Jump to content
DD

Ciekawe artykuły o domenach

Recommended Posts

Polecam... bo sam pisałem :rolleyes:

Hmmm... a jaki związek z artykułem ma ta "laska" na zdjęciu?

Chyba jej trochę zimno.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hmmm... a jaki związek z artykułem ma ta "laska" na zdjęciu?

Spójrz na tytuł - to skojarzenie z domenką noszącą krótkie ciuszki, która szuka fajnej 'końcówki' do wzięcia :rolleyes:

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hmmm... a jaki związek z artykułem ma ta "laska" na zdjęciu?

Chyba jej trochę zimno.

 

To już redakcja dobiera zdjęcia :rolleyes:

 

Ale skojarzenie Kangura jest chyba całkiem trafione... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepsza domena! Po raz pierwszy... Po raz drugi...

artykuł sponsorowany ;)

 

Myślisz o założeniu firmy? Wiesz już, jak będzie się nazywała oraz na czym będzie zarabiać. Strona WWW jest prawie gotowa i czeka tylko na umieszczenie jej w Sieci, by mogła przyciągać rzesze klientów. Jeszcze tylko rejestracja domeny, która będzie dawała Internautom dostęp do serwisu. A to co? Przykra niespodzianka – domena zarejestrowana. Z pomocą przychodzi Ci Giełda Domen serwisu nazwa.pl

http://di.com.pl/news/31894,0.html

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowy pomysł na blokowanie domen przed ich odebraniem:

 

Drakońskie zasady blokowania domen w nowych TLD - ICANN wprowadza Uniform Rapid Suspension (URS)

 

Pośród tych trzech rozwiązań, na szczególną uwagę zasługuje URS (Uniform Rapid Suspension) czyli mechanizm pozwalający na szybkie zablokowanie działającej domeny. Ten kontrowersyjny zapis dotyczący nowych TLD zakłada, że osoba która uważa, że jej prawa zostały naruszone przez rejestrację domeny, może zwrócić się o zablokowanie takiej domeny. Koszt postępowania - 300 USD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawy artykuł, zastanawia mnie:

 

" ... Wprowadzenie modelu ZFA (Zone File Access) umożliwiającego bezpłatny dostęp do pliku stref każdemu, kto nie będzie wykorzystywał pobranych danych do rozsyłania SPAMu. ..."

 

Czy proponowany "model ZFA" będzie tylko dla nowych TLD ,czy może dla wszystkich TLD? Chętnie bym zerknął w najnowszy plik strefy .pl  :)

 

edit: Doczytałem, Applicant Guidebook dotyczy nowych TLD.

Edited by tinplate

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawy artykuł, zastanawia mnie:

 

" ... Wprowadzenie modelu ZFA (Zone File Access) umożliwiającego bezpłatny dostęp do pliku stref każdemu, kto nie będzie wykorzystywał pobranych danych do rozsyłania SPAMu. ..."

 

Czy proponowany "model ZFA" będzie tylko dla nowych TLD ,czy może dla wszystkich TLD? Chętnie bym zerknął w najnowszy plik strefy .pl  :)

 

edit: Doczytałem, Applicant Guidebook dotyczy nowych TLD.

 

"ZFA" dotyczy wszystkich domen gTLD, przy czym dla nowych TLD kwestia dostępu i formatu dostępu jest doprecyzowana

 

Dla domen ccTLD, w tym .PL, to już kwestia zasad na podstawie jakich działają rejestry - albo wynika to z umowy pomiędzy Rejestrem i Rządem, albo z zasad wypracowanych przez tzw. Local Internet Community.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla domen ccTLD, w tym .PL, to już kwestia zasad na podstawie jakich działają rejestry - albo wynika to z umowy pomiędzy Rejestrem i Rządem, albo z zasad wypracowanych przez tzw. Local Internet Community.

A propos - czy w Polsce to kwestia umowy ze społecznością, z rządem czy z zarządem ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czekałem w pewnej krakowskiej drukarni na złożenie zlecenia i wpadł mi w ręce magaztn branży reklamowej "Pro-Kreacja" nr 5/10 2010 a w nim przeczytałem ciekawy artykuł

 

"Najczęstsze błędy w wykorzystywaniu domen w reklamach nieinternetowych" - Beata Mosór

 

Artykuł rzetelnie napisany autorka wie "o co chodzi" i ma dobre spostrzeżenia wspomina o IDN o dobrze dobranych słowach kluczowych.Ludzie mający mniej do czynienia z domenami moga się sporo dowiedzieć.

 

W sieci znalazłęm tylko w archiwum na pro-kreacja.com w dziale "net" ale dostępny tylko dla subskrynentów.

