Jump to content
OKk

skradzione domeny

Recommended Posts

Nie wczytywałem się w temat, nie znam sprawy, ale chcę zwrócić uwagę na jeden szczegół - Kamil_KSC nie nazywa się Michell Hoduń! Nie wiem, z jakiego źródła posiadacie takie informacje...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kamil_KSC nie nazywa się Michell Hoduń! Nie wiem, z jakiego źródła posiadacie takie informacje...

 

PM:

 

Czy Ty przypadkiem nie jesteś Hoduniem? Bo masz te same domeny co on...

jestem, tylko się nie "ujawniam" . Bo na tamto mam 'bana'.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bardzo interesujące. Czyżby nagle osoba, którą znam od lat, nagle okazała się być kimś innym? :) EOT.

 

Mógł po prostu użyć jego nicku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wątpię. Np. jeden z jego tematów dotyczył domeny, którą niegdyś ode mnie odkupił.

 

Bardziej prawdopodobne jest to, że ktoś się włamał i przejął to konto użytkownika.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wątpię. Np. jeden z jego tematów dotyczył domeny, którą niegdyś ode mnie odkupił.

 

mojego kuzyna ex kobieta po 6 latach zwiazku okazala sie zwykla ku...wa wiec nic mnie juz nie zdziwi w dzisiejszych czasach ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
ej, czemu nie pojedziecie do niego i nie spuscicie mu wpie...???

polamac paluchy i sie nauczy ...

Widzę tutaj podżeganie do przestępstwa... Na to są paragrafy...

P.S. Popieram pomysł... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widzę tutaj podżeganie do przestępstwa... Na to są paragrafy...

P.S. Popieram pomysł... :)

Widzę, że transfer wewnętrzny w Az.pl jest już z maila Abonenta na specjalnym wniosku. Takie są efekty działań piratów i złodziei właśnie. Dobrze, że nie poczta i ksero dowodu ;-). Ogólnie na dawne czasy mogłobyć jak było ale dziś chyba nie mieli wyjścia jak zaostrzyć politykę bezpieczeństwa.

 

 

pozdrawia

 

Tommy

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widzę, że transfer wewnętrzny w Az.pl jest już z maila Abonenta na specjalnym wniosku. Takie są efekty działań piratów i złodziei właśnie. Dobrze, że nie poczta i ksero dowodu ;-). Ogólnie na dawne czasy mogłobyć jak było ale dziś chyba nie mieli wyjścia jak zaostrzyć politykę bezpieczeństwa.

pozdrawia

 

Tommy

 

No świetnie i szlak trafił transfer wewnętrzny w Az.pl przez tego głupka Hodunia :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No świetnie i szlak trafił transfer wewnętrzny w Az.pl przez tego głupka Hodunia :)

 

Dokładnie tak. W dodatku trwa to strasznie długo – jakoś wczoraj rano zainicjowałem transfer i do tej pory domena nie wyszła z panelu. Chyba będą musieli coś pozmieniać, tak aby właściciel panelu i jego mail byli zaangażowani, ale żeby nie było to ręcznie zatwierdzane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kamil_KSC to ja i nie mieszkam w Gdańsku... oszut to wyżej wymieniony Michał Hoduń, 15latek zamieszkały w Gdańsku, w czwartek byłem na Policji i podpisałem wniosek o ściganie, też jestem ofiarą Hodunia, naszczęście pierwsze co zrobiłem zadzwoniłem do nazwa.pl po przesłaniu kopii dowodu osobistego nazwa.pl podała mi nowe dane do panelu (ponieważ oszust włamał się do panelu i zmienił dane), dowiedziałem się o tym po telefonie pewnego chłopaka z Poznania który przebywał w Rzeszowie (tam też złożył zawiadomienie o przestępstwie) i chciał uzgodnić szczególy transakcji, ponieważ zakupił rzekomo u mnie domene www.najpiekniejsze.pl on też namierzył Hoduń'a, natychmiast o fakcie zawiadomiłem policje, okazało się, że IP sprawcy pochodzi nie z Gdańska lecz z Amsterdamu, policja postanowiła zbadać nicki z allegro i w ten sposób namierzono tego sku... sprawcę. Powinienem się cieszyć, że go złapali lecz policjant powiedział, że 15latek dostanie najwyżej kuratora. małolat pokazał brak profesionalizmu zwracając pieniądze temu chłopakowi z rzeszowa przez konto ojca gdzie widniał dokładny jego adres :)

