Jump to content
Cockney

Odrzucone oferty

Recommended Posts

5 minut temu, westfalia napisał:

więcej ofert/klientów nie będzie

 

Zwłaszcza że już sprzedana do KK. ;-)

  • Like 7

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 10.03.2018 o 13:48, keyword napisał:

Ostatni przykład. Miałem domenę (region w Niemczech Zachodnich należący do NRW) w koncówce .pl.

W połowie ubiegłego roku na sedo zgłasza się klient. Ponieważ domena jest specyficzna, niekoniecznie łatwa do "biznesowego" zagospodarowania moja oferta cenowa to 11.000 €.

Kontroferta klienta: 6.000 € "albo se pan trzyma do usranej śmierci".  Zero reakcji z mojej strony.

Pod koniec roku kontaktuje się ze mną gostek z jakiejś tam wiejskiej kancelarii i próbuje mnie przekonać, że albo domena, albo pójdę siedzieć ;). Zero reakcji z mojej strony.

Dwa następne zapytania poprzez sedo, zero reakcji z mojej strony. 2 tygodnie temu dzwoni do mnie broker sedo: bla, bla, bla za ile chciałbym sprzedać wspomnianą domenę ? Podaję mu cenę z sufitu (oczywiście prowizja sedo exclusive), okazuje się, że za 3 dni pieniądze wpływają na konto sedo.

 

Brawo Keyword! ;) Takie sprzedaże napawają optymizmem ;)

Edited by smogwawelski
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 21.03.2018 o 15:01, pb napisał:

 

Zwłaszcza że już sprzedana do KK. ;-)

www.westfalia.pl

Tak też można. Teraz tylko wystarczy kupić: bahco.pl, blackanddecker.pl, bosch.pl i będą mieli komplet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

DesignZone.pl - 200 zł

 

Po odrzuceniu tej, jakże atrakcyjnej oferty dowiedzialem się że :

..."Dziękuję, z ludźmi którzy nie maja szacunku biznesowego nie będę robić interesów...."

 

No cóż...Faktycznie wielka strata bo to mógł być interes życia...

:P

 

 

Edited by Bazyli
  • Haha 3
  • Sad 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minut temu, Bazyli napisał:

DesignZone.pl - 200 zł

 

Po odrzuceniu tej, jakże atrakcyjnej oferty dowiedzialem się że :

..."Dziękuję, z ludźmi którzy nie maja szacunku biznesowego nie będę robić interesów...."

 

No cóż...Faktycznie wielka strata bo to mógł być interes życia...

:P

 

 

Szacunek biznesowy o_0

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Być może chodziło o coś tak prostego, jak złożenie kontroferty albo napisanie jakiegoś komentarza do odrzuconej propozycji. Niektórzy łatwo się obrażają, a im niższe składają oferty, tym łatwiej. ;-)

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
27 minut temu, wycenadomen24 napisał:

zgadzam się z przedmówcą - odrzucając oferty bez podjęcia "rękawic" tzn. negocjacji sami strzelamy sobie w kolano i odstraszamy klientów końcowych - tutaj w moim odczuciu można było ugrać nawet 10X tyle i sfinalizować transakcję natomiast buta sprzedawcy doprowadziła do tego, że klient już nie zaproponuje wyższej kwoty.

Weź się nie ośmieszaj. Po pierwsze, zakładasz, że wina leży po stronie sprzedawcy, nie znając żadnych szczegółów. Po drugie, „nawet 10X” tyle to według Ciebie już wystarczająca kwota? Dobry negocjator bez problemu wynegocjuje dużo więcej. Po trzecie, „buta sprzedawcy”? A dlaczego nie klienta? Zobacz np. takie coś:

 

1.jpg.53160944e8da79136624b21cebfd00af.jpg

 

2.thumb.jpg.b4ce41f78fcc4fd029f8e0e40694ec08.jpg

Edited by Domenatorix
  • Like 2
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
43 minuty temu, wycenadomen24 napisał:

zgadzam się z przedmówcą - odrzucając oferty bez podjęcia "rękawic" tzn. negocjacji sami strzelamy sobie w kolano i odstraszamy klientów końcowych - tutaj w moim odczuciu można było ugrać nawet 10X tyle i sfinalizować transakcję natomiast buta sprzedawcy doprowadziła do tego, że klient już nie zaproponuje wyższej kwoty.