 

Poszperałem po stronie i widze, że temetyka domen jest poruszana tez w innych artykułach

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zauważyłem, że ostatnio pojawia sie coraz więcej artykułów o domenach. I tak:

 

"Marketing w Praktyce" - nr 6/2010 - "Na domenie wszystko stoi"

Wzrost znaczenia sieci jako kanału komunikacji z klientem i kanału dystrybucji stale rośnie, dlatego też w niedalekiej przyszłości możemy się spodziewać prawdziwych wojen o miejsca w wyszukiwarkach, w których zwyciężą dobrze opracowane strategie pozycjonowania.

 

"Brief" - 6/2010 - "Najlepsza broń marketingowa - Twoja strona WWW"

W internecie nie wystarczy już o prostu posiadanie strony internetowej

 

Czekałem w pewnej krakowskiej drukarni na złożenie zlecenia i wpadł mi w ręce magaztn branży reklamowej "Pro-Kreacja" nr 5/10 2010 a w nim przeczytałem ciekawy artykuł

 

"Najczęstsze błędy w wykorzystywaniu domen w reklamach nieinternetowych" - Beata Mosór

 

O, właśnie o tym miałem pisać, bo kupiłem dziś najnowszy numer czasopisma ProKreacja.

 

Ty piszesz o numerze 5/2010 ( i ten artykuł był już wspomniany tutaj na forum), natomiast w 6/2010 jest kolejny artykuł Pani Mosór ,wiadomo, z działu PR Nazwy:

 

"Funkcja domeny w reklamie tradycyjnej"

 

W polskiej reklamie można zauważyć wyraźny trend konsolidacji różnych kanałów dotarcia do klientów w ramach jednej kreacji reklamowej. Zazwyczaj połączeniu ulega promocja za pośrednictwem kanału tradycyjnego (radio, TV, prasa) oraz kanału wciąż uważanego za nowy – internetu. Punktem łączącym obie formy reklamy jest domena internetowa. Kieruje ona odbiorców reklam tradycyjnych do strony WWW promowanej firmy, usługi, akcji. I ta jej funkcja traktowana jest jako nadrzędna. Czy jednak jest ona jedyna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj polecam nie artykuł do czytania, ale podcast do słuchania:

 

W audycji Trącić myszką (www.myszka.org) 7 czerwca 2010 r. o godzinie 22:30 tematem były domeny internetowe. Rozmawiano o rynku pierwotnym i wtórnym domen internetowych w Polsce i na świecie. Omówiono też jak szybko stworzyć stronę internetową oraz jak bezpiecznie korzystać z internetu. Ekspertami byli Marcin Zmaczyński, Jan Zaborowski i Robert Paszkiewicz z home.pl

 

LINK bezpośredni do pliku .mp3 , który można pobrać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najpopularniejszymi wśród tzw. generyków są te, które zawierają wyrażenie w liczbie mnogiej np. zegarki.pl, samochody.pl itp. Dzieje się tak, gdyż w takiej formie najczęściej wpisywane są one do wyszukiwarek przez Internatów.

Dobrze że nie internowanych. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trochę sponsorowany...

Jak tylko to przeczytałem, to wiedziałem, że to musi być Nazwa.pl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po ile ta domena?

 

Rynek domen to na pozór anarchia. Ceny sprzedanych nazw szokują, kwoty żądane przez wystawców aukcyjnych lub giełdowych niekiedy zakrawają na nieporozumienie (o czym często przekonują się sami sprzedający). Ile naprawdę warte są adresy internetowe?

 

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Po-ile-ta-...na-2171826.html

 

I jeszcze wywiad z kierownikiem działu domen NASK Arturem Piechockim w CNBC Biznes:

http://biznes.onet.pl/wideo/apetyt-na-dome...8,11,klip.html#

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ile naprawdę warte są adresy internetowe?

Tej odpowiedzi w artykule oczywiście nie uda się znaleźć ale jest za to sugestia aby poszukać profesjonalnej firmy

Firmy zajmujące się profesjonalną wyceną domen posiadają rozbudowane metody analizy uwzględniające dziesiątki parametrów.

Wiesz coś Daniel o tym aby był już przygotowywany artykuł o takiej firmie ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiesz coś Daniel o tym aby był już przygotowywany artykuł o takiej firmie ? :)

Nie, nic mi o tym nie wiadomo :) A w ogóle to chętnie bym się czegoś dowiedział o tej firmie wyceniającej domeny przy użyciu kilkudziesięciu parametrów :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie, nic mi o tym nie wiadomo :) A w ogóle to chętnie bym się czegoś dowiedział o tej firmie wyceniającej domeny przy użyciu kilkudziesięciu parametrów :)

 

ipeh.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×