Jump to content
Pa4ryk

To już jest cyrk ;/

Recommended Posts

Pewnie sprzedales ją Michałowi;)))

 

w sumie byloby to dobre rozwiazanie, bo jestem zadowolony z ceny mimo ze co kilka godzin dostaje zapytania czy ta domena jest na sprzedaz. Gorzej jak ktos ja kupil i nie bedzie chcial sprzedac.

Share this post


Link to post
Share on other sites
I co z tego? ostatnio dzialy się takie hocki klocki, że wysłanie emaila o rzekomej rejestracji opcji nie byloby niczym zadziwiajacym ze strony serwerow dropped.

 

Dziś przykładowo dostałem 13 razy ten sam e-mail o nowym terminie przerwy technicznej :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziś przykładowo dostałem 13 razy ten sam e-mail o nowym terminie przerwy technicznej :-)

 

Witaj w klubie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena dobra lokalnie, mi np. się zbytnio nie podoba, ale jakby wygasała arkowcy*pl po czyjejś rezerwacji po opcji to bym się nie wahał ani chwili i postąpił dokładnie tak samo czyli chwycił. :) Zresztą kto by nie chwycił jakiejkolwiek domeny wygasającej po zrealizowanej opcji, ale nieopłaconej rejestracji... :P

 

Mam oczywiście nadzieję, że domena okrężnymi drogami, ale wróci do realizatora opcji, skoro to od błędu było. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam oczywiście nadzieję, że domena okrężnymi drogami, ale wróci do realizatora opcji, skoro to od błędu było. :)

 

heh, teraz dopiero przeczytałem ze dropped napisał iz domena została odkupiona, a nie ze zostanie odkupiona ;-)

Zatem wszystko jasne, jutro przed 12stą domena powinna znalezc sie na koncie zalozyciela wątku ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

żeby nie zakładać kolejnego tematu

 

domena którą chciałem zarejestrować jakieś 3 lata temu była zajęta

ostatnio przypomniałem sobie o niej i w grudniu założyłem opcję

 

a dziś taka niespodzianka

 

Data utworzenia: 2008.01.17 12:24:14

Data modyfikacji: 2010.01.26 16:06:43

Posiada opcję, założoną dnia 2009.12.19 17:22:32

 

domenę dodałem do przechwycenia kilka dni temu - zapomniałem że mam na nią opcję (skleroza alkoholowa :) )

 

w przechwytywanych mam info że wygasa 2010.02.01 12:24:14 , w whois piszą inaczej

a z dropped żadnego kontaktu na temat opcji

 

czy ktoś miał podobny przypadek ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
(...)

Data utworzenia: 2008.01.17 12:24:14

Data modyfikacji: 2010.01.26 16:06:43

Posiada opcję, założoną dnia 2009.12.19 17:22:32

(...)

 

Według mnie, z tego wynika, że aktualny abonent domeny przedłużył ją dzisiaj o 16:06:43 na kolejny rok. Natomiast opcja (Twoja?) założona została 19 grudnia ubiegłego roku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@wieju: Czas wygasania byl poprawny w momencie kiedy wygasała - lecz zostala przedluzona - system w ciagu 24h usunie domene ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
@wieju: Czas wygasania byl poprawny w momencie kiedy wygasała - lecz zostala przedluzona - system w ciagu 24h usunie domene ;-)

tylko że zaczeła wygasać 17,01 a dziś mamy 26,01

czyli 9 dni temu powinna być jakaś informacja

 

Co to jest opcja?

 

Opcja na domenę jest to usługa polegająca na pierwszeństwie rejestracji domeny po jej zwolnieniu (np. w wyniku nieopłacenia przez poprzedniego właściciela). Opcję można założyć tylko na domeny aktualnie zarejestrowane. Nie da się zatem założyć opcji na domeny zarezerwowane, testowane ani wygasające.

 

Jeśli na domenę założona jest opcja, po zwolnieniu domeny jest ona automatycznie rezerwowana dla posiadacza opcji, który może następnie zadecydować czy zarejestrować domenę. Jeśli opcja była wykupiona w serwisie Dropped.pl, zamówienie na domenę jest umieszczane na koncie posiadacza opcji. Taka domena zostanie automatycznie zarejestrowana, jeśli na koncie znajdują się odpowiednie środki.

 

Według mnie, z tego wynika, że aktualny abonent domeny przedłużył ją dzisiaj o 16:06:43 na kolejny rok. Natomiast opcja (Twoja?) założona została 19 grudnia ubiegłego roku.
xxx .pl
2012-12-19 17:22:35 Transfer, AuthInfo

więc dane z dropped powierdzają że to moja opcja - czyli domena powinna już należeć do mnie :) więc jak można przedłużyć domenę po 9 dniach na którą założona jest opcja ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
tylko że zaczeła wygasać 17,01 a dziś mamy 26,01

czyli 9 dni temu powinna być jakaś informacja

 

więc dane z dropped powierdzają że to moja opcja - czyli domena powinna już należeć do mnie :) więc jak można przedłużyć domenę po 9 dniach na którą założona jest opcja ?

 

 

Abonent może przedłużyć domenę w dowolnym momencie 15-dniowego okresu wygasania. Opcja realizuje się wyłącznie jeśli domena spadnie (minie 15 dni od kiedy zaczęła wygasać). Wówczas otrzymujesz mail od NASK o zrealizowaniu opcji. Z tego co wiem, dropped nie wysyła powiadomień o tym że domena na którą masz opcję zaczęła wygasać (tak jak to robi PPD.pl), dlatego nie dostałeś żadnego powiadomienia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgodnie z tym co napisal @pb abonent domeny ma przez okres dwoch tygodni prawo odnowienia domeny stad wiec data wygasania była pozniejsza - przez ten okres jak widac abonent skorzystal z mozliwosci odnowienia tak wiec opcja sie nie zrealizowała i nadal jest aktywna ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

wszystko jest ok :blink:

 

coś mi się ubzdurało że powinienem dostać info o wygasaniu

a mail z dns,pl przychodzi dopiero po wygaśnięciu domeny i wtedy mam 14 dni na opłacenie :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×