Jump to content
korneliusz.com

Dotacje na e-biznes.

Recommended Posts

Kiedy nastepna konkurs na dotacje? Mysle czy sie nie zglosic, bo z tego co widze dotacje dostaja takie pomysly ze smiech...

 

 

@krejzi

 

Dzieki za odp na PMke :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Listę projektów, które otrzymały dofinansowanie, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosi na swoich stronach internetowych w środę.
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zwiększyło o 100 mln zł pulę środków unijnych dla przedsiębiorców, którzy pod koniec października ub.r. złożyli wnioski o dofinansowanie swoich pomysłów na elektroniczny biznes. Zamiast 135 przyznano im 236 mln zł.

źródło

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to mamy bardzo znaczącą zmianę w naborze który już prawdopodobnie za miesiąc..

 

Nowe kryteria merytoryczne obligatoryjne związane są z przedstawionym w projekcie modelem biznesowym i dotyczą powodzenia rynkowego, trwałości oraz rentowności wdrażanej e-usługi.

 

Kryteria zostały sformułowane w następujący sposób:

 

* przedstawiony opis modelu biznesowego uwiarygodnia powodzenie rynkowe projektu,

* projekt będzie rentowny w okresie trwałości,

* w ramach projektu Wnioskodawca będzie osiągał przychody przynajmniej z dwóch źródeł związanych ze świadczeniem e-usług.

http://poig.parp.gov.pl/index/more/13316

http://www.web.gov.pl/aktualnosci/19_522_d...rsach-2010.html

Share this post


Link to post
Share on other sites
No to mamy bardzo znaczącą zmianę w naborze który już prawdopodobnie za miesiąc..

 

 

http://poig.parp.gov.pl/index/more/13316

http://www.web.gov.pl/aktualnosci/19_522_d...rsach-2010.html

W poniższym linku są ładnie pokazane różnice w stosunku do poprzedniego naboru:

http://www.poig.gov.pl/NaborWnioskow/Docum...KM_04_02_10.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przejrzałem to sobie i....

 

Internetowy system zarządzania flotą - FLOTAX -835k

 

...flotax.pl była wolna...

 

PZDR

Share this post


Link to post
Share on other sites
Krejzi jak myślisz warto się starać? Może krótko opiszesz swoje działania i dasz jakieś rady.

 

Jasne, że warto. Refundacja 85% kosztów to gra warta świeczki.

 

Trudno mi radzić, bo ekspertem nie jestem, mimo, że całą procedurę przeszedłem bez niczyjej pomocy (nie licząc oczywiście pomocy pracowników podlaskiej RIF).

 

Poza tym w tym naborze warunki się zmieniły, więc moja wiedza będzie nie aktualna. Radzę po prostu pójść do swoje regionalnej instytucji finansującej (RIF - ich lista na stronie PARP)i tam zaczerpnąć dokładnej informacji. Gdybym miał radzić, to musiałbym pewnie z 10 stron napisać;)

 

Pozdrawiam wszystkich.

Edited by krejzi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak PARP wykiwała przedsiębiorców

 

Przedsiębiorcy składający wnioski na unijne dofinansowanie e-usług czują się oszukani przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. W październiku PARP zarzekał się, że nie będzie brał pod uwagę daty wpływu wniosku tylko jego zawartość merytoryczną. Okazało się, że środki przyznano wnioskom złożonym jedynie przez pierwsze dwa dni naboru.

 

http://www.tvn24.pl/-1,1646080,0,1,jak-par...,wiadomosc.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

witam

 

dokładnie PARP grubo pojechał - wcale nie bylo tak jak powinno byc, dotacje dostały tylko projekty, ktore złożyły wnioski przez pierwsze dwa dni i to na dodatek bez uchybień formalnych. znowu poodpadało mase ciekawych projektow a dostana kase bzdury typu animili czy kucharka asia (bez urazy) - ktore nie maja najmniejszych szans by zarobic w przeciągu nastepnych 5 lat kasy którą wziely.

 

jakies to wszystko jest chore - nie ma zupełnie merytorycznego podejścia i realnej oceny projektów

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
witam

 

dokładnie PARP grubo pojechał - wcale nie bylo tak jak powinno byc, dotacje dostały tylko projekty, ktore złożyły wnioski przez pierwsze dwa dni i to na dodatek bez uchybień formalnych. znowu poodpadało mase ciekawych projektow a dostana kase bzdury typu animili czy kucharka asia (bez urazy) - ktore nie maja najmniejszych szans by zarobic w przeciągu nastepnych 5 lat kasy którą wziely.

