Jump to content
korneliusz.com

Dotacje na e-biznes.

Recommended Posts

Dzięki za linki.

 

Śmiać się czy płakać?

 

Płakać... :| Chociaż... poczekajmy jeszcze trochę na koniec prac nad projektami...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żal i płacz...

 

Chociaż poczekajmy jeszcze "trochę" z osądami... może jednak coś się z tego urodzi... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za kwoty do 1 mln można zrobić 5 bardzo dobrze funkcjonujących projektów. To co mamy teraz to istna farsa i wyłudzenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

147	POIG.08.01.00-20-103/08-00	XXX XXX XXX	M. Białystok, Podlaskie	Stworzenie oraz promocja portalu internetowego umożliwiającego publikację oraz wymianę wiedzy praktycznej - eWiem.pl	55 737,56

 

Nie wiem czemu ale mam dziwne wrazenie ze ta domena lezy u mnie w rezerwacji...

Share this post


Link to post
Share on other sites
eWiem.pl

Nie wiem czemu ale mam dziwne wrazenie ze ta domena lezy u mnie w rezerwacji...

 

No to już są szczyty... :D

 

created:				2010.02.10 23:41:16

:)

Edited by polmajk

Share this post


Link to post
Share on other sites
147	POIG.08.01.00-20-103/08-00	XXX XXX XXX	M. Białystok, Podlaskie	Stworzenie oraz promocja portalu internetowego umożliwiającego publikację oraz wymianę wiedzy praktycznej - eWiem.pl	55 737,56

 

Nie wiem czemu ale mam dziwne wrazenie ze ta domena lezy u mnie w rezerwacji...

 

No to juz wiesz jakim budzetem prawdopodobnie dysponuje Twoj potencjalny klient :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadziwiająco wiele zgłoszonych projektów nie zabezpieczyło domen z ogonkami, a czasem i innych (np. zgłoszona z myślnikiem, a bez była wolna)...

 

Ale najbardziej szokujące są dla mnie kwoty. Np. 650k na przebudowę panelu administratora jakiegoś serwisiku... jak oni mają zamiar to potem rozliczyć? Pewnie o tym nawet nie pomyśleli...

Share this post


Link to post
Share on other sites
147	POIG.08.01.00-20-103/08-00	XXX XXX  XXX	M. Białystok, Podlaskie	Stworzenie oraz promocja portalu internetowego umożliwiającego publikację oraz wymianę wiedzy praktycznej - eWiem.pl	55 737,56

 

Nie wiem czemu ale mam dziwne wrazenie ze ta domena lezy u mnie w rezerwacji...

Wydaje mi się, że nie będzie im potrzebna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pewnie o tym nawet nie pomyśleli...

 

Jeśli ma się kontakty, to faktura nie jest problem. Problemem jest to aby przeszła przez komisję taka nierealna kwota...

 

 

 

Swoją drogą składał ktoś teraz dotacje na III rundę? Wyniki już niebawem

Edited by enzo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli ma się kontakty, to faktura nie jest problem. Problemem jest to aby przeszła przez komisję taka nierealna kwota...

Jak się ma kontakty w komisji to też nie problem. Na bank paru panów dostanie kiedyś wyroki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy okazji taką ciekawostkę znalazłem w aktualnym wykazie:

 

(...) BIS Consult Łukasz Bis | Stworzenie internetowego portalu pracy z ofertami pracy z krajów niemieckojęzycznych | Szczecin, Zachodniopomorskie | 55 182,00

 

(...) Mikroaudyt Sp. z o.o. | Stworzenie internetowego portalu pracy z ofertami pracy z krajów niemieckojęzycznych | Szczecin, Zachodniopomorskie | 837 140,00

 

Dwie firmy dostały dofinansowanie na identyczny cel. Z tym że jedna 15x więcej. Ciekawe dlaczego to przeszło, czyżby ktoś chciał potem porównać efekty? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przy okazji taką ciekawostkę znalazłem w aktualnym wykazie:

 

(...) BIS Consult Łukasz Bis | Stworzenie internetowego portalu pracy z ofertami pracy z krajów niemieckojęzycznych | Szczecin, Zachodniopomorskie | 55 182,00

 

(...) Mikroaudyt Sp. z o.o. | Stworzenie internetowego portalu pracy z ofertami pracy z krajów niemieckojęzycznych | Szczecin, Zachodniopomorskie | 837 140,00

 

Dwie firmy dostały dofinansowanie na identyczny cel. Z tym że jedna 15x więcej. Ciekawe dlaczego to przeszło, czyżby ktoś chciał potem porównać efekty? :D

Tak się chyba wyciąga pieniądze z kasy...

Ten sam projekt, inny adres - nowe pieniądze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli ma się kontakty, to faktura nie jest problem. Problemem jest to aby przeszła przez komisję taka nierealna kwota...

 

pozostaje kwestia przetargu powyżej kwoty 14k euro, ale nie ma rzeczy niemożliwych :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogą mi podarować 100k PLN to pokaże im jak się za tą kwotę robi porządny serwis.

