Jump to content
tmi

Agnat.pl, Nazwa.pl, Home.pl ksero dowodu.

Recommended Posts

w tym na pewno w nazwie i o ile się nie mylę w home ;-)

tylko w home. W nazwa jak się spytałem to powiedzieli że skan nie moze być (co prawda to było jakis czas temu ale sie chyba nie zmieniło)

Share this post


Link to post
Share on other sites
tylko w home. W nazwa jak się spytałem to powiedzieli że skan nie moze być (co prawda to było jakis czas temu ale sie chyba nie zmieniło)

 

Według moich informacji praktycznych można przesłać skan i według moich informacji teoretycznych zawsze można było ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Według moich informacji praktycznych można przesłać skan i według moich informacji teoretycznych zawsze można było ;-)

to albo masz złe informacje albo w nazwie pracują dziwne ludzie i każdy mówi co innego. W praktyce to nie sprawdzalem tego, ale tak mi powiedzieli w bok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dopisuję do listy SuperHost, resellera CS. Kupiłem kiedyś domenę, dostałem cesję (tylko cesję, żadnych innych dokumentów), poleżała 8 miesięcy, aż w końcu stwierdziłem, że trzeba coś z tym zrobić... ;-) Po krótkiej korespondencji z helpdeskiem (błyskawiczne odpowiedzi, to trzeba im przyznać), stanęło na tym:

 

===

Niestety tylko właścicel domeny może zarządzać swoją nazwą, pomimo tego ze Państwo posiadają druk cesji prawnie właścicielem domeny jest nadal Pan ***, dane whois potwierdzają własność nazwy.

Proszę pamiętać, że transfer domeny nie powoduje zmiany właściciela wiec po transferze cesja również bylaby niezbędna a kazdego registranta obowiązują analogiczne zasady.

Wniosek bez scanu niestety nie jest dokumentem pełnym, nie możemy dokonać na jego podstawie zmiany w bazie whois.

 

W tej sytuacji proponuje wysłać cesje domeny, łącznie z umowa zawartą między Państwem bezpośrednio do firmy Consulting Service.

Tak naprawde firma Consulting Service zajmuje się obsługą tej domeny, w tym temacie jesteśmy od ich decyzji uzależnieni, z naszej strony takiej zmiany dokonać nie możemy.

===

 

Człowiek, który sprzedał domenę, nie odpowiada na maile, nie wiem nawet czy jeszcze żyje. Co w tej sytuacji? Na razie nie rozważam wykupienia opcji i nieprzedłużenia domeny, zresztą kto wie, może on by ją przedłużył? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

... a mnie po prostu rozwalają na amen, firmy, dla których warunkiem rozpoczęcia z nimi wątpliwej współpracy, jest podanie adresu zameldowania na pobyt stały. Gdy ktoś ma zameldowanie na pobyt czasowy, to pewnie w ogole już nie jest Obywatelem Rzeczypospolitej, zdolnym do wykonywania działań prawnych ;). Socjalizm w czystej postaci! Zupełnie tak, jak kwestia obowiązku meldunkowego do trzeciej doby, w przypadku wyjazdu z miejsca zameldowania/zamieszkania. Na szczęście, podobno w ogóle obowiązek meldunkowy, który naprawdę jest po to, aby Obywateli móc kontrolować na każdym ich kroku (PRL), ma szansę nie przeżyć obecnej kadencj Sejmu RP, czego sobie i innym Obywatelom życzę.

Są kraje, gdzie w ogóle nie znają czegos takiego jak dowód osobisty (np. Kanada?) a przypuszczam, że domeniarzy jest tam bez liku :). [idąc, a właściwie zbaczając nieco dalej: są kraje, gdzie w ogóle Konstytucji nie ma, np. Wlk Brytania, a życie kręci się dalej :lol:].

Inna sprawa: kiedy rejestrator domeny, posiada w Regulaminie zapis o okazaniu przez Klienta kserokopii dowodu tożsamości (abstrahuję, że jest to beznadziejne), a w praktyce wymaga kserówki dowodu osobistego. Te dwie rzeczy nie są koniecznie tożsame, o czym biurokraci pracujący dla rejestratora niekoniecznie są świadomi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
... a mnie po prostu rozwalają na amen, firmy, dla których warunkiem rozpoczęcia z nimi wątpliwej współpracy, jest podanie adresu zameldowania na pobyt stały.

 

A kto Ci kaze podawac "adres zameldowania na pobyt staly"? ;-)

 

Owszem, rejestrujac rozne uslugi (czy kupujac cos w sklepie internetowym)

podajesz jakis adres, ale kto sprawdzi, czy to jest Twoj adres zameldowania

czy tylko zamieszkania?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A kto Ci kaze podawac "adres zameldowania na pobyt staly"? ;-) [...]

 

 

Nikt mi nie może kazać ;).

Powyżej, pisałem jednak, o praktykach rejestratorów (przynajmniej u jednego, z takim zapisem się spotkałem),

wyrażonych w ich własnych dokumentach formalnych (Regulaminie, konkretnej firmy rejestrującej).

