Jump to content
OKk

skradzione domeny

Recommended Posts

takie coś na gg napisł.

Za takie coś i wcześniejsze rządania "okupu", czyli próbę wymuszenia, to bym na Twoim miejscu, od razu jutro na Policję leciał złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Masz jego IP, Id z az.pl (a więc i historię logowań z różnych IP) myślę, że znalezienie go z pomocą Policji to kilka dni. Działając sam nie dostaniesz jego danych od jego ISP. Na Twoim miejscu po złapaniu go, założyłbym mu sprawę w sądzie o zwrot poniesionych strat w wyniku kradzieży domeny (jeśli masz dowód, że domena zarabiała w przeszłości).

 

I nie rozmawiaj z nim, a już napewno nie mów mu co zamierzasz zrobić!

 

PS1. Może napisz do niego i poproś o ten numer konta, bo jednak chcesz zapłacić okup. Tylko dobrze udawaj :P

PS2. Gnojek czuje się pewnie. Czyżby udawało mu się zarobić w ten sposób w przeszłości?

 

Powodzenia

TN

Share this post


Link to post
Share on other sites
myślę, że znalezienie go z pomocą Policji to kilka dni.

 

Łoo bracie, tu to ostro przesadziłeś. Kilka dni to poczekasz w kolejce na komisariacie :P Żartuję oczywiście, ale nie liczyłbym na rezultaty w ciągu dni, ani nawet tygodni, ALE zgadzam się, że OKK zdecydowanie powinien to odpowiednim organom zgłosić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zrób jak pisze tom_net - też bym tak zrobił na Twoim miejscu. Grzej na Policję, potem pewnie będzie przekazanie sprawy prokuraturze, zaproponuj ugodę, ew. sprawa i jest ok :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Łoo bracie, tu to ostro przesadziłeś. Kilka dni to poczekasz w kolejce na komisariacie :P Żartuję oczywiście, ale nie liczyłbym na rezultaty w ciągu dni, ani nawet tygodni, ALE zgadzam się, że OKK zdecydowanie powinien to odpowiednim organom zgłosić.

 

Potwierdzam, minie kilka tygodni zanim w ogóle uruchomią śledztwo. Ale warto – policja jest w tych sprawach bardzo skuteczna. Nie liczyłbym jednak na odzyskanie straconych z parkingu/strony pieniędzy, chyba że po paroletnim procesie – i pewnie dlatego szantażysta myśli, że zapłacisz. Prawdę mówiąc, jeśli finansowo na tym lepiej wyjdziesz, to po prostu zapłać, a potem tę kasę odzyskasz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tylko właśnie mam problem zmienił dnsy - na domenie na której mam ruch 30k uu dziennie ... - i to mnie bardzo martwi

 

 

Moim zdaniem powinieneś sprzedac jedną z tych domen , generujących 900.000 uu miesięcznie i zlecic Rutkowskiemu zastrzelenie gościa .

 

Jestem ciekaw jakie storys tu się jeszcze pojawią :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
No i co? Naprawde je przeniósł do innego registrara? Przecież nie zrobił tego nie mając authinfo, a w niedziele chyba go nie dostał, bo nie przypuszczam, żeby AZ wydawało authinfo automatycznie?

Cesje bez authinfo mozna zrobic. Wystarczy sfalszowac podpis obecnego wlasciciela ale to tez podchodzi pod odpowiednie paragrafy. Z tego co mi wiadomo to AZ nie potrzebuje kserokopii dokumentow potwierdzajacych tozsamosc wiec zrobienie takie cesji to zaden problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cesje bez authinfo mozna zrobic. Wystarczy sfalszowac podpis obecnego wlasciciela ale to tez podchodzi pod odpowiednie paragrafy. Z tego co mi wiadomo to AZ nie potrzebuje kserokopii dokumentow potwierdzajacych tozsamosc wiec zrobienie takie cesji to zaden problem.

Zrobić można wiadomo, ale nie natychmiast w niedziele po godzinach pracy. A ten okupnik napisał, że właśnie zrobił transfer.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uważam, że gdybyś był na miejscu poszkodowanego nie byłoby Ci tak do śmiechu.

 

Czyli w związku z problemem poszkodowanego mam rozpocząć żałobę (do odwołania), tak? Głupia sprawa, ale cóż - OKk uzyskał porady, odpowiedzi na kolejne pytania. Mamy się tutaj grupowo umartwiać?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cesje bez authinfo mozna zrobic. Wystarczy sfalszowac podpis obecnego wlasciciela ale to tez podchodzi pod odpowiednie paragrafy. Z tego co mi wiadomo to AZ nie potrzebuje kserokopii dokumentow potwierdzajacych tozsamosc wiec zrobienie takie cesji to zaden problem.

