisu. Domena, to co jest zapisane w logo strony, a może coś innego? ;) Temat z pozoru wydaje się nieważny, ale tak nie jest bo konsekwencją tego mogą być sprawy takie jak świstak.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A dlaczego jeszcze nikt nie regnął domeny pod inicjatywę userów koniecnaszaklasa.pl :D

 

KoniecNK.pl

 

Lepsza i jeszcze wolna :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie nowe logo to totalne rozczarowanie...Poprzednie było zdecydowanie lepsze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

to nawet nie jest logo... to font w 2 kolorach :D

Jak bym design tej "klasy" przedstawił jakiemuś z moich klientów to by bylo po kontrakcie.

 

BTW ... Widać jasno trend odcinania się od łaczenia znajomosci klasowych w stronę Polskiej wersji Facebook'a.

Niestety NK to okręcik kilkumasztowy wypływajacy naprzeciw kilku lotniskowcom FB.

 

FB vs NK :D ....papa panie Gabka za 1 zł

 

876854a6b253854cf6dbbf9050d416d2.jpg

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites
BTW ... Widać jasno trend odcinania się od łaczenia znajomosci klasowych w stronę Polskiej wersji Facebook'a.

Mam podobne odczucia. NK na siłę szuka dla siebie nowej formuły, a przez to staje się coraz bardziej nijaka, dla wszystkich i dla nikogo. Wygląda to tak, że ten oklejony reklamami okręt zaczyna nabierać wody.

Share this post


Link to post
Share on other sites
to nawet nie jest logo... to font w 2 kolorach :P

Jak bym design tej "klasy" przedstawił jakiemuś z moich klientów to by bylo po kontrakcie.

 

Dokładnie, to już na Allegro lepsze logo sprzedają :)

 

BTW ... Widać jasno trend odcinania się od łaczenia znajomosci klasowych w stronę Polskiej wersji Facebook'a.

Niestety NK to okręcik kilkumasztowy wypływajacy naprzeciw kilku lotniskowcom FB.

 

Oby na tym nie stracili, tak samo jak straciło Grono, chcąc za wszelką cenę zwiększyć ilość funkcjonalności i konkurować z NK. Efekt tej konkurencji jaki był każdy wie. Na pewno mniej by stracili, gdyby pozostali przy swojej konserwatywnej formie zamkniętego forum użytkowników.

 

A co do okręcików... nie sądzę, aby NK zawojowała rynek i powstrzymała wejście FB, ale z drugiej strony mały okręcik na swoim terytorium działa lepiej niż wielka fregata na obcej ziemi :) To trochę tak jak z Allegro i eBayem. eBay chociaż władował grubą kasę to i tak nic mu nie wyszło z planów podbicia polskiej ziemi i jak wiesz zawinął się kilka miesięcy temu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy domena g.com do kogoś należy czy jest zablokowana przez ICANN lub inną organizację, która nadzoruje m.in. domeny .com? Whois daje jakieś dziwne wyniki.

 

Skoro mamy gmail i inne skróty to pewnie doczekalibyśmy się i g.com jako skrót do samej wyszukiwarki. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
post-5635-1262966727_thumb.png

Nie ma już " Nasza Klasa miejsce spotkań" tylko jest NK miejsce spotkań".

edit: nowe logo

post-1301-1277212706_thumb.jpg

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie ma już " Nasza Klasa miejsce spotkań" tylko jest NK miejsce spotkań".

nasza-klasa.pl przekierowuje na nk.pl :)

Ciekawy ruch, ale logotyp to mają beznadziejny...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie ma już " Nasza Klasa miejsce spotkań" tylko jest NK miejsce spotkań".

 

Moim zdaniem niezbyt dobry ruch. No i jakoś pusto im się tam zrobiło (w porównaniu do wklejonego przez Ciebie screena).

Share this post


Link to post
Share on other sites

W ogóle mi się nie podoba... Pusto i głucho w tym nagłówku...

Ale prawda jest taka, że bardzo często wszelkie zmiany są mocno krytykowane do czasu aż się ludzie do nich przyzwyczają i zaakceptują. Pewnie teraz też tak będzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

Ale prawda jest taka, że bardzo często wszelkie zmiany są mocno krytykowane do czasu aż się ludzie do nich przyzwyczają i zaakceptują. Pewnie teraz też tak będzie.

W tym przypadku problem polega na tym, że jak ktoś mówił "wejdź na naszą klasę" to było wiadomo o co chodzi a teraz jak ktoś powie "wejdź na enkę" to odruchowo będzie się kojarzyć z telewizją N (przynajmniej mi się tak kojarzy) :)

Edited by mdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strasznie śmiesznie wygląda to nowe logo "NK". Samo "NK" jest ok, ale napis "miejsce spotkań" nie pasuje mi do reszty. Przynajmniej nie w takiej formie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przestraszyli się konkurencji. Kilka dni temu ruszyło gg.pl. GG chyba jako jedyni mogą konkurować z nk?

Edited by ArturZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×