Jump to content
Pitter

Backordering - gdzie łapać skutecznie ?!?

Recommended Posts

Witam

 

Interesują mnie opinie doświadczonych i obytych w temacie ludzi.

Otóż na rynku zachodnim jest duża konkurencja nie tylko wśród łapaczy domen

ale także wśród serwisów świadczących usługę zamówienia zwolnionych domen.

 

Czy ma ktoś doświadczenie w tej sferze który serwis jest najskuteczniejszy ??

czy ktoś używał różnych i wie czy są skuteczni?

Na ile zamówionych adresów udało się wam przechwycić ??

(oczywiscie glownie interesuje mnie skutecznośc na wartościowych domenach)

 

co powiecie o backorderingu w godaddy, namewarden i wkońcu pool ??

(ostatni mnie szczególnie interesuję cena za usługę największa ale czy adekwatna jest ona do skuteczności?)

 

Wszelkie informacji o tego typu serwisach będą bardzo przydatne

 

Dziękuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

wiekszosc domen .com .net .org .info jest lapanych przez 3 serwisy

 

snapnames.com

pool.com

clubdrop.com

 

jesli bardzo chcesz jakiejs domeny to zrob backorder na wszystkich jednoczesnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawy jestem, ktora z tych firm jest relatywnie najskuteczniejsza. Skorzystalem raz z uslug podobnej firmy tylko ze 3/4 domen jakie mieli na swoich listach byla juz dano przechwycona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

.com i .net to chyba najwieksza skutecznosc ma snapnames.com ale jesli bardzo ci zalezy na jakiejs domenie to robisz tzw backorder na tych 3 serwisach i na 99% ktorys ja zlapie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
snapnames.com

pool.com

clubdrop.com

 

Czy u tych rejestratorów authinfo jest od ręki i za free?

Bo wolałbym przetransferować domenkę do jakiegoś polskiego rejestratora.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Że authinfo wydają za darmo, to normalne na całym świecie — oprócz w Polsce, gdzie mamy rejestratorów-kombinatorków-ściemniaczy.

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acha...

 

A gdzie bezpieczniej trzymać ważna domenkę (nie na handel)?

 

U polskiego rejestratora czy może gdzieś w świecie?

 

Bo nie wymiatam z angielskiego i trochę się czuje u tych zagranicznych rejestratorów jakby światło gasło... I nie wiadomo kogo pozwać w razie wpadki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Acha...

 

A gdzie bezpieczniej trzymać ważna domenkę (nie na handel)?

 

U polskiego rejestratora czy może gdzieś w świecie?

 

Bo nie wymiatam z angielskiego i trochę się czuje u tych zagranicznych rejestratorów jakby światło gasło... I nie wiadomo kogo pozwać w razie wpadki.

W takiej sytuacji najlepiej trzymać u jakiegoś większego polskiego rejestratora, którego będzie w razie czego stać na zapłacenie odszkodowania.

 

Pozdrawiam

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ile sie płaci w tych serwisach: snapnames.com, pool.com, clubdrop.com, godaddy.com bo nie mogę wyczytać a i nie chce się pomylić bo po polsku można haczyk przeoczyć a co dopiero w innym języku.

 

Chodzi mi o opłatę przy "zgłaszaniu" backordera i po przejęciu ile sie płaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

witam

 

niestety nie sprawdzisz czy jest backorder dla globanych cz eu - dla polskich widac to w bazie whois

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
wiekszosc domen .com .net .org .info jest lapanych przez 3 serwisy

 

snapnames.com

pool.com

clubdrop.com

 

jesli bardzo chcesz jakiejs domeny to zrob backorder na wszystkich jednoczesnie.

clubdrop.com to teraz namejet.com. Można jeszcze w godaddy.com, ale skuteczność słaba.

Edited by sylyx.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka tematów na temat przechwytywania .com na forum już jest. "Wylosowałem" akurat ten, żeby opisać moje ostatnie doświadczenie z łapaniem coma.

 

Wszyscy wymieniają jednym tchem trzy serwisy warte uwagi: pool.com, snapnames.com i namejet.com. Dodałem interesującą mnie domenę do przechwycenia we wszystkich trzech... a tu niespodzianka. Domenę przechwycił serwis backorderzone.com - na dodatek nie można u nich dołączać do aukcji po przechwyceniu.

 

Jak to w końcu w praktyce wygląda z przechwytywaniem comów? Faktycznie większość domen przechwytują pool+snapnames+namejet a ja miałem akurat pecha?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domenę przechwycił serwis backorderzone.com - na dodatek nie można u nich dołączać do aukcji po przechwyceniu.

