Jump to content
Renek

.co.pl

Recommended Posts

Przy okazji tematu to tej niesamowitej sprzedaży poprzez aftermarket domeny .com.pl za 25 złotych (cymesik...) pomyślałem, że zajrzę na zawartość co.pl. Domainer był tam łaskaw m.in. napisać:

Sprzedać coś takiego w największej pomyłce NASK czyli .com.pl (na tego mądrale który wymyślił .com.pl powinno się nasłać Świętą Inkwizycję - założę się, że nie spodziewałby się ich;) to jest super wynik.

 

Pomyślałem o tym, że sporo krajów ma swoją główną domenę ustawioną jako .co.** - choćby Wielka Brytania - .co.uk i zainteresowało mnie co znajduje się pod co.pl.

 

Okazuje się, że właściciel sprzedaje subdomeny w cenie 19 PLN netto (23,18 PLN brutto) z odnowieniem w tej samej kwocie. Osobiście nie spotkałem się jeszcze ze stroną postawioną na tej subdomenie, nie mam pojęcia nawet od kiedy to-to istnieje.

 

Widzę, że Platforma i MultiBank się tam zagnieździły...

 

A przy okazji: czy koperta na tej stronie nie przypomina Wam logo poczty należącej do pewnej dużej firmy międzynarodowej.

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
około 307,000 z domeny co.pl

To chyba są zaindeksowane dokumenty a nie istniejące subdomeny.

Zaindeksowanie na stronie 100.000 dokumentów to nie jest żaden problem - kilka dni pracy a potem wystarczy poczekać aż g to połknie.

Chociaż u mnie google wyświetla 332.000 zaindeksowanych dokumentów dla site:co.pl.

Pozdrawiam!

Edited by Renek

Share this post


Link to post
Share on other sites
około 307,000 z domeny co.pl

 

Ladnie... jesli maja tyle domen to zarabiaja miliony...

 

jestem w szoku jesli to prada ! Nic tylko sprzedawac na 2-literowkach subdomeny .

Kiedys mialem taki serwis dajacy darmowe aliasy na dwuliterowkach ale aliasy nie zdefiniowane w dnsie subdomeny .Ale ile takich dwuliterowek godnych uwagi potencjalnych kupujacych jest ? Poza eu*pl i co*pl moze jeszcze ze dwie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzy tyg. temu W TYM TEMACIE pisałem nt. podobnego pomysłu w DE

 

Dopiero skończyło się rozdawnictwo krókich domen .de a już mamy "rejestratora", który oferuje subdomeny .co.de (na wzór .co.uk, czy co.nz)

 

Najpierw jest faza sunrise (do 28 lutego) dla posiadaczy TM - koszt 99 EUR za rok

 

Potem nastąpi faza sunrise 2 (1.03-31.05.2010), w której każdy może wykupić domenę.

 

Oczywiście ta oferta nie ma nic wspólnego z DENIC i jest prywatną ofertą jak każde inne aliasy (np. w Polsce oferty aliasów w xn.pl czy o7.pl i u innych). Oferta naturalnie gra na wspomnianych skojarzeniach z .co.uk.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trzy tyg. temu W TYM TEMACIE pisałem nt. podobnego pomysłu w DE

 

 

ciekawe czy jakby zacząć sprzedawać subdomeny w domenie tv.pl czy byliby chętni ?:D

Edited by kilofek

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 literowka jedna drugiej nierowna.....ale zawsze mozna sprobowac - prawda jest taka ze firmom az tak bardzo nie robi roznicy czy maja com.pl czy co.pl

lub czy maja .eu czy eu.pl - w wiekszosci przypadkow sprzedaeje domeny firmom i musze powiedziec ze z dotychczasowego 2 letniego doswiadczenia - naprawde maly odsetek jest napalony na .pl - dobry keyword w takim co.pl czy eu.pl jest dla nich wiecej wart niz sredniak w .pl czy com.pl :D tak wiec jest to sposob na biznes

Share this post


Link to post
Share on other sites
ciekawe czy jakby zacząć sprzedawać subdomeny w domenie tv.pl czy byliby chętni ?:D

 

to ja już rezerwuję domeny.tv.pl

byle cennik rejestracji i przedłużeń był do przełknięcia :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
prawda jest taka ze firmom az tak bardzo nie robi roznicy czy maja com.pl czy co.pl

Z punktu widzenia ergonomii .co.pl jest nawet lepsza niż .com.pl...

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
około 307,000 z domeny co.pl

Ladnie... jesli maja tyle domen to zarabiaja miliony...

Może i tyle jest zarejestrowanych ale czuję, że to liczba przesadzona.

