Jump to content
Cockney

Odrzucone oferty

Recommended Posts

jak będzie coś takiego to wejdą na http://www.m-health.pl/website/ ;) o dziwo m-health.pl już ktoś regnął :P

 

Nie. U nas mówi się po polsku a nie angielsku. Wiesz ile ludzi starszych zrobiłoby błędów podczas wpisywania "health"? Przy poważnym projekcie może to być tylko dodatek. Natomiast nie mając wersji PL to strzał w kolano przy ogólnopolskim projekcie. Bo to się u nas tak nazywa.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm, ciekawy temat...

 

"Globalny rynek mZdrowia rośnie jak na drożdżach. W 2013 r. mówiliśmy o wycenie na poziomie 2,4 mld dol. Teraz analitycy prognozują, że za trzy lata wartość ta wzrośnie do 21,5 mld dol."

 

Moim zdaniem 'zdrowa' konkurencja to może być na rynku Centrów/Marek Medycznych, bo najważniejsze jest, aby lekarz się nie przepracowywał i miał doskonały sprzęt i pomocników.

 

* Sprzedawanie 'dostępu do PrywatnejOpieki' przez bank to ryzyko współpracy banku z konkretnymi zakładami opieki zdrowotnej.

Tu, myśląc dalej - bank wkalkulowuje twoje zdrowie w ryzyko kredytowe, leasingowe ..et cetera. Gromadzi dane. To, że my coś słyszsymy o kilku włamaniach w roku, to "co my możemy wiedzieć" o wycieku danych i handlu danymi. Tak samo jak w każdej sekundzie krąży kapitał zielony i czarny. Im mniej podmiotów gromadzie Twoje dane - tym lepiej dla Ciebie.

 

Tutaj co prawda mowa tylko o bankassurance z Axa, ale 'nie był bym taki pewien', że wszystko poprzestaje wyłącznie na prowizji. W takiej sytuacji ubezpieczyciel gromadzi dane nt. tego z czego korzystałeś i 'jak długo', by oszacować cenę przy odnowieniu. Tworzenie nowej gałęzi mZdrowie trochę zbyt prymitywnie wygląda, ażeby było to tylko partnerstwo prowizyjne z Axą. Pensje lekarzy są tak niskie, a niechęć społeczna do lekarzy ze wschodu tak duża, że to może być moment, kiedy to wybuchnie i powstanie porządna konkurencja w postaci fizycznych prywatnych zakładów opieki.

 

Ogólnie... Tracisz Tarczę.

 

* Jednakże, za bankie(m) chowa się duża Grupa Kapitałowa.

Ostatnio bank ten stał się celem chamskich ataków, niestety miesza się w to też polityka.

Niestety wyszło, że obecny prezes 'współ_pracował'.

 

Nie zapominajmy, że to potężny bank połączony z m, Bre, Multi.

Na 100% bank ten podejmie kroki w celu Odświeżenia Wizerunku, bo generalnie nie jest to zły bank. Jest to jeden z najlepszych 'operacyjnych' (dla tych, którzy znają się trochę na bankowości).

 

 

BTW

e-Zdrowie pl - Dopchaj się przez internet i Umieraj w Kolejce ;) ..ku uciesze prezesów firm informatycznych, którzy zarabiają na nieustannym udoskonalaniu takich systemów, naprawianiu błędów poprzedników i improwizacji nowych prosiaków albo i Dzików ;]

mZdrowie pl - Moje życie - mój biznes. Wszystko musi tryskać zdrowiem, a czas to pieniądz. Tyle, że dobre by to było na Autorski program Współpracy z 'Prywatnym'. Tutaj to tylko sprzedawanie 'jakiegoś' produktu 'wspólnego'. Dwóch pośredników. Dublet-Przetwarzanie danych. Koszmar dla Prywatności.

 

Podobno jesteśmy w zjednoczonej Europie

Podobno, wg. Morawieckiego do czasu wykorzystywania Funduszy Unijnych będziemy jeszcze 'tanim państwem', z progresem fiskalnym i demograficzną 'niewiadomą'.

Podobno, szybko nie wejdziemy do eurozone, bo NBP chce wprowadzić banknot 500, a to dużo świadczy o polityce na wiele lat.

 

Skoro wszystko jest tak demagogicznie i eko.no.micznie 'umownie', to umówmy się, żeby te np. 30 patyków było wymierzalne w EURO! ..i to tak z pompą ! -_-

Pamiętajcie, że były prezes Bezetu brał 300k/miesiąc (i w porządku bo to prywatny bank, nikmu do tego), ale dzisiaj chce tworzyć obowiązkowy III filar, z 'którego będzie można zrezygnować'.

Cwaniaczków nie płodzą. U żydów 'czasami' się rodzą, a oni w Europie nie mają swojego kraju. Europa to jest ich wspólna dziedziczna 'myśl' wojskowo-naukowo-giełdowo-prasowo-terrorystyczna. Ty też dużo myśl i wyceniaj swoje pomysły proporcjonalnie do rynku i trendów...

 

Powodzenia.

 

 

# Health.my

Edited by Naming

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie. U nas mówi się po polsku a nie angielsku. Wiesz ile ludzi starszych zrobiłoby błędów podczas wpisywania "health"? Przy poważnym projekcie może to być tylko dodatek. Natomiast nie mając wersji PL to strzał w kolano przy ogólnopolskim projekcie. Bo to się u nas tak nazywa.