To chyba dobre rozwiązanie. Przynajmniej godziny ślęczenia nad listami nie idą w większości na marne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To chyba dobre rozwiązanie. Przynajmniej godziny ślęczenia nad listami nie idą w większości na marne ;)

Jak widać po moim przykładzie - idą. Chyba, że każdą domenę dodajesz w 350 serwisach typu "backorder". A jak domenę na której Ci zależało złapie akurat ten trzysta pięćdziesiąty pierwszy to klops :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kilka tematów na temat przechwytywania .com na forum już jest. "Wylosowałem" akurat ten, żeby opisać moje ostatnie doświadczenie z łapaniem coma.

 

Wszyscy wymieniają jednym tchem trzy serwisy warte uwagi: pool.com, snapnames.com i namejet.com. Dodałem interesującą mnie domenę do przechwycenia we wszystkich trzech... a tu niespodzianka. Domenę przechwycił serwis backorderzone.com - na dodatek nie można u nich dołączać do aukcji po przechwyceniu.

 

Jak to w końcu w praktyce wygląda z przechwytywaniem comów? Faktycznie większość domen przechwytują pool+snapnames+namejet a ja miałem akurat pecha?

 

Miałeś pecha, mi większość przechwytuje snapnames lub namejet. Ale raz dodałem fajną domenę do wszystkich trzech, a przechwycił sobie jakiś Chińczyk przez API hexonetu. Te serwisy robią tak jak chyba ostatnio dropped (widziałem komentarze w innym wątku) - jak jest jedno zamówienie to odpuszczają (ew. łapią jakimś minimalnym nakładem) i łatwo może się ktoś z boku wciąć - sam kiedyś przez api dynadot złapałem bizona którego miałem dodanego w sn i nj.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Te serwisy robią tak jak chyba ostatnio dropped (widziałem komentarze w innym wątku) - jak jest jedno zamówienie to odpuszczają (ew. łapią jakimś minimalnym nakładem) i łatwo może się ktoś z boku wciąć

No tak. Jak się tak głębiej zastanowić to ma sens. Jak domenę do przechwycenia dodała jedna osoba, to znaczy prawdopodobnie, że też między "łaparkami" nie będzie konkurencji i można moce przesunąć na bardziej konkurencyjne cele. Dodatkowo, lepiej dla łapacza złapać domenę gdzie 200 osób czeka na aukcję - bo pewnie skończy się na przychodzie większym niż te startowe $60.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś ktoś na forum podał listę największych rejestratorów i serwisy, w których należy zamawiać backordery, aby mieć największe szanse na przechwycenie. Polegało to chyba na jakichś umowach pomiędzy tymi serwisami.

Niestety nie potrafię znaleźć tego wątku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chce zakladac nowego tematu, a mam pytanie na jakies stronie moge sprawdzic wygasajace niedlugo domeny *pl ? Z gory dzieki za odpowiedz.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chce zakladac nowego tematu, a mam pytanie na jakies stronie moge sprawdzic wygasajace niedlugo domeny *pl ? Z gory dzieki za odpowiedz.

dns.pl

dropped.pl

premium.pl

 

i to nie ten temat - Backordering dotyczy globalnych :huh:

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam, pozwolę sobie dolączyć się do tematu

 

Czy znacie i macie doświadczenia z łapaniem domen .DE i .NL jeśli tak to proszę o namiary i opinię. Z góry dzięki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka tematów na temat przechwytywania .com na forum już jest. "Wylosowałem" akurat ten, żeby opisać moje ostatnie doświadczenie z łapaniem coma.

 

Wszyscy wymieniają jednym tchem trzy serwisy warte uwagi: pool.com, snapnames.com i namejet.com. Dodałem interesującą mnie domenę do przechwycenia we wszystkich trzech... a tu niespodzianka. Domenę przechwycił serwis backorderzone.com - na dodatek nie można u nich dołączać do aukcji po przechwyceniu.

 

Jak to w końcu w praktyce wygląda z przechwytywaniem comów? Faktycznie większość domen przechwytują pool+snapnames+namejet a ja miałem akurat pecha?

 

Bez reklam, ale skuteczność jest dobra. Polecam, a jeśli ktoś ma ochotę spróbować trochę taniej to zapraszam tutaj - http://di.pl/topic/87822-sprzedam-kredytkonto-w-backorderzonecom-przechwytywanie-domen/page__pid__518992?do=findComment&comment=518992

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×