Jump to content
enzo

Jak skontaktować się z właścicielem domeny.

Recommended Posts

Jestem zainteresowany zakupem domeny, która zaparkowana jest na sedo.

We whois dane abonenta nie są dostępne.

 

Czy jest możliwość kontaktu przez sedo?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jestem zainteresowany zakupem domeny, która zaparkowana jest na sedo.

We whois dane abonenta nie są dostępne.

 

Czy jest możliwość kontaktu przez sedo?

Podaj ID, lub nazwę domeny. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Sprawdź, czy domena jest wystawiona na sprzedaż w Sedo. Jeżeli nie, napisz maila do Sedo i do rejestratora domeny. Jeżeli to nie poskutkuje, to z tego co kojarzę, to możesz się dowiedzieć w NASK kto jest abonentem domeny (trzeba wysłać odpowiednie pismo) -- aczkolwiek nie dam sobie za to głowy obciąć (zapytaj się w NASK), w każdym razie w przypadku opcji to działa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na giełdzie domeny nie ma.

 

Rejestratorem jest:

REGISTRAR:

NASK

ul. Wawozowa 18

02-796 Warszawa

Polska/Poland

+48.22 3808300

Email Masking Image@dns.pl

 

 

Z tego co wiem np na ibc.pl sprzedają subdomeny tej domeny. Czy to możliwe że domena jest własnością NASKu ?

Jest to nazwa niewielkiego miasteczka w Polsce.

Edited by enzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak potwierdziły się moje przypuszczenia.

Domena jest regionalną i prawo do niej ma samorząd miasta lub skarb państwa.

 

Trochę tego nie pojmuję, bo jeśli domena stoi niewykorzystana to czemu nie dać jej prywatnej osobie do postawienia portalu informacyjnego, skoro urzędy jej nie chcą.

Share this post


Link to post
Share on other sites
czemu nie dać jej prywatnej osobie do postawienia portalu informacyjnego, skoro urzędy jej nie chcą.

...bo polski urzędnik to klasyczny przykład psa ogrodnika: sam nie zeżre a drugiemu nie da. A jak coś już da to będzie to kontrola z urzędu skarbowego. :/

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witamy , w Polsce smile.gif

Też to często mówię...

 

 

Co gorsza niby urząd miasta ma prawdo pierwokupu domeny, z tego co się domyślam ma prawo do jej przejęcia a mimo wszystko postawili portal Urzędu Miasta na domenie: UM.nazwamiasta.pl, totalna dezinformacja urzędników. Wystarczyła wiadomość do nask by dowiedzieć się że główna domena im się należy jak psu buda. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisałem podanie, na które odpowiedziano mi iż do domen regionalnych mają prawo wyłącznie urzędy państwowe.

A szkoda, bo wiele z nich się marnuje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
z tego co kojarzę, to możesz się dowiedzieć w NASK kto jest abonentem domeny (trzeba wysłać odpowiednie pismo) -- aczkolwiek nie dam sobie za to głowy obciąć (zapytaj się w NASK), w każdym razie w przypadku opcji to działa.

Mógłby ktoś zweryfikować tę wiadomość?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja mam domenę nonIDN miasteczka z dwu członową nazwą ok 7k mieszkańców (gmina o tej nazwie ponad 10k os), IDN zablokowany przez NASK. A urząd miasta korzysta tylko z pierwszego członu i nikt się w tej sprawie jeszcze do mnie nie zgłaszał (nawet w sprawie jej odkupienia).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam. Mam podobny problem jak enzo, mianowicie chętnie bym zakupił pewną domenę-rejestr home.pl, na parkingu informacja, że na sprzedaż. Klikam -"podaj ofertę" - klikam - "za niska" - klikam-"za niska"... W końcu osiągnąłem pułap, jednak chętnie bym zjechał trochę z ceny, jednak brak jest jakiegokolwiek kontaktu do sprzedającego - jak tu jakiś kontakt wyżebrać ? Pisać do home.pl, czy do sedo? dzięki za odp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×