Jump to content
Sign in to follow this  
xtr

ParkDomen na stronie głównej Wykop.pl

Recommended Posts

Przeglądając właśnie stronę główną wykop.pl trafiłem na:

 

NAMEO dokonuje rejestracji domeny i nie płaci za nią, wycofanie rejestracji następuje automatycznie. Przez regulaminowy czas (5 dni) domena jest dalej zablokowana przez NASK co blokuje możliwość odkupienia jej. Natychmiast po uwolnieniu domeny NAMEO znowu dokonuje rejestracji. Za odblokowanie żąda 300 zł. Dlaczego takie blokowanie jest możliwe?????

 

 

http://www.wykop.pl/link/301113/firma-blok...-ich-zwolnienie

 

i 139 wykopów..

 

Na szczęście są tam też pozytywne komentarze, które wyjaśniają i tłumaczą "ciemniejszym" komentatorom.

Edited by xtr

Share this post


Link to post
Share on other sites
Właśnie Sh1eldeR zawsze kiedy chcę kupić jakąś domenę pod serwis okazuje się że wszystkie są zazwyczaj zajęte. Najbardziej denerwują mnie osoby, które zakładają domeny powiedzmy za 1,22zł których i tak nikt od nich nie kupi a nazwa pasuję np. tematu naszej strony.

Oczywiście zajęte domeny prowadzą najczęściej do parkingów lub wcale nie mają ustawionych dnsów.

Już nawet nie wspomnę o hienach parkujących literówki...

 

Dobre. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z jednej strony nie ważne jak mówią byle by mówili dzięki czemu dowie się o stronie masa osób (kilka tysięcy wejść będzie jak nic :blink:)

 

A z drugiej szkoda znowu takiego niesprawiedliwego wizerunku w pierwszym poście.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Nie ma tego złego...". Albo "nie ważne jak mówią. Ważne, że mówią". Parkdomen.pl tylko na tym zyska więcej klientów. A robienie interesów z Grzegorzem to czysta przyjemność. Zakopujemy?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Albo "nie ważne jak mówią. Ważne, że mówią".

Nie ważne co i jak mówią - ważne by nie przekręcili nazwy/nazwiska - Tak to leciało....

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Autor: Than - Data rejestracji 16-02-2010, 21:48

I to jest sposób na darmową reklamę i zaoszczędzenie kilku tysięcy złotych. Klientów nie ubędzie a może tylko przybyć. Ciekawe czy pb coś sensacyjnego zmajstruje na swój temat :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To się Grześkowi poszczęściło :blink: Ostatnio temat domen nie schodzi z pierwszej strony Wykopu :) Tak trzymać :)

Świetna reklama.

 

Zastanawiam się czy Wykopać? Co na to sam zainteresowany?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Nie ma tego złego...". Albo "nie ważne jak mówią. Ważne, że mówią"

 

Dla Parkdomen.pl to może dobra informacja, a może nie, ale dla rynku domen taka informacja na pewno nie jest dobra. Każdy "cios" wymierzony w domainerów tylko pogłębia i utrwala funkcjonujący już stereotyp, traktujący domainera jako pośrednią "formę" gdzieś pomiędzy złodziejem, a oszustem. Nie potrzebny nam taki rozgłos. :blink:

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla Parkdomen.pl to może dobra informacja, a może nie, ale dla rynku domen taka informacja na pewno nie jest dobra. Każdy "cios" wymierzony w domainerów tylko pogłębia i utrwala funkcjonujący już stereotyp, traktujący domainera jako pośrednią "formę" gdzieś pomiędzy złodziejem, a oszustem. Nie potrzebny nam taki rozgłos. :blink:

 

Niech mówią dobrze, niech mówią źle, byle by mówili...

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasadniczo to Polacy o nikim nie mówią dobrze. Nawet o sobie. Jak się zapytasz Polaka "co tam?", czy "jak się masz?" to słyszysz tylko litanię narzekań.

