Jump to content
Sign in to follow this  
thomaso

deklaracja członkowska

Recommended Posts

W tym wątku będzie zamieszczona deklaracja członkowska, którą będzie mógł wypełnić każdy, kto będzie chciał dołączyć już w pełni formalnie do Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Domen. Ze względów formalnych dołączenie jest w mocy tylko wtedy, kiedy ktoś osobiście złoży odręczny podpis na deklaracji członkowskiej oraz poświadczy swoje dane. Z tegoż powodu deklaracje członkostwa będą przyjmowane tylko drogą pocztową (pocztą tradycyjną). Wypełnioną deklarację można przesyłać na adres:

 

Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Domen

skr.poczt. 2

96-100 Skierniewice 2

 

oczywiście po uprzednim przeczytaniu i zaakceptowaniu regulaminu stowarzyszenia, który znajduje się pod linkiem:

 

http://www.psid.pl/dokumenty/regulamin_stowarzyszenia.pdf

 

Oto link do deklaracji członkostwa w Polskim Stowarzyszeniu Inwestorów Domen:

 

http://www.psid.pl/dokumenty/deklaracja_czlonkowska.pdf

 

Dane członków stowarzyszenia (łącznie z imieniem i nazwiskiem) są do wglądu tylko dla Przedstawiciela / Zarządu stowarzyszenia i nie będą udostępniane żadnym podmiotom ani urzędom (chyba, że na życzenie osoby należącej do stowarzyszenia), nie będą też nigdzie upubliczniane, a już szczególnie tu na forum - jeśli ktoś z różnych względów będzie chciał należeć do stowarzyszenia, ale na publicznych listach widnieć pod "nickiem z forum di.pl" lub sobie tego nawet nie życzy, by widniał, to ma oczywiście takie prawo i będzie ono uszanowane.

 

Członkostwo w stowarzyszeniu nie jest w żaden sposób ograniczane ani liczbą posiadanych domen ani stażem ani doświadczeniem w temacie domen, poza trzema kluczowym warunkami:

- osoba deklarująca chęć należenia do stowarzyszenia musi być osobą pełnoletnią.

- dane podane w deklaracji muszą być prawdziwe, a właściwie prosimy o to - będą one weryfikowane "na wiarę i zaufanie", żadnych kser dokumentów.

- do stowarzyszenia zwykłego mogą należeć tylko osoby fizyczne - jeśli ktoś prowadzi firmę lub jest w spółce to może należeć do stowarzyszenia jako osoba prywatna, nie firma.

 

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania do deklaracji, może pytać w tym wątku - wkrótce też zostaną wysłane wiadomości prywatne w obrębie forum - do wszystkich osób, które zadeklarowały się należeć do stowarzyszenia wcześniej z zapytaniem czy dalej mają taką chęć i mała formalna deklaracja nie stanie na przeszkodzie.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli ktoś ma jakieś pytania do deklaracji, może pytać w tym wątku

 

1. Czy są jakieś ustalenia dotyczące wysokości składek rocznych członków obojga typów?

2. Oprócz nazwy typu członka stowarzyszenia, wysokości składki rocznej i sposobu jej odpracowania w przypadku członka wspomagającego to czy są jakieś różnice pomiędzy typami członków stowarzyszenia?

3. Czy walne zebrania członków będą odbywać się w Zawadach, czy w innym miejscu/w inny sposób?

4. Gdzie zaznaczyć chęć/niechęć widnienia na listach publicznych?

5. Czy na deklaracji nie powinno być tekstu w związku z ustawą o ochronie danych osobowych, a jak wiemy przesłane dane powinny być objętą (wiem, wiem: wredna ustawa) specjalną opieką (np.sejf lub szafa pancerna)?

6. Deklarowana forma wsparcia stowarzyszenia - może warto napisać na forum jakie są albo mogą oczekiwania w tym miejscu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tylko 5 osób wysłało deklaracje. Pobierzcie deklaracje i wyślijcie na adres powyżej.

 

Do czasu wyjasnienia wszelakich watpliwosci, malo bedzie chetnych. Np we wniosku jest zapis o oplacaniu skladek czlonkowskich, ale nie okreslono jej wysokosci. Nie mam nic przeciwko skladkom, lecz byly juz zapedy tych, co maja kasy za nadto, by skladka byla ponad 1 tys zl. Ja takiej kwoty nie zaplace, nawet jesli bym posiadal.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Do czasu wyjasnienia wszelakich watpliwosci, malo bedzie chetnych. Np we wniosku jest zapis o oplacaniu skladek czlonkowskich, ale nie okreslono jej wysokosci. Nie mam nic przeciwko skladkom, lecz byly juz zapedy tych, co maja kasy za nadto, by skladka byla ponad 1 tys zl. Ja takiej kwoty nie zaplace, nawet jesli bym posiadal.

 

Jestem w szpitalu więc w ograniczony sposób korzystam z komputera.

 

1. Czy są jakieś ustalenia dotyczące wysokości składek rocznych członków obojga typów?

Tak są i zapadły jakiś czas temu, a to też w wyniku ankiety,a następnie została podjęta uchwała o wysokości składek członkowskich tj. 200 pln rocznie bo taka była wola zainteresowanych.

 

2. Oprócz nazwy typu członka stowarzyszenia, wysokości składki rocznej i sposobu jej odpracowania w przypadku członka wspomagającego to czy są jakieś różnice pomiędzy typami członków stowarzyszenia?

Nie ma takich różnic zbyt wiele poza chyba jedna tj. funkcją doradczą członka wspierającego.

 

3. Czy walne zebrania członków będą odbywać się w Zawadach, czy w innym miejscu/w inny sposób?

Nie będą w Zawadach. To miejsce jest wyłącznie związane z miejscem mojego zameldowania gdyż tam jako taką siedzibę mogłem prawnie wyznaczyć bez okazywania dokumentów najmu czy użyczenia lokalu w starostwie powiatowym, a czego oczekiwano ode mnie w urzędzie miasta. Miejsce do zjazdów zgromadzań będzie ustalane w zależności od potrzeby, a my pracujemy nad możliwością przeprowadzania głosowań drogą elektroniczną - tu wszystko zależy od interpretacji odpowiednich urzędów.

4. Gdzie zaznaczyć chęć/niechęć widnienia na listach publicznych?

Nie planowaliśmy tworzenia takich list publicznych z racji wymogów przechowywania danych osobowych, ale chyba kwestia ustalenia więc weźmiemy pod uwagę to czy stworzyć taką listę i dodać taki punkt w deklaracji członkowskiej.

5. Czy na deklaracji nie powinno być tekstu w związku z ustawą o ochronie danych osobowych, a jak wiemy przesłane dane powinny być objętą (wiem, wiem: wredna ustawa) specjalną opieką (np.sejf lub szafa pancerna)?

W żadnych z deklaracji członkowskich jakie widziałem nie doszukałem się podobnych zapisów nie mniej można dodać zapis do celów związanych z członkostwem w stowarzyszeniu.

6. Deklarowana forma wsparcia stowarzyszenia - może warto napisać na forum jakie są albo mogą oczekiwania w tym miejscu.

Hmmm... może i warto nie mniej jednak jest ograniczona to funkcja głównie chodzi o wsparcie w formie materialnej, nie koniecznie finansowej lub wykonanie czy też ciągłe wykonywanie pracy np. udzielanie rad prawnych członkom stowarzyszenia itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×