Jump to content
Guest Michal

Do transakcji na AfterMarket.pl doliczamy ok. 4,66% za prowizje

Recommended Posts

Guest Michal
Zakładająć, iż chcemy sprzedać domenę za 1 000 PLN netto a nasz klient chciałby przeprowadzić transakcję poprzez Aftermarket, należy doliczyć 4,657248%, aby docelowo otrzymać ustaloną kwotę. A więc w tym przypadku cena na Aftermarket wyniosłaby 1 047 PLN (możemy tylko oferować pełne kwoty).

 

Kod do wpisania do Google żeby otrzymać końcową cenę:

1000 * 1.04657248

 

Dalsze informacje na blogu:

http://www.dnz.pl/blog/?p=505

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powyższe obliczenia dotyczą domen sprzedanych na giełdzie, ale nie na aukcji. Prowizja AM od sprzedaży na aukcji wynosi 4% (dla domen polskich utrzymywanych w AM, lub po podaniu authinfo), a zatem aby wyjść "na swoje" należy do ceny domeny dodać ~6.84% kwoty wyjściowej.

 

Dla domen .eu lub globalnych sprzedanych na aukcji należy doliczyć natomiast ~7.4%, a na giełdzie ~5.2%.

 

W obliczeniach zawarłem także prowizję pobieraną od wypłaty środków na konto tj. 2,5%. Jeżeli się pomyliłem, to poprawcie mnie ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

I co z tego?

 

AFAIK cennik nie zmienił się w tej sprawie od bardzo dawna.

 

Kto sam nie potrafi liczyć, IMHO nie powinien zajmować cokolwiek związane z handlem...

 

PS: Osobisty bardzo lubię transakcje "Kup teraz" na AM, i chętnie wpłacę te 2% prowizję (kasa z sprzedaży i tak inwestuję albo przedłużę domenę).

I takie transakcje bez negocjacji (bez pracy) - to sama przyjemność ;)

Edited by seomi

Share this post


Link to post
Share on other sites
liczyć, IMHO nie powinien zajmować cokolwiek związane z handlem...

 

PS: Osobisty bardzo lubię transakcje "Kup teraz" na AM, i chętnie wpłacę te 2% prowizję (kasa z sprzedaży i tak inwestuję albo przedłużę domenę).

 

 

ja tez wolę transkacje escrow AM niz użeranie się z klientem , aby wplacil kase, a potem jeszcze zabawa z papierami, cesjami itp

a w AM jak nie zaplaci w 5-7 dni to domena jest nadal moja , i moge sprzedac innemu.....lub bardziej marudnemu podniesc cene o 20%....

 

ja chetnie dam 10% prowizji dla tego kto znajdzie kupca na moje domeny ;)

 

Kazdy serwis musi na czyms zarabiac!

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja chetnie dam 10% prowizji dla tego kto znajdzie kupca na moje domeny :)

Więc usługa brokera na pewno Ci się spodoba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×