Jump to content
tmi

Agnat.pl, Nazwa.pl, Home.pl ksero dowodu.

Recommended Posts

Czekam teraz na odpowiedź z NASKu i ją opublikuję. Mam nadzieje że era ksero dowodów się zakończy.

Daj znac jak bedziesz mial odpowiedz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.mswia.gov.pl/portal/pl/195/4157/

 

Posiadacz dowodu osobistego jest zobowiązany okazywać ten dokument uprawnionym organom i instytucjom. Prawo do legitymowania osób w celu ustalenia ich tożsamości wynika z przepisów regulujących działalność właściwych organów. Prawo to posiadają policjanci, funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, strażnicy gminni (miejscy), funkcjonariusze Straży Granicznej, a także inni przedstawiciele organów administracji rządowej i samorządowej. Ponadto, okazania dowodu osobistego w celu ustalenia tożsamości osoby mogą żądać przedstawiciele instytucji (np. urzędnik bankowy, pracownik poczty, kontroler komunikacji miejskiej).

 

Jednak w powyższym sformułowaniu nie ma nic na temat zostawiania ksero dowodu osobistego...

 

Podejżewam że wynika to z faktu ze pewne przepisy weszły w życie wieki temu gdy o kopiach dokumentów ludziom sie nawet nie śnło i jak zwykle urzędy legislacyjne nie nadążają za postępem... choć ksero funkcjonuje już zapewne ze 30 lat...

 

Zabawa z kopiowaniem dowodu to swego rodzaju zabawa w "podpis elektroniczny" - wysyłany faksem...

 

może by napisać do MSWiA z prośba o sprecyzowanie wypowiedzi?

 

Najlepiej zrobić to zbiorowo, większa szansa na odpowiedź.

 

Swoją drogą ciekawy jestem statystyk... czy większa jest szansa że ktoś rabnie telefon czy kredyt na nasz dowód, czy rąbną nam domenę gdy go nikt nie będzie żądał jego wysyłania... Istotne jest jakiej jakości ędzie ten telefon i jakies wartości domena :lol:

 

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posiadacz dowodu osobistego jest zobowiązany okazywać ten dokument uprawnionym organom i instytucjom. Prawo do legitymowania osób w celu ustalenia ich tożsamości wynika z przepisów regulujących działalność właściwych organów. Prawo to posiadają policjanci, funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, strażnicy gminni (miejscy), funkcjonariusze Straży Granicznej, a także inni przedstawiciele organów administracji rządowej i samorządowej. Ponadto, okazania dowodu osobistego w celu ustalenia tożsamości osoby mogą żądać przedstawiciele instytucji (np. urzędnik bankowy, pracownik poczty, kontroler komunikacji miejskiej).

 

No właśnie, organa i instytucje. Rejestratorzy nie podpadają pod żadną z tych kategorii...

 

@tmi – to jak w końcu z tymi dowodami? Bo chcę wyciągnąć moją jedyną domenę z nazwy, a nie chce mi się z nimi użerać. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No właśnie, organa i instytucje. Rejestratorzy nie podpadają pod żadną z tych kategorii...

 

Wydaje mi się że podlegają, przez to napisano o kontrolerze i o pani na poczcie.

 

Generalnie z tej wypowiedzi ale i z logiki wynika że chodzi jedynie o ustalenie tożsamości osobnika wszędzie tam gdzie to jest konieczne i to jest słuszne, potrzebne. Amen.

 

Wiadomo że pasażer na gapę może nawiać i nie zapłaci za bilet, klient w banku bez wylegitymowania mógłby podjąć pieniądze nie ze swojego konta ale z naszego itd. i nawiać i ani jego ani kasy już nikt nie ujży na oczy.

 

Ale na Boga. Jednak z domenami sprawa ma się przecież diametralnie inaczej. Nikt przecież nie weźmie sobie z czyjegoś konta/panelu u registara po cichaczu sex.pl na plecy i rozmyje się jak kamfora i ani jego ani domeny już nie będzie... Widzisz to Boże i nie grzmisz? Jest to dobro diametralnie inne, wirtualne, którego poprostu nie da się ukraść, jak domu za rogiem bo to nieruchomość ale w cyberprzestrzeni. Owszem można, ale na chwil parę, a to bez sensu i się nie umywa do konsekwencji.

