Jump to content
dariush

Niezadowolenie z nowego ratingu użytkowników

Recommended Posts

Przed zastosowaniem nowego rankingu na jednej z moich licytacji kupujący miał zielone gwiazdki (chyba 3)

Teraz na nowych zasadach ma czerwoną buźkę i -54 .

Teraz nie wiem co o tym sądzić. (nie chcę reklamować ale sami zobaczcie.. poprostu ..strach się bać Klik... )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie no, jakie to nielogiczne , prawda? <sarkazm>

 

A gdzie jest wytłumaczenie tych gwiazdek, co one oznaczają?

 

 

Co ma nieopłacenie przechwyconych domen do mojej wiarygodności mega mózgu?.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Co ma nieopłacenie przechwyconych domen do mojej wiarygodności mega mózgu?.

Dropped może płaci więcej za wykonywanie komend w przypadku gdy domena jest dodana przez większą ilość użytkowników do przechwycenia, a jeżeli jesteś jedynym to jesteś jedynym powodem wytworzenia kosztu przechwycenia (wykonywanie komendy kosztuje). Poza tym zabiera się moc przechwycenia innym domenom. A więc takie podejście wygląda na logiczne.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Masz MINUS 23?

 

Tak.

Sprawdź sobie np: www.rapget.pl

 

 

Musiał ciężko pracować na taki wynik ;)

 

Raptem kilka nieopłaconych domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Raptem kilka nieopłaconych domen.

Dlaczego licytujesz a później nie opłacasz wygranych aukcji ?

Brak fantazji ?

Brak kasy ?

Podbijanie w swoich aukcjach z innego konta ?

Inne ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego licytujesz a później nie opłacasz wygranych aukcji ?

Brak fantazji ?

Brak kasy ?

Podbijanie w swoich aukcjach z innego konta ?

Inne ?

 

Chyba nie wiesz o czym piszesz.

I tak kwotę muszę zapłacić za karę lecz domeny nie mam.

Po prostu mija termin płatności i domena przepada (a opłata nie)

Edited by dariush

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba nie wiesz o czym piszesz.

I tak kwotę muszę zapłacić za karę lecz domeny nie mam.

Po prostu mija termin płatności i domena przepada (a opłata nie)

 

Ale przecież można złożyć prośbę o przedłużenie terminu płatności, albo poprosić o anulowanie kary jeśli się opłaci domenę z niewielkim poślizgiem, nie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale przecież można złożyć prośbę o przedłużenie terminu płatności, albo poprosić o anulowanie kary jeśli się opłaci domenę z niewielkim poślizgiem, nie?

 

Możliwe ze jestem traktowany na innych zasadach niż Ty @pb

 

Kiedyś po niecałych 24h od terminu płatności dropped.pl odpisał mi "Niestety ..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po mojemu to te gwiazdki powinny być informacją dla klientów końcowych, którzy trafiają na oferty domen wystawionych na AM. Nie wyobrażam sobie, żeby prezes dużej spółki przetrząsał blog dropped, żeby odszyfrować co zawarte jest w dwupoziomowym kodzie gwiazkowym(ilość i kolory). Szczerze to wolałbym mieć 5 najsłabszych gwiazdek, niż jedną najsilniejszą bo jestem pewien, że większość kk popatrzy jedynie na ich ilość.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dropped może płaci więcej za wykonywanie komend w przypadku gdy domena jest dodana przez większą ilość użytkowników do przechwycenia, a jeżeli jesteś jedynym to jesteś jedynym powodem wytworzenia kosztu przechwycenia (wykonywanie komendy kosztuje). Poza tym zabiera się moc przechwycenia innym domenom. A więc takie podejście wygląda na logiczne.

 

Dzięki Michał że mi to wyjaśniłeś bo dalej bym żył w nieświadomości.

 

BTW wszystkie kary opłacam.Dalej nie rozumiem jaki to ma wpływ ma moją wiarygodność wobec kupujących/sprzedających na dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Możliwe ze jestem traktowany na innych zasadach niż Ty @pb

 

Nie wiem, bo nie korzystałem z tego, ale pamiętam kiedyś na forum ktoś pisał że nie dojdą pieniądze bo weekend, to mu michau przedłużył okres oczekiwania na wpłatę.

Poza tym w innym serwisie tak jest, więc uznaję to za normę. ;)

No ale to najlepiej *wcześniej* zgłosić, wiadomo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zmiana też dotyczy tego że jako sprzedający mam 2 złote(265) a jako kupujący 4 czerwone (100) , nie czaje tego nowego sposobu oznaczania

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba nie wiesz o czym piszesz.

