Jump to content
DD

Ciekawe artykuły o domenach

Recommended Posts

O środowisku domenowym w Polsce, konieczności jego samo-integracji, oraz o Polskim Stowarzyszeniu Inwestorów Domenowych:

Divide et impera

 

Ciekawy artykuł i sporo w tym racji. No i widzę, że PSID zyskał nowego członka w osobie Andrzeja.

 

 

G.

Share this post


Link to post
Share on other sites
O środowisku domenowym w Polsce, konieczności jego samo-integracji, oraz o Polskim Stowarzyszeniu Inwestorów Domenowych:

Divide et impera

Tak się zastanawiam o co autorowi chodziło bo analiza stanu trafna.

Czy to jest jakieś wołanie o pomoc, propozycje, integrację środowiska, może "okrągły stół"...

 

Chyba lepszym tytułem byłby "Pax Romana"...

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak się zastanawiam o co autorowi chodziło bo analiza stanu trafna.

Czy to jest jakieś wołanie o pomoc, propozycje, integrację środowiska, może "okrągły stół"...

 

Nie szukałbym drugiego dna. Może po prostu znak/sygnał żeby skonsolidować środowisko i zebrać się wokół czegoś co już

formalnie istnieje. Zresztą, niech się autor wypowie :blush:

 

G.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wypowiedział się.

Dla mnie to jest wiele mówiące:

Ja sam, po to aby wesprzeć to stowarzyszenie, wstąpiłem do niego w lipcu, kibicując mu i wierząc w jego jak najszybszy rozwój. Stowarzyszenie to, aby miało faktycznie siłę przebicia musi zostać wsparte ludźmi, którzy zechcą do niego wstąpić i w miarę możliwości wesprzeć jego działanie

Share this post


Link to post
Share on other sites
nowy ebook na ekadema.pl

 

Jak inwestować w domeny internetowe? (ref)

 

zapowiedź ciekawa zobaczymy co to

 

Nie ma nawet spisu treści. Dobrze, że chociaż podają, że mksiążka ma 90-stron.

 

Z tej 90 - stronnicowej książki dowiesz się jaką domenę internetową wybrać, poznasz rozmaite sposoby inwestowania w domeny internetowe, dowiesz się jakich błędów unikać, a także z jakich narzędzi korzystać, aby usprawnić swoje działania...
Ja jednak podziękuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nowy ebook na ekadema.pl

 

Jak inwestować w domeny internetowe? (ref)

 

zapowiedź ciekawa zobaczymy co to

Ten rodzaj lokowania środków pieniężnych pozwala osiągnąć setki tysięcy procent zysków. Czasami wystarczy trochę wiedzy, umiejętności i szczęścia, a ulokowane 12 zł potrafi w krótkim czasie przynieść zysk równowartości 2 mln zł.

Ja podchodziłbym jednak z pewnym dystansem i ostrożnością do tego ebooka... :)

 

Zawsze mnie swoją drogą zastanawiało, że osoby piszące ebooki marnują czas na dzielenie się wiedzą za psie pieniądze zamiast zarabiać miliony tak jak to opisują w swoich ebookach..

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie ma nawet spisu treści. Dobrze, że chociaż podają, że mksiążka ma 90-stron.

 

Ja jednak podziękuję.

 

Ja też podziękuję, z powyższych i innych przyczyn.

Autor o sobie:

 

Witam! Nazywam się G******* M*********. Interesuję się samodoskonaleniem oraz sposobami zarabiania w internecie od wielu lat. Posiadam dużą wiedzę zarówno w teorii jak i w praktyce. Mam nadzieję, że doświadczenie, które zamierzam Ci przekazać będzie tym czego szukasz.

...

E-mail: ********_**********@o2.pl

 

Jakoś nie ufam ludziom, którzy kreują się na ekspertów w Internecie sami posiadając email w domenie o2, (a przy okazji pisząc słowo Internet z małej litery).

 

 

Zawsze mnie swoją drogą zastanawiało, że osoby piszące ebooki marnują czas na dzielenie się wiedzą za psie pieniądze zamiast zarabiać miliony tak jak to opisują w swoich ebookach..

 

Teraz jest taka moda, widoczna zwłaszcza w kręgu osób wzorujących się na Panu Piotrze Majewskim (inny taki przykład takiego naśladownictwa to Pan Paweł Krzyworączka), a polegająca na "zarabianiu na wiedzy" zamiast na prawdziwym produkcie i samemu bazując na tej wiedzy. Nie twierdzę, że źle jest się wzorować, ale bezkrytyczne i ślepe naśladownictwo nie poparte żadnym realnym doświadczeniem po prostu nie przystoi.

 

Edit:

Te osoby tylko wiedzą jak pisać ebooki o zarabianiu. Jak zarabiać pewnie nie wiedzą, bo inaczej szkoda było by im czasu na gryzmoły... No chyba, że altruiści :)

 

Dokładnie tak jest, zgrabniej bym tego nie ujął :D

Edited by seller

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zawsze mnie swoją drogą zastanawiało, że osoby piszące ebooki marnują czas na dzielenie się wiedzą za psie pieniądze zamiast zarabiać miliony tak jak to opisują w swoich ebookach..

