Jump to content
OKk

skradzione domeny

Recommended Posts

witam - jak można odzyskać skradzione domeny.

 

Znikły mi z Panelu w AZ.pl

 

Transferem wewn. Az.pl (5domen)

 

Napisałem na : transfer@az.pl , info@nask.pl

 

Czy dam radę wogóle je odzyskać?

Share this post


Link to post
Share on other sites
witam - jak można odzyskać skradzione domeny.

 

Znikły mi z Panelu w AZ.pl

 

Transferem wewn. Az.pl (5domen)

 

Napisałem na : transfer@az.pl , info@nask.pl

 

Czy dam radę wogóle je odzyskać?

 

a dostales jakis e-mail zeby potwierdzic transfer? mi sie wydaje ze takie cos zawsze robilem?

przy kilkudziesieciu domenach juz nie ma szans zeby nad wszsytkimi panowac!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

chodzi o to że ktoś wszedł do panelu zmienił emaila kontaktowego dla domen i wtedy link już do mnie nie przyszedł..

całe szczęście że wszystkich domen mi nie zabrał - ale te najlepsze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

szok...Ja właśnie zawsze się tego bałem, zmiana adresu email potem modyfikuj i już można sobie zagarnąć domeny...Na szczęscie jest coś takiego jak cesja papierowa, nie musisz zgłaszać tego do NASK ( już prędzej na policję) tylko do Az.pl a oni poproszą tego kto ma te domeny o papierową cesję z twoim podpisem i jeśli nie będzie tego miał ( jeśli sfałszuje podpis to za to idzie się siedzieć) to Az.pl zwraca domeny poprzedniemu właścicielowi, tylko nie wiem jak to jest jeśli domeny zmieniły rejestratora ale chyba nie było tak szans aby to tak szybko zrobił...To pierwszy taki wałek o którym słysze z zagarnięciem a raczej wręcz z kradzieżą domen, oj rosną domeny w siłę i cenę...Niedługo będzie nowy rodzaj kradzieży "na domenę" :P

 

Przypomnij sobie komu ostatnio sprzedawałeś domenę i robiłeś to poprzez transfer bo tak właśnie mógł poznać twoje ID.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To pierwszy taki wałek o którym słysze z zagarnięciem a raczej wręcz z kradzieżą domen, oj rosną domeny w siłę i cenę...Niedługo będzie nowy rodzaj kradzieży "na domenę" :P

 

Na rynku domen globalnych zdarza się to cały czas...

 

Przypomnij sobie komu ostatnio sprzedawałeś domenę i robiłeś to poprzez transfer bo tak właśnie mógł poznać twoje ID.

 

Prostsza metoda – wystarczy znać mail i jeśli jest na jakimś serwerze darmowych kont, „odzyskać” hasło (np. przez odpowiedź na pytanie kontrolne – banalnie proste jeśli się kogoś zna – albo płacąc parędziesiąt złotych hackerom oferującym takie „usługi”). Potem odebrać maila, kliknąć na link i zrobione.

Oczywiście nikogo nie namawiam do stosowania takich metod, raczej chcę uświadomić posiadaczom domen, że powinni przykładać dużą wagę do ich zabezpieczenia.

 

A tak na marginesie: jak się zmienia dane domeny, to chyba przychodzi mail z potwierdzeniem z NASK, prawda? Czy może jeśli się zmieni tylko maila, to wtedy nie przychodzi? Ale jeśli przychodzi, to tym bardziej prawdopodobna jest wersja z włamaniem na konto pocztowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
witam - jak można odzyskać skradzione domeny.

 

Znikły mi z Panelu w AZ.pl

 

Transferem wewn. Az.pl (5domen)

Jak dla mnie szok. Musisz zrobic tak jak radzi 911

 

Myslalem ze w az.pl jest takie fajne bo cesje mozna zrobic bez paperkow a to jednak jest potrzebne

 

Mysle ze dobrym sposobem jest trzymanie domen pod roznymi ID z roznymi haslami.

A te najcenniejsze trzeba ukryc na osobnym koncie i nie robic z niego transferow do nikogo nawet do znajomych

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myslalem ze w az.pl jest takie fajne bo cesje mozna zrobic bez paperkow a to jednak jest potrzebne

 

Bo to jest fajne – wygodne i szybkie. A w razie wątpliwości, AZ prosi o przefaksowanie cesji w celu weryfikacji i po sprawie.

