Jump to content
dariush

Niezadowolenie z nowego ratingu użytkowników

Recommended Posts

(-23) smutna buźka ,,, nie ma to jak dobra reklama, teraz to dopiero klienci będą się wahać kupić u mnie domenę

 

ogólnie pomysł mi się nie podoba, lepiej było z gwiazdkami

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi też się nie podoba. Przed zmianami miałem sześć gwiazdek, a teraz mam tylko jedną :D

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie rozumiem dlaczego nieopłacanie przechwyconych domen ma wpływać na mój rank.

Nie no, jakie to nielogiczne , prawda? <sarkazm>

 

A gdzie jest wytłumaczenie tych gwiazdek, co one oznaczają?

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://blog.dropped.pl/2010/nowy-rating-uzytkownikow/

 

Ale brakuje info/link na dropped/AM, które wyjaśni zasady rankingu.

 

IMHO kolory są mało intuicyjne

* Jeden punkt - zielona gwiazdka.

* 5 zielonych gwiazdek - niebieska gwiazdka.

* 5 niebieskich gwiazdek - czerwona gwiazdka.

* 5 czerwonych gwiazdek - żółta gwiazdka.

* 5 żółtych gwiazdek - złota gwiazdka.

 

Np. dla mnie zielony jest więcej pozytywny niż czerwony.

 

I ogólne brak systemu - trudno pamiętać co kolor oznaczy.

 

IMHO lepiej byłby:

czerwona dla punkty minusowe

potem żółta, zielona, brązowa, srebra, złota

Edited by seomi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już o tym pisałem wcześniej - obecnie jest gorzej niż było ;) Jak było widać te 3,4 czy 5 gwiazdek to można było się zorientować na jakiego sprzedającego natrafiliśmy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Za dużo opcji (kolory razy ilość gwiazdek). Rozwiązanie mało intuicyjne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę, że jest lepiej.

 

może przybyło gwiazdek, ale poczekaj niedługo zabiorą ;)

 

ostatnio weszło parę bardzo przydatnych funkcji na Dropped, oby więcej takich, ale ta zmiana nie ma żadnych szans na sprawdzenie się, rating powinien być czytelny i intuicyjny, ten jest tego zaprzeczeniem, klienci będą wyciągali błędne wnioski z liczby gwiazdek i koloru, (np. kolor czerwony to ostrzegawczy), poprzedni system funkcjonował całkiem dobrze, był w miarę czytelny, ten nie ma żadnych szans, na dodatek te kolorowe gwiazdki nie pasują do layoutu, a wprowadzenie liczby przy gwiazdkach pokazuje, że one tak naprawdę nic nie znaczą, choć i te liczby też są zdecydowanie niepotrzebne, skoro po kliknięciu na nick jest już podana jakaś wartość, na dodatek po kliknięciu na Sprzedawcę, pokazują się zupełnie inne oznaczenia i wartości, co wprowadza w błąd,

 

trudno znaleźć system lepszy od tego co był, czyli wg liczby gwiazdek (prosta zasada im więcej tym lepiej, bo kolor każdy odbierze inaczej, wg własnych skojarzeń), można tylko dyskutować nad sposobem ich wyliczania, choć -5 pkt. za domenę bez licytacji i -10 pkt. (x2) za domenę z licytacji, nie jest dobrym wyborem, bliżej współczynnik x10 oddawałby różnicę,

 

podsumowując 3 nowe funkcje, dwa kroki do przodu, jeden w tył, czyli do przodu

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie rozumiem dlaczego nieopłacanie przechwyconych domen ma wpływać na mój rank.

dropped dba o swoje interesy więc w ten sposób "zachęca" do opłacania...

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale płaci się kary..

ja wiem, zdarzyło mi się zapłacić karę a procenty wiszą oraz buźka nieszczęsna jakbym był jakimś kryminalistą. W aukcjach nigdy nie wystawiłem nikogo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

czasem cos da sie do przechwycenia przez pomyłke np: liqa.pl bo była kreska (q i g wygląda tak samo)

 

OK - mój bład i zapłaciłem kare ale uważam, że bez sensu że takie rzeczy wpływaja na ranking

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja wiem, zdarzyło mi się zapłacić karę a procenty wiszą oraz buźka nieszczęsna jakbym był jakimś kryminalistą. W aukcjach nigdy nie wystawiłem nikogo..

 

 

dobre ;)

 

ja na jednym koncie mam wydane ok 25-30k i mam zieloną gwiazdę i jedynkę lol ;) ot polityka

Edited by SWAGGER

Share this post


Link to post
Share on other sites
czasem cos da sie do przechwycenia przez pomyłke np: liqa.pl bo była kreska (q i g wygląda tak samo)

ja też tak załapałem procenty - np. dodałem kataloq.pl, karę zapłaciłem ale piętno zostaje na długo

Share this post


Link to post
Share on other sites

... a ja nie mam żadnej buźki. Jedynie zero w nawiasie. Nic nie kupiłem, niczego nie przechwytywałem. Też ładnie to to mi nie wygląda ;)

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
czasem cos da sie do przechwycenia przez pomyłke np: liqa.pl bo była kreska (q i g wygląda tak samo)

 

 

Proponuje nowy system oceniania, ten na wzór fotka.pl lub nk.pl ;)

 

oceny.jpg

 

 

S - opcja płatna - super domainer ;)

 

 

 

# liqa.pl ;)

Edited by Jaca869

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozwiązanie mało intuicyjne.

Przypuszczam, że wzorcem było Allegro ale nie jestem pewien czy użytkownicy z zewnątrz będą oceniali sprzedawcę poprzez taką analogię.

Faktycznie nowy system ocen wydaje się być mało intuicyjny i nie przybliża obrazu sprzedawcy w czytelny sposób tak jak opis lub jasno określone liczby.

Share this post


Link to post
Share on other sites
(-23) smutna buźka ,,, nie ma to jak dobra reklama, teraz to dopiero klienci będą się wahać kupić u mnie domenę

 

ogólnie pomysł mi się nie podoba, lepiej było z gwiazdkami

 

Masz MINUS 23?

Share this post


Link to post
Share on other sites

chyba nie do końca poprawnie działa ten system - przy moich ofertach sprzedaży na giełdzie mam 5 zielonych gwiazdek (5), a po kliknięciu w Sprzedawca mam 1 czerwoną (40) i tu się zgadza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem komentarze do aukcji byłby dużo lepszym rozwiązaniem bo i to nie automat daje daje świadectwo o przebiegu transakcji, ale żywy człowiek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obecny system ratingowy jest zły. I w ogóle od kiedy się go stosuje? Czy przeliczono wszystkie dotychczasowe transakcje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×