Jump to content
Cockney

Odrzucone oferty

Recommended Posts

Zaskoczyło mnie, że niektórzy z Was odrzucają oferty 10-złotowe. Przeca to dosyć naturalny tok myślenia przedsiębiorców starej daty i nie tylko ich: nie mam pojęcia, ile to może kosztować, wklepię minimum i zobaczę co odpowiedzą. Jak dla mnie wysokość pierwszej oferty nie ma żadnego związku z powagą i determinacją oferenta. Dlatego też w odpowiedzi po prostu wskazuję interesująca mnie kwotę i to jest de facto początek negocjacji.

 

Inna sprawa, gdy sytuacja jest np. taka (sprzed kilku dni): oferta 10zł, kontroferta z moją ceną X XXX, email od zainteresowanego: "Witam, proponuję 20zł". Wtedy dopiero odsiewam i odrzucam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

historia*pl

 

W maju na Sedo oferty w przedziale 10-15 tys. euro. Tak samo przez AM w październiku.

 

DD

 

Czy mi się coś pomieszało, czy kiedyś planowałeś uruchomić serwis pod tą domeną?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy mi się coś pomieszało, czy kiedyś planowałeś uruchomić serwis pod tą domeną?

 

Wystawienie domeny na giełdzie i plany zagospodarowania sobie nie przeszkadzają. Jest plan A i plan B, zależnie który będzie lepszy, taki zostanie zastosowany ;)

 

Jak ktoś złoży propozycję nie do odrzucenia, to ktoś inny zrobi ten serwis ;)

 

DD

Edited by DD
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodałem kilka domen na sprzedaż na AM (jako domeny zewnętrzne) bez ceny kup teraz, a tylko z opcja do negocjacji i od razu dzisiaj 3 oferty kupna (jednak jest jakiś ruch na tym AM), ale na naprawdę (wg mnie) niskim poziomie - też tak macie? Nie wiem co odpisywać jeśli ktoś zaczyna z ceną co najmniej 10x niższą niż moje minimum.

 

kancelariawarszawa_pl - dwie oferty dzisiaj i chyba od tej samej osoby, bo złożone w odstępie 15 minut, na AM dostałem 300 zł netto, na Premium już tylko 150 zł netto

ubezpieczeniefirmy_pl - oferta na 300 zł netto

Edited by mirekm

Share this post


Link to post
Share on other sites

szacowarka.pl - 800

 

paskudna domena , ja bym przyjał ale Ty jestes bardziej doświadczony ;-)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodałem kilka domen na sprzedaż na AM (jako domeny zewnętrzne) bez ceny kup teraz, a tylko z opcja do negocjacji i od razu dzisiaj 3 oferty kupna (jednak jest jakiś ruch na tym AM), ale na naprawdę (wg mnie) niskim poziomie - też tak macie? Nie wiem co odpisywać jeśli ktoś zaczyna z ceną co najmniej 10x niższą niż moje minimum.

 

kancelariawarszawa_pl - dwie oferty dzisiaj i chyba od tej samej osoby, bo złożone w odstępie 15 minut, na AM dostałem 300 zł netto, na Premium już tylko 150 zł netto

ubezpieczeniefirmy_pl - oferta na 300 zł netto

 

Jak nie masz ceny "kup teraz" ustawionej to nie dziwne. Ja też zawsze w takich sytuacjach wpisuję kwotę rzędu 50 zł i czekam na pierwszą ofertę od sprzedającego.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem co odpisywać jeśli ktoś zaczyna z ceną co najmniej 10x niższą niż moje minimum.

Po prostu rozpocznij negocjacje, podając swoje propozycje cenowe lub na początek trochę wyższe.

Zazwyczaj jest tak, że każdy chce kupić tanio więc nie wyrywa się na starcie z wysokimi propozycjami.

 

Ostatnio komuś pisałem, że handel domenami jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, na kogo trafisz.

Jedni zaczynają negocjacje od 100 zł by ostatecznie zaakceptować 100 tys., inni zaczynają rozmowę od 20 tys. zł i nie dadzą ani złotówki więcej.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio otrzymałem ofertę na podatki.eu - 10 zł. Rozpocząłem negocjacje, ale kolejna oferta była na 15 zł hehe i negocjacje się zakończyły :)

 

W listopadzie 2014 r, odrzuciłem ofertę 8000 zł za sommelier.pl. We wrześniu była do kupienia za znacznie niższą cenę, ale w międzyczasie nauczyłem się doceniać swoje domeny (z dobrym skutkiem) :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

alfabet*pl - oferta z dzisiaj rano (6:43) 100,00 zł :) i ruch trochę się zwiększył

 

Fajna domena.

 

Około dwie godziny temu odrzuciłem ofertę na mikrokawalerki*pl - 500zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to przepraszam...nie wiem czemu ale w telefonie pokazalo mi tak jakby klient i domena stanowilo calosc..:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

wPiSdu.pl - 1500...

 

NieLubieTego.pl - 1500...

 

LoveStory.pl - 3500...

 

DontLike.pl - 2000...

 

ZabijNude.pl - 1500...

 

Strop.pl - 5000...

 

Mens.pl - 200...

 

Serwetka.pl - 100...

 

Zapowiedzi.pl - 200...

 

Porownywator.pl - 200...

 

Zziajani.pl - 750...

 

DronShop.pl - 350...

 

I jakiś już czas temu :

 

ATE.pl - 4500 eu

Edited by Bazyli
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ate.pl 4.500 eu i odrzuciłeś ? :blink: 2literówki po tyle nie chodzą :)

 

Owszem odrzuciłem gdyż po pierwsze, nie mam parcia na kasę po drugie coś mi podpowiada że za jakiś czas dostanę to co chcę bo negocjację trwają i nie z mojej inicjatywy...

:)

 

A tak marginesie składania ofert i obecnej sytuacji na froncie. Że niby ceny sprzedaży spadły i że w ogóle jest gorzej.

To nie wina spadku wartości domen a Waszej polityki sprzedaży bo większość z Was nie wytrzymuje ciśnienia.

:)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×