Jak do tej pory (a przekazałem w ten sposób już paręset domen) nie zdarzyły mi się żadne problemu z tym związane, aż do zeszłego miesiąca, kiedy

pewien krętacz sprzedał mi domeny i „wysłał” cesje, które już trzeci tydzień idą, a w międzyczasie wysłał do AZ wniosek o wydanie authinfo i zaczęła się

zabawa. Jak na razie domena jest w kwarantannie, ja czekam na cesje, AZ czeka na faks, a policja siedzi i nie może się doczekać kolejnej prostej sprawy do rozwiązania.

 

Mysle ze dobrym sposobem jest trzymanie domen pod roznymi ID z roznymi haslami.

A te najcenniejsze trzeba ukryc na osobnym koncie i nie robic z niego transferow do nikogo nawet do znajomych

 

Jassssne, może od razu w skarpetce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narazie mam IP i ID w Az.pl - poprosilem providera + az.pl o udostępnienie danych

 

odezwał się na gg o "haracz" ..

 

Zapłacić czy inaczej to załatwić?.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Narazie mam IP i ID w Az.pl - poprosilem providera + az.pl o udostępnienie danych

 

odezwał się na gg o "haracz" ..

 

Zapłacić czy inaczej to załatwić?.

 

co Ty jakis leszcz jestes, ze bedziesz placic? masz namiary to zloz mu wizyte - jak dostanie raz konkretnie w morde to sie ogarnie na przyszlosc ...

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisz mu, że się zastanawiasz i pogadaj z nim tak, żeby było jasne i klarowane, że włamał się na Twoje konto i teraz probuje od Ciebie wyciągnąć kase. Następnie zadzwoń do AZ i pogadaj z nimi, żeby Ci od razu podali kto to transferował i co oni w tej sprawie zrobią. Powiedz, że ktoś żąda od Ciebie okupu i że taka sytuacja w AZ jest nie do pomyślenia. Jako ISP powinni skontaktować się z właścicielem domeny i dowiedziec się czy zostało to zrobione na podstawie jakiegoś dokumentu czy bezprawnie. Jeśli powiedzą Ci, że nic nie zrobią, albo że się temu przyglądną to zadzwoń to NASK. Jeśli NASK też niewiele będzie w tej sprawie zrobić - powiedz gościowi, że masz logi i że ma ostatnią szanse oddać domeny, bo inaczej idziesz na policję zgłosić sprawę o wyłudzenie. Ślady napewno zostawił, czy to w systemie AZ (brute-force lub inna próba ataku) czy też będąc online na GG. Chwilę to potrwa, ale wytropią go. Potem możesz mu założyć sprawę cywilną.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Napisz mu, że się zastanawiasz i pogadaj z nim tak, żeby było jasne i klarowane, że włamał się na Twoje konto i teraz probuje od Ciebie wyciągnąć kase. Następnie zadzwoń do AZ i pogadaj z nimi, żeby Ci od razu podali kto to transferował i co oni w tej sprawie zrobią. Powiedz, że ktoś żąda od Ciebie okupu i że taka sytuacja w AZ jest nie do pomyślenia. Jako ISP powinni skontaktować się z właścicielem domeny i dowiedziec się czy zostało to zrobione na podstawie jakiegoś dokumentu czy bezprawnie. Jeśli powiedzą Ci, że nic nie zrobią, albo że się temu przyglądną to zadzwoń to NASK. Jeśli NASK też niewiele będzie w tej sprawie zrobić - powiedz gościowi, że masz logi i że ma ostatnią szanse oddać domeny, bo inaczej idziesz na policję zgłosić sprawę o wyłudzenie. Ślady napewno zostawił, czy to w systemie AZ (brute-force lub inna próba ataku) czy też będąc online na GG. Chwilę to potrwa, ale wytropią go. Potem możesz mu założyć sprawę cywilną.

 

a co , jak przetransferowal domene na konto z lewymi danymi?

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
a co , jak przetransferowal domene na konto z lewymi danymi?

A kto powiedział, że musi chodzić o dane. Policja dojdzie do niego po adresie IP. A nawet jak robił to przez proxy to też można to ustalić. Pomijając że często w takich przypadkach ludzie są głupi i nie korzystają z proxy.

