Jump to content
Sign in to follow this  
kob22

domeny .pl i transfer

Recommended Posts

Witam,

jako że wygasa mi 20 domen w home.pl napisałem piękne pismo do nich o wydanie kod authinfo.

 

Kody dostałem, ale dziś chcę przenieść domeny i dostaję komunikat, że domena nie może być transferowana na 5 dni przed końcem ważności.

Gały prawie mi wyskoczyły z oczodołów, bo byłem przekonany, że mogę przenieść domeny i na godzinę przed wygaśnięciem.

 

 

Da rady coś z tym zrobić ? Bo 99 zł netto nie zamierzam płacić za odnowienie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

wątpię abyś dał coś radę teraz zrobić ... trzeba było wcześniej o tym pomyśleć, z tego co się orientuję to domeny nie można chyba przenosić już 14 dni przed wygaśnięciem, chociaż mogę się mylić.

 

Teraz zostaje Ci tylko założenie opcji na te domeny i złapanie ich.

Share this post


Link to post
Share on other sites

odp z bok dropped w tym temacie:

Niestety jest to blad NASK i dotyczy wszystkich rejestratorow - poki co nie

mozna transferowac domen do 5dni przed ich wygasaniem - dopiero jak zaczna

wygasac mozna je przetransferowac z jednoczesnym odnowieniem.

głowa do góry kody zadziałają w postępowaniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie miałem się zapytać, jak to jest z transferami polskich domen... do tej pory nigdy domen .pl nie transferowałem (chyba, że przez opcję :ph34r:) i nie wiem jak to wygląda z terminami...

Na stronie Nask stoi:

Transfery mogą odbywać się:

pomiędzy Partnerami NASK - na zasadach określonych regulaminami świadczenia usług poszczególnych Partnerów

Hehe, no fajnie, ale mój rejestrator takich informacji nie udostępnia albo nie potrafię ich znaleźć (raczej to pierwsze)... No i teraz nie wiem jak to będzie gdy domena wygaśnie, czy na 100% będzie można przeprowadzić transfer? Czy rejestrator nie ma przypadkiem możliwości jego zablokowania... no tak, ma, bo może teraz sam automatycznie przedłużyć domenę, tak? Czyli w sytuacji, gdy nie jest to jasno określone przez rejestratora lepiej nie ryzykować i zrobić to wcześniej...

 

kob22: zawsze możesz też założyć opcje na swoje domeny u innego rejestratora i w taki sposób przenieść te domeny (tylko pamiętaj, że nie można zakładać opcji na własne domeny - uśmiechnij się do rodziny). Oczywiście opcja = kilkutygodniowe niedziałanie domeny (bo wpierw musi ona wygasnąć)

Share this post


Link to post
Share on other sites

6 dni NASK narzucił już dawno (przy przekształceniu swojego systemu dla Partnerów), ale nie chce mi się wierzyć żeby domenę po dacie wygaśnięcia dało się transferować. Potwierdzi to ktoś jeszcze?

Edited by amfre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny nie można transferować na 6 dni przed wygaśnięciem, nawet z jednoczesnym odnowieniem. Jedyne wyjścia to odnowić u obecnego rejestratora lub przetransferować ją po wygaśnięciu, z jednoczesnym odnowieniem, co jednak będzie się wiązało z dodatkową opłatą „karną”.

 

Jest to zabezpieczenie przed sytuacją, gdzie abonent inicjuje transfer (bez przedłużenia) i potwierdza go tuż przed wygaśnięciem - i jeśli domena nie ma blokady zapobiegającej automatycznemu przedłużeniu, to domena zostanie przedłużona na koszt rejestratora. Zwracałem NASK-owi uwagę na absurd tego, że w ciągu tych sześciu dni nie można transferować domeny z jednoczesnym odnowieniem, ale otrzymałem odpowiedź w tonie „pocałuj nas w dupę”, że to zostało wprowadzone na prośbę partnerów i nie mają planów tego zmieniać. :ph34r:

 

Aha, no i oczywiście można jeszcze założyć opcję...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jedyne wyjścia to (...) przetransferować ją po wygaśnięciu, z jednoczesnym odnowieniem, co jednak będzie się wiązało z dodatkową opłatą „karną”.

 

Proszę o szczegóły. Jak pamiętam kiedyś nie było w żadnym wypadku opcji transferu po dacie wygaśnięcia. Czy wobec tego dla domen wygasłych rejestrator też ma obowiązek wydawać kod authinfo czy może taki transfer jest możliwy tylko w oparciu o kod uzyskany wcześniej?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zwracałem NASK-owi uwagę na absurd tego, że w ciągu tych sześciu dni nie można transferować domeny z jednoczesnym odnowieniem, ale otrzymałem odpowiedź w tonie ?pocałuj nas w dupę?, że to zostało wprowadzone na prośbę partnerów i nie mają planów tego zmieniać. :ph34r:

Ja też :)

 

Proszę o szczegóły. Jak pamiętam kiedyś nie było w żadnym wypadku opcji transferu po dacie wygaśnięcia. Czy wobec tego dla domen wygasłych rejestrator też ma obowiązek wydawać kod authinfo czy może taki transfer jest możliwy tylko w oparciu o kod uzyskany wcześniej?

Zawsze była taka opcja (wraz z odnowieniem domeny), tylko rejestratorzy jej nie udostępniali.

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proszę o szczegóły. Jak pamiętam kiedyś nie było w żadnym wypadku opcji transferu po dacie wygaśnięcia. Czy wobec tego dla domen wygasłych rejestrator też ma obowiązek wydawać kod authinfo czy może taki transfer jest możliwy tylko w oparciu o kod uzyskany wcześniej?

 

Opcja transferu wygasającej domeny z jej jednoczesnym odnowieniem (transfer wygasającej bez odnowienia nie jest możliwy) była (dla rejestratora) dostępna zawsze, kod authinfo można (tzn. rejestrator może) pobrać również w trakcie wygasania domeny, można też użyć kodu pozyskanego wcześniej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to wszystko wiem. Czyli zapewne teraz rejestratorzy chętniej zaczną udostępniać możliwość transferu domeny wygasłej wraz z odnowieniem. Jakieś info gdzie jest to już możliwe? :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites
No to wszystko wiem. Czyli zapewne teraz rejestratorzy chętniej zaczną udostępniać możliwość transferu domeny wygasłej wraz z odnowieniem. Jakieś info gdzie jest to już możliwe? :)

 

W PPD.pl od zawsze. :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×