Jump to content
kilofek

Seminarium 1 marca w Warszawie

Recommended Posts

Zgłoszenie dwóch osób poszło na maila.

Przyjęcie zgłoszeń będziecie jakoś potwierdzać? Np. mailem?

Edited by Sir_Elwood

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem do 15 lutego na urlopie, bede mogl wyslac zgloszenie dopiero 16 lutego, jesli to mozliwe, prosze o zatrzymanie jednego miejsca dla mnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Niestety 2 marca mam egzamin z matematyki w Monachium, więc 1 marzec mi niezbyt pasuje :) Mam nadzieję, że załapię się na kolejny termin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawa agenda. Potwierdzam wysłanie zgłoszenia.

 

Dzięki za cynk Robert.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No co jest panowie nie ma więcej chętnych ?

Zawsze łatwiej jest założyć kolejny wątek na forum związany z nagłymi problemami prawnymi niż pojechać na seminarium :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zawsze łatwiej jest założyć kolejny wątek na forum związany z nagłymi problemami prawnymi niż pojechać na seminarium :D

 

Celna uwaga. Jesli byłoby odpłatne nawet bym się nie dziwił. Tutaj można całkowicie za darmo pogłębić swoją wiedzę w temacie. Nie wiem czy było ale jeden z prelegentów to arbiter SP. Osoba znana z pierwszego MD. Skądinąd bardzo sympatyczna osoba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No co jest panowie nie ma więcej chętnych ?

 

 

Chętnych napewno byłoby o wiele więcej gdyby to seminarium nie było skierowane wyłącznie dla osób prowadzących działalnośc gospodarczą!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chętnych napewno byłoby o wiele więcej gdyby to seminarium nie było skierowane wyłącznie dla osób prowadzących działalnośc gospodarczą!

 

Z tym byłoby ciężko.

W końcu temat to:

 

Własność intelektualna w działalności gospodarczej on-line

 

Poza tym przepisy ustawy pwp i uoznk i kilku innych dotyczą w większości przypadków właśnie przedsiębiorców. Nie będąc przedsiębiorcą większość przepisów Ciebie nie dotyczy. No chyba, że arbiter wspaniałomyślnie jednak stwierdzi, iż np. sprzedaż 10 domeny w tym roku automatycznie robi z Ciebie przedsiębiorcę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No chyba, że arbiter wspaniałomyślnie jednak stwierdzi, iż np. sprzedaż 10 domeny w tym roku automatycznie robi z Ciebie przedsiębiorcę :D

Arbiter czy prelegent może spojrzeć na sprzedaż 10-tej domeny łagodnie.

W przeciwieństwie do fiskusa, który chętniej połączy ten fakt z działalnością zawodową, wykonywaną w sposób zorganizowany i ciągły :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z tym byłoby ciężko.

W końcu temat to:

 

 

 

Poza tym przepisy ustawy pwp i uoznk i kilku innych dotyczą w większości przypadków właśnie przedsiębiorców. Nie będąc przedsiębiorcą większość przepisów Ciebie nie dotyczy. No chyba, że arbiter wspaniałomyślnie jednak stwierdzi, iż np. sprzedaż 10 domeny w tym roku automatycznie robi z Ciebie przedsiębiorcę :)

 

Mnie wielce szanowny arbiter pan Wlodarczyk uznal przedsiebiorca w arbitrazu w ktorym przegralem zabytki.pl i com.pl na podstawie dwoch "sprzedazy" w ciagu 3-4 lat !

Jedna to byla sprzedaz na allegro domeny okazje.pl lub okazja.pl ( nie pamietam ) w licytacji dla Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z czego co zrozumiale nie wziolem zlotowki !

A druga "sprzedaz" to przekazanie (na co ma oficjalny dokument z podziekowaniem ) NIEODPLATNIE domeny integracja.org na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji oraz Fundacji Integracja !

Ten pan arbiter i ten arbitraz skutecznie oduczyły mnie na dlugo robienia "dobrych uczynkow" ! Pomijam oczywiscie fakt utraty domeny generycznej ktorej teoretycznie nie mieli mi prawa odebrac !

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zawsze łatwiej jest założyć kolejny wątek na forum związany z nagłymi problemami prawnymi niż pojechać na seminarium :)

 

Jeszcze łatwiej wystawiać aukcje na Allegro tj. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=884020625 (domena z nazwą Deutsche Bahn) i nawet po skromnym zwróceniu uwagi uparcie twierdzić, że "ale o co chodzi... ludzie przecież zarabiają na odsprzedaży domen firmom..." :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z tym byłoby ciężko.

W końcu temat to:Własność intelektualna w działalności gospodarczej on-line

 

Zgoda. Sadzę jednak że mozliwość bliższego zapoznania się z tego rodzaju tematyką także przez osoby fizyczne byc może byłaby dla nich bodzcem do założenia własnej działalności nie koniecznie zwiazanej z domainingiem. Sam w najbliższym czasie mam zamiar ruszyć z własnym małym przedsięwzięciem (nie ukierunkowanym na domaining) i właśnie w kontekście tej działalności chetnie poszerzyłbym swoją wiedzę na takim seminarium. Ale trudno.... nie pozostaje mi nic innego jak zrozumieć obowiazujące zasady. Być może jeszcze bedzie okazja uczestniczyć w podobnym spotkaniu organizowanym także dla osób fizycznych- spotkaniu na którym z góry mogę zadeklarować obecność! :)

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
... nie pozostaje mi nic innego jak zrozumieć obowiazujące zasady.

