Jump to content
korneliusz.com

Dotacje na e-biznes.

Recommended Posts

Reportaż TVN24 na temat afery z PARP - VIDEO >

 

i jeszcze jeden materiał VIDEO >

 

A tak na marginesie...zadziwiające są dotacje rzędu 500,000~800,000 pln na projekty których wykonanie zmiesciłoby się w okolicach 1/4 tych sum. ;) Rozumiem że zgłaszajacy wliczają obsługę systemu i marketing ale zakładam też że 90% z tych projektów nie ogłasza się ani w telewizji ani na najwiekszych billboardach w mieście. Dlatego tak wysokie dofinansowywania na tak proste projekty jest w/g mnie sporym nadużyciem, nie wspomnę o całej rzeszy słabych projektów które po wyczerpaniu pieniędzy od "św. Mikołaja" po prostu padną.

 

http://antyweb.pl/na-co-ida-pieniadze-z-8-...ostal-czesc-ii/

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dodatkowo informujemy, iż wnioski w kolejnych naborach przyjmowane będą tylko przez internet
za http://poig.parp.gov.pl/index/more/14717

 

Idę o zakład, że padną im tego dnia serwery i znowu nie będzie to sprawiedliwe bo uda się ostatecznie wysłać wniosek (mający zapewne kilkanaście osobnych punktów, które będą wymagały odświeżenia strony) tylko nielicznym.

Share this post


Link to post
Share on other sites
za http://poig.parp.gov.pl/index/more/14717

 

Idę o zakład, że padną im tego dnia serwery i znowu nie będzie to sprawiedliwe bo uda się ostatecznie wysłać wniosek (mający zapewne kilkanaście osobnych punktów, które będą wymagały odświeżenia strony) tylko nielicznym.

Pewnie tak będzie bo nie dostali dotacji unijnych na serwery ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites
WKŁAD WŁASNY jest wkładem własnym w zależności od % projektu jaki sobie sam wyznaczasz , jednak deklarujesz POSIADANIE całej kwoty na realizacje projektu!

Dlatego między innymi "padają" firmy, bo nie wiedzą o tym i potem zwalają winę na PARP że spóźnia się z wypłatami, jednak jest wyraźnie w umowie napisane że masz posiadać te pieniądze.

 

Jak masz taką wiedzę to dyskusja nie ma sensu. Także głowa w dół i poczytaj o tym, a nie seminaria będziesz prawił na forum. Za krótki jesteś.

 

 

A widzisz różnicę między deklarowaniem posiadanej kwoty a jej fizycznym posiadaniem? Bo to chyba dwie różne kwestie...

 

Wiedzę? Owszem mam ale mieć jej nie muszę, mam innych od czytania stosu papierków i wertowania ustaw więc daruj sobie kazania.

 

Za krótki jesteś.

Nie bardziej, niż Ty :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites
A widzisz różnicę między deklarowaniem posiadanej kwoty a jej fizycznym posiadaniem? Bo to chyba dwie różne kwestie...

 

Oj Enzo Enzo, pokazałeś tylko jaki jesteś obeznany i "że masz ludzi" - z Twojego sposobu wypowiedzi dawno wiem że jesteś chłopakiem z kompleksami co ogłasza sprzedaż kilkunastu tys euro na forum żeby wzbudzić respect - nie tędy droga synu :ph34r: lol

 

Wracając do tematu, nie miałeś o tym zielonego pojęcia, a teraz pytasz czy widzę różnicę? :lol:

PARP spóźnia się z wypłatami, nie masz fizycznie kasy, musisz rozliczyć etap i zacząć następny - CO ROBISZ?? zadeklarowałeś że masz.. ciekaw jestem - pomógłbyś wielu ludziom, właściwie takim marzycielom jak Ty.

Aha, nie zapomnij podpisać intercyzy z bankiem :)

 

Mam nadzieję że uda nam się przedyskutować pewne sprawy na którymś meetdomainers, nie chciałbym żebyś żył w nieświadomości.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A widzisz różnicę między deklarowaniem posiadanej kwoty a jej fizycznym posiadaniem? Bo to chyba dwie różne kwestie...

 

Wiedzę? Owszem mam ale mieć jej nie muszę, mam innych od czytania stosu papierków i wertowania ustaw więc daruj sobie kazania.

