Jump to content
orcinusorca

Bezużytecznie przechwycona domena!! POMOCY!!

Recommended Posts

Sami sobie kopiemy dołki pod sobą.

Wypada się tylko zgodzić z Tobą...

...pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie zastanawia z kolei postępowanie nazwa.pl: domena jest kasowana przez Nich? Tak to zrozumiałem z wypowiedzi @orcinusorca

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mnie zastanawia z kolei postępowanie nazwa.pl: domena jest kasowana przez Nich? Tak to zrozumiałem z wypowiedzi @orcinusorca

Raczej jest to pewne niezrozumienie mechanizmów działania rejestratorów i nieprecyzyjne słownictwo użyte do opisania stanu rzeczy. Co nie ma prawa dziwić u laika, który nie zajmuje się zawodowo obrotem domenami.

Zamknęliśmy się trochę we własnym światku i używamy do jego opisu własnej nomenklatury. O tym już interesującą magisterkę można na polonistyce napisać...

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co nie ma prawa dziwić u laika, który nie zajmuje się zawodowo obrotem domenami.

 

Z drugiej strony taka osoba przed rejestracją domeny musi zaakceptować regulamin świadczenia usługi, w którym użyta jest odpowiednia nomenklatura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Autorka podała wyraźnie daty:

Moja domena była ważna do 2.04.2010r.

a z Whois wynika coś innego:

DOMAIN:				orcinus-orca.pl
nameservers:		   ns1.dropped.pl. [195.78.66.100]
			   ns2.dropped.pl. [195.78.67.77]
created:			2010.02.19 16:41:32
last modified:		 2010.02.20 10:39:44

no option

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
witam

 

zapewne pomylka mialo byc 4.02.2010 a data rejestracji + 15 dni po wygasnieciu

 

pozdrawiam

No fakt, okresy się zgadzają i to by wyjaśniało sprawę - "czeski" błąd w dacie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj 'orcinusorca'.

A czy przedstawiłaś sytuację aktualnemu posiadaczowi tej domeny? Jestem przekonany, że gdy wyjaśnisz mu sprawę to wykaże się elementarną przyzwoitością i odstąpi domenę po kosztach przechwycenia. Wbrew pozorom, wielu domeniarzy to nie hieny ale przyzwoici ludzie. Wielu z nas chce odmienić negatywny wizerunek środowiska i w tego typu sytuacjach zachowuje się kulturalnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witaj 'orcinusorca'.

A czy przedstawiłaś sytuację aktualnemu posiadaczowi tej domeny? Jestem przekonany, że gdy wyjaśnisz mu sprawę to wykaże się elementarną przyzwoitością i odstąpi domenę po kosztach przechwycenia. Wbrew pozorom, wielu domeniarzy to nie hieny ale przyzwoici ludzie. Wielu z nas chce odmienić negatywny wizerunek środowiska i w tego typu sytuacjach zachowuje się kulturalnie.

 

Ależ oczywiście, że tak... Niestety bezskutecznie :D Nawet na raty się nie zgodził.

 

Niestety... Widać, że firmy mające po 30 000zł zarobku i biedne pasjonatki, które opłacają całą zabawę z własnej kieszeni są jednakowo traktowane... Aż mi się płakać chce ;(

Edited by orcinusorca

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ależ oczywiście, że tak... Niestety bezskutecznie ;) Nawet na raty się nie zgodził.

 

Może mi tylko być wstyd...

Potwierdza to jednak, że negatywna opinia o środowisku ma swoje uzasadnienie.

Na pocieszenie mogę powiedzieć, że to nie była wielka strata i wypromowanie

innego adresu może przynieść więcej korzyści. Myślę, że na tym forum możesz

zasięgnąć opinii co do jakości nowego adresu. Koniecznie go zarejestruj albo

przynajmniej zarezerwuj przed złożeniem zapytania... niestety ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiedz tylko ,że nikt sie nie "czaił" na twoja domene bo jeśli by tak było załozył by "opcje".