 

Można zrobić cesję on-line, bez ceregieli typu wysyłanie aktu urodzenia pradziadka, ale zaznacza się przy tyk okienko, że jest się w posiadaniu cesji itp. – a AZ może w każdej chwili poprosić o okazanie (np. przesłanie faksem) tego dokumentu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zachowaj proszę swoje głupie rady dla siebie.

 

 

Panowie proszę bez agresji w końcu bracia w domenach jesteście :P a co do tematu to jest to pierwszy mi znany przypadek kradzieży i szantażu w tym temacie i co lepsze ten kto to zrobił zapewne czyta to forum i to co piszemy :P

Nie powinno być taryfy ulgowej dla takich sytuacji, dobre domeny nie spadają z nieba ( no może oprócz www.20.pl :P ) w większości przypadków kupno czy też złapanie takiej domeny wiąże się z ogromnymi kosztami, doświadczeniem czy też wiedzą tajemną :D ale po co ja to piszę przecież wszyscy dobrze o tym wiedzą...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejne domeny padły łupem złodziei, tym razem niezłe kąski:

* BO.com

* PU.com

* JY.com

* Showroom.com

* Samantha.com

Wg artykułu, stało się to 1 września. Ciekawostką jest więc fakt, że bo.com była wystawiona na ebayu jakiś tydzień wcześniej (aukcja skończyła się kwotą $300k). Niektórzy kontaktowali się wtedy z właścicielem aby potwierdzić – a ten odpisywał, że aukcja jest nieautoryzowana (więcej o tym tutaj)... no a teraz to. Źle się dzieje... :-/

Share this post


Link to post
Share on other sites

OKk z tego co wiem to właśnie ty kradniesz domeny i sprzedajesz je osobą trzecim - dokładnie tak jak nasza historia, co za zbieg okoliczności. Myślisz że dowiesz się w tym wątku jak kraść domeny nowymi sposobami? Grubo się mylisz ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Panu OKk a.k.a. OPs a.k.a. Kamil_KSC a.k.a. hoduń podziękujemy.

Czy ktoś mi może wytłumaczyć o co chodzi? Jestem chyba trochę nie w kursie...

Miałem realizować pewną transakcję z Kamilem, dlatego niepokoją mnie Wasze komentarze/oskarżenia.

Można prosić o jakiś link, w którym jest opisana ta "niesamowita historia" kradzieży domen przez niego?

Jeśli ktoś coś wie, to może niech się podzieli wiedzą, która pozwoli nam wszystkim zabezpieczyć się przed takimi kradzieżami.

 

pozdrawiam

TN

Share this post


Link to post
Share on other sites

To Michell Hoduń z Gdańska (prawdopodobnie to prawdziwe dane). Oszukał lub próbował oszukać kilku użytkowników tego forum jak również wiele innych osób. Zaraz poszukam na forum wątków dotyczących tego osobnika. Póki co mały link z innego forum gdzie również wypowiadają się osoby oszukane przez w/w osobę:

http://forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=39018

 

edit:

A tutaj wyczyny tego osobnika na naszym forum (konta: hoduń, ksp9, makesites, OKk, OPs, Kamil_KSC):

http://www.di.pl/index.php?showtopic=3086

Próbował "sprzedać" domenę tor.pl która jest własnością użytkownika o nicku keyword.

 

http://www.di.pl/index.php?showtopic=3915

Kolejna próba sprzedaży cudzej domeny (czyli de facto wyłudzenia pieniędzy od potencjalnego kupca).

 

http://www.di.pl/index.php?showtopic=3185

 

Pozatym oszukał tmi jak również przynajmniej dwóch użytkowników forum PIO.

 

Wszystkie te sprawy miały miejsce w dość sporych odstępach czasu co znaczy tyle, że Michell Hoduń nie zaprzestał swoich nieuczciwych praktyk, choć wiele razy gęsto się z nich tłumaczył i obiecywał poprawę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To Michell Hoduń z Gdańska (prawdopodobnie to prawdziwe dane). Oszukał lub próbował oszukać kilku użytkowników tego forum jak również wiele innych osób. Zaraz poszukam na forum wątków dotyczących tego osobnika. Póki co mały link z innego forum gdzie również wypowiadają się osoby oszukane przez w/w osobę:

http://forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=39018

 

Wszystkie te sprawy miały miejsce w dość sporych odstępach czasu co znaczy tyle, że Michell Hoduń nie zaprzestał swoich nieuczciwych praktyk, choć wiele razy gęsto się z nich tłumaczył i obiecywał poprawę.

