Jump to content
orcinusorca

Bezużytecznie przechwycona domena!! POMOCY!!

Recommended Posts

Przepraszam, ale uważam, że nie możesz krytykować tego jak ktoś rozporządza swoim mieniem.

 

Na szczęście od 20 lat mam prawo w tym kraju do wypowiadania się i krytykowania zachowań, tym bardziej jeśli są one dalekie od mojego wzorca przyzwoitości.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z całego wątku dobrze wydedukowałem, że to Nazwa.pl żądała 300zł za transfer?

Coś tu jest nie tak. Pewnie kazali dopłacić, dziewczyna się wystraszyła kosztów nie wiedząc dodatkowo jak to wszystko funkcjonuje i domena spadła. Mnie tylko dziwi, że ludzie takie szmelcowe domeny przechwytują a wiele w miarę dobrych leży odłogiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Coś tu jest nie tak. Pewnie kazali dopłacić, dziewczyna się wystraszyła kosztów nie wiedząc dodatkowo jak to wszystko funkcjonuje i domena spadła. Mnie tylko dziwi, że ludzie takie szmelcowe domeny przechwytują a wiele w miarę dobrych leży odłogiem.

W sumie zamieniła na lepszą czyli "orcinus.pl" także jest "do przodu" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mogłaś ją przedłużyć, ale szkoda było pieniędzy. Mogłaś przenieść przed wygaśnięciem, ale w nazwa.pl chcieli Cię naciągnąć. Mogłaś złapać na opcję, ale Twoi fachowcy nie wiedzieli o tym. Mogłaś też dodać ją do przechwycenia, ale w swojej naiwności liczyłaś, że będzie jeszcze taniej "z palca". Mogłaś ją odkupić za grosze, ale też było szkoda pieniędzy. Mogłaś ją mieć za darmo, ale swoim zachowaniem zniechęciłaś sponsora.

 

To wszystko wina domeniarzy!

Dziwie się, że to Ty napisałeś Korneliusz, biorąc pod uwagę fakt że sam robisz regularnie podobne akcje. A to żaliłeś się na Daniela, że Ci "podebrał" domenę, a to winna Przemka, że licytowałeś literówkę, później dropped Tobie zawinił, to znów inni domeniarze nadepnęli Ci na odcisk bo chcieli, żebyś po roku odebrał wylicytowane domeny i tak w koło. Myślałem, że masz trochę inny charakter. ;)

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na szczęście od 20 lat mam prawo w tym kraju do wypowiadania się i krytykowania zachowań, tym bardziej jeśli są one dalekie od mojego wzorca przyzwoitości.

Tak, źle się wysłowiłem, przepraszam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawa jest załatwiona. Almon zgodził się wykupić dla mnie tą domenę i tymczasowo jest jej właścicielem.

Pozostaje mi tylko uregulowanie długu i pełnoprawne przetransferowanie domeny do Netwave. Dziękuję wszystkim za odzew! Pozdrawiam serdecznie! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprawa jest załatwiona. Almon zgodził się wykupić dla mnie tą domenę i tymczasowo jest jej właścicielem.

Pozostaje mi tylko uregulowanie długu i pełnoprawne przetransferowanie domeny do Netwave. Dziękuję wszystkim za odzew! Pozdrawiam serdecznie! ;)

 

Duży szacunek Almon!! No to teraz spotkał wielki zawód kilka osób, które liczyły na niepomyślne załatwienie całej sprawy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziwie się, że to Ty napisałeś Korneliusz, biorąc pod uwagę fakt że sam robisz regularnie podobne akcje. A to żaliłeś się na Daniela, że Ci "podebrał" domenę, a to winna Przemka, że licytowałeś literówkę, później dropped Tobie zawinił, to znów inni domeniarze nadepnęli Ci na odcisk bo chcieli, żebyś po roku odebrał wylicytowane domeny i tak w koło. Myślałem, że masz trochę inny charakter. ;)

To był sarkazm! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z całego wątku dobrze wydedukowałem, że to Nazwa.pl żądała 300zł za transfer?

Na mój gust było tak:

w zeszłym roku autorka zarejestrowała domenę za free wraz z serwerem w nazwa - cena promocyjna serwera za I rok = 50 zł.

W tym roku za prolongatę serwera nazwa zażyczyła sobie - zgodnie z cennikiem zresztą - 300 zł netto + za domenę 100 zł netto (razem 400 netto). Domena oczywiście mogła zostać w nazwa.pl - wystarczyło tylko zmienić hostigodawcę. Wydaje mi się, że ewidentna sprawa nie doinformowania. Stąd to zamieszanie ze zmianą hostigodawcy.

 

Na temat terminologii i pomylenia pojęć biorę poprawkę zważywszy, że autorka wcale na wszystkim nie musi się znać.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprawa jest załatwiona. Almon zgodził się wykupić dla mnie tą domenę i tymczasowo jest jej właścicielem.

Pozostaje mi tylko uregulowanie długu i pełnoprawne przetransferowanie domeny do Netwave. Dziękuję wszystkim za odzew! Pozdrawiam serdecznie! ;)

 

Duży szacunek Almon. Chętnie dołożę się do pokrycia kosztu. Proponuję byśmy wspólnie zrzucili się na opłacenie tej domeny.

