Jump to content
Marion

ile osób z forum używa Maców?

Recommended Posts

Automat jest dla emerytów :)

Młoda dziewczyna pojechała do USA i była tam podziwiana przez otoczenie jako rzadki osobnik, który potrafi kierować samochodem z manualną skrzynią biegów.

To pewnie dla nich podobny przypadek jak dla nas pierwsi użytkownicy Mac'ów ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

wygląda na to że tak, bo skoro Windows 7 działa w okienku jak aplikacja na Mac OS X to daje to pewnien obraz.

niestety musiałem zainstalować windowsa przez parallels bo niektóre aplikacje domów maklerskich wymagają IE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jezeli chodzi o manual i automat - wszystko zalezy co kto lubi - ja osobiscie wole jezdzic ze skrzynia manualna - ale nie mam nic przeciwko jezdzie z automatem - automat ma wiele plusow - Ci ktorzy duzo rozmawiaja przez telefon - duzo jezdza po miescie stoja w korkach wiedza o czym mowie ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
niestety musiałem zainstalować windowsa przez parallels bo niektóre aplikacje domów maklerskich wymagają IE

Księgowa też mi wspominała, że bez aplikacji Microsoft nie byłaby w stanie pracować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dlatego właśnie ja zrezygnowałem z Mac'a.. bo jest jak ten automat dla emerytów.

Niby kupuje się komputer i wszystko jest ale tak naprawdę niema nic... bo jest masa programów które są potrzebne ale niestety na maca niema. Można by i przymknąć na to oko instalując kilka systemów ale te cena i ten procesor który z założenia ma byc tylko dla maca bardzo komplikuje sprawę.

 

Wolę zwykłego blaszaka tańszego o połowę z windą i linuksem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To nie jest wygodne i praktyczne, tylko tak się wydaje... bo niczego innego nie znasz. :)

Pozwól, że ja o tym zadecyduję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale przeciez na makach mozesz uruchamiac .exe

Robisz to nawet na 3 sposoby:

1. BootCamp - instalujesz windowsa jako oddzielny system

2. Paraller - windows hula jako okno w MacOS

3. CrossOver - niedrogi emulator PC'a, umozliwiajacy nawet granie w Counter Strike'a (to chyba wystarczy do programow ksiegowych)

 

Od momentu jak Apple przeskoczylo na procki Intela ten argument przestal istniec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigdy nie używałem Mac'a ale jest on po prostu "trendy".

 

Jak słyszę ludzi którzy softwaru or hardwaru nie odróżniają i mówią mi, że chyba sobie kupią Mac'a to śmiech mnie ogarnia. W każdej amerykańskiej komedii romantycznej występuje Mac.

 

Jeśli ktoś świadomie wybiera ten produkt i faktycznie spełnia jego oczekiwania to ok. Ale niestety stawiam tezę, iż większość polskich użytkowników posiada Maca - bo jest modny, a jabłko - jest synonimem - lepszego gustu i stylu. Majstersztyk marketingowy.

 

Edit: Aha, automat jest dla emerytów :) i kobiet, które za pewnie się za kółkiem nie czują. By rozmawiać przez telefon - jest bluetooth. Zgadzam się, że jak ktoś 80% czasu spędza w korkach/mieście to jest to jakiś argument. Jakiś. :)

Edited by novitz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozwól, że ja o tym zadecyduję.

 

Nie miałem zamiary Cię w jakikolwiek sposób obrazić, chodziło tylko o to że nie korzystając z Mac'a nie wiesz jak niewygodny jest Windows.

 