 

Tymbardziej sprawa jest dziwna że już cały świat zrozumial to iż domeny globalne warte xxx xxx xxx $ (business.com 300 000 000 $) można przekazywać sobie w sekundę wydając authinfo bo jest to bezpieczne a w Polsce... wciąż nie, a registarzy polscy dysponują tymi samymi zabezpieczeniami, ale strzegą domen o śmiesznych wartościach w porównaniu z globalnymi.

 

Wielu żyje jeszcze dogmatami myślę minionego systemu, gdzie ograniczanie było słuszne i potrzebne. Jesteśmy najlepszym registarem bo zatrudniamy 10 prawników i jesteśmy obwarowani ze wszystkich stron... znamy takie kruczki prawne o jakich nie śniło się fizjologom, a nasza konkurencja ma jednego prawnika świerzo po studiach... nie tędy droga.

 

Bezpieczne Państwo nie jest bezpieczne wtedy gdy na każdym rogu stoi milicjant i wojsko a co drugi obywatel to konfident, bo są takie i my je mieliśmy i nic z tego dobrego nie urosło. Bezpiecznie jest wtedy kiedy zniesie się ograniczenia i dodatkowo stworzy mnóstwo ułatwień, udogodnień i nie będzie się opłacało kraść. W takiej Anglii nie ma mafii bo mafia się nie opłaca, nie chce się nikomu, bo i po co. Każdy zarabia i chleje w barach i uprawia ten sex cały aż wióry lecą. Za to najwięcej jest mafii i przekrętów jest w krajach gdzie to niby powinno być najbezpieczniej.

 

Ale to ograniczenia i zasada z góry domniemanej nieuczciwości każdego siedzi wciąż własnie w wielu firmach i instytucjach wciaż rodem z gospodarki odgórnie planowanej. Ot przykład, w Polsce aby zalozyć firmę trzeba ze dwa tygodnie czasem latania z urzędu do urzedu... a US wie że każdy jest złodziejem i tylko czekaja aby coś na każdego znaleźć, kwestia czasu, cierpliwości i determinacji urzednika. W Anglii natomiast otwiera się firmę wypełniając kartkę formatu A4 - czyli 5 minut - i jest firma. Konto w banku może być kontem osobistym. Inland Revenue - odpowiednik polskiego US - z góry zakłada że każdy jest uczciwy i robi wszystko aby pomóc i są do pomocy przeznaczone sztaby ludzi które naprawdę działają.

 

Ta własnie zasada domnniemanej nieuczciwości paraliżuje całkowicie właśnie transakcje u tych kilku polskich registarów, co jest tragiczne i powinno się skończyć w 1989 roku razem z pikiem komunizma.

 

Czemu nie da się zaszczepić tego w Polsce? Wcisnąć Ctrl C i wkleić CTRL V do Polski tego co już się sprawdziło i świetnie funcjonuje na świecie?

 

to pytanie do polskich registarów którzy zapewne czytają to forum i może ten wątek.

 

Przepisy są dla ludzi a nie ludzie dla przepisów!

 

Precz z ksero dowodów! Niech żyje wolność, wolność i swoboda, niech żyje zabawa i dziewczyna młoda!!!

 

ech kocham to :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako przedstawiciel innej rzeczywistości tak biznesowej, jak i społecznej, popieram i kod AuthInfo wydaję od razu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ACTIVE 24 również rozumie wymagania nowoczesnego świata :lol: Kod AuthInfo wydajemy bez kser dowodów, papierów, faksów itd. Elektronicznie, natychmiast i bez dodatkowych opłat.

 

--

Daniel Dryzek

http://active24.pl - domeny bez opłat za AuthInfo

http://domenytanio.pl - domeny .pl IDN tylko 9.00 PLN

Share this post


Link to post
Share on other sites
W takiej Anglii nie ma mafii bo mafia się nie opłaca, nie chce się nikomu, bo i po co. Każdy zarabia i chleje w barach i uprawia ten sex cały aż wióry lecą.