Temat nieopłaconych aukcji był wielokrotnie poruszany na forum.

A takie osoby były zawsze krytykowane.

Jeśli komuś zależy na tym by zachować wizerunek osoby wiarygodnej, to ktoś taki nie pozwoli sobie na sformułowanie "Raptem kilka nieopłaconych domen" tylko zawsze znajdzie sposób na to by prawidłowo dokończyć transakcję lub się z niej z twarzą wycofać.

Wystarczy podać przykład DD - setki transakcji i żadnej z niedotrzymanymi warunkami.

Zresztą nie on jeden.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie podoba mi sie, ze po wpisaniu nazwy domeny i wyswietleniu oferty widac facjate :-( oraz minus 3. Nieoplacenie 3 przechwytow ma sie nijak do mojej wiarygodnosci jako sprzedawcy, to tylko odstrasza potencjalnego kupca. W licytacjach przechwyconych zrozumiem takie oznaczenie ale w innych gdzie nie "zawiodlem" oraz przy sprzedazach to juz przegiecie..

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja jeszcze jak mantrę powtórzę swoje żale, że też nikomu nic złego nie zrobiłem, bo po prostu sprzedawałem a nie kupowałem. I być może kupował nie będę. Być może w ogóle.

Niestety Klientów nie witają moje sprzedaże ale cyfra "zero" w nawiasie ;)

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnośnie spraw poruszonych w temacie:

 

1. Andro, kiedyś bardzo rozsądnie napisał, że KK którzy trafiają na AM czują się przygnieceni jego infrastrukturą. Dobrze o tym wiem z własnego doświadczenia, ponieważ KK często proszą mnie o kontakt telefoniczny lub mailowy w celu objaśnienia im zasad działania serwisu nie mogąc połapać się w mnogości niepotrzebnych dla nich informacji, funkcji i oznaczeń. Zamieszanie z gwiazdkami jest krokiem w przeciwnym kierunku.

 

2. Czas na opłacenie domen jest zbyt krótki. Prawdziwego pecha ma firma, kiedy sprzedawca akceptuje ofertę np. w piątek/sobotę. Rozpoczyna się walka z czasem, pewnie często z góry skazana na porażkę. W większych przedsiębiorstwach piony są najczęściej dość niezależne i zanim taka oferta przejdzie przez tę machinę to termin zapłaty już się zakończy.

 

Proszę Michała o odniesienie się do wymienionych kwestii, to znaczy odpowiedzenie na pytania:

W jakim kierunku zmierza serwis? (pod kątem 1 kwestii)

Czy termin zapłaty w transakcjach escrow zostanie przedłużony?

 

Z góry dziękuję.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

serwis powinien zachować pewną stabilność, by mieć zaufanie użytkowników, za dużo zmian, to wiadomo, że część będzie nietrafionych, jeżeli kopiować coś z innych serwisów, to tylko dobre rozwiązania, ja korzystam umiarkowanie z allegro, gdyż to nie jest miejsce na handel domenami, ale znam wystarczająco dobrze ten serwis, jednak nigdy nie kieruje się ich ratingiem, bo jest całkowicie nieczytelny, poza tym łatwo go sobie podbić, poprzedni rating na Dropped sprawdził się, korekta naliczania ma sens, by dostosować go do potrzeb serwisu, ale system samych gwiazdek był czytelny i wystarczający, jeżeli się wzorować to na sedo, chyba dobrze znają się na tym biznesie,

Share this post


Link to post
Share on other sites
a mi się wydaje że w końcu ukarano nie poważnych "licytatorów" i to raczej mi się podoba...........

 

tu zupełnie chodzi o co innego, więc warto się najpierw zastanowić

Share this post


Link to post
Share on other sites
tu zupełnie chodzi o co innego, więc warto się najpierw zastanowić

 

może jestem w błędzie ale szlak mnie trafiał kiedy jakiś "dyfuryzator" po raz kolejny raz licytował w moich aukcjach i dalej miał te żółte gwiazdki tylko za staż i (a) po kliknięciu w szczegóły - 120 % nie opłaconych aukcji - teraz to widać na dzieńdoberek.

 

 

Edit:

 

(jeszcze bym chciał aby podwójne konta miały podwójne kary i żeby było info że konto "frajer" należy do konta "oszust")

lubię szachy dlatego bo to jedyna gra gdzie nie da się oszukiwać ...........

Edited by panogrodnik
  • Confused 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×