 

Dla mnie ten cały konkurs to farsa. Szkoda pisać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fakt, całe to działanie 8.1 (jak nie cała idea tych dotacji) jest śmiechu warta. Ale trzeba też pamiętać o tym, że to nie jest tak, że jak ktoś dostał dofinansowanie to przelano mu na konto pół bańki i rób chłopie serwis. Wedle mojej wiedzy najpierw trzeba coś zrobić za własną kasę, żeby potem otrzymać zwrot poniesionych kosztów. Oczywiście można się ubiegać o zaliczki, ale jeśli projekt nie wypali to, jak przypuszczam, te zaliczki trzeba oddać. Także sory, nie zazdroszczę tym beneficjentom...

Jeśli się mylę to proszę, niech mnie ktoś znający temat, poprawi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za kwoty do 1 mln można zrobić 5 bardzo dobrze funkcjonujących projektów.

Zrobić można ale środki nie zostały przyznane tylko na stworzenie aplikacji ale także na wynajęcie lokalu, pracowników, promocje, itp.

A propos promocji bardzo przyda się niektórym.

Zwłaszcza tym, którzy zapomnieli, że te pieniądze można przeznaczyć także na domeny i dobrali trudno zapamiętywane adresy.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wy się śmiejecie, ale te pieniądze pochodzą z Waszych kieszeni. I nie pójdą na budowę szpitali czy na szkoły tylko na utopienie w tych interesikach...

Pozdrawiam :/

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mogą mi podarować 100k PLN to pokaże im jak się za tą kwotę robi porządny serwis.

 

Dla mnie ten cały konkurs to farsa. Szkoda pisać.

Pieniądze nie są tylko na stworzenie strony www, ale na jego administrację i to przez 2-3 lata. Opieka programistyczna też kosztuje. Zatrudnisz infomratyka-programistę za mniej niż 5-6 k na miesiąc, który będzie na twoje zawołanie? Może na zlecenia.przez.net tak. Ale 2 informatyków i już jest koszt 100 k na rok! Oczywiście kwoty rzedu 800 k pln są zawyżone, ale do 250 k PLN jest ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skutkiem lekkomyślnego rozdawania pieniędzy jest teraz zaostrzenie kryteriów ale mam też nadzieję, że będą rozliczać tych "beneficjentów", którzy przehulali kasę..

@ Kangur - ja słyszałem, że nie można środków z tej dotacji przeznaczyć na zakup domeny

Share this post


Link to post
Share on other sites
@ Kangur - ja słyszałem, że nie można środków z tej dotacji przeznaczyć na zakup domeny

A na różowe pluszowe fotele do sali konferencyjnej można?

Interesujące czy jak się otwiera firmę budowlaną to czy można kupić kielnie i łopaty?...

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
@ Kangur - ja słyszałem, że nie można środków z tej dotacji przeznaczyć na zakup domeny

Źle słyszałeś.

Jeśli taki wydatek zostanie uwzględniony w projekcie i zaakceptowany, to domenę a nawet domeny też można kupić.

 

edit:Chyba jednak miałeś lepsze informacje ...

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja pójdę pod prąd i powiem, że marudzicie tu jak dzieciaki, zamiast wziąć przygotować dobry projekt i zgarnąć kasę :D

 

to nie jest łatwa sprawa ani przygotować wniosek który przejdzie całą procedurę oceniającą, ani potem ten projekt od strony prawnej i finansowej prowadzić. Są ściśle określone procedury, jest raportowanie, kasę trzeba zainwestować, bo przeważnie jest to refinansowana, są określone efekty do osiągnięcia itp. itd...

 

Jak na osoby które chyba do końca nie znają kryterów oceny, zasad finansowania, kosztów kwalifikowanych itp. to bardzo łatwo formułujecie zarzuty.

 

Mogą mi podarować 100k PLN to pokaże im jak się za tą kwotę robi porządny serwis.

 

Dla mnie ten cały konkurs to farsa. Szkoda pisać.

Napisz dobry wniosek, zainwestuj pieniądze, a nie marudź. Nikt Ci nie zabronił przygotować projektu i dostać te 100k. Śmieszą mnie takie deklaracje.

 

Pieniądze nie są tylko na stworzenie strony www, ale na jego administrację i to przez 2-3 lata. Opieka programistyczna też kosztuje. Zatrudnisz infomratyka-programistę za mniej niż 5-6 k na miesiąc, który będzie na twoje zawołanie? Może na zlecenia.przez.net tak. Ale 2 informatyków i już jest koszt 100 k na rok! Oczywiście kwoty rzedu 800 k pln są zawyżone, ale do 250 k PLN jest ok.

dokładnie... dochodzą jeszcze koszty promocji, biurowe, zatrudnienie pracowników, obsługa prawna, księgowa, prygotowywanie raportów dla PARP itp. Roboty jest dość! i kasa też może na tego typu działania iść... Nie mówiąc już o tym, że niektóre projekty są trochę bardziej finazyjne niż po prostu stworzyć serwis intenetowy i czekać, aż się zacznie na nim zarabiać z reklam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A na różowe pluszowe fotele do sali konferencyjnej można?

Interesujące czy jak się otwiera firmę budowlaną to czy można kupić kielnie i łopaty?...

Pozdrawiam!

z domenami jest szeroki pole do nadużyć, możesz "kupić" od znajomego za xxx.xxx domenę wartą xxx a ceny łopat i kielni już takiego pola manewru nie dają..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×