Poprostu "spadła" domena z ruchem a takie zawsze są coś warte, niezalesnie czy są o orkach piraniach czy wpływie pełni księzyca na rozwój dorozkarstwa w północnej Indonezji.

 

A jak juz trafiłas na DI to napewno sie czegoś nauczysz.

 

a wpływy

adsense

adtaily.com

 

jakieś biologiczne ebooki z nexto.pl

 

programy partnerskie

 

sklep z koszulkami i innymi "Orkowymi "gadżetami

podobny jak tu

http://wojcieszow.spreadshirt.pl/

tylko z własną tematyką

Edited by piranha

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może mi tylko być wstyd...

Potwierdza to jednak, że negatywna opinia o środowisku ma swoje uzasadnienie.

Na pocieszenie mogę powiedzieć, że to nie była wielka strata i wypromowanie

innego adresu może przynieść więcej korzyści. Myślę, że na tym forum możesz

zasięgnąć opinii co do jakości nowego adresu. Koniecznie go zarejestruj albo

przynajmniej zarezerwuj przed złożeniem zapytania... niestety ;)

witam,

nie przesadzałbym z ową negatywną oceną postępowania "Pana od hoteli". gdzie jak gdzie, ale na tym forum prawie każdy zdaje sobie sprawę, że jeśli domena miała ruch to właściciel przez rok zarobi więcej niż suma, którą zaproponował byłej właścicielce. jak już parę osób słusznie zauważyło - to jego praca, jego koszty, jego czas. raczmy również dopuścić przypuszczenie, że "być może" obecny właściciel ma na głowie utrzymanie rodziny ("być może" z piątką dzieci??), a może zbiera (czego nie życzę) na operację dla kolegi, a może ma (czego również nie życzę...) na głowie spłatę olbrzymich długów w które popadł w mrocznych czasach kryzysu, a może po prostu (czego życzę) zbiera na nowe auto lub nowy dom. 200 zł? to ma być potwierdzenie negatywnej opinii o środowisku?

pozdrawiam,

wojtek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
witam,

nie przesadzałbym z ową negatywną oceną postępowania "Pana od hoteli". gdzie jak gdzie, ale na tym forum prawie każdy zdaje sobie sprawę, że jeśli domena miała ruch to właściciel przez rok zarobi więcej niż suma, którą zaproponował byłej właścicielce. jak już parę osób słusznie zauważyło - to jego praca, jego koszty, jego czas. raczmy również dopuścić przypuszczenie, że "być może" obecny właściciel ma na głowie utrzymanie rodziny ("być może" z piątką dzieci??), a może zbiera (czego nie życzę) na operację dla kolegi, a może ma (czego również nie życzę...) na głowie spłatę olbrzymich długów w które popadł w mrocznych czasach kryzysu, a może po prostu (czego życzę) zbiera na nowe auto lub nowy dom. 200 zł? to ma być potwierdzenie negatywnej opinii o środowisku?

pozdrawiam,

wojtek.

 

Z tego, co się dowiedziałam, to "Pan od hoteli" jest zawodowym przechwytywaczem domen, i ta jedna, malutka nie wyrządziłaby mu żadnej szkody w budżecie. Czysta chciwość. Przepraszam, ale takie odniosłam wrażenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobiście oddał bym tę domenę po kosztach. Chyba nikt z nas nie potrzebuje aby znów wyzywali nas na wykopie od złodziei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Było na studenta, było na wujka to jest na delfinka

;)

 

A poważnie to prywatna sprawa właściciela co z nią zrobi. Przechwycił wolną domenę a wina właścicielki że domena spadła jest oczywista.

Winy Nazwa.pl też nie widzę. Bo grubo przed spadkiem domeny dostałaś fakturę do zapłacenia. Nie zapłaciłaś? Cóż...dokonałaś wyboru.

