Skocz do zawartości

regulamin stowarzyszeniado wglądu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

thomaso

thomaso

Łowca okazji

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6449 postów
Ponieważ stowarzyszenie ma mieć charakter jawny i przejrzysty jak stało w założeniach, zamieszczam tu na forum regulamin stowarzyszenia, żeby każdy z potencjalnych członków mógł zajrzeć i go zaakceptować przed dołączeniem (na chwilę obecną stowarzyszenie formalnie ma tylko trzech członków założycieli - Saint, ja i Bazyli), ale mogły też się z nim zapoznać osoby, które są po prostu ciekawe, co w tym regulaminie tkwi. W osobnym wątku będzie zamieszczona deklaracja członkowska, którą będzie mógł wypełnić każdy, kto wyrazi ostateczną już chęć dołączenia do PSID-u (Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Domen). Jest to ostateczna wersja regulaminu, która była zgłoszona w Urzędzie podczas samej rejestracji, więc wszelkie poprawki są już możliwe tylko poprzez głosowanie członków.

Oto regulamin Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Domen (format PDF):

http://www.psid.pl/d...warzyszenia.pdf

Użytkownik thomaso edytował ten post 24 January 2010 - 21:33

"Zawsze słuchaj ekspertów. Powiedzą Ci, co jest niemożliwe i dlaczego. A potem po prostu zrób to" - Robert A. Heinlein

Ekspert

Ekspert
  • Advert

grastabakalator

grastabakalator

okazjonalny bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 681 postów
Jak ma się to:

Cele i środki działania:
Działalność promocyjna, informacyjna i poligraficzna, w tym:
(...)
rejestracja i administracja domen

do tego:

Stowarzyszenie uzyskuje środki na działalność wyłącznie ze składek członkowskich

Wydaje mi się że infrastruktura niezbędna do prowadzenia rejestru jest dosyć kosztowna. Czy PSID ma zamiar w jakiś sposób zarabiać, czy tylko składki?

Użytkownik grastabakalator edytował ten post 25 January 2010 - 10:25

Saint

Saint

GDI.pl

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1644 postów

Jak ma się to:

do tego:

Wydaje mi się że infrastruktura niezbędna do prowadzenia rejestru jest dosyć kosztowna. Czy PSID ma zamiar w jakiś sposób zarabiać, czy tylko składki?

Formalnie nie może "zarabiać" inaczej niż ze składek członkowskich i nie chce być konkurencją dla innych podmiotów prowadzących tego typu działalność, a także z racji tego, że stowarzyszenie prowadzi działalność społeczną. Stowarzyszenie musi jednak mieć taką możliwość choćby z tego powodu, aby rejestrować i utrzymywać własne domeny niezbędne do funkcjonowania stowarzyszenia.

Moje domeny na sprzedaż w aftermarket.pl.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych