Jump to content
orcinusorca

Bezużytecznie przechwycona domena!! POMOCY!!

Recommended Posts

Witam, od 2 lat jestem (a raczej byłam) właścicielka NIEKOMERCYJNEGO, edukacyjnego serwisu o delfinach. Nad swoją stroną siedziałam po kilkanaście godzin dziennie i dokładałam do niej z własnej kieszeni (domena + płatny hosting) Teraz byłam w trakcie przenoszenia jej na inny serwer (pakiet serwer + domena) i musiałam skasować domenę orcinus-orca.pl ponieważ za transfer zażądali sobie 300zł. Nie spodziewałam się, że komuś będzie potrzebna nazwa łacińska orki drapieżnej i ktoś mi tą domenę zabierze. Byłam umówiona z adminem nowego hostingu, że sekunde po upływie terminu zwalniania jej, automatycznie nam ją zarejestruje - 19.02.2010r godzina 14:40:40, niestety dropped był szybszy i sprzedał domenę Panu, który używa jej jako przekierowanie do swojego hostelu. Próbowałam się skontaktować z nowym właścicielem, jednak on zażądał 200zł. Za co?? Za mój wypracowany PageRank? Za popularność? Oczywiście ta strona zaraz spadnie w google na samo dno, kiedy tylko 90% użytkowników dowie się, że adres został przechwycony, jednak nie chce być rok w plecy... Mam dziesiątki dowodów na to, że strona funkcjonowała pod tym adresem (linki na stronach oceanarium na helu, akwarium Gdyńskiego oraz Instytutu oceanografii) a nawet po wpisaniu w google adresu (orcinus-orca.pl) pojawiają się dane w mojej dawnej strony. Chcielibyśmy przekonać właściciela do oddania nam praw do domeny (oddając mu koszty zakupu) jednak on jest nieugięty i chce od nas wyłudzić pieniądze za NASZĄ pracę? Co ma hostel związanego z delfinami? Proszę o pomoc!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba było założyć opcję za 35 zł + rejestracja 15 zł i byłoby 50 zamiast 300. A tak to wyjdzie 200 zamiast 300, zawsze to jakaś oszczędność. :D

 

PS. orcinusorca.pl jeszcze wolna

 

PS2. Przytoczone argumenty nadają się raczej na wykop, w jaskini lwa nikogo do swoich racji nie przekonasz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bym sie cieszyl, ze tylko 200zl. Powinnas sie cieszyc, bo w ten sposob oszczedasz 100zl! Przeciez mialas wydac 300!

 

Na przyszlosc zanim skasujesz domene - zaloz na nia opcje. Nie bedzie tego typu problemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim to nie jest strona żadnego hostelu tylko zwykły parking domen. Czyli miejsce gdzie można przekierować nieużywaną domenę, po to aby zarobić na ruchu na tej domenie.

Kwota 200zł i tak jest niższa, niż cena transferu od poprzedniego rejestratora. Może warto zapłacić te 200zł i przenieść domenę do tańszego rejestratora.

Edited by Grzesiek86

Share this post


Link to post
Share on other sites
...Może warto zapłacić te 200zł i przenieść domenę do tańszego rejestratora.

 

Jeśli obecny abonent domeny to czyta to cena już pewnie skoczyła razy 5 :D Sam bym tak zrobił po takim kretyńskim temacie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie było takiej opcji, nikt nam o tym nie mówił. Skasowali ją z dnia na dzień.

 

opcja nie w potocznym znaczeniu, tylko "opcja na domenę" - myślę, że te 200,00 to i tak będzie promocyjna cena za edukację jaką przy okazji uzyskasz, a być może zaprocentuje w przyszłości. Ponadto osoba, która przechwyciła też poniosła jakieś koszty i z pewnością nie odda za darmo - zapłać szybko i po cichu, bo jak rozdmuchasz sprawę i nowy abonent zorientuje się jak bardzo Ci zależy to całkowicie legalnym i logicznym działaniem będzie dopisanie jednego zera na końcu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Byłaś i jesteś właścicielką wytworzonej wartości niematerialnej w formie treści tego serwisu. Byłaś jedynie abonentem domeny orcinus-orca.pl. Jeżeli Twój hosting Tobie potwierdzał, iż przejmie i odda Tobie tą domenę, to możesz od niego żądać wywiązania się z umowy i w takim razie to już jego sprawa jak on zdobędzie tą domenę (pewnie będzie musiał ją po prostu odkupić).

 

Ogólnie mówiąc to cena 200 PLN wydaje mi się być atrakcyjna. Nie zapominaj o tym, iż czas osoby sprzedającej tą domenę również kosztuje.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites

pamietaj, ze im dluzej sie zastanawiasz nad zakupem domeny tym gorzej dla Ciebie.

 

Domena nagle i niespodziewanie moze zmienic wlasciciela, a kto wie ile zazada nowy abonent?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Byłaś i jesteś właścicielką wytworzonej wartości niematerialnej w formie treści tego serwisu. Byłaś jedynie abonentem domeny orcinus-orca.pl. Jeżeli Twój hosting Tobie potwierdzał, iż przejmie i odda Tobie tą domenę, to możesz od niego żądać wywiązania się z umowy i w takim razie to już jego sprawa jak on zdobędzie tą domenę (pewnie będzie musiał ją po prostu odkupić).

Zakładając, że chcemy pomóc autorce, to ta rada raczej nie jest dobra.

 

Jeżeli jak piszesz "hosting" miał przejąć, to wątpie czy się do tego zobowiązał na piśmie, a bez tego się wykpi... a jeszcze gorzej jak podejmie próbę... drugie zapytanie o domenę i to od firmy hodtingowej automatycznie podniesie cenę i wtedy ten marny "hosting" nie kupi jej na 100%, a autorka zostanie z oferta za 5000 zamiast 200

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciesz się, że tak tanio.

 

Wydaje mi się, że obecny abonent domeny to czyta/czytał :D

last modified: 2010.02.19 20:22:43

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Zakładając, że chcemy pomóc autorce, to ta rada raczej nie jest dobra.

 

Jeżeli jak piszesz "hosting" miał przejąć, to wątpie czy się do tego zobowiązał na piśmie, a bez tego się wykpi... a jeszcze gorzej jak podejmie próbę... drugie zapytanie o domenę i to od firmy hodtingowej automatycznie podniesie cenę i wtedy ten marny "hosting" nie kupi jej na 100%, a autorka zostanie z oferta za 5000 zamiast 200

Nie wiemy, czy ma na piśmie czy nie. Jeżeli nie będzie potrafiła tego udowonić, to fakt, w sądzie nie wygra, ale to już jest jej pech. Ogólnie mówiąc masz rację, najłatwiej będzie z praktycznego punktu widzenia po prostu kupić tą domenę za te 200 PLN i już. Ale z formalnego punktu widzenia, nowy hosting musi sie wywiązać z umowy, a więc jeżeli cena będzie równa 5 000 PLN, to będzie musiał ją zapłacić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trudno, faktycznie moja wina... Ale za złośliwość tego chłopa, to ja dopilnuje żeby to 50zł wyrzucił w błoto. Prace nad informowaniem wszystkich użytkowników o nowej nazwie serwisu już trwają. Dzięki za rady :D

Edited by orcinusorca

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trudno, faktycznie moja wina... Ale za złośliwość tego dziada, to ja dopilnuje żeby nikt nie wszedł na tą jego "nowiutką" domenę i żeby to 50zł mu bokiem wylazło.

 

to znaczy, ze nie zamierzasz jej odkupic? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trudno, faktycznie moja wina... Ale za złośliwość tego chłopa, to ja dopilnuje żeby to 50zł wyrzucił w błoto. Prace nad informowaniem wszystkich użytkowników o nowej nazwie serwisu już trwają. Dzięki za rady :D

 

Myślisz czasami nim coś napiszesz czy to po prostu taka Twoja radosna, wolna twórczość?

:D

 

Edit:

 

Zostaw te delfiny zajmij się teraz ośmiornicami albo innym tałatajstwem.

Jakąś wolną domenę zawsze sobie wygrzebiesz.

:D:):P

 

orcinusorca.pl...czemu tej nie zarezerwowałaś tego nie wiem

:)

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie będę wynagradzać komuś złośliwości... Nikt kto szuka hotelu nie będzie szukał pod nazwą delfina. Facet się po prostu połakomił na nasz PageRank i zamiast wypracować sobie swój wolał "łyknąć" gotowca. Przeboleje to. :D

Edited by orcinusorca

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Nie będę wynagradzać komuś złośliwości... Nikt kto szuka hotelu nie będzie szukał pod nazwą delfina. Facet się po prostu połakomił na nasz PageRank i zamiast wypracować sobie swój wolał "łyknąć" gotowca. Przeboleje to. :D

Jesteś osobą nie myślącą racjonalnie :D Nikomu nauczki nie zrobisz, 50 zł kosztuje obiad :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
orcinusorca.pl...czemu tej nie zarezerwowałaś tego nie wiem

:D

 

Swoją drogą, ten który tę domenę zarezerwował zasługuje na prztyczka w nos. Niech by sobie dziewczyna miała, ale nie, ktoś musiał jej podebrać. I tak nie opłaci, bo po co, ale co tam, rezerwacja nic nie kosztuje, a co jest lepsze niż darmowa złośliwość...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Swoją drogą, ten który tę domenę zarezerwował zasługuje na prztyczka w nos. Niech by sobie dziewczyna miała, ale nie, ktoś musiał jej podebrać. I tak nie opłaci, bo po co, ale co tam, rezerwacja nic nie kosztuje, a co jest lepsze niż darmowa złośliwość...

orcinusorca - odebrałaś PW?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Swoją drogą, ten który tę domenę zarezerwował zasługuje na prztyczka w nos. Niech by sobie dziewczyna miała, ale nie, ktoś musiał jej podebrać. I tak nie opłaci, bo po co, ale co tam, rezerwacja nic nie kosztuje, a co jest lepsze niż darmowa złośliwość...

 

 

hahaha...dziewczę zamiast dbać o swoje interesy pierdołami na forum się zajęła

 

:D:D:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena orcinus-orca.pl jest już na giełdzie, sprzedający CrazyGrzesiek . Moim zdaniem oferta 200 zł była uczciwa i szalony Grześek zachował się OK. Natomiast orcinusorca przyszła wylać na forum trochę swojej złości na osobę, która w żaden sposób jej nie zawiniła. Ona oczywiści nie może tego zrozumieć, bo myśli, że to specjalnie jej na złość domenę się przechwyciło.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×