 

jakies to wszystko jest chore - nie ma zupełnie merytorycznego podejścia i realnej oceny projektów

 

pozdrawiam

 

Tylko kto ma to merytorycznie oceniac? Pani Zosia, czy pan Jurek, ktorzy na codzien korzystaja z nasza-klasa.pl, onet.pl, a wieczorami maja juz na tyle dosyc, ze nie zagladaja do kompa, albo maja na tyle roboty, ze zabieraja tone papierow w dwie reklamowki i wieczorami to rozpatruja w lozku? Poza tym, pani Zosia i pan Jurek prawdopodobnie skonczyli administracje, badz podobne kierunki studiow, ktore to kierunki przypoaminaja bardziej te prawnicze. Sytuacja jest chora, ale taki juz ten swiat skonstruowany bezsensownie.

 

Ja spotkalem sie kilka lat temu z inna bzdura dot. unijnych dotacji, ale coz - takie zycie :-) Olalem te dotacje i wlasnymi silami probuje cos robic. Nie uda sie, to trzeba myslec o czyms nowym i tak w kolko... Jak juz mi sie to znudzi, to zmywak na zachodzie bedzie naprawde relaksem od tego polskiego bur...lu ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ktore nie maja najmniejszych szans by zarobic w przeciągu nastepnych 5 lat kasy którą wziely.

Te jeszcze nie muszą nic zarobić bo rentowność nie jest wymagana.

 

W każdym razie powtarzali w kółko, że kolejność nie ma znaczenia a na końcu i tak olali sprawę i zrobili po swojemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak dla zobrazowania ... kiedy się dowiedziałem, kto w moim rejonie zajmuje się przyznawaniem dotacji to spadłem z krzesła ;)

Ale nadal nie wiem czy się śmiać czy płakać .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi się krew gotuje.

 

Ja złożyłem projekt 4 dnia, bo skoro z POIG mówią że nie ma znaczenia kolejność to jaki sens stać w kolejkach. Wyszło jak wyszło. W sumie wtopiłem ponad 12tys zł na dobrze przygotowanie wniosku. A najbardziej boli mnie to że dotacje dostaną byle wnioski które nawet nie są sprawdzone! Zaś dobry pomysł na biznes schodzi na dalszy plan.

 

Jestem zawiedziony, rozgoryczony i załamany. Włożyłem tyle pracy i pieniędzy a jakaś urzędniczka postanowiła wziąć za kolejną, bo nie chciało się sprawdzać wniosków.

III wojna tuż tuż...

 

PS.

Czy nie ma na nich mocy prawnej by wywiązali się oni z umowy deklarowanej na początku?

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

Czy nie ma na nich mocy prawnej by wywiązali się oni z umowy deklarowanej na początku?

 

Namow kilku rolnikow i jedzcie do Brukseli zaprotestowac, przy okazji wylewajac gnojowke przed budynkiem komisji ds. dotacji ;) Smrod nie tylko w Brukseli bedzie, ale i w calej Unii, jak to w PL wyrzucane sa w bloto pieniadze unijnych obywateli ;) Z checia sie przylacze ;) Mozemy jechac na jesieni, jak bede mial zgnite jablka w sadzie, z ktorymi i tak nic nie moge, bo mnie chinczyki swoimi zalewaja. Paranoja jest taka, ze taniej oplaca sie isc do sklepu i kupic chinska kwasielizne naszpikowana opryskami, niz pojechac na wies ... ale to juz sie OT robi...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Namow kilku rolnikow i jedzcie do Brukseli zaprotestowac, przy okazji wylewajac gnojowke przed budynkiem komisji ds. dotacji biggrin.gif Smrod nie tylko w Brukseli bedzie, ale i w calej Unii, jak to w PL wyrzucane sa w bloto pieniadze unijnych obywateli wink.gif Z checia sie przylacze rolleyes.gif

 

Nie wiem czy to takie śmieszne jest. Pytałem całkiem poważnie.

