Skocz do zawartości
thomaso

regulamin stowarzyszenia

Promowane odpowiedzi

thomaso    720

Ponieważ stowarzyszenie ma mieć charakter jawny i przejrzysty jak stało w założeniach, zamieszczam tu na forum regulamin stowarzyszenia, żeby każdy z potencjalnych członków mógł zajrzeć i go zaakceptować przed dołączeniem (na chwilę obecną stowarzyszenie formalnie ma tylko trzech członków założycieli - Saint, ja i Bazyli), ale mogły też się z nim zapoznać osoby, które są po prostu ciekawe, co w tym regulaminie tkwi. W osobnym wątku będzie zamieszczona deklaracja członkowska, którą będzie mógł wypełnić każdy, kto wyrazi ostateczną już chęć dołączenia do PSID-u (Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Domen). Jest to ostateczna wersja regulaminu, która była zgłoszona w Urzędzie podczas samej rejestracji, więc wszelkie poprawki są już możliwe tylko poprzez głosowanie członków.

 

Oto regulamin Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Domen (format PDF):

 

http://www.psid.pl/dokumenty/regulamin_stowarzyszenia.pdf

Edytowane przez thomaso

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jak ma się to:

 

Cele i środki działania:

Działalność promocyjna, informacyjna i poligraficzna, w tym:

(...)

rejestracja i administracja domen

 

do tego:

 

Stowarzyszenie uzyskuje środki na działalność wyłącznie ze składek członkowskich

 

Wydaje mi się że infrastruktura niezbędna do prowadzenia rejestru jest dosyć kosztowna. Czy PSID ma zamiar w jakiś sposób zarabiać, czy tylko składki?

Edytowane przez grastabakalator

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Saint    29
Jak ma się to:

 

do tego:

 

Wydaje mi się że infrastruktura niezbędna do prowadzenia rejestru jest dosyć kosztowna. Czy PSID ma zamiar w jakiś sposób zarabiać, czy tylko składki?

Formalnie nie może "zarabiać" inaczej niż ze składek członkowskich i nie chce być konkurencją dla innych podmiotów prowadzących tego typu działalność, a także z racji tego, że stowarzyszenie prowadzi działalność społeczną. Stowarzyszenie musi jednak mieć taką możliwość choćby z tego powodu, aby rejestrować i utrzymywać własne domeny niezbędne do funkcjonowania stowarzyszenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach • Najnowsze posty na forum

  • Przejrzyj sobie dział sprzedam i zobacz w jakich cenach są do kupienia 3 literówki. Te lepsze, bez niepożądanych znaków typu x sprzedają się ostatnio w cenach 100-650 pln.    Jeśli xjc nie oznacza nic konkretnego poza starym modelem Jaguara i jakąś aplikacją do kompilowania plików xml? (Nie chciało mi się wchodzić w detale) to możesz sam sobie odpowiedzieć ile ta domena może być warta. Moim zdaniem niewiele, a w każdym razie nie tyle by opłacało się w nią inwestować.
  • Chyba za wcześnie żeby ją wyceniać. Poczekaj parę lat i zobacz jak to się ułoży. Po pierwsze trzeba czekać na wyniki testów klinicznych co trwa długo, potem jeśli okażą się pozytywne nie wiadomo czy nazwa nie zostanie zastąpiona inną, np. nazwą finalnego produktu bo oleaceina jest nazwą substancji czynnej. Lek na jej bazie może się inaczej nazywać. To taki toto-lotek ale warto zaryzykować.
  • Oleaceina.pl   Domena Oleaceina.pl , na pewno kilka osób słyszało o potencjalnie fantastycznych właściwościach oleaceiny, sporo materiałów w TV, jakieś 2 tygodnie temu.   http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,414897,polscy-naukowcy-odkryli-nowe-wlasciwosci-oleaceiny---skladnika-oliwy-z-oliwek.html   https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/polacy-opatentowali-przelomowy-lek,755445.html   Pytanie, czy domena może mieć wartość. 
  • Lecę.pl   http://lecę.pl   Dobry krótki IDN   Zapraszam do zakupu. Tanio oddam.  Pozdrawiam    https://www.aftermarket.pl/marketoffer.php?id=3205383
  • xjc.pl   xjc.pl dd0s.pl
  • czy ktoś coś kupuje na tym bitbay.net? jakies opinie?
  • Obraczka.eu   https://www.aftermarket.pl/marketoffer.php?id=3205486
 • Oferty sprzedaży użytkowników

 • Statystyki użytkowników

  • Użytkowników
   17 702
  • Najwięcej online
   20 372

  Najnowszy użytkownik
  Nezon
  Rejestracja
×