Jump to content
brownpoint

trzyliterowki w odwrocie

Recommended Posts

Jeśli ma inne zajęcie przynoszące mu dochody to nie będzie poświęcał kilku czy kilkudziesięcu godzin aby wystawiać po kolei te 3 literówki. Czasami czas jest ważniejszy. Sprzedał i teraz ma z głowy :) Po co ma sobie d... zawracać czymś czym już nie chce?

 

dokładnie, cieszę się że ktoś to rozumie ;)

 

hmm ciekawy watek - a ja jestem ciekaw CZEMU Marion rezygnuje z domen wogóle. Z tego co pamietam to on kupil domene lekarze.pl za 50 000 PLN by po roku sprzedac za 135 000 PLN - bo tak spektakularnej sprzedazy przestac wierzyc w domeny :o??

 

traktowałem to jako hobby (coś nowego) na którym może się coś uda przy okazji zarobić ale wszystko się kiedyś znudzi (wiem, marudzę :o )

 

Jak ktoś chce to link w podpisie prowadzi do domen po 10zł (prawie wszystkim ustawiłem taką cenę), potem trafią na LM a potem spadną.

Wiem, jest tam z 50% "śmietnika" ale wynika to z tego że 50% domen było przeznaczone pod zaplecze seo z branży nieruchomości z którego tworzenia zrezygnowałem

Share this post


Link to post
Share on other sites
dokładnie, cieszę się że ktoś to rozumie :)

 

 

 

traktowałem to jako hobby (coś nowego) na którym może się coś uda przy okazji zarobić ale wszystko się kiedyś znudzi (wiem, marudzę ;) )

 

Tez ostatnio tak mam... To chyba ta aura pogodowa na poludniu :o

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Akurat zarabiam "od zawsze" na czymś zupełnie innym i nic ci do tego.

Ale nas to interesuje, od kiedy zarabiasz i ile zarabiasz? Bawimy się teraz w porównywanie długości? :)

 

Mowa o czymś zupełnie innym, ale cóż nie każdy potrafi pewne aspekty dostrzec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi się wydaje że Marion to taki współczesny Św. Mikołaj :)

Widziałem raz czy dwa jak oddał w prezencie domenę komuś...

 

Jest to gest którego pozazdrościć może każdy, każdy może go uczynić lecz nie każdy może to zrozumieć. ;)

 

 

Mamy przykład osoby, dla której pieniądze nie są najważniejsze. Niby proste a wielu osobom się to w głowie nie mieści...

Edited by enzo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Mi się wydaje że Marion to taki współczesny Św. Mikołaj :)

Widziałem raz czy dwa jak oddał w prezencie domenę komuś...

 

Jest to gest którego pozazdrościć może każdy, każdy może go uczynić lecz nie każdy może to zrozumieć. ;)

 

 

Mamy przykład osoby, dla której pieniądze nie są najważniejsze. Niby proste a wielu osobom się to w głowie nie mieści...

LOL! Czytałeś ten artykuł?

 

http://bielskobiala.naszemiasto.pl/wydarzenia/473126.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Michał, sorry ale działasz bardzo mało elegancko. DONOSIŁEŚ o tym uprzejmie kilka razy i chyba wszystkim juz wystarczy.

BTW, jaki to ma związek z tematem?

 

A co do cen 3L, to pokazuje jak mało jest jeszcze pieniędzy na tym rynku a jak dużo domen. Kolejna sytuacja (po letnim spadzie domen EuroDNS) która pokazuje jak łatwo zachwiać ceną takich domen... Wystarczy rzucić kilkadziesiąt na rynek i proszę, promocja :)

 

 

G.

Share this post


Link to post
Share on other sites
:)

 

Dobre. Jest taka opcja na allegro, czy samemu można wklepać powód odwołania?

 

Sorki za OT.

 

Jest taka możliwość przy odwołaniu pojedynczych osób lub przy zakończeniu przed czasem dając powód takiej decyzji . Lecz taki odwoływacz psuje sobie reputacje a i allegro może się doczepić ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Dopiero teraz, co nie zmienia faktu że tu na forum Marion jest Św. Mikołajem, a może Robin Hood'em ? :)

Nie znam Mariona, nie znam jego danych osobowych, tak więc czytając artykuł mogę się domyślać pewnych rzeczy, aczkolwiek nie mając pewności nie biorę tego pod uwagę.

