Jump to content
Sign in to follow this  
Xaxs

Przechwytywanie

Recommended Posts

Witam. Przepraszam za poprzedni post, ale coś pokombinowałem MEA KULPA zaraz chyba dostanę ostrzeżenie.

Ale do rzeczy:Czy zlecenie przechwytywania domen np: w Dropped.pl dotyczy tylko i wyłącznie domen zarejestrowanych u tego rejestratora czy u wszystkich rejestratorów w Polsce. Sorry za takie pytania ale dopiero RACZKUJĘ w tym BIZNESIE ;) Dzięki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny, które można przechwycić to domeny nigdzie już nie-zarejestrowane.

Zlecenie domeny do przechwycenia u dowolnego "łapacza" skutkuje polowaniem na dowolną domenę będącą w "obiegu", czyli spadającą.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domeny, które można przechwycić to domeny nigdzie już nie-zarejestrowane.

Zlecenie domeny do przechwycenia u dowolnego "łapacza" skutkuje polowaniem na dowolną domenę będącą w "obiegu", czyli spadającą.

maryuse, aleś namieszał! On z tego nic nie zrozumie.

 

@xaxs

 

Do przechwycenia możesz dodać każdą domenę (która pierwotnie została zarejestrowana u dowolnego rejestratora), która już weszła w fazę wygasania /spadania/ i która została wyszczególniona na specjalnej liście w PPD.pl, Dropped.pl, ParkDomen.pl (u tych rejestratorów można łapać domeny).

Share this post


Link to post
Share on other sites

W PPD.pl można dodać domenę w dowolnym stanie, nie tylko wygasającą i nie tylko z listy. Domena będzie po prostu oczekiwać i jeśli spadnie, zostanie przechwycona. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja się jeszcze dopytam o to przechwytywanie. Czy opłatę za przechwycenie (np. 40 zl w dropped) płaci się gdy dojdzie do tego przechwycenia, czy z góry się płaci bez względu czy uda mi się przechwycić domenę czy ktoś inny mnie ubiegnie ? Czy to jest to samo co zakładanie opcji na domenę ? - jeszcze nie czaję tego, wytłumaczcie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy opłatę za przechwycenie (np. 40 zl w dropped) płaci się gdy dojdzie do tego przechwycenia, czy z góry się płaci bez względu czy uda mi się przechwycić domenę czy ktoś inny mnie ubiegnie ?

 

Płacisz w momencie kiedy domena zostaje przechwycona dla Ciebie (byłaś jedyną osobą,która zleciła przechwycenie domeny).Jeżeli kilka osób zleciło przechwycenie domeny trafia ona na aukcję .

Edited by plachcik

Share this post


Link to post
Share on other sites
Płacisz w momencie kiedy domena zostaje przechwycona dla Ciebie (byłaś jedyną osobą,która zleciła przechwycenie domeny).Jeżeli kilka osób zleciło przechwycenie domeny trafia ona na aukcję .

Aha rozumiem, czyli płatności sa pobierane w momencie realizacji. A w przypadku jeśli dojdzie jednak do tej prywatnej aukcji i okaże się ze jednak cena przerasta moje możliwości, to po wycofaniu się z aukcji tez nie ponoszę żadnych kosztów ceny opcji itp)?

 

 

i jeszcze chciałam o ostanie zapytać- jeśli chce założyć opcje na domenę, która jest po zakończeniu okr. rozliczeniowego (wynika to z bazy WHOiS), to jeśli jest tam zaznaczone ze opcji brak- to znaczy ze nikt jeszcze nie założył na nią opcji ? i analogicznie jeśli jest jakaś data przy opcji to znaczy ze już ktoś ja zarezerwował ?

Edited by katrina

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aha rozumiem, czyli płatności sa pobierane w momencie realizacji. A w przypadku jeśli dojdzie jednak do tej prywatnej aukcji i okaże się ze jednak cena przerasta moje możliwości, to po wycofaniu się z aukcji tez nie ponoszę żadnych kosztów ceny opcji itp)?

Płatność jest pobierana od tego, który wygra aukcję a nie od powodzenia przechwycenia.

Jeśli przynajmniej dwie osoby dodały domenę do przechwycenia i żadna nie licytuje - płaci ten, kto pierwszy dodał domenę do przechwycenia.

Przechwycenie to nie opcja. Opcja może być tylko jedna, przechwytujących może być wielu.

 

i jeszcze chciałam o ostanie zapytać- jeśli chce założyć opcje na domenę, która jest po zakończeniu okr. rozliczeniowego (wynika to z bazy WHOiS), to jeśli jest tam zaznaczone ze opcji brak- to znaczy ze nikt jeszcze nie założył na nią opcji ? i analogicznie jeśli jest jakaś data przy opcji to znaczy ze już ktoś ja zarezerwował ?