 

Te osoby tylko wiedzą jak pisać ebooki o zarabianiu. Jak zarabiać pewnie nie wiedzą, bo inaczej szkoda było by im czasu na gryzmoły... No chyba, że altruiści :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domeny internetowe mogą w obecnych czasach stanowić najlepszy przedmiot inwestowania. Nie istnieją jak na razie żadne rodzaje inwestycji, które dawałyby tak duży procent zwrotu. Nawet inwestycje w nieruchomości nie są w stanie przynieść tak wysokich zysków, jak obrót domenami internetowymi. Ten rodzaj lokowania środków pieniężnych pozwala osiągnąć setki tysięcy procent zysków. Czasami wystarczy trochę wiedzy, umiejętności i szczęścia, a ulokowane 12 zł potrafi w krótkim czasie przynieść zysk równowartości 2 mln zł.

 

Autor ma bardzo stare info. Prawdą jest, że kiedyś można było kupić domenę w cenie rejestracji (ale nie było to 12 zł) i potem sprzedać z dużym zyskiem, ale dzisiaj? Domeny, które sprzedają się za x xxx często na aukcjach kosztują wysokie xxx i więcej. Żeby czasem coś sprzedać trzeba mieć ich stadko. To stadko trzeba regularnie opłacać. Jak podliczymy koszty to już nie wychodzą miliony procent zysków. Niestety...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja podchodziłbym jednak z pewnym dystansem i ostrożnością do tego ebooka... :D

 

Zawsze mnie swoją drogą zastanawiało, że osoby piszące ebooki marnują czas na dzielenie się wiedzą za psie pieniądze zamiast zarabiać miliony tak jak to opisują w swoich ebookach..

 

DD

 

No nie mają czasu bo szukają tematu jak zarobić na czymś innym i dokładnie to opisać:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Wg Anny Sikorskiej, dyrektor ds. SEO w firmie AdSeo słowa kluczowe w nazwie domeny mogą pomóc tylko w przypadku bardzo niszowych fraz.

A w przypadku szerszych nazw już nie? Może Anna Sikorska ma tylko doświadczenie z domenami, których nazwy to niszowe frazy, gdyż ja doświadczyłem, że posiadanie topowego generyka znacznie pomaga w uzyskaniu dobrej pozycji w SERPach na jego nazwę. Wiadomo, że jest to tylko jeden element, ale IMO obecnie dość istotny (mowa o .pl w polskim Google).

 

Nie ulegajmy histerii związanej z dużymi kwotami sprzedaży niektórych domen. W niektórych sytuacjach przedmiotem transakcji nie jest bowiem kilkanaście liter składających się na adres internetowy, ale cały działający pod nim serwis.

Gdzie tu logika, bo nie widzę? :)

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za link Panie Dryzdek. :)

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki za link Panie Dryzdek. :)

Już się przyzwyczaiłem do wszelkich wariacji mojego nazwiska :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domeny internetowe a prawo

 

http://marketingowiec.pl/artykul/domeny-internetowe-a-prawo

 

Beata Mosór, Kierownik Sekcji Public Relations, NetArt

 

Z tekstu wynika że Pani Beata ma takie pojecie o domenach na ile doczyta w internecie.

A chyba niewiele czyta skoro pisze takie bzdury jak:

 

 

Rejestracja znaku towarowego oraz domen z jego użyciem przed startem projektu w dużym stopniu chroni markę przed działaniami nieuczciwej konkurencji. Jednak może się zdarzyć, iż treści konkurencyjne bądź wpływające negatywnie na wizerunek firmy znajdą się pod adresem bardzo podobnym do tego, który prowadzi do strony WWW przedsiębiorstwa. Najczęściej domeny takie tworzone są w dwojaki sposób:

 

nazwa użyta w domenie jest taka sama, zmienione zostaje jednak rozszerzenie (np. firma posiada domenę www.firma.pl, natomiast konkurencja adres www.firma.eu);

 

nie zmienia się rozszerzenie, jednak wprowadzana jest zmiana w nazwie domeny – zmieniany jest 1 znak bądź układ liter, tworząc tzw. "literówkę" (np. firma posiada domenę www.firma.pl, natomiast konkurencja www.firms.pl lub www.firam.pl).

 

W pierwszym przypadku firma pada ofiarą tzw. cybersquattingu, w drugim natomiast - typosquattingu.

 

 

A tutaj orzeczenie WIPO w sprawie domeny Oferta.pl vs. Oferta.eu

http://eu.adr.eu/adr/decisions/decision.php?dispute_id=4996

 

Cybersquatting nie jest definiowany przez końcówkę tylko sposób w jaki domena została użyta. (czyt. w złej wierze)

Moza pisanie artykułów o prawnych aspektach domen pozostawmy specjalistom / prawnikom a nie Pani z działu PR :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×