Edited by enzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akurat miałem okazję przeprowadzić z Marionem jedną transakcję. Wszystko przebiegło bez najmniejszych problemów i nawet dostałem nieoprocentowany kredyt na kilka miesięcy.

 

A co do cen domen to każdy ma prawo sprzedać je w dowolnej cenie. Jak tanio sprzedaje to kupujcie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co do cen 3L, to pokazuje jak mało jest jeszcze pieniędzy na tym rynku a jak dużo domen. Kolejna sytuacja (po letnim spadzie domen EuroDNS) która pokazuje jak łatwo zachwiać ceną takich domen... Wystarczy rzucić kilkadziesiąt na rynek i proszę, promocja :)

Nie wysuwałbym tak daleko idących wniosków, na giełdzie gdzie jest znacznie więcej pieniędzy przy analogicznej "wyprzedaży" akcji nawet największych przedsiębiorstw ich cena poszłaby w dół równie mocno.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale nas to interesuje, od kiedy zarabiasz i ile zarabiasz? Bawimy się teraz w porównywanie długości? :)

 

Mowa o czymś zupełnie innym, ale cóż nie każdy potrafi pewne aspekty dostrzec.

 

Ale o co Ci chodzi? Wklejasz jakies teksty z faktopodobnego dziennika, w dodatku sprzed polowy dekady.

Masz wyrok skazujacy?! Masz jakiekolwiek dowody? Byles jednym z klientow oszukanych przez "Komputery"? Marion oszukal Cie na domenach?

 

Nie rozumiem tych, co krytykuja, ze Marion sprzedaje za psie pieniadze swoje domeny. Jego piaskownica i jego zabawki! Jak co niektorzy sprzedaja za grosze swoje domeny na LM, to jakos nie widze tych ochow i achow, za i przeciw.

 

Jedyne, co przychodzi mi do glowy, na takie skomlenia, to zwykla zazdrosc, badz niedojzalosc emocjonalna...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Michał, sorry ale działasz bardzo mało elegancko. DONOSIŁEŚ o tym uprzejmie kilka razy i chyba wszystkim juz wystarczy.

Grzesiek, posuwasz się zdecydowanie za daleko. Proszę o podanie linków do moich "kilkukrotnych doniesień". Wiem że nie będziesz w stanie ich podać, dlatego następnym razem zastanów się nad tym co wypisujesz.

 

BTW, jaki to ma związek z tematem?

Ogólnie mówiąc: Takich ludzi należy tępić na każdym kroku :)

 

BTW, jaki Twoja wypowiedź ma związek z tematem? Czyżbyś był fanem hipokryzji?

 

Ale o co Ci chodzi? Wklejasz jakies teksty z faktopodobnego dziennika, w dodatku sprzed polowy dekady.

Masz wyrok skazujacy?! Masz jakiekolwiek dowody? Byles jednym z klientow oszukanych przez "Komputery"? Marion oszukal Cie na domenach?

Po prostu nie cierpię ludzi, którzy zarabiaj na oszukiwaniu innych.

 

Nie rozumiem tych, co krytykuja, ze Marion sprzedaje za psie pieniadze swoje domeny. Jego piaskownica i jego zabawki! Jak co niektorzy sprzedaja za grosze swoje domeny na LM, to jakos nie widze tych ochow i achow, za i przeciw.

 

Jedyne, co przychodzi mi do glowy, na takie skomlenia, to zwykla zazdrosc, badz niedojzalosc emocjonalna...

Nikt nie krytykuje tego, że ktoś coś sprzedaje. Przeczytaj wątek dokładnie, to zrozumiesz o co chodzi.

 

No chyba że na tym forum się popiera oszukiwanie, wtedy to mogę zrozumieć wasze zachowanie.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie zapominajcie z kim my mamy do czynienia :)

http://bielskobiala.naszemiasto.pl/wydarzenia/473126.html

Dzięki za linka. Jak się trochę pogogluje, to się jeszcze na inne rzeczy można natknąć.

Przy okazji ujawniła się pewna ludzka cecha ;) coś w stylu:

"mnie nic nie zrobił, więc jest wszystko ok, a to że istnieje podejrzenie, że mógł nie działać fair w stosunku do innych osób, a co mnie to obchodzi"

 

 

Nie wysuwałbym tak daleko idących wniosków, na giełdzie gdzie jest znacznie więcej pieniędzy przy analogicznej "wyprzedaży" akcji nawet największych przedsiębiorstw ich cena poszłaby w dół równie mocno.