 

Te, filozof...Może jako specjalista od cen z komosu, pochwalisz się swoim portfolio z jednoczesnym wskazaniem tych domen, które kupiłeś za więcej niż...Promocja za 0 zł" ?...
:P

 

No chyba że portfolio twoich domen jest tajne a ceny poufne...To nie było pytania...

:)

Edited by Bazyli
  • Like 1
  • Haha 4

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minut temu, wycenadomen24 napisał:

te osobiste wycieczki są poniżej jakiegokolwiek poziomu więc wybacz ale nie zamieszczę swojego portfolio poza tym jeśli widzisz różnicę w domenie patrząc na to czy ktoś regnął z palca czy kupił drogo to tym bardziej nie mamy o czym rozmawiać.

 

Jeśli jeszcze tego nie zauważyłeś to moje dotychczasowe pytania dotyczyły jednego....twojego doświadczenia...

Również to pytanie związane z twoim portfolio domen.

Do tej pory nie odpowiedziałeś na żadne, zatem nie jesteś dla mnie partnerem do dyskusji a zwykłym forumowym trollem...

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, wycenadomen24 napisał:

jeśli widzisz różnicę w domenie patrząc na to czy ktoś regnął z palca czy kupił drogo to tym bardziej nie mamy o czym rozmawiać.

tu się zgodzę, nie mamy :) i rozumiem, że Ty nie widzisz :)

Edited by Maku Maku

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 14.06.2018 o 11:59, Domenatorix napisał:

1.jpg.53160944e8da79136624b21cebfd00af.jpg

 

2.thumb.jpg.b4ce41f78fcc4fd029f8e0e40694ec08.jpg

 

 

PROSZĘ WYSTAWIĆ TĘ DOMENĘ NA AUKCJĘ I JEJ NIE PRZETRZYMYWAĆ!

  • Haha 4

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, wycenadomen24 napisał:

Zgadza się nie widzę.. oświeć mnie w takim razie jaka jest różnica w domenie załóżmy komputery.pl w zależności od:
1)domena została regnięta z palca 1X lat temu

2)została złapana na opcję dwa lata temu

3)została kupiona za XXXX rok temu

Ile jest warta teraz wg punktu 1,2 oraz 3 i skąd wynika owa różnica cenowa? ;)

 

Masz chłopie wielki problem z jakimkolwiek rozumieniem przekazu.

Dla mnie to co ktoś ma w portfolio jest jakimś tam wyznacznikiem doświadczenia na rynku. Tym bardziej jeśli jest to ktoś kto zajmuje się "profesjonalną" wyceną domen. Bo u kogos takiego spodziewam się przede wszystkim perełek dość starannie wyselekcjonowanych o dużych walorach komercyjnych. Ale jesli portfolio tego kogoś jest pełne domen z obecnych promocji ( z palaca) to jakoś zaczynam wątpić w doświadczenie tego kogoś i jego jakże profesjonalne tajemnicze wyceny.

To tak jak z pracą rzemieślnika. Wykonanie jej źle lub dobrze świadczy o nim.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
49 minut temu, wycenadomen24 napisał:

Miałeś skończyć te osobiste wycieczki a ty dalej swoje... no tak posty trzeba produkować 3000+ to już wielki inwestor ;) dobijemy 5000? ;) jakbyś nie zauważył pytanie skierowałem do użytkownika maku maku :)

 

Bez sensu wdawać się z tobą w jakiekolwiek dyskusje. Niepotrzebna strata czasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, wycenadomen24 napisał:

Zgadza się nie widzę.. oświeć mnie w takim razie jaka jest różnica w domenie załóżmy komputery.pl w zależności od:
1)domena została regnięta z palca 1X lat temu

2)została złapana na opcję dwa lata temu

3)została kupiona za XXXX rok temu

Ile jest warta teraz wg punktu 1,2 oraz 3 i skąd wynika owa różnica cenowa? ;)

Naprawdę, tak zrozumiałeś to co napisałem...? Ustaliliśmy już, że nie warto rozmawiać więc się tego trzymajmy. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×