Jump to content
Saint

Padł ... ???

Recommended Posts

Z jakiego dnia macie ostatnią aktualizacje?

 

U mnie z 5 lutego.

 

Mi wskoczylo na 6-go, ale mogli lepiej nie aktualizowac, bo to co sie ostatnio dzieje na ND, to nedza. Takich niskich zarobkow i ruchu nie mialem nawet wtedy, gdy mialem dwie domeny na krzyz. Czekam, az mi sie dozbiera 20 $ potrzebne do wyplaty i podziekuje za wspolprace. Chyba ze panowie z ND usrednia codzienne dochody tak, by nawet tych 20$ nie uzbierac. Bo zauwazylem jakis dziwny algorytm...

 

Lepiej sprzedac ten ruch nawet po pol grosza/uu, badz przekierowac na swoje portfolio, niz kisic tam domeny i nabijac komus kieszen, a przy okazji robic z siebie frajera.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tylko gdzie, skoro ND to prawie monopolista? Do sedo, gdzie klikalnosc i ppc jest jeszcze bardziej nedzna, a wybor templates ogranicza sie do kilku oklepanych, na widok ktorych internauci jak najszybciej kapuja, ze sa na parkingu i klikac nie zamierzaja...?

Jeszcze poczekajcie z mieniąc będzie właściwa alternatywa i to w Polsce.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeszcze poczekajcie z mieniąc będzie właściwa alternatywa i to w Polsce.

Czekamy, czekamy.. :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeszcze poczekajcie z mieniąc będzie właściwa alternatywa i to w Polsce.

 

To te strony/szablony, co po 100zl bedzie trzeba za jedna placic? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba ze panowie z ND usrednia codzienne dochody tak, by nawet tych 20$ nie uzbierac. Bo zauwazylem jakis dziwny algorytm...

 

Nie no, ja naprawdę jestem niespotykanie spokojny człowiek, ale jak widzę kolejne narzekanie na ND, zarobki itd. to mnie w końcu szlag jasny trafi. Czy ktoś Wam, narzekający wiecznie ludzie, obiecywał jakąś stałą dzienna stawkę? Masz gdzieś empireus napisane, że jak jednego dnia domena zarobi Ci 1$ to już do końca świata i o jeden dzień dłużej będzie tyle zarabiać?

Musisz sobie uświadomić, że nie wszystko zależy od ND. Najbardziej wpływ na zarobki mają reklamodawcy, którzy płacą za umieszczanie linków sponsorowanych i to oni decydują, że zapłacą tyle i tyle, po drodze jest jeszcze Google.. Myślisz, że ktoś tam w ND siedzi i kombinuje jak tu empireusowi zwędzić pięć centów?

 

Tak to już jest, że jednego dnia domena zarobi 2 centy, ale drugiego dnia 2 dolary. Zależy jakie akurat reklamy się pojawią, w jaką ktoś kliknie itd.

Naprawdę nie kumam tego wiecznego narzekania na ND. Jak komuś coś nie pasuje to niech otworzy własny parking, a jeśli uważa, że ma takie super domeny z wartościowym ruchem to niech kombinuje coś innego, własną stronę otworzy, zarabia na adsense, czy na jakimś programie partnerskim. Możliwości jest od groma, wystarczy się rozejrzeć.

Ale nie, najlepiej tylko siedzieć i narzekać, jak to mnie okradają. Coś jak żule spod budki z piwem, siedzą i nic nie robią, chleją i narzekają, że rząd ich okrada, złodzieje sami dookoła! A przecież mi się należy! (nie odbieraj tego osobiście empireus, ale tak jakoś mi się skojarzyło).

 

Jak ktoś chce zarabiać na parkingu to naprawdę wystarczy trochę pracy, szukania dobrych domen z ruchem i da się na tym zarobić. Nie ma nic za darmo, trzeba trochę zainwestować, zaryzykować.

Tu podam Ci przykład. Domena przechwycona w Dropped za.. 30zł:

 

 

 

Oczywiście nie każda domena tyle zarabia :-) Czasami zapłaci się 2 stówy za domenę, która "powinna" zarabiać, a okazuje się niewypałem. Czasami trzeba kupić/znaleźć 10 domen niezarabiających, żeby znaleźć 1, która zarobi na te pozostałe. Kto nie ryzykuje ten nie ma. Ale jak robisz to z głową to wyjdziesz na swoje.

 

To tyle ode mnie.

 

Aha, jak już jesteśmy przy temacie narzekania. Straszne mnie wkurza to ciągłe pisanie na forum Dropped/ND/PPD nie działa!! Co z moją domeną? Czemu tego nie widzę u siebie? Kiedy to będzie działać? Czemu nie ma tego i owego?

Od czego są do jasnej ciasnej supporty tych wszystkich serwisów? Czy di.pl jest jakiś ogólno-domenowym biurem obsługi klienta? Jak macie problem to piszcie bezpośrednio do tych serwisów. Ja jakoś nie mam z tym problemów i jeśli cokolwiek mi nie pasuje, chcę jakiegoś wyjaśnienia to piszę tam gdzie trzeba i wszystko gra.