Poza tym większość i tak pewnie należy do MAINSEEK Sp. z o.o. więc niekoniecznie na tym muszą zarabiać.

Patrząc na te domeny prawie zawsze pojawia się informacja:

Ta domena jest zajęta - jeśli szukasz domeny dla siebie kliknij ...

przykład

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpierw przez wiele lat pod tym adresem oferowali subdomeny, potem zrobili jakiś portal społecznościowy + poczta na gmailu, teraz widzę że społecznościówka wyleciała bez śladu, została jedynie poczta i znów te nieszczęsne subdomeny... jak dla mnie to to się jedynie na literówki nadaje, i to też już przebrzmiałe. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z punktu widzenia ergonomii .co.pl jest nawet lepsza niż .com.pl...
Wszystko ładnie, tylko z tego, co wyczytałem w regulaminie (jeśli zbyt pobieżnie to niech mnie ktoś poprawi...), tych domen raczej nie da się sprzedać :D no chyba, że każdą domenę zarejestrujemy na osobne konto i potem będziemy ją "sprzedawać" razem z całym kontem... :D Jak macie dużą rodzinę - to może jest to metoda. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wszystko ładnie, tylko z tego, co wyczytałem w regulaminie (jeśli zbyt pobieżnie to niech mnie ktoś poprawi...), tych domen raczej nie da się sprzedać :D no chyba, że każdą domenę zarejestrujemy na osobne konto i potem będziemy ją "sprzedawać" razem z całym kontem... :D Jak macie dużą rodzinę - to może jest to metoda. :D

Nie do końca o taką ergonomię mi chodziło... :P

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
PROFES.CO.PL - status domeny

wolna

 

zarejestruj domenę

 

Cena rejestracji domeny - 23,18 PLN (19,00 PLN netto)

 

Płatności : SMS, Karta, PayPal lub przelew bankowy.

 

Cena przedłużenia : 23,18 PLN (19,00 PLN netto)

 

Zobacz szczegółowy cennik

 

Sztucznie wygenerowane podstrony przez nich. W efekcie mogą mieć 20 domen, a XXX XXX wygenerowanych w celu popularyzacji/napędzenia biznesu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna wada takich domen, to fakt iz spoleczenstwo jest przyzwyczajone do com.pl zatem z duzym prawdopodobienstwem, nawet majac przed oczyma domena.co.pl, odruchowo wpisza domena.com.pl

 

Jak im ten byznes wypali, to strach sie bac, co bedzie z di.pl :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak im ten byznes wypali, to strach sie bac, co bedzie z di.pl :D

Nie wypali, nie martw się :D Oczywiście trochę klientów zdobędą, może nawet kilku ze średniej półki, ale nie sądzę, żeby się przebili w powszechnej świadomości.

Po pierwsze nie te ceny, bo niewiele więcej kosztuje .com.pl a po drugie co stanie się w momencie kiedy "zapomną" przedłużyć własną domenę albo zmienią profil działalności (jak czytam nie byłby to pierwszy przypadek w historii tej domeny....)?

Co nie znaczy, że na swoje nie wyjdą na tym interesie.

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
ciekawe czy jakby zacząć sprzedawać subdomeny w domenie tv.pl czy byliby chętni ? :)

 

Z pewnością dobrze byś na tym wyszedł, efektem "ubocznym" byłby też dodatkowy ruch na tv.pl będący wynikiem literówek tych serwisów, który zgarniałbyś w całości na swojej tv.pl. Zostawiłbym sobie tylko www.tv.pl, a resztę niech biorą inni :D

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
bo niewiele więcej kosztuje .com.pl
sorki ale jak czytam takie teksty o kosztach to sie zastanawiam czy tu tylko dzieci siedza czy domainerzy co maja po tysiace domen, bo w pierwszym przypadku rozumiem, ze niewystarczajace kieszonkowe nie pozwala wydac 10 czy nawet 300 zl wiecej na rok za cos co ma byc niby wizytowka firmy albo za cos co ma przyprowadzic do firmy wiecej klientow, a w drugim przypadku to rozumiem, ze roznica np 50 zl to juz roznica 50000 ale skoro to domainerzy a nie "domaineży" to i tak kwestia zakupu dobrej domeny nie jest taka istotna biorac pod uwage abonament roczny. No i oczywiscie jeszcze jedno Ale, sprobuj znalezc takie dobre .com.pl jak mozesz znalezc .co.pl. Mowie o slowie kluczowym zeby ktos nie pomyslal, ze ja mysle, ze co.pl jest lepsze od com.pl - bo nie jest ale lepiej miec keyword z .co.pl niz dzikoscsercaukrytazaplecami.pl :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×