I wydaję mi się że nie ma sensu rozwijać a raczej kontynuować tematu bo od zarania dziejów było tak że jak się nie miało kasy to nie miało się towaru który się chciało kupić...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z tego, co się dowiedziałam, to "Pan od hoteli" jest zawodowym przechwytywaczem domen, i ta jedna, malutka nie wyrządziłaby mu żadnej szkody w budżecie. Czysta chciwość. Przepraszam, ale takie odniosłam wrażenie.

slusznie zauważone - praca "zawodowego przechwytywacza domen" polega na przechwytywaniu domen. jakoś ciężko zgodzić mi się ze zdaniem, że taka praca to "czyta chciwość". pozostanę przy swoim zdaniu, że 200 zł za domenę z ruchem to już jest daleko idące pójście na rękę komuś kto chciał być sprytniejszy (nie zapłacić usługodawcy, z którym podpisał przed rokiem umowę) a mu nie wyszło. urzędnik w biurze też codziennie przychodzi na ósmą z czystej chciwości, prawnik udzieli Ci pewnie porady również z czystej chciwości. pewnie wszyscy (oni i inni) powinni darmowo wykonywać swoją pracę i wtedy byłoby fajnie.

ale tak nie jest.

Edited by cyberpunk

Share this post


Link to post
Share on other sites
slusznie zauważone - praca "zawodowego przechwytywacza domen" polega na przechwytywaniu domen. jakoś ciężko zgodzić mi się ze zdaniem, że taka praca to "czyta chciwość". pozostanę przy swoim zdaniu, że 200 zł za domenę z ruchem to już jest daleko idące pójście na rękę komuś kto chciał być sprytniejszy (nie zapłacić usługodawcy, z którym podpisał przed rokiem umowę) a mu nie wyszło. urzędnik w biurze też codziennie przychodzi na ósmą z czystej chciwości, prawnik udzieli Ci pewnie porady również z czystej chciwości. pewnie wszyscy (oni i inni) powinni darmowo wykonywać swoją pracę i wtedy byłoby fajnie.

ale tak nie jest.

 

Po 1 to pierwszy, promocyjny okres nie był żadnym zobowiązaniem, a testem i miałam pełne prawo zrezygnować, po drugie, to nie wydaje Ci się, że były właściciel domeny powinien mieć pierwszeństwo, a nie jakiś dropped.pl ? I po trzecie czy nie powinno się stosować łagodniejsze sposoby przejmowania domen w przypadku amatorskich, niekomercyjnych stron, a inne w przypadku gigantów zarabiających kokosy jak nasza-klasa?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Masz rację.

Ja za swój poprzedni post przepraszam autorkę. Był nie na miejscu.

ja również

 

Po 1 to pierwszy, promocyjny okres nie był żadnym zobowiązaniem, a testem i miałam pełne prawo zrezygnować, po drugie, to nie wydaje Ci się, że były właściciel domeny powinien mieć pierwszeństwo, a nie jakiś dropped.pl ? I po trzecie czy nie powinno się stosować łagodniejsze sposoby przejmowania domen w przypadku amatorskich, niekomercyjnych stron, a inne w przypadku gigantów zarabiających kokosy jak nasza-klasa?

ależ miałaś pierwszeństwo - zrezygnowałaś z niego ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
to juz by podchodzilo pod naruszenie konstytucji, przeciez kazdy jest rowny wobec prawa ;]

osoba fizyczna i osoba prawna ??? (taki był przykład)

 

Temat zrobił się gorący, ciekaw jestem jak obecny abonent domeny, będący jednocześnie użytkownikiem tego forum, wybrnie z sytuacji:)

 

Ugnie się i odda po kosztach, co chyba nie przyniesie mu żadnego uszczerbku... czy będzie stanowczy w swojej niewygórowanej propozycji?

Share this post


Link to post
Share on other sites
I po trzecie czy nie powinno się stosować łagodniejsze sposoby przejmowania domen w przypadku amatorskich, niekomercyjnych stron, a inne w przypadku gigantów zarabiających kokosy jak nasza-klasa?

