Jump to content
qrt

sprzedaż domeny po transferze

Recommended Posts

witam,

wczoraj przetransferowałem domenę z PPD do Dropped i pytanie: jak szybko mogę ją sprzedać za pomocą cesji wewnętrznej w Dropped? Czy mogę zrobić od razu (i nie będzie problemów ze zmianą danych whois), czy też należy odczekać taki sam okres jak przy transferze od innego rejestratora?

 

Przy okazji sytuacja podobna, ale sprzedaż z podaniem kodu authinfo i transferem do innego rejestratora - rozumiem, że tutaj trzeba odczekać stosowany czas? Wcześniej myślałem, że trzeba poczekać 21 dni, ale wczoraj taki transfer zrobiłem po 14 dniach, a dodatkowo na na home.pl jest info:

 

Transfer od innego rejestratora, niż NASK można wykonać:

 

* najwcześniej po 5 dniach od rejestracji (lub transferu) domeny;

* nie później, niż 6 dni przed końcem okresu rozliczeniowego.

 

Oczywiście sprawa dotyczy domeny .pl . Z góry dziękuję za wyjaśnienie tego zagadnienia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
witam,

wczoraj przetransferowałem domenę z PPD do Dropped i pytanie: jak szybko mogę ją sprzedać za pomocą cesji wewnętrznej w Dropped? Czy mogę zrobić od razu (i nie będzie problemów ze zmianą danych whois), czy też należy odczekać taki sam okres jak przy transferze od innego rejestratora?

Tak, można od razu.

Przy okazji sytuacja podobna, ale sprzedaż z podaniem kodu authinfo i transferem do innego rejestratora - rozumiem, że tutaj trzeba odczekać stosowany czas? Wcześniej myślałem, że trzeba poczekać 21 dni, ale wczoraj taki transfer zrobiłem po 14 dniach, a dodatkowo na na home.pl jest info:

 

Transfer od innego rejestratora, niż NASK można wykonać:

 

* najwcześniej po 5 dniach od rejestracji (lub transferu) domeny;

* nie później, niż 6 dni przed końcem okresu rozliczeniowego.

 

Oczywiście sprawa dotyczy domeny .pl . Z góry dziękuję za wyjaśnienie tego zagadnienia.

Tak, to są nowe terminy. 5 i 6 dni - zgadza się.

Nawet jeśli po transferze do innego rejestratora podasz od razu kod AuthInfo to kupujący ma czas na potwierdzenie i tak 5 dni.

Tak, czy inaczej 5 dni od ostatniego transferu/rejestracji.

Dodam jeszcze, że można transferować domenę poniżej 6 dni do wygaśnięcia z jednoczesnym jej przedłużeniem. To oferuje PPD i Dropped.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przepraszam za archeologię, ale mogę dopytać jak sprawa wygląda z domenami globalnymi? (i czy powyższe terminy dla .pl są aktualne po 8 latach...)

 

Edited by tomekem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Archeologia rządzi! :D

 

W sumie niewiele się zmieniło przez ostatnie 8 lat w rejestrze domen PL, ale dla domen globalnych to totalnie inna bajka (zawsze była).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×