Nie przejmuj się, ja sam męczyłem się z produktem MS przez całe życie, dopiero w ostatnim roku podjąłem decyzję o przejściu na Mac'a i teraz już nie ma powrotu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zaś miałem 3 letni epizod z 'jabłkiem' jakieś 15 lat temu, heh :) Ale znacznie wcześniej miałem okazję pobieżnego zapoznania się z panną Lisą (ktoś miał? :o, później Amstrad/Schneider i niezapomniany Basic, no i PC na czystym DOSie. Po drodze jeszcze nawet polski Neptun ze wszystkim na dyskietkach ;) (niezapomniana waga sprzętu przy przenoszeniu). No a później to już poezja - pierwsze Windowsy, Chi-Writer (bomba edytor)...te rzeczy. Ogólnie mówiąc, gdy mowa o braku wygody pracy na komputerze, to obecnie nie narzekam ;), choć też nie uważam, że nie ma to jak tamte czasy. Wręcz przeciwnie. Jest coraz bardziej git, tylko siedze coraz to wyżej na wszystkich tych systemowych 'nakładkach' i coraz mniej mi się chce poznawać je głębiej. To deprawuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jakieś 12 lat temu dorwałem się do Maka, takiego który miał monitor i całą resztę w jednej prostokątnej obudowie, i stację dysków 3.5". Świetna zabawa była z tą stacją dysków. Wkładało się dyskietkę od peceta, ona sama wjeżdżała (!), wyświetlał się komunikat że nie może odczytać dysku, i czy chcę go sformatować, klikałem na "Nie" i sama wyjeżdżała z powrotem (!). A potem postanowiłem sprawdzić, co będzie, jeśli wrzucę Kosz do Kosza za pomocą drag&drop, tzn. złapię Kosz myszką, zacznę go ciągnąć, zatoczę koło i upuszczę w tym samym miejscu. Okazało się, że wrzucenie Kosza do Kosza spowodowało usunięcie Kosza. A ponieważ, jak mi powiedziano, odzyskiwanie obiektów polegało na wyciągnięciu ich z Kosza, to już umarł w butach, bo nie mogłem wyciągnąć Kosza z Kosza, jako że Kosz był w Koszu i znikł... Wesoło było. Ale od tego czasu jakoś się nie przemogłem do Maka, może dlatego że konfiguracja każdego mojego nowego komputera to jakiś tydzień roboty, nie chce mi się tego robić od nowa bez powodu. Może na emeryturze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kto nie ma maca to nie wie co traci, chociaż stwierdzam to po godzinie użytkowania :)

zakochałem się :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem wielki dylemat między Macbookiem Pro a Dell'em latitude, po zapoznaniu się z mac'iem wybrałem della model e6500 i do dziś ani trochę nie żałuję:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak słyszę ludzi którzy softwaru or hardwaru nie odróżniają i mówią mi, że chyba sobie kupią Mac'a to śmiech mnie ogarnia. W każdej amerykańskiej komedii romantycznej występuje Mac.

 

To może przytoczysz jakiś numer określający odsetek ludzi, którzy ŚWIADOMIE wybierają windows? Bo wg mnie niestety windows bardzo rzadko jest świadomie wybierany tylko durnie narzucany przez środowisko/producenta hardware'u/etc

Naturalnie nie mówie tutaj jako osoba, która naoglądała się komedii romantycznych tylko użytkownik mac od ponad 10 lat i osoba zawodowo związana z produktami firmy Apple.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To może przytoczysz jakiś numer określający odsetek ludzi, którzy ŚWIADOMIE wybierają windows? Bo wg mnie niestety windows bardzo rzadko jest świadomie wybierany tylko durnie narzucany przez środowisko/producenta hardware'u/etc

 

True. Nie kupisz teraz laptopa z systemem innym niż 7 (oczywiście "GRATIS" :) )

 

Naturalnie nie mówie tutaj jako osoba, która naoglądała się komedii romantycznych tylko użytkownik mac od ponad 10 lat i osoba zawodowo związana z produktami firmy Apple.

 

Powiedz jeszcze jak jest z Macami i obróbką dźwięku :)

 

Yy1x3.jpg

Edited by epca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Używam maca od dwóch lat (MacBook) i nie wyobrażam sobie powrotu do peceta. Z tym, że kupowałem sprzęt w Hong Kongu, ceny jabłek w Polsce to jakieś kuriozum.

 

A na golfik, jeansy i adidasy Jobsa to już nie mogę patrzeć. Ile on ma kompletów identycznej odzieży? :)

Edited by Pluton

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powiedz jeszcze jak jest z Macami i obróbką dźwięku :)

 

Przykro mi nie zajmuję się multimediami (oprócz okazjonalnej fotografii), chodziło mi bardziej o inżynierię oprogramowania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powiedz jeszcze jak jest z Macami i obróbką dźwięku :)

 

Od kiedy maki chodzą na intelach, a PC dorobiło się względnie stabilnego systemu (XP) granica się zatarła, ale maki to zawsze były idealne komputery do dźwięku, pecety do tego nadają się od niedawna. W zamierzchłych czasach sugerowałbym jeszcze Atari ST ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×