Nie pogrążaj się. Najpierw próbujesz wmówić innym osobom o większej wiedzy z tego zakresu, że jest tak jak ty mówisz (wprowadzając tym samym czytających ten temat w błąd) a teraz się wykręcasz i twierdzisz, że nie musisz mieć żadnej wiedzy w dodatku jawnie przyznając się do kłamstwa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oj SWAGGER SWAGGER :ph34r:

 

Oj Enzo Enzo, pokazałeś tylko jaki jesteś obeznany i "że masz ludzi" - z Twojego sposobu wypowiedzi dawno wiem że jesteś chłopakiem z kompleksami co ogłasza sprzedaż kilkunastu tys euro na forum żeby wzbudzić respect - nie tędy droga synu smile.gif lol

 

To akurat pieniądze były mojego Ojca a w formie wzajemnej pomocy udało mi się mu część wymienić :) Przecież nie znaczy że ja jako dający ogłoszenie, mam tą gotówkę, pisałem że wymienię. A to wzbudzania respektu, wiesz w internecie jest on tyle wart co nic, a w realu mam zadawalający. Jeśli chodzi o takie metody wzbudzania go to ja proszę Ciebie...

 

 

Propo chłopaka, tak jeszcze nim jestem mam 18 lat i nie uważam się za kogoś wyższym stopniem :)

 

Teraz przepraszam ale idę pić Wasze zdrowie Panowie :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Propo chłopaka, tak jeszcze nim jestem mam 18 lat i nie uważam się za kogoś wyższym stopniem :ph34r:

 

Nie ukrywam że wielokrotnie się nad tym zastanawiałem i tyle obstawiałem po tym jak się wypowiadasz.

 

A teraz ocenię Twoje szanse na pozyskanie dotacji (jeśli firma była na Ciebie) - 0% (przysięgam że nie napisałem tego złośliwie)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przepychanki w kolejce po dotacje. Podstawieni ochroniarze

 

Przedsiębiorcy nie posłuchali zapewnień Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości o tym, że o przyznaniu dotacji będzie decydowała jakość wniosku. Od tygodnia ludzie stoją w kolejce, żeby złożyć wniosek. W poniedziałek doszło do przepychanek - poturbowany został założyciel serwisu fotka.pl Rafał Agnieszczak

Share this post


Link to post
Share on other sites
Agnieszczaka tam "na kopach" wynieśli ...

Widziałem dziś w TVN CNBC. Mądrze chłop powiedział, a sam PARP powinien przeprosić za to całe zamieszanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiejsza szarpanina w kolejce w parp ;)

 

W założeniu dotacje na innowacyjność, a tak naprawdę jest tylko 1% innowacyjnych projektów, reszta to innowacyjność w formie strony www

 

I na deser Oszukani przez parp

 

Bałagan, zero innowacyjności, skok na kasę, łokcie w kolejce, oto całe dotacje. A argument, że oceniać mogą jedynie ci, którzy wejdą w ten kocioł, jest niepoważny, choćby dlatego, że większość tych projektów polegnie, niektórym one wręcz zaszkodzą, część osób wyciśnie kasę stosując różne kombinacje, a tylko niewielki procent projektów będzie zgodna z założeniami dotacji. Choć w zasadzie nie ma już potrzeby oceniać, wszystko widać jak na dłoni.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Agnieszczak chyba pomylił kolejkę z ringiem MMA, przepychał się jak świnia do koryta. Nie rozumiem jednej rzeczy. Te dotacje, jak czytam na stronach PARP, są przeznaczone dla nowo powstałych przedsiębiorców. Agnieszczak nowo powstałym przedsiębiorcą chyba nie jest, albo pokazali tam jakiegoś innego Agnieszczaka ;)

 

Ten cały system jest chory. Bo w założeniu ma wspierać naprawdę młodych ludzi z ciekawymi pomysłami. A tak, mimo, że masz kasy jak lodu, to zakładasz sobie nową spółkę jakąś i też możesz dostać dotacje! Co za debilizm!

Agnieszczak w którymś z wywiadów się przechwalał, że ma na koncie tyle, że nie wie co z tymi pieniędzmi robić. Super, gratuluję człowiekowi sukcesu. Po co więc pcha się jak dzika świnia w tych kolejkach i wyciąga rękę po NASZE pieniądze?! Stać go przecież na rozwijanie nowych projektów za swoje!