 

Też uważam, że lepiej niech tak mówią niż wcale. Mądry człowiek przemyśli zagadnienie i zainwestuje w domenę, a krzykacze zmienią się w narzekaczy, więc i tak nic z nich nie będzie.

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idzie to wszystko w złą stronę. Po audycji w Zetce takie komentarze, artykuły itp. będą się nasilać. Ludzie szybko kojarzą takie sytuacje i wszystko znajduje się w jednym worku. Wychodzi na to, ze osoby zajmujące sie sprzedażą domen to cwaniacy, oszuści, spekulanci...Nie wiem, z czego tu sie cieszyć? Jeśli na takie opinie nie ma odpowiedzi szkodzi to wszystkim zajmującym sie domenami. Trzeba rozróżnić fakt, że garstka domainerów (w stosunku do liczby internautów) będzie się z tego śmiała, zaś ta druga strona odbierze to całkiem serio i zakoduje sobie taką negatywną opnie.

Na miejscu Nameo nie fruwałbym ze szczęścia, ani nie dzwonił do kolegów żeby wykopywali takie info. Oczywiście sa różne podejścia do "darmowej reklamy" niezależnie, jaka by ona nie była. Proponuje wszystkim, którzy myślą, że ten typ marketingu jedynie może im pomóc, aby szybko skręciły, zmanipulowały artykuł o swojej działalności, dały namiary na swoja stronę i puściły to wszystko w obieg. I niech gadają...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Idzie to wszystko w złą stronę. Po audycji w Zetce takie komentarze, artykuły itp. będą się nasilać. Ludzie szybko kojarzą takie sytuacje i wszystko znajduje się w jednym worku. Wychodzi na to, ze osoby zajmujące sie sprzedażą domen to cwaniacy, oszuści, spekulanci...Nie wiem, z czego tu sie cieszyć? Jeśli na takie opinie nie ma odpowiedzi szkodzi to wszystkim zajmującym sie domenami.

 

OT

 

Kupiłem dziś PCWorld, bo ktoś tam pisał że ma być o "kantowaniu w sieci". Jest jeden akapit o domenach, pojechali po Zajkiewiczu (imiennie), Sylyksie (bez podania nazwy, w dodatku „połączyli” go z massmedia), po abonencie euro2012.pl, po wszystkich rejestrujących domeny na sprzedaż. Tak, to wszystko zmieścili w jednym akapicie, nawet niecałej szpalcie. Niestety w numerze nie znalazł się artykuł „domeny - jak na nich zarabiać”, który ukazał się w lutym na stronie pcworld.pl. Widocznie nie pasował ideologicznie.

Najgorzej wydane 19,90 w moim życiu. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kurz opadł więc napiszę, że tak nas w 90% postrzegają. My, znaczy "łapacze" jesteśmy na pierwszej linii frontu i już mnie to nie dziwi.

Domyślam się który to z moich szacowny klient raczył temat rozpocząć :P Straszył NASKiem (sic!) w końcu ma iść do sądu. Szczerze powiem, że gdyby nie z góry obrany ton jegomościa to na pewno by domenę odzyskał ;) A że czasem taki charakterny jestem to się wykopało :o

 

A jeszcze przykład z dnia dzisiejszego i fragment postu od klienta:

[...] a to ze gardze takim postepowaniem, nie znaczy zaraz ze jestem obrazony, ale rozumiem ze obrazanie się to normalna reakcja Waszych klientow, no bo dlaczego miałaby być inna :P
A niech już skonczy się ten swiat w 2012 roku, jeśli maja po nim chodzic ludzie Pana pokroju

 

Osobiście jestem zdania, że "nieważne jak, ważne, żeby poprawnie nazwę domeny wymienili". W PD liczba wejść była w tym okresie dużo wyższa i duża liczba nowych userów :P A przy okazji wywiązała się jakaś dyskusja i można było wyczytać różne opinie :P

 

G.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli ogólnie pozytywna akcja dla serwisu, negatywna dla środowiska ;)

 

Ja myślę, że neutralna dla środowiska (bo taka opinia jest mocno zakorzeniona) a dla nas jak najbardziej pozytywna :P

 

G.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×