Nie założysz opcji na domenę wygasająca.

Na resztę odpowiem TAK.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie założysz opcji na domenę wygasająca.

Na resztę odpowiem TAK.

 

 

Aha, czyli opcje sa tylko na zajęte jeszcze domeny, którym nie skończył się okr. rozliczeniowy?

To już nie rozumiem, na jakie mogę zakładać opcje- na czyjeś które jeszcze maja co najmniej mies ważności czy jak?- to bez sensu w tedy skąd mam sie dowiedzieć o wartościowych domenach ze niedługo mogą być wolne? bo te co maja wygasać są ogłaszane, inne nie ...

Ja założyłam taka opcje (to to samo co rezerwacja na przechwycenie tak?) to zlecenie zostało przyjęte, nie miałam żadnego komunikatu ze nie można. Poza tym ta domena nie wygasła jeszcze tylko dopiero za gdzieś 2 tyg., ale to to samo co wygasająca tak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

to ja jeszcze ostatnie pytanie i na dzisiaj starczy- Czy da się sprawdzić, gdy dodam domenę do przechwycenia, czy dużo osób che przechwycić tą domenę ? Czy to się dopiero okazuje w chwili jej wygaśnięcia i jest ew. licytacja ? Do samego końca mam niepewność ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
to ja jeszcze ostatnie pytanie i na dzisiaj starczy- Czy da się sprawdzić, gdy dodam domenę do przechwycenia, czy dużo osób che przechwycić tą domenę ? Czy to się dopiero okazuje w chwili jej wygaśnięcia i jest ew. licytacja ? Do samego końca mam niepewność ?

Nie da się tego sprawdzić zanim domena nie trafi na aukcję (wie to jedynie operator serwisu przechwytującego).

Share this post


Link to post
Share on other sites
https://www.dropped.pl/joincatch.php

Tutaj możesz się zorientować ilu jest chętnych do przechwycenia. Każde 5 zł to jeden chętny.

W PPD nie poznasz liczby chętnych.

Ale to dopiero po złapaniu domeny :( Czyli jak nie dodasz domeny do przechwycenia (bez wiedzy ile osób dodało daną domenę do łapania) i będziesz chciał/a brać udział w aukcji - płacisz gapowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale to dopiero po złapaniu domeny :( Czyli jak nie dodasz domeny do przechwycenia (bez wiedzy ile osób dodało daną domenę do łapania) i będziesz chciał/a brać udział w aukcji - płacisz gapowe.

To się zgadza, czyli odejmuje jedna "piątkę" i już widzi jaki tłok jest. To nie przeszkadza, żeby dodała do przechwycenia - zawsze potem może sprawdzić czy grzać procesor czy nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podepnę się, bo nigdy wcześniej nie interesowałem się opcjami czy przechwytywaniem, ale okazuje się to dobry sposób na tanie przedłużenie własnej domeny/domen. Stąd moje pytanie.

 

Mam domenę (kiedyś rejestrowana w promocji Home.pl), jest ważna do 25.05.2010, wiadomo, że przy cenach przedłużeń w Home.pl raczej się nie zdecyduję :ph34r:

 

Jak wykombinować, żeby było najtaniej i najpewniej (czy jest możliwość 100% pewności, że domena trafi do mnie ?), a więc pytanie - Opcja czy Przechwytywanie ? Bo i tak nie do końca to rozumiem.

 

Proszę o pomoc.

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Załóż opcję, to jedyny sposób na 100% pewność. Dodanie do przechwycenia nie dość że wcale nie oznacza że dany łapacz ją złapie, to w dodatku jeśli jednak złapie, to możesz obudzić się w środku aukcji z 10 innymi osobami. :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak to jest z opłatą za przechwycenie (40 zl) w dropped ?- tzn. Jeśli domena którą zarezerwowałam do przechwycenia zostanie wystawiona jednak do licytacji ( bo więcej osób tez dało ją do przechwycenia) a ja nie wygram tej licytacji bądź zrezygnuje- to płacę i tak za przechwycenie te 40 zl, mimo iż nie mam tej domeny czy nie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie. Płacisz tylko jak wygrywasz aukcję (wylicytowaną kwotę), albo jeśli byłaś sama i nie było aukcji (20 lub 40zł).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie. Płacisz tylko jak wygrywasz aukcję (wylicytowaną kwotę), albo jeśli byłaś sama i nie było aukcji (20 lub 40zł).

Aha, dzięki..to spoko..myslalam ze moze kasa przepada. Czyli nie maryzyka= nie mam domeny to nie płacę nic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×