 

Sory, ale jak widzę jak marnuje się pieniądze z naszych podatków, na które harujemy czasami po kilkanaście godzin, to szlag człowieka trafia. I jeszcze to idzie do ludzi, którzy mają więcej kasy od Ciebie! Co za popier****ny system....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie rozumiem jednej rzeczy. Te dotacje, jak czytam na stronach PARP, są przeznaczone dla nowo powstałych przedsiębiorców. Agnieszczak nowo powstałym przedsiębiorcą chyba nie jest, albo pokazali tam jakiegoś innego Agnieszczaka wacko.gif

 

Z tego co wiem Agnieszczak składał wniosek o dotację 3.1, i tam warunki mogą być inne niż w 8.1. Wiem że w przypadku programu 3.1 wartość dofinansowania wynosić może aż 10mln zł. Kwota jest oszałamiająca i chyba delikatnie przesadzona bo to z góry przeznaczone jest dla "grubych ryb", które jak jak pisał domentor pieniądze zapewne mają...

 

 

Sory, ale jak widzę jak marnuje się pieniądze z naszych podatków, na które harujemy czasami po kilkanaście godzin, to szlag człowieka trafia. I jeszcze to idzie do ludzi, którzy mają więcej kasy od Ciebie! Co za popier****ny system....

 

Cóż poradzisz. Taki kraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z tego co wiem Agnieszczak składał wniosek o dotację 3.1, i tam warunki mogą być inne niż w 8.1.

 

3.1 jest też dla nowo powstałych przedsiębiorców.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przykre jest to, że pojawiły sie kolejki, przepychanki i nieporozumienia.

W 2009 roku, na terenie Unii Europejskiej z pewnością mozna to było zorganizować w znacznie bardziej cywilizowany sposób.

 

Pisanie jednak o tym, że ktoś posiadający już serwis/y i mniej lub więcej pieniędzy nie powinien być beneficjentem tego działania należy również należy uznać za nieporozumienie.

Na stronie PARP napisane jest wyraźnie

Dla kogo: mikro i mali przedsiębiorcy.

Definicje te reguluje art. 104 oraz 105 Ustawy z dnia 2 lipca 2004 roku o swobodzie działalności gospodarczej.

Kim jest przedsiębiorca ?

Art. 4. 1. Przedsiębiorcą w rozumieniu ustawy jest osoba fizyczna, osoba prawna i jednostka organizacyjna niebędąca osobą prawną, której odrębna ustawa przyznaje zdolność prawną - wykonująca we własnym imieniu działalność gospodarczą.

Osobą prawną jest m.in. Spółka z o.o. - reguluje to Kodeks Cywilny.

Jest to wyodrębniona jednostka służąca do realizacji określonych zadań.

Nie należy mylić majątku osobistego wspólnika z majątkiem spółki.

 

Należałoby także rozdzielić emocje od faktów.

Jakkolwiek byłyby te fakty niewygodne.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dali masom dostęp do koryta, a właściwie jakiegoś małego korytka to się każdy pcha, żeby nachapać ile się uda póki "Pan" litościwy. Nic dziwnego. W telewizji znów pójdzie przekaz, że to "Unia daje pieniądze" i cyrk jedzie dalej, a naród szczęśliwy.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Osobą prawną jest m.in. Spółka z o.o. - reguluje to Kodeks Cywilny.

Jest to wyodrębniona jednostka służąca do realizacji określonych zadań.

Nie należy mylić majątku osobistego wspólnika z majątkiem spółki.

 

Należałoby także rozdzielić emocje od faktów.

Jakkolwiek byłyby te fakty niewygodne.

 

Tak, jednym z zadań takiej spółki zoo jest zarabianie pieniędzy dla właścicieli tej spółki, chyba nie zaprzeczysz.