 

Tu się mylisz. Myślę, że więcej osób doda do łapania Twoją domenę niż nasza-klasa.pl jeśli przez przypadek zaczełaby spadać.

Prawo testów w nazwie również miałaś tylko musisz czytać regulaminy ;) Na przyszłość naprawdę pomyśl przed usuwaniem domeny. Często po złapaniu domeny zgłasza się do mnie poprzedni abonent z propozycją odkupienia za 100 zł. Z grubsza licząc to średnia cena przedłużenia domeny. ;) Co prawda Twoja domena sama w sobie jest kiepska ale jednak widzisz, że ktoś Ci ją skubnął. Nie wiem kto zarejestrował wersję bez myślnika ale może lepiej byłoby zastanowić się nad jej odkupieniem zamiast poprzedniej? Zresztą ornicus.pl też jest dużo fajniejsza więc się nie przejmuj tamtą stratą.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po 1 to pierwszy, promocyjny okres nie był żadnym zobowiązaniem, a testem i miałam pełne prawo zrezygnować, po drugie, to nie wydaje Ci się, że były właściciel domeny powinien mieć pierwszeństwo, a nie jakiś dropped.pl ? I po trzecie czy nie powinno się stosować łagodniejsze sposoby przejmowania domen w przypadku amatorskich, niekomercyjnych stron, a inne w przypadku gigantów zarabiających kokosy jak nasza-klasa?

Mogłaś ją przedłużyć, ale szkoda było pieniędzy. Mogłaś przenieść przed wygaśnięciem, ale w nazwa.pl chcieli Cię naciągnąć. Mogłaś złapać na opcję, ale Twoi fachowcy nie wiedzieli o tym. Mogłaś też dodać ją do przechwycenia, ale w swojej naiwności liczyłaś, że będzie jeszcze taniej "z palca". Mogłaś ją odkupić za grosze, ale też było szkoda pieniędzy. Mogłaś ją mieć za darmo, ale swoim zachowaniem zniechęciłaś sponsora.

 

To wszystko wina domeniarzy!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem kto zarejestrował wersję bez myślnika ale może lepiej byłoby zastanowić się nad jej odkupieniem zamiast poprzedniej?

 

Panna woli jak widzisz pić pianę niż za cenę rejestracji mieć domenę bez myślnika

;)

 

Mogłaś ją odkupić za grosze, ale też było szkoda pieniędzy. Mogłaś ją mieć za darmo, ale swoim zachowaniem zniechęciłaś sponsora.

 

Widocznie dziewczyna szuka takiego rejestratora który jej dopłaci za zarejestrowanie przez nią domeny u niego

;)

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
Panna woli jak widzisz pić pianę niż za cenę rejestracji mieć domenę bez myślnika

;)

 

 

 

Widocznie dziewczyna szuka takiego rejestratora który jej dopłaci za zarejestrowanie przez nią domeny u niego

;)

Panna znalazła... http://www.orcinus-orca.pl

Edited by Almon

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może mi tylko być wstyd...

Potwierdza to jednak, że negatywna opinia o środowisku ma swoje uzasadnienie.

 

Przepraszam, ale uważam, że nie możesz krytykować tego jak ktoś rozporządza swoim mieniem. Jeżeli ktoś ma sklep i nie chce sprzedawać w nim mleka na raty to jego sprawa. Każdy dysponuje swoim majątkiem wg uznania, moim zdaniem to nawet niegrzeczne ingerować w takie sprawy ;)

 

Piszę o tym ponieważ ostatnio wiele słyszę o stowarzyszeniach, ekologach itd, którzy zabraniają prywatnym właścicielom rozporządzać im prywatnym majątkiem wg uznania (niedawno zabroniono prywatnej osobie zburzyć kamienicę, bo fanatycy, i miłośnicy miasta X uznali ją sobie za śliczną i zabytkową - choć taki wpis w administracji nie widniał).

 

 

Z całego wątku dobrze wydedukowałem, że to Nazwa.pl żądała 300zł za transfer?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×