Jadę do Anglii :lol:

 

Przeprowadzam teraz niezwykle skomplikowaną cesję domeny ( czyli: wpisanie mojego nazwiska i adresu w dane domeny) a tu wiadomo: poczta, papiery, faksy, krzyk i lament - nikt nie da mi swobody abym mógł sam to zrobić tak po prostu. Cesji nie mogłem przeprowadzić bo na dokumencie cesji sprzedający wpisał inny adres e-mail niż widnieje w danych domeny. Domena jest w moim panelu i jest to literówka nie warta dużych pieniędzy, mam "trochę" domen na swoim koncie i jestem już dłuższy czas w tej firmie i mimo to, że sprzedający przetransferował tę domenę do mojego panelu i poświadczył podpisem - ja nie mogę dokonać cesji przez taki drobiazg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Swoją drogą, akcje z dowodami czy innymi papierowymi potwierdzeniami nasilaja się po atakach na konta pocztowe/panele klienta i po podwędzeniu domeny... oczywiście tymczasowym,ale później kupa zabawy z policją itp.

 

Aby uniknąć historii z Hoduniem i spółką, które psują całą zabawę i wprowadzają haos, lub chaos lub chałos... dyslekcja, sugeruję aby co kwartał zmieniać do każdego konta/poczty inne , nigdy to samo, etc. hasło, dość długie nie proste, kombinacje liter/cyfr i duża mała litera:

 

d74hS9m5Bs7zK takie coś jest prędzej nie do ruszenia, choć i tak czysto teoretycznie, ale aby to złamać trzeba by zaprządz nie lada zestaw kombajnów, na jakiś okres.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nikt przecież nie weźmie sobie z czyjegoś konta/panelu u registara po cichaczu sex.pl na plecy i rozmyje się jak kamfora i ani jego ani domeny już nie będzie...

Wystarczy ukraść domenę, potem wysłać wniosek o jej wyrejestrowanie, a potem zarejestrować ją na kogoś innego. I co zrobisz? Nigdy jej nie odzyskasz, nawet sądownie po 20 latach procesów i dojścia do sądu najwyższego. Zachowujecie się jak dzieci... cesja to cesja i tyle. A nie dwa kliki w panelu i zrobione, straciłeś portfolio całego życia.

 

Prosze nie odpowiadać na mój post, nie mam zamiaru nikogo do niczego przekonywać. Taki krótki post do przemyślenia dla niektórych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
bez kser dowodów, papierów, faksów itd. Elektronicznie, natychmiast i bez dodatkowych opłat.

 

"Młody człowieku, jakże bliska mi jest ta filozofia..." ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ACTIVE 24 również rozumie wymagania nowoczesnego świata ;) Kod AuthInfo wydajemy bez kser dowodów, papierów, faksów itd. Elektronicznie, natychmiast i bez dodatkowych opłat.

 

Jak dokladnie sie to odbywa? Pisze maila, ze chce AI i jako odpowiedz je dostaje?

 

Jak wyglada weryfikacja?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak dokladnie sie to odbywa? Pisze maila, ze chce AI i jako odpowiedz je dostaje?

 

Jak wyglada weryfikacja?

 

Tak - AuthInfo wysyłane jest zwrotnie na email (chyba, że Klient zażyczy sobie inaczej) po wcześniejszej autoryzacji, w której wykorzystywane jest hasło Klienta i email zapisany w panelu administracyjnym.

 

--

Daniel Dryzek

http://active24.pl - domeny bez opłat za AuthInfo

http://domenytanio.pl - domeny .pl IDN tylko 9.00 PLN

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wystarczy ukraść domenę, potem wysłać wniosek o jej wyrejestrowanie, a potem zarejestrować ją na kogoś innego. I co zrobisz? Nigdy jej nie odzyskasz, nawet sądownie po 20 latach procesów i dojścia do sądu najwyższego. Zachowujecie się jak dzieci... cesja to cesja i tyle. A nie dwa kliki w panelu i zrobione, straciłeś portfolio całego życia.

 

Prosze nie odpowiadać na mój post, nie mam zamiaru nikogo do niczego przekonywać. Taki krótki post do przemyślenia dla niektórych.

 

Tutaj oczywiście się zgadzam i potwierdzam konieczność zachowania pewnych środków bezpieczeństwa. Mam tylko jedno "ale". Domena może być wyrejestrowana na wniosek abonenta, a nie klienta, tym samym gość, który ukradł komuś domenę nie ma jak jej wyrejestrować i nie ma jak dokonać cesji (no chyba, że pofałszuje podpisy itd ale to już inna historia i zwykłe przestępstwo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś postanowiłem wyrwać netartowi dwie domeny, które jeszcze tam trzymam, przygotowałem się więc na bitwę, a tu niespodzianka:

https://nazwa.pl/pomoc-jak-uzyskac-authinfo...e-w-netart.html

Ani słowa o ksero dowodu czy dokumentów rejestrowych firmy – wystarczy podpis i ew. pieczątka.