Myślę, że skoro już potrafią włączyć POWER i kliknąć 2x na FireFox to i z kartki wpiszą adres w miarę OK. W razie trudności skorzystają z zakładek i błąd się już nie powtórzy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że skoro już potrafią włączyć POWER i kliknąć 2x na FireFox to i z kartki wpiszą adres w miarę OK. W razie trudności skorzystają z zakładek

 

Masz rację, to słuszne stwierdzenie. Natomiast tutaj chodzi jeszcze o jedną różnicę o której wcześniej nie pisałem; mHealth to mocno chroniony znak sporej chińskiej korporacji. Mają ochronę w wielu krajach europejskich i nie tylko (również w PL). To blokuje (moim zdaniem) innym podmiotom możliwość wystartowania z prężnym projektem bo więcej z tego kłopotu niż pożytku. Oczywiście efekt jest odwrotny jeżeli ta korporacja chciałaby zgarnąć cały rynek w PL - wtedy moja przegrywa ;)

 

Natomiast jak wiadomo konkurencja jest zdrowa i dla polskiego kapitału logiczniejszą i bezpieczniejszą domeną jest mZdrowie. Dlatego od pewnego czasu zauważam nagły wzrost zainteresowania tą domenę. Nie wiem, może abonent domeny m-health.pl ma również sporo zapytań i ofert - tego nie podważam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

america*pl - 10k euro przez Sedo (taką miałem ustawioną minimalną). Oferta z USA. Tylko nie proście o screen i nie pytajcie dlaczego nie zaakceptowałem i nie dałem drapaka z kasą :) Mam dobre powody.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W ramach ciekawostki.

(Styropian)*(pl)

Przeszło 2 miesiące temu odrzuciłem ofertę na 100tys brutto. - rozmowa telefoniczna.
Ten sam klient rok wcześniej zaoferował 40tys lub wspólny biznes. - negocjacje email.

Jeśli pójdzie tak dalej, to następnym razem się dogadamy ;)

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

@

 

W ramach ciekawostki.

(Styropian)*(pl)

Przeszło 2 miesiące temu odrzuciłem ofertę na 100tys brutto. - rozmowa telefoniczna.
Ten sam klient rok wcześniej zaoferował 40tys lub wspólny biznes. - negocjacje email.

Jeśli pójdzie tak dalej, to następnym razem się dogadamy ;)

 

To jak dobrze pójdzie za 2 lata zostaniesz styropianowym potentatem ;-).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Ciekawa ciekawostka, 100 k zł to już nie żarty, chyba bym nie wytrzymał ciśnienia i sprzedał...

kuszaca oferta, ale jednak brutto....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba pobiłeś rekord w tym dziale odrzucając taką kwote.

 

Ja bym pewnie sprzedał ale patrząc na to jak KK zależy na tej domenie to myślę że nie straciłeś okazji aby ją w tej cenie sprzedać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A może lepiej wspólny biznes? ;)

 

edit: Jakiej kwoty oczekujesz?

Edited by szmiko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czekam na kwotę bliższą 200tys.

Odnośnie samej współpracy - byłby to ciężki temat.
Jakoś nie wyobrażam sobie prowadzenia e-hurtowni styropianu z nieznajomą osobą.
Nawet przy ustaleniu odpowiedniego % od obrotu, doskonale wiem, że wiele transakcji odbywa się "bokiem"...

Zgodnie z "wyliczeniami", powinienem otrzymywać jakieś 3-4tys w sezonie i jakieś 500 poza sezonem ( maj - listopad ).
Oczywiście chodzi o pełni rozwinięty serwis.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena była blisko moich oczekiwań, ale ostatecznie nabywca zrezygnował z zakupu rejetesrując domenę .com.pl. Na domenę dostaję regularne zapytania, a do tego sam działam w branży. Taki byle jaki audyt to kwota minimum 500zł, średniej jakośc 1000-2000, audyt rozbudowanego sklepu to nawet 10.000-15.000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No widzisz, skoro com.pl było wolne to sam sobie dopowiedz resztę, a dla seowca nie ma większego znaczenia pl czy com.pl byle by był wysoko w serpach. No i taka domena wg mnie to na landing raczej tylko.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale z drugiej strony jak coś ciekawego powstanie na com.pl to powinien od kolejnego zainteresowanego otrzymać oczekiwaną kwotę.

 

#audytprawny.pl

Edited by pshemec
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

dzianina w pl

3k netto

 

toż to generyk - one się podobno nie sprzedają :P

 

na ile xów liczysz ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

W ramach ciekawostki.

 

(Styropian)*(pl)

 

Przeszło 2 miesiące temu odrzuciłem ofertę na 100tys brutto. - rozmowa telefoniczna.

Ten sam klient rok wcześniej zaoferował 40tys lub wspólny biznes. - negocjacje email.

 

Jeśli pójdzie tak dalej, to następnym razem się dogadamy ;)

ja bym szedl we wspolprace w przypadku gdy nie masz pewnego pomyslu na pomnozenie tej kwoty. lepszy comiesieczny wrobel w garsci niz utopic w cos, stracic albo zamrozic...

wspolpraca ale na warunkach takich, ze procent od OBROTU i gwarantowane jest jakies miesieczne minimum, domena zostaje Twoja wlasnoscia caly czas ale hurtownika bedzie chronic umowa abys nie uciekl na swoje lub nie zostawil z dnia na dzien...

branza budowlana do dobry rynek i mozna sobie zapewnic staly dochod do konca zycia...spiac spokojnie nie martwiac sie o przyszlosc i co politycy wymysla :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×