Znalazłem nawet stronę z numerem konta autorek strony o orkach: http://orcinus.pl/donate.html

Może w takim razie po 20zł? Chyba 10 przyzwoitych domeniarzy się tu znajdzie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich!

Ale się temat rozwinął. Wow. Dopiero teraz miałem trochę więcej czasu, aby przejrzeć forum i ku mojemu zaskoczeniu okazało się, że i tutaj "dziewczyna od delfinów" ;) poruszyła całe środowisko. Domenę odsprzedałem za 200zł i tak idąc na (moim zdaniem) dużą ulgę. I od razu przyznam, że były osoby, które oferowały mi więcej, ale także chciały przechwycić ją dla orcinusorca. Ale jak już powiedziałem telefonicznie że za 200zł mogę odsprzedać to postanowiłem pozostać już przy tej ofercie. Mam nadzieję, że orcinusorca rozumie, że nie zrobiłem tego wszystkiego specjalnie na złość, a także zrozumie moją dobrą wolę. Na raty się nie zgodziłem, bo nie było mi to wygodne, a poza tym z doświadczenia wiem, że ciężko jest odebrać swoje pieniądze.

Chciałem podziękować osobom, które wstawiły się za mną, a także tym, którzy powstrzymali się od zbesztania mnie ;-)

Pozdrawiam was serdecznie . Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Duży szacunek Almon. Chętnie dołożę się do pokrycia kosztu. Proponuję byśmy wspólnie zrzucili się na opłacenie tej domeny.

Też chętnie się dorzucę, Perseusz kiedy będziesz wpłacał to podeślij nr konta na PW.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panie i Panowie. Przede wszystkim temat nie w tym dziale. Proszę o przeniesienie do działu : Pytania i Problemy...

I fajnie że sprawa ma swój szczęśliwy finał.

Ale zastanawia mnie kto będzie następny

;););)

Share this post


Link to post
Share on other sites
no tak, ale potrzebne są pełniejsze dane bo z bzwbk przelew nie dojdzie - jeżeli dziewczyny czytają to niech podadzą tu lub na pw

 

wpisz ulica 'nieznana', kod '00-000' itp. i dojdzie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeglądam cały wątek i zastanawiam się czy koleżanka miała spotkanie z orką.Jakie to jest uczucie (sorry Panowie za OT)

 

 

 

pozdrawiam

Edited by plachcik

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę, że tematyka jest na tyle unikalna, a jednocześnie strona bogata w informacje, że osoby zainteresowane mogą to docenić i odwdzięczyć się Wam w formie dotacji - zróbcie na stronie informacje z numerem konta, z opisem jak działacie itp - nie ma w tym nic złego, a często spotykane jest w serwisach "non-profit".

(...)

 

Jak się powiedziało A to trzeba i B ;) tym bardziej, że teraz dziewczyny mają dwie domeny do utrzymania ...i przedłużenia:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przeglądam cały wątek i zastanawiam się czy koleżanka miała spotkanie z orką.Jakie to jest uczucie (sorry Panowie za OT)

 

 

 

pozdrawiam

 

 

Co tam dziewczyny. Ja miałem.

 

Jadę sobie rowerkiem wśród pól i patrzę a po prawej...orka...

Jakoś jesienią to było

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

no to żeby zaorać temat , dodam... ot tak dla NAUKI, że jeżeli jakiś konsultant doradza ci abyś nie opłaciła domeny i sobie ją zarejestrowała z palca - to o konsultancie i firmie w której on pracuje, a ty utrzymujesz domeny - mam raczej... "niskie mniemanie" ;)

 

Przy okazji wyjaśnię, że nie "jakiś Dropped" przechwycił twoją domenę, bo Dropped to narzędzie, którego używamy w celu przechwytywania domen. Nie mówi się przecież, że to Mercedes przejechał na pasach staruszkę, tylko ktoś kto nim kierował.

 

Pozdrowienia dla Pani i naszego forumowego pogotowia domenowego ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
no to żeby zaorać temat , dodam... ot tak dla NAUKI, że jeżeli jakiś konsultant doradza ci abyś nie opłaciła domeny i sobie ją zarejestrowała z palca - to o konsultancie i firmie w której on pracuje, a ty utrzymujesz domeny - mam raczej... "niskie mniemanie" ;)

 

Przy okazji wyjaśnię, że nie "jakiś Dropped" przechwycił twoją domenę, bo Dropped to narzędzie, którego używamy w celu przechwytywania domen. Nie mówi się przecież, że to Mercedes przejechał na pasach staruszkę, tylko ktoś kto nim kierował.

 

Pozdrowienia dla Pani i naszego forumowego pogotowia domenowego ;)

 

puenta godna zalończenia wątku ;)

też wszystkich pozdrawiam...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

na wstępie sorx za mały wykop

przeczytałem wątek i spostrzegłem z przykrością, że kilku z domainerów, o których miałem pozytywne zdanie zachowało się w knajacki sposób... pozwolę sobie nie wymieniać z nazwy

przykre, ale to tłumaczy, dlaczego nawet mod używa na forum słów na CH

 

@edit:

 

Przy okazji pytanie do orcinusorca. Masz może gdzieś nagrane odgłosy orki? Dorzucił bym je na moje Odgłosy zwierząt

mogę udostępnić popis szczekania psittacula eupatria ale razem z video ;)

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×