 

 

Ps. przykro mi że wszyscy myślą, że Hoduń to Kamil_KSC... na tym forum się nigdy nie wypowiadałem i widze, że hoduń był pierwszy i zarejestrował się jako Kamil_KSC :/

 

 

Pozrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziwnym sposobem Godaddy i inne serwisy są w stanie dokonywać szybkich transferów przy jednoczesnym wysokim stopniu bezpieczeństwa, a w Polandii jak za czasów Popiela, wszystko na desce i trwa latami.

Brakuje jak widać instytucji która sprawowała by piecze nad własnościami elektronicznymi i miała możliwość kierowania spraw do prokuratury.

Kradzież to kradzież, bez względu czy to długopis czy samochód.

 

A tak na marginesie to jakbym miał domenę z ruchem 30K uu dziennie to bym zarejestrował znak towarowy w UPRP z dokładnum jej brzmieniem i nie ma bolca żebym jej nie odzyskał spowrotem drogą sądową lub inną.

 

 

Tak na marginesie 30Kuu dziennie to jakaś sciema albo chyba ze uwierzycie też że Kaczyńscy ukradli księżyc B)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Dziwnym sposobem Godaddy i inne serwisy są w stanie dokonywać szybkich transferów przy jednoczesnym wysokim stopniu bezpieczeństwa, a w Polandii jak za czasów Popiela, wszystko na desce i trwa latami.

 

W Polsce transfery są tak samo bezpieczne i szybko jak w USA. W czym masz problem? Proszę o podanie podstaw do tych zarzutów.

 

Pozdrawiam

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probuje dokonac cesji w AZ. Niestety transakcja przechodzi przez SEDO bo tam zaparkowana byla domena.

AZ nie przewidzialo ze w USA nie jest wymagane posiadanie pieczatek, NIP REGON itp. a jak wyslalem informacje do SEDO ze musza poczekac z dokonczeniem transakcji az wysle fax i list potwierdzajacy wszystkie dane to zrobili wielkie oczy i sie im wcale nie dziwie.

 

To nie jest jedyny przyklad gdzie serwis jest jak to sie mówi "daleko za murzynami"

 

....mozna by tu chocby przytoczyc przekierowywanie domen, gdzie AZ wymaga podanie IP.

Jak moge podac IP na shared hosting gdzie domena nie posiada unique??? Poza tym co w przypadku gdy zmienie hosta?, znowy caly proces przekierowania od nowa?

 

To tylko przyklad ze sporo rejestratorow w Polsce to ciągle jeszcze 3ci świat.

W godaddy takie rzeczy zajmują minuty a nie godziny czy dni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To tylko przyklad ze sporo rejestratorow w Polsce to ciągle jeszcze 3ci świat.

W godaddy takie rzeczy zajmują minuty a nie godziny czy dni.

 

W AZ też tak było – cesja on-line od ręki, transfer w parę sekund... ale to była era PH (przed hoduniem). Nadal są jednak rejestratorzy, gdzie formalności są ograniczone do minimum (bodaj tylko potwierdzenie mailem), np. Active24.

 

Nie rozumiem natomiast Twojego marudzenia o sedo w kontekście AZ. Sedo samo w sobie ma jakieś tragiczne procedury, od ponad miesiąca nie dostałem kasy, bo mimo że dawno wysłałem im authinfo i ludek sobie przeniósł do EuroDNS, to nie zmienił danych i olewa. W każdym razie wcale nie trzeba robić cesji w AZ, wystarczy że weźmiesz od nich authinfo, przekażesz sedo, nabywca przeniesie sobie domenę gdzie chce i tam zrobi cesję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdaje sobie sprawe że SEDO też czasami zwleka, i to bez powodu. Zajęło im 3 dni żeby przeczytać mój email z potwierdzeniem zapłaty za inne domain.

