Jump to content

Recommended Posts

Działa, ale nic z tego nie wynika.

Tak sobie myślę, że jeśli coś nieprzewidzianego stało się Panu S (odpukać !), to w normalnej firmie jest ktoś, kto może zastąpić w pracy nieobecnego kolegę. Tu w takim razie tak nie jest. No chyba że ut.pl to firma jednoosobowa. Dlaczego jednak serwery nagle zaczęły dziłać ? Stał się cud czy ktoś przestawił wajchę? Jeszcze dziś rano na stronie http://ut.pl/pomoc.php była informacja że numery telefonów nie będą działały z jakiś tam powodów do dnia 13.02.2010. Teraz już tej informacji nie ma. Pojawił się za to numer telefonu. Zatem ktoś coś robi ze stroną...

Share this post


Link to post
Share on other sites

firma zapewne jedno osobowa. Zadnej informacji typu przepraszamy, absencja wynikala blablabla, pełen profesjonalizm nie ma co.

Share this post


Link to post
Share on other sites
I dziwicie się, że firmy wolą trzymać domeny w pewnych firmach po 100 zł rocznie? Nie zawsze oszczędzanie jest dobre.

 

witam

 

i to jest clue tego wszystkiego ;). pewnosc dla firm jest wazniejsza niz 20 zl na domenie, a jak firmy maja wiecej domena to i tak negocjuja oferty z rejestratorami - caly czas pewna marka bedzie bardziej istotna od nizszej ceny, zreszta firmy i tak domeny wciskaja w koszty - nie ma to dla nich roznicy czy zaplaca 60 czy 100 - przeciez i tak placa raz na rok ;).

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
I dziwicie się, że firmy wolą trzymać domeny w pewnych firmach po 100 zł rocznie? Nie zawsze oszczędzanie jest dobre.

taaa, tylko że na ten luksus bezpieczeństwa moze pozwolić sobie osoba ktora ma kilka, kilkanaście domen. Jak już liczby są w setkach to przedłużanie domen po cenach ktore proponuje home, kei, nazwa (super znane i bezpieczne firmy)jest delikatnie mowiac nierentowne.

 

I wtedy trzeba szukac alternatywy ryzykujac, na szczęście jest kilka wiarygodnych i tanich firm

Edited by adek

Share this post


Link to post
Share on other sites
taaa, tylko że na ten luksus bezpieczeństwa moze pozwolić sobie osoba ktora ma kilka, kilkanaście domen. Jak już liczby są w setkach to przedłużanie domen po cenach ktore proponuje home, kei, nazwa (super znane i bezpieczne firmy)jest delikatnie mowiac nierentowne.

 

I wtedy trzeba szukac alternatywy ryzykujac, na szczęście jest kilka wiarygodnych i tanich firm

 

Zgadza się, dlatego zarówno jedne jak i drugie firmy mają rację bytu :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
I wtedy trzeba szukac alternatywy ryzykujac, na szczęście jest kilka wiarygodnych i tanich firm

 

Dobrze że to napisałeś. Niska cena nie wyklucza wysokiej jakości usług, szczególnie jeśli firma zarabia nie tylko na rejestracji domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam pytanie - czy komuś udało się wytransferować od ut.pl domenę? Spełniłem wyszstkie ich dziwne wymagania, zapłaciłem za kolejny rok, wysłałem jakiś kwit i ksero DO. No i cisza. Na maile znów nie odpisują. Ta firma to kompletna K A T A S T R O F A !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś dostałem spamik, którego faktycznie nie zamawiałem:

 

W połowie stycznia informowaliśmy o zmianie adresu naszej strony firmowej na UT.pl

 

Z tej okazji, aby nowy adres jak najlepiej kojarzył się Tobie oraz naszym innym Klientom, przygotowaliśmy większą niż kiedykolwiek wcześniej mega promocję pozwalającą Ci zarejestrować domenę/serwer w niepowtarzalnej, super niskiej cenie!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też dostałem tego spamika :-(

Jakiś czas temu miałem u nich domene i zachciało mi się ją przetransferować. Droga przez mękę !!! Pracownik (a może właściciel, bo nie wiem czy ktoś więcej tam pracuje) chyba celowo wymyślał kolejne atrakcje aby mnie zniechęcić. Do procedury transferu domeny nie ma nigdzie odnośnika. Dopiero jak komuś się zachce dostaje info na maila. Problemy z odpowiedzią na maile, odbieraniem telefonu to standard. A na stronie głównej dumnie widnieje napis "całodobowa pomoc". Oświeciło mnie jednak dopiero jak przeczytałem pkt. 16 promocji: "Wykładnia i interpretacja regulaminu należy wyłącznie do organizatora promocji." To jedno zdanie wszystko wyjaśnia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Wykładnia i interpretacja regulaminu należy wyłącznie do organizatora promocji."

 

Piękne :rolleyes:

To zdanie unieważnia cały ten regulamin - ale to działa w obie strony.

Share this post


Link to post
Share on other sites
pkt. 16 promocji: "Wykładnia i interpretacja regulaminu należy wyłącznie do organizatora promocji." To jedno zdanie wszystko wyjaśnia.

 

Może jakiś "życzliwy" poinformuje UOKiK :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napewno ktoś się znajdzie. Każdy kto korespondował z p. Szymonikiem pewnie już wie, że ten zapis wymyślonego przez siebie regulaminu uznał on za święty i jedyny słuszny, a dłuższa korespondencja z nim wywołuje pełną irytację

Share this post


Link to post
Share on other sites
Napewno ktoś się znajdzie. Każdy kto korespondował z p. Szymonikiem pewnie już wie, że ten zapis wymyślonego przez siebie regulaminu uznał on za święty i jedyny słuszny, a dłuższa korespondencja z nim wywołuje pełną irytację

A tymczasem, tak dziś zerknąłem na jedno moje spamowe konto mailowe, 28 marca taka informacja została rozesłana przez UT.pl ;)

 

Mega promocja bez obowiązku przedłużenia - domeny i serwery w super niskich cenach - PL 2,90 zł - iiihhaaaaa!