 

PARP na początku zobowiązało się przyjąć wnioski na ustalonych warunkach, czyli miał być to konkurs a nie "pierwszy lepszy". Zresztą pamiętam w dniach naborów jakiś prezesik z PARP podśmiewując się mówił że Ci ludzie stoją na darmo gdyż i tak nie ma to znaczenia. Dziś oglądam ten reportaż:

http://www.tvn24.pl/-1,1646080,0,1,jak-par...,wiadomosc.html

i aż mnie skręca jak widzę tą niedorobioną Panią Monikę Karwat z PARP, mówiącą że pieniędzy by brakło jeśli wszystkie wnioski by były zaakceptowane, a kto do cholery powiedział że wszystkie mają być zaakceptowane? Miał być konkurs i wybory najlepszych projektów a wzięli pierwsze lepsze siano!

 

Dlatego zastanawia mnie to czy to zgodne z prawem? Moim zdaniem najsprawiedliwszym wyjściem było by unieważnienie wniosków, oraz selekcja wszystkich pod względem merytorycznym.

 

Dla mnie to jest niewyobrażalne by w XXI wieku takie jaja sobie z ludzi robili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

witam

 

enzo wiem ze można oprotestować to co ogłosił PARP i możesz sie od tej decyzji odwołać - jednak w poprzednim roku z takich odwołań tylko około 20 rozpatrzono pozytywnie - wiec sensu większego to nie ma - ale może warto spróbować

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
(...)i aż mnie skręca jak widzę tą niedorobioną Panią Monikę Karwat z PARP, mówiącą że pieniędzy by brakło jeśli wszystkie wnioski by były zaakceptowane, a kto do cholery powiedział że wszystkie mają być zaakceptowane?(...)

 

chodziło przecież o wszystkie pozytywne...

 

Dlatego zastanawia mnie to czy to zgodne z prawem? Moim zdaniem najsprawiedliwszym wyjściem było by unieważnienie wniosków, oraz selekcja wszystkich pod względem merytorycznym.

 

dla mnie to jest niewyobrażalne by w XXI wieku takie jaja sobie z ludzi robili.

 

dla mnie niewyobrażalne jest wierzyć że można unieważnić konkurs i ogłosić nowy. masz rację że zrobiono źle, ale na GL nikt nie wylewa żalu tak jak Ty... poza tym nie masz żadnej gwarancji że gdybyś pierwszego dnia złożył wniosek to byś tą dotację otrzymał.

 

zawsze możesz się odwołać, może akurat...?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem czy to takie śmieszne jest. Pytałem całkiem poważnie.

 

...

 

Moze moja wypowiedz mogla sie wydawac smieszna, ale widzisz jakis inny sposob? Mi tez nie jest do smiechu. Ogolnie to jestem calkowicie przeciw tym chorym dotacjom, ale skoro juz sa, to jak kazdy, chcialbym i ja z tego skorzystac, a jednak jest kilka ale, ze nie moge. Oprotestujesz ? To Cie nastepnym razem zalatwia tak, ze nawet za brak przecinka beda Ci wniosek odrzucac. Natomiast jesli sie sprawe naglosni, to nie dosc, ze ktos za to beknie, to na dodatek bedzie smrod w calej EU. A ze Niemcy nie lubia wyrzucac pieniedzy w bloto, to zagroza, ze jesli Polska nic z tym nei zrobi, to utnie sie nam te dotacje, przysle unijnych inspektorow i jeszcze kary dostaniemy, tak by w przyszlosci bardziej rozsadnie rozdawac ta kase.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • AUKCJA AM cena startowa 1 pln  _ ZAKONCZENIE PIATEK 26.04 20:00   https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605824/?utm_source=market_redirect&_track=b757a8f3eabd882fa1e133434b3ebd18
    • Woliery.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/woliery.eu/
    • dobraopiekunka.pl   Sprzedam domenę dobraopiekunka.pl za pośrednictwem giełdy AfterMarket. Nazwa idealna dla wyszukiwarki niań i opiekunek. Cena do negocjacji. Zapraszam!
    • jutro zakończenie aukcji
    • Zapraszam na aukcje domen od 89 PLN bez ceny minimalnej:   autoekspert.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/9890/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-23 13:11:49) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-04-29 godz. 19:15   arctic.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/9892/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-23 14:00:38) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-04-29 godz. 19:20   DD
    • tanimarmur.pl   aukcja BCM
    • Dziś zakończenie aukcji
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,178
    • Most Online
      880

    Newest Member
    Conversand
    Joined
×