Dziękuję i pozdrawiam. Idę szukać domen z ruchem ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Nikt Cie nie zmusza do czytania naszego narzekania i pisania swoich płomiennych wywodów.

2. Nie chodzi o wieczne tylko zmiany niedawne i notoryczne pady.

3. Każdy ma statystyki długoterminowe więc na podstawie fusów z kawy nikt nie wyciąga wniosków tak daleko idących.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1. Nikt Cie nie zmusza do czytania naszego narzekania i pisania swoich płomiennych wywodów.

2. Nie chodzi o wieczne tylko zmiany niedawne i notoryczne pady.

3. Każdy ma statystyki długoterminowe więc na podstawie fusów z kawy nikt nie wyciąga wniosków tak daleko idących.

 

1. Tak, nikt mnie nie zmusza, ale ciężko się nie natknąć co chwile na jakieś marudzenie.. Jeśli Ci moje wywody przeszkadzają to też nie czytaj.

2. Osobiście nie zauważyłem szczególnie niekorzystnych zmian. Pady się zdarzają, ale bądźmy szczerzy - nie aż tak notorycznie, a nawet jeśli są, to jest to rekompensowane.

3. Dobrze, poczekamy na "Twój" parking i zobaczymy jak będzie hulać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

 

Doskonale rozumiem, ze nie zawsze bede mial jednakowe kliki. Sprawa nie rozchodzi sie o spadek ppc, tylko o puste szablony, biale strony, albo kliki idace w kosmos. Nie jestem od wczoraj na parkingu. Bywaly juz dziwne sytuacje. Czasami jest to okres swiateczny, wakacyjny etc Rozumiem tez sytuacje, gdy nagle na jednej domenie, badz czesci domen jest nagly spadek ruchu. Ale na wszystkich po rowno?! Nagle na wszystkich domenach odslony i ctr spadly w tym samym okresie z mniej wiecej jednakowa wartoscia - jak to wytlumaczyc? Nie wiem, czy ND jest winne, czy google, czy krasnoludki, czy koledzy krolika. Parkuje domeny w ND, zatem wyrazam opinie o nich.

 

Odnosnie tych nieprzychylnych wypowiedzi dot. ND, to pragne Ci przypomniec, ze jestesmy na forum w dziale, w ktorym omawia sie wlasnie ND. Kazdy moze wyrazac swoje opinie. Nie kazdy musi sie z nimi zgadzac, co widac po Twoim poscie do mnie/o mnie. Forum sluzy do wyrazania opinii, konsultowania, ostrzegania, wzajemnego informowania o nieprawidlowosciach, nowosciach itd Zauwaz tez, ze moj przypadek nie jest odosobniony, zatem cos niepokojacego jednak sie dzieje/dzialo.

 

Mimo wszystko trzymam kciuki za ND, bo na dzien dzisiejszy nie ma nic lepszego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Doskonale rozumiem, ze nie zawsze bede mial jednakowe kliki. Sprawa nie rozchodzi sie o spadek ppc, tylko o puste szablony, biale strony

 

Mówisz o pustych szablonach na podglądzie? To akurat nie działa od dawna.. ale normalnie otwarta strona powinna mieć linki. Jeśli nie ma to - jeśli masz np. adblocka - sprawdź czy nie masz jakichś filtrów. Kiedyś też się zdziwiłem, że na zaparkowanej stronie ma ani jednego linka, ale okazało się właśnie, że musiałem włączyć jakiś filtr, który je wycinał :-)

 

, albo kliki idace w kosmos.

 

A tego to nie rozumiem..

 

Czasami jest to okres swiateczny, wakacyjny etc Rozumiem tez sytuacje, gdy nagle na jednej domenie, badz czesci domen jest nagly spadek ruchu. Ale na wszystkich po rowno?! Nagle na wszystkich domenach odslony i ctr spadly w tym samym okresie z mniej wiecej jednakowa wartoscia - jak to wytlumaczyc?

 

Nie wiem o jakim okresie mówisz pisząc "w tym samym okresie".. Mi też się zdarza, że np. od piątku do niedzieli następuje drastyczny spadek (nawet do 30%) ruchu. Ale to normalne. Ludzie przecież często korzystają z netu w pracy, szkole.. A w weekendy oprócz domeniarzy to niewiele osób siedzi w internecie :-) Wyjeżdżają na narty, ferie itp. Może tym to można tłumaczyć? :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mówisz o pustych szablonach na podglądzie? To akurat nie działa od dawna.. ale normalnie otwarta strona powinna mieć linki. Jeśli nie ma to - jeśli masz np. adblocka - sprawdź czy nie masz jakichś filtrów. Kiedyś też się zdziwiłem, że na zaparkowanej stronie ma ani jednego linka, ale okazało się właśnie, że musiałem włączyć jakiś filtr, który je wycinał :-)

Mam Opere bez blokowania reklam, zatem to nie jest wina blokerow spamu. I nie mowie o podgladzie. Mowie o zaparkowanych domenach, ktore od czasu do czasu kontroluje, wchodzac na nie.