Tak czy inaczej są metody aby sprawdzić delikwenta i zrobić to sprawnie i szybko.

 

Co do cesji, to nie widzę potyrzeby dlaczego przez kombinatorów mają cierpieć klienci.

Analogicznie moglibyśmy zlikwidować karty kredytowe i płaci tylko gotówką, no bo są kombinatorzy od kart prawda?

 

Wystarczy aby powstał w Polsce silny urząd od spraw własnościu elektronicznej, tak jak UPRP jest od intelektualnej.... i karał surowo grzywnami i oddawał domeny właścicielowm w trybie natychmiastowym.

Pozatym rejestrator powinien być odpowiedzialny za tego typu historie, włącznie z nadzorowaniem postępowania az do czasu gdy domena wroci do własciciela.

 

I prosze nie mów mi że nie da się czegoś takiego zrobić w Polsce. W USA takich kombinatorów od domen jest nieporównywalnie więcej a jakośda się szybko odzyskiwać domeny i to tylko za sprawa współpracy registrars i ICANN.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Probuje dokonac cesji w AZ. Niestety transakcja przechodzi przez SEDO bo tam zaparkowana byla domena.

AZ nie przewidzialo ze w USA nie jest wymagane posiadanie pieczatek, NIP REGON itp. a jak wyslalem informacje do SEDO ze musza poczekac z dokonczeniem transakcji az wysle fax i list potwierdzajacy wszystkie dane to zrobili wielkie oczy i sie im wcale nie dziwie.

 

To nie jest jedyny przyklad gdzie serwis jest jak to sie mówi "daleko za murzynami"

 

....mozna by tu chocby przytoczyc przekierowywanie domen, gdzie AZ wymaga podanie IP.

Jak moge podac IP na shared hosting gdzie domena nie posiada unique??? Poza tym co w przypadku gdy zmienie hosta?, znowy caly proces przekierowania od nowa?

 

To tylko przyklad ze sporo rejestratorow w Polsce to ciągle jeszcze 3ci świat.

W godaddy takie rzeczy zajmują minuty a nie godziny czy dni.

Twoje problemy są związane jak widać tylko z firmą AZ, także proszę nie pisz, że dotyczą one całej Polski. Istnieją również firmy w PL, które nie utrudniają życia domeniarzom. Firmy nie posiadające zoptymalizowanych procesów dla domeniarzy pewnie znajdziesz też w Twoim kraju.

 

Pozdrawiam

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masz racje nie powinienem prawdopodobnie generalizowac, chociaz pomimo tego ze nadaje na AZ to i tak jestem zadowolony z ich serwisu B)

"Rozgrzało" mnie tylko to transferowanie bo ciagnie się jak guma z majtek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Masz racje nie powinienem prawdopodobnie generalizowac, chociaz pomimo tego ze nadaje na AZ to i tak jestem zadowolony z ich serwisu B)

"Rozgrzało" mnie tylko to transferowanie bo ciagnie się jak guma z majtek.

 

Napisz do nich i wylej swoje żale, im więcej osób będzie krytykować tę zmianę, tym bardziej prawdopodobne, że przywrócą dawną wygodę. Parafrazując pewne powiedzenie, jeden hoduń zimy nie czyni. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam

Ruszyla w koncu sprawa dotycząca powyższych oszustw.

Jesli chcecie złozyc jakies wyjaśnienie lub podłączyć się do sprawy, przesyłam dane:

 

Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe

w Gdańsku

III wydział Rodzinny i Nieletnich

80-803 Gdańsk ul.Nowe Ogrody 30

 

Sygn.Akt III R Now 63/09

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawa zakończona... pffff po 4 latach...

 

 

Postępowanie zakończone w dniu 14.06.2011, wobec nieletniego został orzeczony środek wychowawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym warunkowo zawieszony na okres 2 lat ( dwóch lat), stosując wobec Michella Hoduń w tym czasie środek wychowawczy w postaci nadzoru kuratora.

 

śmiech na sali ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×