 

W połowie stycznia informowaliśmy o zmianie adresu naszej strony firmowej na UT.pl

 

Na zakończenie uruchomionej z tej okazji mega promocji, pragnąc aby nowy adres jak najlepiej kojarzył się Tobie oraz naszym innym Klientom, ceny obniżamy do absolutnego minimum!

Nie ma również obowiązku przedłużenia zarejestrowanych usług i nie będzie go także w przypadku przyszłych ofert.

 

Nie przewidujemy kolejnej zmiany adresu w przyszłości a promocja kończy się lada dzień dlatego nie zwlekaj aby nie przegapić tej niepowtarzalnej super okazji na rejestrację domeny i/lub serwera teraz w najniższej cenie!

 

Rejestrując teraz za pierwsze 3 domeny zapłacisz tylko (następne również w bardzo niskiej cenie):

- domena pl - 2,90 zł

- domena com.pl lub inna funkcjonalna - 1,90 zł

- domena waw.pl lub inna regionalna - 0,90 zł

- domena com - 3,90 zł

- domena eu - 5,90 zł

- domena info - 4,90 zł

- domena net, org, biz - 6,90 zł

- zaawansowany serwer www - już od 99 zł

- wolna od reklam poczta we własnej domenie - już od 29 zł

ceny rejestracji na rok netto

 

Kliknij na poniższy link aby zarejestrować swoje domeny i/lub serwery

http://ut.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie znalazłem te aukcje na Allegro. Beka jak nic. Pan S sprzedaje m. in. domenę którą kupiłem od niego w lutym... i cały czas jestem jej właścicielem. Świetnie, może skuszę się jeszcze raz :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupiłem wczoraj kilka domen w tej firmie, dziś opłaciłem i czekam na transfer na konto tam utworzone. Moje nabytki to :

 

systemy.biz

akty.biz

teksty.biz

klip.biz

zaklady.biz

audyty.biz

rabaty.net

drukarka.info

studenci.biz

rankingi.biz

podarunki.eu

sexzdjecia.eu

kartki.info

kartki.biz

podarunki.info

znajomi.info

galerieerotyczne.com

sylwester.info

przyjaciel.eu

fotomodelka.biz

porady.org

fotomodelka.info

zakochani.eu

przeceny.org

przecena.biz

przeceny.biz

rozmowy.eu

czesci.info

artykuly.com

artykuly.eu

programowanie.info

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ciekawe, bo niektóre z nich właśnie licytuję na allegro... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sylwester.info i programowanie.info wystawiłem na allegro licząc na szybki transfer od sprzedawcy, mam nadzieję, że nie dojdzie do sytuacji w której będe musiał wycofać aukcję....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnośnie ut.pl - robią problemy z authinfo
chcą aby do nich wysyłać papiery, utrudniają transfer.

Miałem z nimi ponad 2 lata problemów ale się doczytałem w regulaminie organizacji co udostępnia domeny globalne że obowiązuje ich regulamin i forma elektroniczna też jest ujęta w regulaminie. W sumie stracony czas bo kilka lat ładnie prosiłem a oni ładnie odmawiali łamiąc odgórny regulamin więc poszedłem do reselera wyżej i niech się cmokną tam gdzie światło nie dochodzi. A i jeszcze za wszelką cenę chcieli mnie zatrzymać dając niby lepsze warunki niż konkurencji. Dla mnie jako osoby prywatnej to firma którą ja będę omijać z daleka. Dziękuję za uwagę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masakra domeny opłacone przez dotpay i prawie drugi dzien nadal w oczekujące na opłacenie... Dzwoniłem i usłyszałem że pieniądze mogą jeszcze nie być zaksięgowane. Abym wyslał maila z potwiedzeniem ale i tak nadal cisza ;/ Takie są własnie tu szybkie płatnosci ;/ i zero reakcji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masakra domeny opłacone przez dotpay i prawie drugi dzien nadal w oczekujące na opłacenie... Dzwoniłem i usłyszałem że pieniądze mogą jeszcze nie być zaksięgowane. Abym wyslał maila z potwiedzeniem ale i tak nadal cisza ;/ Takie są własnie tu szybkie płatnosci ;/ i zero reakcji

Możesz zanieść gotówkę do biura firmy. W czym problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

W jakim celu mam iść ? Opłaciłem szybkimi płatnościami w celu szybkiej realizacji zamówienia. Może według Ciebie taka reakcja a dokładniej brak reakcji ze strony firmy to normalne. Albo wg mnie nie, jeżeli pomimo wysłania potwierdzenia zgodnie z prośba nie ma nawet odpowiedzi. Jeżeli możesz Nie wypowiadaj się w taki sposób bo raczej nie masz racji w tym

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiadomo do kogo masz pretensje. Do systemu szybkich płatności? Do firmy UT? Do siebie? Skąd my mamy wiedzieć (i po co nam ta wiedza?), co ty gdzie i komu przelałeś, a się niby nie przelało? Co my mamy z tym zrobić? Jak chcesz się wyżalić, to pisz tu. Może twoja wiadomość będzie newsem dnia. Albo załóż blog, gdzie możesz nawet relacjonować na żywo konwersację z działem obsługi klienta UT. Jak w relacji sportowej. Są dużo poważniejsze sprawy niż to, że komuś "coś nie stykło" z e-przelewami. Trzeba domeny kupować w innych firmach i tyle. Tylko tyle chciałem przekazać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×