I jeszcze jedno, skoro byłeś uprzejmy mnie zacytować :) : niektóre firmy, tkwią we wczesnym średniowieczu (pomijając i zalety tego okresu historycznego). Do pewnych zdarzeń, potrzebują mnóstwa papierków. Jednym z nich, jest kserokopia "dowódu osobistego". Widnieje tam adres zameldowania na pobyt ... (okres).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć Wszystkim,

Jak wygląda aktualnie sprawa z homepl na ich stronie nadal pisze o konieczności przesłania scan-u dowodu:

https://pomoc.home.pl/faq/14

 

Po przeczytaniu tematu widzę 3 rozwiązania:

1. Nie wysyłać kopi, a we wniosku dopisać coś ala: "Powyższe żądanie jest bezprawne, ponadto zawsze istnieje niebezpieczeństwo wycieku danych lub bezprawnego wykorzystania kopi dokumentu przez nieupoważnione osoby. Zważywszy na to, odmawiam przesłania kopi dowodu. Jeżeli moje argumenty są niepoprawne lub nieaktualne poproszę o przesłanie od Państwa prawnika podstawy prawnej żądania wydania kopi dokumentu, gdyż żadne zapiski regulaminu nawet uprzednio zaakceptowanego nie stanowią zapisu prawa i nie mogą być traktowane ponad zapisy prawa polskiego. Podsumowując, czekam na uzasadnienie Państwa oczekiwań lub przesłania kodu."

 

2. Przesłać dowód z zamazanymi np. numerem, zdjęciem, czyli rzeczami, których nie będą weryfikować bo przy rejestracji się ich nie podaje.

 

3. Przesłać xero i liczyć, że nigdy nic złego z kopią dowodu się nie stanie.

 

Mieliście ostatnio do czynienia z home? Czy u kogoś rozwiązanie 1 lub 2 zadziałało, może coś innego krótszego pisaliście na wniosku i też nie było problemu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć Wszystkim,

Jak wygląda aktualnie sprawa z homepl na ich stronie nadal pisze o konieczności przesłania scan-u dowodu:

https://pomoc.home.pl/faq/14

 

Po przeczytaniu tematu widzę 3 rozwiązania:

1. Nie wysyłać kopi, a we wniosku dopisać coś ala: "Powyższe żądanie jest bezprawne, ponadto zawsze istnieje niebezpieczeństwo wycieku danych lub bezprawnego wykorzystania kopi dokumentu przez nieupoważnione osoby. Zważywszy na to, odmawiam przesłania kopi dowodu. Jeżeli moje argumenty są niepoprawne lub nieaktualne poproszę o przesłanie od Państwa prawnika podstawy prawnej żądania wydania kopi dokumentu, gdyż żadne zapiski regulaminu nawet uprzednio zaakceptowanego nie stanowią zapisu prawa i nie mogą być traktowane ponad zapisy prawa polskiego. Podsumowując, czekam na uzasadnienie Państwa oczekiwań lub przesłania kodu."

 

2. Przesłać dowód z zamazanymi np. numerem, zdjęciem, czyli rzeczami, których nie będą weryfikować bo przy rejestracji się ich nie podaje.

 

3. Przesłać xero i liczyć, że nigdy nic złego z kopią dowodu się nie stanie.

 

Mieliście ostatnio do czynienia z home? Czy u kogoś rozwiązanie 1 lub 2 zadziałało, może coś innego krótszego pisaliście na wniosku i też nie było problemu?

 

Kasyn, procedura wydania kodu AI w home.pl wymaga przesłania dokumentu autoryzującego abonenta. Nie musi to być skan dowodu a np. skan paszportu/prawa jazdy lub dokument notarialny potwierdzający twoją tożsamość. Jeżeli wysyłasz skan poprzez nasz formularz - http://home.pl/kontakt - dane są przesyłane bezpiecznym i szyfrowanym kanałem. Dla dodatkowego bezpieczeństwa możesz zamazać niektóre dane tj. imiona rodziców, miejsce urodzenia, zdjęcie etc. Pozostawić należy jedynie imię oraz nazwisko wraz z numerem PESEL. Proceudra ta jest jak najbardziej zgodna z regulaminem NASK oraz prawnie zatwierdzona. Ma ona za zadanie jedynie zabezpieczyć usługi klientów, tak aby ich usługi nie były przejmowane przez osoby podszywające się pod klientów. Dodam, że kody wydawane są w ciągu maksymalnie 24 godzin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak już muszę gdzieś wysłać skan/ksero dowodu, to piszę w poprzek czerwonym flamastrem np. "wyłącznie na potrzeby uzyskania authinfo domeny abc.xyz" - w ten sposób masz pewność że nikt nie użyje tego skanu/ksero w innym kontekście.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

.....Proceudra ta jest jak najbardziej zgodna z regulaminem NASK oraz prawnie zatwierdzona. Ma ona za zadanie jedynie zabezpieczyć usługi klientów, tak aby ich usługi nie były przejmowane przez osoby podszywające się pod klientów. Dodam, że kody wydawane są w ciągu maksymalnie 24 godzin.

Jak częsty to jest problem ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

lufthansa

 

Problem jest marginalny, natomiast w przeszłości zdarzało się, że ktoś próbował przejąc domenę właśnie w taki sposób. Dotyczy to zwłaszcza tzw. "skłóconych wspólników" obsługujących jeden adres email.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×