Przeczytalem caly temat i się nie dziwie, że nadal działa. "Popluli się" na optymalizacji, koles oddał kasę i sprawa ucichła. Dla tego hoduńa to przecież idealny deal... Jak się zrobi dym to zwróci pieniądze, a reszta (czyli pewnie z 95% oszykanych) kasy dla Niego... Nie bronię go, ale "podziwiam" za zdolności przestępcze.

 

Powiem szczerze jak to czytałem to miałem przez chwilę "duszę na ramieniu" bo sam ostatnio zrobiłem 1 deal przez gg i byłem ciekawy czy to z nim.

 

Dobranoc

TN

 

EDIT1: "dzięki" apze, że nie powiedziałeś mi za co ma bana Kamil. Wiedziałeś, że piszę do niego w sprawie kupna domen, mogłeś mnie ostrzec... Umiesz liczyć - licz na siebię

 

EDIT2: Co do OPS.pl to koleś włamał się w jakis sposób na ich serwer, bo dostawałem maile:

12:35:32 a[xxx]c@ops.pl

Nic o tym nie wiem?

 

17:17:47 info@ops.pl

Witam serdecznie,

Oczywiscie domena ops.pl nie jest na sprzedaz i oferta nie jest przez nas w zaden sposob autoryzowana.

 

17:20:02 info@ops.pl

Przepraszam ale nastąpiło małe nieporozumienie,

Tak domena jest na sprzedaż.

 

17:21:34 michell@hodun.pl

Przepraszam, domena jest na sprzedaż, nastąpila mała pomyłka

 

21:13:19 info@ops.pl

Jakis dowcip chyba. Serdecznie dziekuje za emaila. Ktos probuje sprzedawac Inflanty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
EDIT1: "dzięki" apze, że nie powiedziałeś mi za co ma bana Kamil. Wiedziałeś, że piszę do niego w sprawie kupna domen, mogłeś mnie ostrzec... Umiesz liczyć - licz na siebię

Nie jestes na forum od wczoraj. Nazwisko Hoduń jest znane na forum ;) Poza tym osoba została zabanowana. Zadaj sobie pytanie czy na forum banujemy uczciwe osoby? Nie. Tylko te, które nabroiły!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem powinieneś sprzedac jedną z tych domen , generujących 900.000 uu miesięcznie i zlecic Rutkowskiemu zastrzelenie gościa .

 

Jestem ciekaw jakie storys tu się jeszcze pojawią ;)

 

 

Czy trzeba miec aż tak dużo wyobrazni , żeby zauważyc , że fagast wypisuje niespotykane brednie ?

Wdajecie się w dyskusje z nawiedzonym gostkiem , a potem macie jakieś pretensje....... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zadaj sobie pytanie czy na forum banujemy uczciwe osoby? Nie. Tylko te, które nabroiły!

Czy Anglik też oszukuje ludzi? Bo z tego co pamiętam to dostał bana kilka razy...

 

Nick hoduń kiedyś słyszałem (chyba w aferze z tor.pl), ale nie skojarzyłem tego jak do mnie pisał w sprawie ops.pl... Moje frajerstwo, ale mogłeś chociaż napisać, "uważaj Kamil_KSC to Michell Hoduń", reszte bym sobię znalazł, bo sam nick nie wskazywał na hoduń'a.

 

Pozdrawiam

TN

 

PS. Proponuję EOT, bo chyba innaczej rozumiem pomoc na forum.

 

EDIT: keyword->30k uu/dzień wydawało mi się dużo, ale nie jest to chyba niemożliwe dla wypozycjonowanej domeny z serwisem. Poza tym to nie były "dyskusje", ale próba pomocy (jak się okazało oszustowi).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
OKk z tego co wiem to właśnie ty kradniesz domeny i sprzedajesz je osobą trzecim - dokładnie tak jak nasza historia, co za zbieg okoliczności. Myślisz że dowiesz się w tym wątku jak kraść domeny nowymi sposobami? Grubo się mylisz :)

tak mi się jakoś wydawało, że ten wątek "śmierdzi"... ;)

swoją drogą jedyną skuteczną metodą na walkę z przestępczością internetową jest zgłaszanie nawet najdrobniejszych wykroczeń prokuraturze - Policja działa może nie najszybciej ( procedury ) ale zapewniam, że skutecznie - prokuratorzy czasem próbują wywinąć się od pracy, ale wtedy zazwyczaj sąd zwraca w drodze zażalenia sprawę do ponownego zbadania wytykając błędy - w najgorszym wypadku pozostaje tok prywatnoskargowy - długotrwałe ale zwykle skuteczne ;

moja zasada - nie odpuszczać do 7. pokolenia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×