 

Z ciekawości - jak on chce tą kase? Przelewem? :P Czy pod mostem w nieznaczonych banknotach? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z ciekawości - jak on chce tą kase? Przelewem? :P Czy pod mostem w nieznaczonych banknotach? :P

 

haha, to Ci sie udalo :P

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Pytałem się czy mu zapłacić ;-) - bo niewiem co jest najlepsze .

 

Do az.pl poszedł mail + nask , jutro do nich zadzwonie :P

 

IP - mam normalne . Typek jest z Kluczborka - IP z GG, więc raczej z proxy nie korzysta :-)

 

Do providera też poszedł mail :P

 

A jutro telefony wykonam :]

 

A kasę - chciał przelewem ;-)

 

Tylko właśnie mam problem zmienił dnsy - na domenie na której mam ruch 30k uu dziennie ... - i to mnie bardzo martwi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwszy raz slysze o takim incydencie na .PLkach, trzymam kciuki za szybkie wyjasnienie sprawy ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież to podchodzi pod paragraf ( kradzież/wyłudzenie). Ja bym tego tak nie zostawił. :P

Dobrze mówisz.

OKk -> Złóż doniesienie na Policję, o kradzież i próbę wymuszenia. Oni będą wiedzieli jak to rozwiązać. Jak koleś poda nr konta do wpłaty "haraczu" to już go masz. Jeśli naprawde te domeny zarabiają jakąś konkretną kasę, to załóż mu sprawę w sądzie o odszkodowanie za utracone korzyści.

 

Tak ja to widzę.

TN

 

PS. A samosądy itp., to kiepskie rozwiązanie, bo za miesiąc on przyjedzie z większą ekipą do Ciebie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
te domeny juz nie sa u mnie na koncie tyle chce ci tylko powiedziec

wiec nie lodz sie ze tak szybko je odzyszka... juz przeszly przez pare osob :P)

i przede wszystkim nie sa juz w az.pl tym gownie!!

zreszta co ci duzo bede mowil... dzwon gdzie chcesz palancie

 

takie coś na gg napisł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i co? Naprawde je przeniósł do innego registrara? Przecież nie zrobił tego nie mając authinfo, a w niedziele chyba go nie dostał, bo nie przypuszczam, żeby AZ wydawało authinfo automatycznie?

 

W poniedziałek dzwoń do AZ i NASKu. W AZ powiedz, żeby nie wydawali authinfo. Zadzwoń jeszcze do sądu polubownego przy PIIT. W razie czego założ sprawę w tym sądzie, wtedy domena zostanie przyblokowana, nie będzie można z nia nic robić. A jeśli gość nie przyjmie warunków sądu polubownego to domeny zostaną mu odebrane. Jak przyjmie to wykażesz, że domeny zostały skradzione, a on zapłaci 3000zł kosztów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
sprzedam je komus bez cesji - o to dupy nie buj

 

- heh

A co będzie jeśli 3ciej osobie sprzeda ?

 

- Zadzwonię zadzwonię...

- Raczej nie mógł zrobić tego (bo kodu Auth do nich nie brałem).

A Whois jest Rejestrator : Az.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co będzie jeśli 3ciej osobie sprzeda ?

 

Nic nie będzie - nie może sprzedać czegoś co do niego nie należy. Bez AuthInfo nie ma cesji, bez cesji nie ma zmiany właściciela, bez zmiany właściciela nie może sprzedać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak sprzeda osobie trzeciej to i tak ją odzyskasz, a on będzie musiał zwrócić pieniądze. Taka transakcja będzie nieważna z uwagi na wady prawne przedmiotu umowy. Ten kto ją kupi zostanie jej właścicielem jeśli w ciągu 3 lat od zakupu jej nie odzyskasz (art 169, § 2):

 

Art. 169. § 1. Jeżeli osoba nie uprawniona do rozporządzania rzeczą ruchomą zbywa rzecz i wydaje ją nabywcy, nabywca uzyskuje własność z chwilą objęcia rzeczy w posiadanie, chyba że działa w złej wierze.

 

§ 2. Jednakże gdy rzecz zgubiona, skradziona lub w inny sposób utracona przez właściciela zostaje zbyta przed upływem lat trzech od chwili jej zgubienia, skradzenia lub utraty, nabywca może uzyskać własność dopiero z upływem powyższego trzyletniego terminu. Ograniczenie to nie dotyczy pieniędzy i dokumentów na okaziciela ani rzeczy nabytych na urzędowej licytacji publicznej lub w toku postępowania egzekucyjnego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×