Zgadzam się!

Edited by Radek (Brewka)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a kto tym ludziom kazał kupować te komputery? Jak by mieli w głowie poukładane to by poszukali w necie, porównali itd. Marion robił dobry marketing a to że ludzie (ci sami chodzą i stoją w kolejkach w media markt) dali się nabrać to ich głupota. Tak samo wkurzają mnie ludzie którzy stoją na poczcie i robią kolejki żeby zrobić przelew za czynsz zamiast nauczyć się przez net. Ja od mariona kupiłem jakis czas temu 3literówke i jestem do tej pory bardzo z niej zadowolony - najlepsza którą posiadam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam takie wrażenie - i chyba nie tylko ja jeden - że kilka osób na tym forum zakładając tematy typu "ceny domen lecą na łeb na szyję" gra na taką obniżkę cen licząc na to, że mniej doświadczeni właściciele przestraszą się i zaczną wyprzedawać swoje aktywa po zaniżonych cenach. (Ta uwaga nie jest skierowana do nikogo osobiście!)

 

Otóż dobre i średnie domeny nie tanieją i w dającej się przewidzieć przyszłości nie będą tanieć. Domeny to lokata kapitału niemal tak dobra jak działki na Mazurach z dostępem do jeziora (jak powiedział to kiedyś pewien mój znajomy). A że słabe domeny schodzą za psi pieniądz? I tak mam być - i tak będzie.

 

Pozdrawiam!

Edited by Renek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam takie wrażenie - i chyba nie tylko ja jeden - że kilka osób na tym forum zakładając tematy typu "ceny domen lecą na łeb na szyję" gra na taką obniżkę cen licząc na to, że mniej doświadczeni właściciele przestraszą się i zaczną wyprzedawać swoje aktywa po zaniżonych cenach. (Ta uwaga nie jest skierowana do nikogo osobiście!)

 

Otóż dobre i średnie domeny nie tanieją i w dającej się przewidzieć przyszłości nie będą tanieć. Domeny to lokata kapitału niemal tak dobra jak działki na Mazurach z dostępem do jeziora (jak powiedział to kiedyś pewien mój znajomy). A że słabe domeny schodzą za psi pieniądz? I tak mam być - i tak będzie.

 

Pozdrawiam!

 

Podpisuje się pod tym.

 

:ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam takie wrażenie - i chyba nie tylko ja jeden - że kilka osób na tym forum zakładając tematy typu "ceny domen lecą na łeb na szyję" gra na taką obniżkę cen licząc na to, że mniej doświadczeni właściciele przestraszą się i zaczną wyprzedawać swoje aktywa po zaniżonych cenach. (Ta uwaga nie jest skierowana do nikogo osobiście!)

 

Nie sądzę, aby ktokolwiek robił to celowo, ale jestem przekonany, że efekt tego typu "newsów" na forum jest dokładnie taki jak o tym piszesz :ph34r: Dlatego trzeba śledzić statystyki zamiast sugerować się zakładanymi tutaj wątkami czy też raczej samymi ich tematami. Najlepiej takie statystyki, które liczą medianę czyli pomijają sporadyczne bardzo niskie i bardzo wysokie sprzedaże oraz chwilowe zawirowania na rynku. Niestety trzeba brać też pod uwagę działania osób podatnych na persfazję i prowokacje, które stanowią tak dużą grupę, że są w stanie swoimi działaniami wpływać na popyt i podaż. Jeżeli nagle 60% inwestorów domenowych zacznie wyprzedawać swoje trzyliterówki, to ich ceny dla EU faktycznie mogą spaść :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trzeba sprzedawać trzyliterówki dopóki maja jeszcze jakaś wartość:ph34r:

 

Mi też się tak wydaje, lepiej mieć wróbla w garści niż ryzykować, a czasy mamy niepewne. Zresztą do 2012 roku zostało tyle co kot napłakał.

Sprzedajemy i cieszmy się życiem!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trzeba sprzedawać trzyliterówki dopóki maja jeszcze jakaś wartość;)

Chętnie niedrogo odkupię jeszcze kilka z tych, które mają wartość... :ph34r::);)

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×