Jump to content
enzo

Spadek wartości domen w 2010?

Recommended Posts

Witam

 

Przygodę z domenami zacząłem dość niedawno, zauważyłem spory bezruch w nowym roku (styczeń) czy to jest czymś spowodowane?

Z końcem roku domeny 3 literowe na licytacjach osiągały mało kiedy kwoty mniejsze/równe 500zł. W tej chwili 3 literówkę można kupić nawet za 300-350zł (bez niepożądanych znaków)

 

Proszę o wypowiedzi osoby które mają za sobą już "kilka" sezonów.

Dzięki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z końcem roku domeny 3 literowe na licytacjach osiągały mało kiedy kwoty mniejsze/równe 500zł. W tej chwili 3 literówkę można kupić nawet za 300-350zł (bez niepożądanych znaków)

mpo.pl - 1830 PLN - 2010-01-14 - 19:00:00

zug.pl - 500 PLN - 2010-01-13 - 22:00:00

Share this post


Link to post
Share on other sites
ciekawe jak to się odbije na rynku:

 

https://www.aftermarket.pl/auctionsearch.ph...mp;order=mprice

 

ogólnie na ten spadek ostatnio ma wpływ właśnie ten sprzedawca

 

O fajne :) Ale popyta na te domeny bedzie maly co innego jakby sie pokazaly w spadach na dropped to by poszly jak swieze bulki po min 1000zl za sztuke ! Jakies wnioski ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
O fajne :) Ale popyta na te domeny bedzie maly co innego jakby sie pokazaly w spadach na dropped to by poszly jak swieze bulki po min 1000zl za sztuke ! Jakies wnioski ?

 

Że lobby 'ogonkowe' jest silniejsze od '3-literowego' ;)

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak naprawde trzyliterowki do klienta koncowego sprzedają się rzadko ( są to kwoty pokażne, nie mniej jednak jest to ułamek wszystkich domen na rynku) - a tak to krążą miedzy domeniarzami

 

Niektóre z nich po 3-4 razy w ciagu roku zmieniaja własciciela

Share this post


Link to post
Share on other sites

podaż "świadoma" jak ta wyprzedaż oraz "nieświadoma" jak spady inaczej działają na zainteresowanie kupców..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Że lobby ogonkowe jest silniejsze o 3-literowego ;)

 

teraz dla podtrzymania koniunktury firmy aukcyjne powinny wykupic te domeny za wysokie ceny i wtedy ci co lykaja jak pelikany na aukcjach wszystko co sie rusza byliby przekonani ze nie przeplacaja :)

Trzeba to szybko zrobic bo popyt czasowo jest zagrozony ! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eee-tam... Nie żaden spadek wartości domen tylko proste przeszacowanie objętości rynku. Po prostu jest za mało chętnych na przeciętne i słabe trzyliterówki a za duża podaż spowodowana zwyczajną spekulacją. Te dobre trzyliterowe obronią się same. Słabe będą zmieniały właścicieli jeszcze przez wiele lat bez specjalnego sukcesu po 100-300 złotych. Po prostu jak na potrzeby polskiego rynku trzyliterówek jest najzwyczajniej za dużo w obiegu. A alfabet mamy taki a nie inny - jedne literki są popularne a inne stosowane okazyjnie. Jak nastąpi ten cud gospodarczy a Watykan go zatwierdzi to i EU na trzyliterowe się znajdą. No ale do tego czasu to ze trzynaście razy do wyborów pójdziemy.

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

podejrzewam że i tak raczej żadna z tych nie sprzeda się za poniżej 300 zł, spekulanci zrobią swoje

Share this post


Link to post
Share on other sites
podejrzewam że i tak raczej żadna z tych nie sprzeda się za poniżej 300 zł, spekulanci zrobią swoje

Hmmm... a co powiesz na fakt, że trzyliterówkom nie dość, że zostają sprzedane poniżej kwoty 300 złotych to jeszcze zdarza się im ...spadać? Czyli idą za wartość ca 30-40 złotych + cena rejestracji (ca 12 złotych)...

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hmmm... a co powiesz na fakt, że trzyliterówkom nie dość, że zostają sprzedane poniżej kwoty 300 złotych to jeszcze zdarza się im ...spadać? Czyli idą za wartość ca 30-40 złotych + cena rejestracji (ca 12 złotych)...

Pozdrawiam!

 

jeżeli masz na myśli te z XYVQ, to masz racje, bo bez XYVQ jeszcze nie widziałem takich

Share this post


Link to post
Share on other sites
jeżeli masz na myśli te z XYVQ, to masz racje, bo bez XYVQ jeszcze nie widziałem takich

Nie dalej jak w ubiegły wtorek moja Pani kupiła sobie trzylieróweczkę bez tego typu literek za 215 złotych. A w grudniu przejęła dwie za pomocą opcji. Czyli po mniej więcej 50 złotych od sztuki.

 

A co do trzyliterowych IDN-ków - oczywiście, że się przyjmą. Za jakieś piętnaście lat.