 

 

A tego to nie rozumiem..

No ja tez nie, ale padaly tutaj w tym watku glosy, ze ktos kliknal i wyswietlila mu sie biala strona, albo nic nie wyswietlilo, co by wskazywalo na to, ze ND szwankuje i nie zlicza wszystkiego jak nalezy. Moze to wspomniany problem z baza?

 

Nie wiem o jakim okresie mówisz pisząc "w tym samym okresie".. Mi też się zdarza, że np. od piątku do niedzieli następuje drastyczny spadek (nawet do 30%) ruchu. Ale to normalne. Ludzie przecież często korzystają z netu w pracy, szkole.. A w weekendy oprócz domeniarzy to niewiele osób siedzi w internecie :-) Wyjeżdżają na narty, ferie itp. Może tym to można tłumaczyć? :-)

 

Nie, tu nie chodzi o tego typu statystyki :) Dziwne objawy zaobserwowalem w okolicach polowy stycznia. Na wiekszosci domen, ktore dawniej mialy ctr nawet do 70%, ze srednia 45% teraz gora to 17% a srednia to 14%. Sa dni, ze skumulowane portfolio osiagnie np. 20% ale sa to naprawde sporadyczne przypadki. Jeszcze raz napisze - sa domeny, na ktorych ruch jest okresowy i tu nie ma sprawy, ale sa tez domeny, na ktorych ruch i ctr dawniej byly na stalym poziomie. PPC tez zmalalo i to sporo. Wszystko to dzialo sie i dzieje we wspomnianym okresie.

 

Ot, kolejna sprawa - odswierzanie statystyk. Tez nie byly aktualizowane kilka dni.

 

Mniejsza z tym. poczekam do polowy lutego, a pozniej zdejme kilka domen z parkingu i przetestuje ruch. Moze faktycznie nie tylko ND winne jest ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
:D czy mi sie zdaje czy znowu nie zlicza dzis... ani wejsc, ani klikow... a nawiazujac do powyzszej dyskusji - namedrive ma problemy z systemem i sam sie do tego przyznaje dajac granty - nie mniej jednak (jak to bylo powiedziane wyzej) na ta chwile nie ma lepszej firmy wiec nalezy czekac z nadzieja ze podrasuja swoje serwery, systemy i wkrotce wszystko bedzie dzialac poprawnie... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
:D czy mi sie zdaje czy znowu nie zlicza dzis... ani wejsc, ani klikow... a nawiazujac do powyzszej dyskusji - namedrive ma problemy z systemem i sam sie do tego przyznaje dajac granty - nie mniej jednak (jak to bylo powiedziane wyzej) na ta chwile nie ma lepszej firmy wiec nalezy czekac z nadzieja ze podrasuja swoje serwery, systemy i wkrotce wszystko bedzie dzialac poprawnie... :)

 

nie zdaje ci się

od rana zero

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy też macie dziś problemy ze zliczaniem wejść i klików przez ND? Bo ja widzę dramatyczny spadek (o 99%) w porównaniu z dniem wczorajszym... :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy też macie dziś problemy ze zliczaniem wejść i klików przez ND? Bo ja widzę dramatyczny spadek (o 99%) w porównaniu z dniem wczorajszym... :ph34r:

owszem jest gorzej niż zwykle

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy też macie dziś problemy ze zliczaniem wejść i klików przez ND? Bo ja widzę dramatyczny spadek (o 99%) w porównaniu z dniem wczorajszym... :ph34r:

 

 

najbardziej zmartwiła mnie jedna domena dodana w czwartek

ccd252f46c487d68m.jpg

bardzo uceszyła mnie wczorajsza aktualizacja ND :) dzisiejsza już nie :lol:

reszty domen dokładnie nie sprawdzałem ale ogólne zarobki ok połowe niższe

Share this post


Link to post
Share on other sites
najbardziej zmartwiła mnie jedna domena dodana w czwartek

ccd252f46c487d68m.jpg

Mam właśnie dokładnie to samo tylko w trochę innej skali :lol: - mniejszy ruch i mniej klików, spadek na jednej domenie z 5$ (piątek - po aktualizacji) do 0,4$ (sobota - przed aktualizacją) :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radze sie przyjzec swoim domenom na ND, bo na wiekszosci swoich, od 2 dni mam puste szablony :) Zeby nie bylo - sprawdzane na Operze i IE6 bez AdBlockow ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Radze sie przyjzec swoim domenom na ND, bo na wiekszosci swoich, od 2 dni mam puste szablony :) Zeby nie bylo - sprawdzane na Operze i IE6 bez AdBlockow ;-)

 

Właśnie zastanawiałem się dlaczego ostatnie 2 dni mają taki słaby CTR.. Może to to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×