Słusznie.

Należy zrozumieć, że kierowanie tej oferty do przedsiębiorców to nie jest kaprys autora wątku tylko obowiązujących zasad przy takim projekcie / działaniu.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Hmm... mam nadzieję, że firma amerykańska nie będzie stanowiła problemu ...

A z jakiej racji UE ma finansować amerykański biznes?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A z jakiej racji UE ma finansować amerykański biznes?

Może przemyśl to co napisałeś, a najlepiej przeczytaj. Poza tym przedsiębiorca jest Polski, ale firma jest amerykańska, a to zasadnicza różnica.

Edited by Saint

Share this post


Link to post
Share on other sites
A z jakiej racji UE ma finansować amerykański biznes?

Wydaje mi się, że istotniejszy jest rodzaj przedsiębiorstwa i faktyczne miejsce prowadzenia przez niego działalności niż miejsce zarejestrowania siedziby głównej.

Ale to nie ja organizuję seminarium ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Może przemyśl to co napisałeś, a najlepiej przeczytaj. Poza tym przedsiębiorca jest Polski, ale firma jest amerykańska, a to zasadnicza różnica.

 

 

Wydaje mi się, że istotniejszy jest rodzaj przedsiębiorstwa i faktyczne miejsce prowadzenia przez niego działalności niż miejsce zarejestrowania siedziby głównej.

Ale to nie ja organizuję seminarium ...

Wiadomo że napisałem to dość jaskrawnie (świadomie), ale w końcu taka firma omija płacenia podatku w Polsce wiec nie widzę jakiegokolwiek powodu żeby wspierać takie podmioty działaniami finansowanymi przez tutejszych podatników.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przy okazji spraw około-seminaryjnych :blink:

Planuję dotrzeć do Warszawy w niedzielę, 28 lutego ok. godz. 19.00

Jeśli w tym dniu ktoś z gospodarzy organizuje małe spotkanie, to proszę o informacje.

Zostało co prawda jeszcze 11 dni ale nikt nie ma ochoty spotkać się w niedzielę wieczorem choć na chwilkę ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiadomo że napisałem to dość jaskrawnie (świadomie), ale w końcu taka firma omija płacenia podatku w Polsce wiec nie widzę jakiegokolwiek powodu żeby wspierać takie podmioty działaniami finansowanymi przez tutejszych podatników.

W sumie to seminaria są dotowane przez UE, więc logiczne powinno być, że korzystać z ich dobrodziejstw bezpłatnie powinny korzystać firmy z UE (czy z Polski, czy z Niemiec, to nie powinno mieć znaczenia). Aczkolwiek ja ogólnie jestem przeciwny "bezpłatnym" seminariom organizowanym za pieniądze "z UE". Przecież to są nasze pieniądze tylko mniej efektywne wydane. Ale to już jest temat na osobny wątek.

 

@Kangur Myślę, że sprawa spotkania wyklaruje się na dzień, dwa przed. Jak tylko ktoś z Wawy będzie miał możliwość, to na pewno chętnie się spotka. Podobnie ja - chociaż mam teraz "trochę" mniej czasu ze względu na małe dziecko, to piszę się wstępnie na spotkanie w niedzielę wieczór przed seminarium. Długo nie zabawię, ale na 2-3 godzinki bardzo chętnie. Myślę, że miejsce i dokładna godzina spotkania się wyklaruje sama. Wstępnie pewnie można mówić o 19-20. Zbiórka albo gdzieś koło hotelu, gdzie będzie seminarium albo na miejscu gdzieś w centrum - daleko nie jest.

 

EDIT: Jednak nie będzie mnie na seminarium. Dopiero dziś przesłałem zgłoszenie, no i nie ma już miejsc :) Nieodparcie mi się to jednak kojarzy z PRLem, gdzie trzeba było stać w kolejkach po wszystko, a jak się za późno przyszło to już towaru nie było :) Co nie zmienia faktu, że sam sobie jestem winien, bo "cynk" był wcześnie od Roberta :blink:

 

W każdym bądź razie wysłałem do organizatorów prośbę, żeby dodać informację o braku miejsc, bo szkoda, żeby ludziska wypełniali i faksowali / skanowali te zgłoszenia na marne.

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zostało co prawda jeszcze 11 dni ale nikt nie ma ochoty spotkać się w niedzielę wieczorem choć na chwilkę ?

 

 

@Kangur Myślę, że sprawa spotkania wyklaruje się na dzień, dwa przed. Jak tylko ktoś z Wawy będzie miał możliwość, to na pewno chętnie się spotka. Podobnie ja - chociaż mam teraz "trochę" mniej czasu ze względu na małe dziecko, to piszę się wstępnie na spotkanie w niedzielę wieczór przed seminarium. Długo nie zabawię, ale na 2-3 godzinki bardzo chętnie. Myślę, że miejsce i dokładna godzina spotkania się wyklaruje sama. Wstępnie pewnie można mówić o 19-20. Zbiórka albo gdzieś koło hotelu, gdzie będzie seminarium albo na miejscu gdzieś w centrum - daleko nie jest.

 

 

DD

 

Nie wiem czy będę w niedziele, jeżeli mi się uda to chętnie się spotkam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×