Pozdrawiam!

Edited by Renek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie dalej jak w ubiegły wtorek moja Pani kupiła sobie trzylieróweczkę bez tego typu literek za 215 złotych. A w grudniu przejęła dwie za pomocą opcji. Czyli po mniej więcej 50 złotych od sztuki.

 

A co do tzrylierowych IDN - oczywiście, że się przyjmą. Za jakieś piętnaście lat.

Pozdrawiam!

 

za pomocą opcji to co innego, a ta za 215 to pewnie miała literke "j" ? nawet jak z "j" to ciekawe gdzie ją kupiła ?

Edited by rrl.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
za pomocą opcji to co innego, a ta za 215 to pewnie miała literke "j" ? nawet jak z "j" to ciekawe gdzie ją kupiła ?

A co Ty masz do literki J??? W czym ona taka gorsza??? Mnóstwo interesujących wyrazów zaczyna się od j. Jakbyś szukał domeny dla szkoły uczącej japońskiego to co wybrałbyś? Wg mnie można brać bardzo poważnie Nauka Języka Japońskiego - njj.pl albo Szkoła Języka Japońskiego - sjj.pl... przykłady można mnożyć.

Masz - postudiuj sobie taką tabelkę: http://leksykot.top.hell.pl/tech/czestotliwosc_znakow wiem, że nie jest do końca miarodajna ale to tylko przykład. Oczywiście zdaję sobie sprawę, ze frekwencja występowania liter w języku polskim to nie to samo co frekwencja występowania na początku wyrazu. Do tego należy dodać jeszcze użyteczność wyrazów bo słowo kasztan albo ślimak to nie to samo pod względem finansowym co bank czy agencja.

Aaa... żadna z przejętych domen nie zawierała j. Choć jedna z nich zwierała h a druga f.

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co Ty masz do literki J??? W czym ona taka gorsza??? Mnóstwo interesujących wyrazów zaczyna się od j. Jakbyś szukał domeny dla szkoły uczącej japońskiego to co wybrałbyś? Wg mnie można brać bardzo poważnie Nauka Języka Japońskiego - njj.pl albo Szkoła Języka Japońskiego - sjj.pl... przykłady można mnożyć.

Masz - postudiuj sobie taką tabelkę: http://leksykot.top.hell.pl/tech/czestotliwosc_znakow wiem, że nie jest do końca miarodajna ale to tylko przykład. Oczywiście zdaję sobie sprawę, ze frekwencja występowania liter w języku polskim to nie to samo co frekwencja występowania na początku wyrazu. Do tego należy dodać jeszcze użyteczność wyrazów bo słowo kasztan albo ślimak to nie to samo pod względem finansowym co bank czy agencja.

Aaa... żadna z przejętych domen nie zawierała j. Choć jedna z nich zwierała h a druga f.

Pozdrawiam!

 

 

nie mówie że jest zła ale np. według tej tabeli dpl.pl zaraz po XYVQ najmniej wyrazów rozpoczyna się od niej zarówno w polskim jak i angielskim

Edited by rrl.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da się kupić jeszcze taniej niż 215 ale głównie ze względu na nieświadomość sprzedającego :-) Wiem z doświadczenia ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ciekawe jak to się odbije na rynku:

 

https://www.aftermarket.pl/auctionsearch.ph...mp;order=mprice

 

ogólnie na ten spadek ostatnio ma wpływ właśnie ten sprzedawca

To raczej objaw desperacko potrzebnych pieniędzy i zauważ daty końca tych aukcji, do tego czasu ceny końcowe drastycznie się zmienią - przykład masz w kończących się jego aukcjach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da się kupić jeszcze taniej niż 215

 

Jestem o tym święcie przekonany.

 

ale głównie ze względu na nieświadomość sprzedającego :-) Wiem z doświadczenia ;-)

 

...albo raczej na desperację i upływający termin odnowienia.

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
A w grudniu przejęła dwie za pomocą opcji. Czyli po mniej więcej 50 złotych od sztuki.

 

O kurcze ... pogratulować! Rozumiem, że założyła 2 opcje i te 2 jej się zrealizowały - 100% skuteczności - tak mam to rozumieć?

 

Czy po prostu Kolega pomija fakt kosztów związanych z niezrealizowanymi opcjami - ot taka kreatywna księgowość?

Edited by Radek (Brewka)

Share this post


Link to post
Share on other sites
O kurcze ... pogratulować! Rozumiem, że założyła 2 opcje i te 2 jej się zrealizowały - 100% skuteczności - tak mam to rozumieć?

Jeśli chodzi o trzyliterówki - to tak. Były o ile wiem dwie założone i dwie zrealizowane.

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spokojnie spokojnie, ja ostatnio zrezygnowałem ze sprzedaży jednej za 2000zł, a te których nie potrzebowałem poszły za 450zł, więc nie wiem o co chodzi z tym spadkiem cen :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×