Na razie wysłałem mail, ciekawe czy rzeczywiście pójdzie tak gładko. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ale i tak komplikują sprawę, bo nie umieszczają wzoru wniosku, tylko trzeba do nich napisać, żeby wysłali.

 

(pracownicy Biura Obsługi Klienta mogą przesłać e-mailem lub faksem wzór wniosku o udostępnienie authinfo lub AuthCode)

 

Wiadomo, że to nic nie kosztuje, ale jednak jest to przeszkoda...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
ale i tak komplikują sprawę, bo nie umieszczają wzoru wniosku, tylko trzeba do nich napisać, żeby wysłali.

Wiadomo, że to nic nie kosztuje, ale jednak jest to przeszkoda...

Musiałem na czacie supportowym firmy NetArt pytać i prosić gościa kilka razy, żeby mi wysłal ten formularz mailem. Cały czas mi mówił, że wystarczy, jak napiszę proste pismo. Ale ja wole mieć podane na tacy.

 

Pozdrawiam

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na razie wysłałem mail, ciekawe czy rzeczywiście pójdzie tak gładko. :-)

 

No tak, wniosek z samym podpisem wyslesz faksem lub tradycyjna poczta

(czas!), ale potem czekasz na authinfo, ktore Netart rowniez wysle tradycyjna

poczta listem poleconym (znowu czas!).

Share this post


Link to post
Share on other sites
No tak, wniosek z samym podpisem wyslesz faksem lub tradycyjna poczta

(czas!), ale potem czekasz na authinfo, ktore Netart rowniez wysle tradycyjna

poczta listem poleconym (znowu czas!).

 

Nie jest tak źle, mail wysłałem 26.12, 27.12 już miałem formularz, przefaksowałem go od razu i 31.12 już miałem w skrzynce authinfo. A więc wszystko trwało 3 dni robocze. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A więc wszystko trwało 3 dni robocze. ;-)

 

No to miales szczescie. Ja kiedys czekalem na authinfo z nazwa.pl ok. 14 dni.

Sama wysylka nastapila w ciagu kilku dni od wyslania faksu (w dzien roboczy),

reszte dolozyla Poczta Polska :blink:

 

Dlatego wole rejestratora, gdzie authinfo dostaje szybko mailem bo wyslaniu

wniosku faksem lub skan mailem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ta nazwa.pl nie wiem dlaczego wymyslila takie cos.... latac na poczte, faxu w domu nie mam... chociaz juz kod by mogli podeslac na meila, inaczej by bylo...

Share this post


Link to post
Share on other sites
ta nazwa.pl nie wiem dlaczego wymyslila takie cos.... latac na poczte, faxu w domu nie mam... chociaz juz kod by mogli podeslac na meila, inaczej by bylo...

 

Dlatego lubie home.pl, kiedys jak sie przeprowadzalem i nie mialem dostepu do faxu

czy skanera, przyjeli mi wniosek pstrykniety aparatem cyfrowym :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlatego lubie home.pl, kiedys jak sie przeprowadzalem i nie mialem dostepu do faxu

czy skanera, przyjeli mi wniosek pstrykniety aparatem cyfrowym :-)

 

Skoro nazwa.pl przyjmuje faks to chyba logiczne, że skan wniosku lub jego zdjęcie przesłane mailem również.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skoro nazwa.pl przyjmuje faks to chyba logiczne, że skan wniosku lub jego zdjęcie przesłane mailem również.

 

Kiedys pytalem ich o taka mozliwosc i dostalem odpowiedz, ze albo fax albo tradycyjna poczta :-|

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kiedys pytalem ich o taka mozliwosc i dostalem odpowiedz, ze albo fax albo tradycyjna poczta :-|

 

Taką samą wartość ma faks jak i zdjęcie pisma czy jego skan. Nie jest to "oryginalnie" podpisany, ani poświadczony dokument/wniosek, jednak w przypadku authinfo u większości rejestratorów akceptowany, w tym na pewno w nazwie i o ile się nie mylę w home ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×