Jump to content
DD

Ciekawe artykuły o domenach

Recommended Posts

... panel premium.pl można w pełni docenić dopiero mając w nim xx+ domen ...

trochę wyrwane z kontekstu, ale to nic.

Święte słowa, prawie rok przyglądałem się pustemu profilowi i nie moglem się zdecydować na przenosimy. Dopiero gdy system nakarmiłem domenami wyszło szydło z wora. Bardzo przemyślany serwis. Lubię to ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Domena Gmail.de w rękach Google"

http://webinside.pl/news-8362-domena-gmail...ach-google.html

 

"Google zaproponowało mu ponad 250 tys. dolarów"

Myślę, że bezpiecznie będzie założyć, że kwota transakcji wyniosła przynajmniej kilka milionów dolarów.

 

Ja na pewno taniej bym jej nie sprzedał, zważywszy na okoliczności jakie towarzyszyły jej zakupowi i późniejszej batalii Google z próbą odebrania domeny na drodze sądowej.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
ITI przejela od BC-IG do tego projektu, za baaardzo duzo kasy, pakiet domen (business.pl/biznes.pl) . Nie moge zdradzic ceny, gdyz sie obawiam, ze w odwecie potraktuja mnie polonem ;) .

 

อาศิรพจน์

Znając ITI i ich portfel na (często nietrafione) inwestycje była to kwota grubo powyżej 1 mln zł, obstawiałbym 1,5mln zł :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Znając ITI i ich portfel na (często nietrafione) inwestycje była to kwota grubo powyżej 1 mln zł, obstawiałbym 1,5mln zł ;)

 

1,5 mln sie tak troche malo wydaje za takie dwie domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Każda kwota do 10 mln zł jest możliwa, mi nie brak wyobraźni natomiast troszkę orientuje się w realiach :P Takich domen się nie sprzedaje jeżeli nie jest się w dołku lub propozycja jest astronomicznie wysoka.

 

Gratulacje dla obu stron ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myslalem ze to zakodowana cena ;)

 

Ja też z tą myślą szybko odpaliłem translator :P

@keyword pisał niedawno, że jest w Azji, to dlatego zaciąga ichniejszym językiem :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ITI przejela od BC-IG do tego projektu, za baaardzo duzo kasy, pakiet domen (business.pl/biznes.pl) . Nie moge zdradzic ceny, gdyz sie obawiam, ze w odwecie potraktuja mnie polonem ;) .

 

Skoro ITI kupiła domeny od BC-IG to kim był abonent pośredni, figurujący w whois od 2009 do 2011? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skoro ITI kupiła domeny od BC-IG to kim był abonent pośredni, figurujący w whois od 2009 do 2011? :lol:

 

Pani Toinon Hoss ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bo .com.pl to końcówka idealna dla firm - tego się trzymajmy, a będzie dobrze :lol:

niech im będzie, tylko ten myślnik i com.pl...

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites
może nie artykuł... ale.. :lol:

taka trochę antyreklama rynku domen ;) dokładniej ceny pr.pl ;)

dobry pomysl, jak widac zwraca uwagę

Share this post


Link to post
Share on other sites
może nie artykuł... ale..;)

taka trochę antyreklama rynku domen ;) dokładniej ceny pr.pl :P

 

 

Nieważne co mówią, ważne żeby mówili. ;-) Jeden utyskuje, drugi przeciera oczy, trzech kolejnych przyznaje im rację, a szósty wejdzie, kupi i zbuduje wiodącą w branży markę czy portal, i jeszcze będzie wdzięczny tym utyskującym że mu pokazali że taka domena jest do wzięcia, bo sam by do niej nie trafił. Może i brzmi mało prawdopodobnie, ale czy na pewno? Jakiś czas temu na forum domenowym ktoś wkleił link do oferty sprzedaży domeny na allegro za 990 zł, pod linkiem było 10 postów mówiących o tym jaka jest droga i że na pewno się nie sprzeda - ja wszedłem, kupiłem, i podziękowałem grzecznie. Rok później sprzedałem ją za 10x więcej, a gdybym postawił na niej prosty serwis, który teraz na niej stoi, pewnie zarobiłbym i 100x więcej. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
może nie artykuł... ale..;)

taka trochę antyreklama rynku domen ;) dokładniej ceny pr.pl :P

 

Trochę to zaskakujące że osoba która twierdzi że jest internetowym ekspertem ma tak niewielkie pojęcie o domenach. Zazdrość? Może niechęć lub brak zrozumienia tematu? brak świadomości procesu kształtowania i budowy marki? 360 tys. zł to niby dużo pieniędzy dla firmy która ma być KK? Przy jego argumentacji że to kwota która i tak trzeba wydać na pozycjonowanie by być wysoko w guglu nie da się udowodnić tezy że warto wydać więcej niż 12zł na domenę, to nie jest adres dla startupu ani dla kogoś kto będzie walczyć o przeżycie w biznesie po takim jednorazowym wydatku...

 

Relatywnie duża inwestycja względem 12zł :P wymaga szczególnie uważnego podejścia przy tworzeniu marki - nie można sobie pozwolić na to by gdy konkurencja nabędzie marketing.pl w jakikolwiek sposób wpłynęło to na postrzeganie produktu pod własnym generycznym adresem np. pr.pl, ale da się to zrobić :P a efektem jest posiadanie dwóch jednoznacznych liter na wyłączność - jak to nie przekonuje pana Macieja to może dobrze że nie zabrał się do inwestowania w domeny bo miałby teraz portfolio tysiąca mediafunów ;)

 

Daniel zabrał na YT bardzo dyplomatyczny głos w sprawie, brawo :lol:

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istnieje przeciez pradawny spor specjalistow od seo ze specjalistami od domen na temat czy dobra domena jest wazna, ten pan zapewne jest od tych od seo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×