Dlatego napisałem, że to jest chore - ktoś kto ma ful siana i mógłby sobie tą spółkę założyć za własne pieniądze i tworzyć nowe projekty, tworzy ją tylko po to (tą NOWĄ spółkę), aby dostać łatwą kasę. Albo ten projekt i tak by zrobił za własne, ale jako, że jest możliwość dostać darmową kaszankę to czemu nie? ;-) Nie uważasz, że jest to mega niesprawiedliwe w stosunku do kogoś, kto inwestuje swoje własne, ciężko zarobione pieniądze? O tym piszę. I nie ma tu żadnych emocji. Piszę prosto z mostu co o tym myślę, ale to nie znaczy, że kierują mną emocje (to też jest chore, że jak ktoś mówi wprost bez owijania w bawełnę, co mu na wątrobie leży, to jest uznawany za narwańca, w przeciwieństwie do tego, kto łże politycznie poprawnie).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj był wspominany Religa i jego program sztuczne serce. Polscy informatycy zdobywają nagrody, a potem często wyjeżdżają do usa, by tam realizować swoje plany. I teraz można sobie wyobrazić, gdyby te pieniądze zamiast iść na różne strony www, poszły na naprawdę innowacyjne projekty informatyczne, a także projekty z różnych dziedzin nauki, w oparciu o wiedzę, jakie korzyści mogły by powstać. Można by włączyć w to doświadczenie biznesowe prywatnych funduszy venture capital. A tak te pieniądze, dzięki urzędnikom i całemu systemowi z unii, zostaną zwyczajnie zmarnowane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogólnie całe te dotacje są spaczone. To jest rodzaj refinansowania więc kto z nas wyjmie 1 mln pln na jakikolwiek projekt i może czekać do świętego nigdy (przy polskim urzędniczeniu) na zwrot kosztów. Nie mówię wcale, że warunki nie powinny być bardziej restrykcyjne na uzyskanie środków, ale sądzę, że nie powinna być to forma refinansowania tylko faktycznej dotacji wypłacanej w transzach wraz z postępem projektu to by miało względny sens, a teraz do koryta przychodzą tylko te najbardziej opasione świnie (lub ich słupy), które mogą sobie pozwolić na zamrożenie dużych sum, a że świń upasionych jest już wiele, a koryto nie jest aż takie duże to chlają się france po racicach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak, jednym z zadań takiej spółki zoo jest zarabianie pieniędzy dla właścicieli tej spółki, chyba nie zaprzeczysz.

Dlatego napisałem, że to jest chore - ktoś kto ma ful siana i mógłby sobie tą spółkę założyć za własne pieniądze i tworzyć nowe projekty, tworzy ją tylko po to (tą NOWĄ spółkę), aby dostać łatwą kasę. Albo ten projekt i tak by zrobił za własne, ale jako, że jest możliwość dostać darmową kaszankę to czemu nie? ;-) Nie uważasz, że jest to mega niesprawiedliwe w stosunku do kogoś, kto inwestuje swoje własne, ciężko zarobione pieniądze? O tym piszę. I nie ma tu żadnych emocji. Piszę prosto z mostu co o tym myślę, ale to nie znaczy, że kierują mną emocje (to też jest chore, że jak ktoś mówi wprost bez owijania w bawełnę, co mu na wątrobie leży, to jest uznawany za narwańca, w przeciwieństwie do tego, kto łże politycznie poprawnie).

Ogólnie zgadzam się ze wszystkim, tylko mam jedną uwagę. Jak już nakradli i rozdają łupy to rzeczywiście wolę, żeby dali bogatym. Bogaty lepiej to wykorzysta niż biedny, bo nie na darmo jeden jest taki, a drugi inny. Jak dadzą bogatemu to z tych 1000 PLN, co ukradli na początku może ze 100 się zwróci, a jak dadzą biednemu to i 10 PLN nie zostanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzisiaj był wspominany Religa i jego program sztuczne serce.

 

To sztuczne serce już nigdy nie powstanie. Powstaje już ze 40 lat. Prawdziwe innowacje mają 3 lata na zabłyśniecie. POtem gasną w świetle innych inowacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam wrażenie, że socjalistyczno-młodzienczy bunt przez Ciebie przemawia Domenator.

Równie dobrze możnaby napisać, że ktoś posiadający dużo pieniędzy mógłby oddać swoje niezagospodarowane domeny bardziej potrzebującym.

Celem każdego przedsiębiorcy jest maksymalizacja zysku lub wartości zarządzanego przedsiębiorstwa czyli zarabianie pieniędzy.

Jeżeli pojawiają się możliwości pozyskania dodatkowych, tanich środków, to większość przedsiębiorców będzie starała się je zdobyć.

Pamiętaj, że w biznesie ten co ma miękkie serce musi mieć twardą dupę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×