Jump to content
dariush

Niezadowolenie z nowego ratingu użytkowników

Recommended Posts

a mi się wydaje że w końcu ukarano nie poważnych "licytatorów" i to raczej mi się podoba...........

 

jak to niepoważnych ? przecież licytacja odbywa się w obrębie dropped.pl ! czy kiedykolwiek naciągnąłem serwis na straty ? raczej na zyski, opłaciłem kwotę za domenę której nie mam w panelu i na dodatek została ona sprzedana dla innego użytkownika! czyli czysty zysk dla serwisu! jak już to taki klient powinien się nazywać klient premium hehe (żart)

 

zdania nie zmienię, system naliczania gwiazdek czy tam punktów jest teraz niedobry i niestety wpływa negatywnie dla osób które kiedyś nie opłaciły kilka domen z powodu braku płatności w terminie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może rating powinien przypominać wizualnie i kolorystycznie rating z Allegro? Wchodzi klient i od razu czuje się jak w domu wiedząc o co chodzi - wtedy aż będzie mu się chciało kupować domeny ;-) Dodatkowo fajnie jakby była ranga "SuperSprzedawca" czyli wszyscy którzy dostali prezent na święta mogliby mieć "S - SuperSprzedawca" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za dużo kolorów gwiazdek, kolory nie są intuicyjne.

 

Poza tym zmiany na plus.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy wszystkich moich domenach "na sprzedaż" wyświetla się rating dotyczacy domen zakupionych na aukcjach. Po wejściu w szczegóły liczba sprzedanych domen.

Np. domena Szybkowar .pl

 

Mam rozumieć, ze to błąd , który jeszcze nie został poprawiony?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi się totalnie nie podoba ten nowy rating, ale jeśli już jest i nie podlega dyskusji to warto wprowadzić małą poprawkę. Na Allegro i PPD, gdzie funkcjonuje taki bardziej złożony rating po kliknięciu na "gwiazdki" przy użytkowniku wyświetla się legenda, która pokazuje jakie zakresy to ile punktów i jakie gwiazdki są do niego przypisane .

 

Na dropped.pl tego zdecydowanie brakuje, bez legendy takie rozwiązanie jest raczej dość dziwne i totalnie mylące, zarówno dla stałych bywalców jak i nowych osób na giełdzie (np. KK, dla których jedna żółta gwiazdka może oznaczać jakiś bardzo niski rating - sam np. taką mam). ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie podoba mi się:

- rozdzielenie ratningu na kupujący / sprzedający

- graficzne niedopracowanie

- brak legendy

 

Podoba mi się nowy rating ponieważ:

- dyscyplinuje użytkowników

- wprowadza troszkę rywalizacji, teraz w nawiasach widzę ile mi brakuje do najlepszych ;);)

Share this post


Link to post
Share on other sites
- wprowadza troszkę rywalizacji, teraz w nawiasach widzę ile mi brakuje do najlepszych ;):P

Tyle, że rating zachęca głównie do rywalizacji ilościowej a nie jakościowej.

Jeśli masz naprawdę fajne domeny i chcesz np. sprzedać ich z tysiąc po 1 zł, to napisz o tym na forum - od razu poprawią się Twoje notowania ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj zostały wprowadzone modyfikacje w ratingu:

 

* Rating jest liczony za ostatnie 6 miesięcy, a nie za cały okres. Jeśli więc ktoś dawno temu nie opłacał domen, ale się poprawił - będzie to uwzględnione. Nie będzie też można bazować na historii, która wydarzyła się dwa lata temu - aby mieć wysoki rating, trzeba cały czas być aktywnym na giełdzie.

* Różne kolory gwiazdek został zniesione. Zamiast tego, wprowadzony został prosty system: do 4 punktów 1 gwiazdka, do 16 punktów 2 gwiazdki, do 64 punktów 3 gwiazdki, itp.

* Kupujący mają gwiazdki żółte, a sprzedający złote.

* Gdy sprzedający nie ma żadnego ratingu, nic w ogóle nie pokazujemy (ani napisu "0", ani znaku zapytania).

 

W tej chwili przeliczany jest rating za ostatnie 6 miesięcy - trochę to potrwa. Ze względu na skrócenie okresu ratingowego, liczby w ratingu ulegną zmniejszeniu.

 

Legenda i odpowiedni wpis na blogu pojawi się jutro, ale mam nadzieję, że powyższe wytłumaczenie jest jasne.

 

Czas zapłaty za domeny będzie wydłużony, aczkolwiek chcemy to też powiązać z innym mechanizmem prowadzenia aukcji domen przechwyconych. Więc należy się tego spodziewać za ok. tydzień - półtora.

 

Wkrótce w serwisie pojawi też się "czarna lista" - możliwość blokowania użytkowników, tak aby nie mogli licytować ani kupować domen na danym koncie.

 

Wybaczcie, ale chyba z oczywistych względów nie skomentuję wpisów typu "no nie opłaciłem kiedyś tam kilkunastu domen i dlaczego mam teraz minusy w ratingu?"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzisiaj zostały wprowadzone modyfikacje w ratingu:

 

* Rating jest liczony za ostatnie 6 miesięcy, a nie za cały okres. Jeśli więc ktoś dawno temu nie opłacał domen, ale się poprawił - będzie to uwzględnione. Nie będzie też można bazować na historii, która wydarzyła się dwa lata temu - aby mieć wysoki rating, trzeba cały czas być aktywnym na giełdzie.

Trochę bez sensu, bo można sobie zrobić półroczną przerwę. Nie jest to zbyt sprawiedliwe w stosunku do tych, którzy zawsze opłacali terminowo. Dla mnie jako sprzedającego najgorsi są klienci, którzy nie opłacają domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba coś się sypnęło. To widać na moich domenach wystawionych na sprzedaż:

Parse error: syntax error, unexpected ',', expecting ']' in /home/svn/production/marketoffer.php on line 81
Edited by p0zer

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trochę bez sensu, bo można sobie zrobić półroczną przerwę. Nie jest to zbyt sprawiedliwe w stosunku do tych, którzy zawsze opłacali terminowo. Dla mnie jako sprzedającego najgorsi są klienci, którzy nie opłacają domen.

 

To może historia zakupów od zawsze, a historia nieopłaconych domen za 6miesięcy? Optymalne?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Parse error: syntax error, unexpected ',', expecting ']' in /home/svn/production/marketoffer.php on line 81

 

U mnie to samo.

 

Aukcje bez problemu pokazuje... Natomiast "kup teraz" z powyższym błędem

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trochę bez sensu, bo można sobie zrobić półroczną przerwę. Nie jest to zbyt sprawiedliwe w stosunku do tych, którzy zawsze opłacali terminowo. Dla mnie jako sprzedającego najgorsi są klienci, którzy nie opłacają domen.

 

Mnie również się nie podoba. Aż boję się pomyśleć jaka będzie kolejna ewentualna zmiana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla Kupującego jest istotne, ile Sprzedający domen już sprzedał (czyli historia/liczba sprzedanych) i czy się wywiązał z transakcji. Aktywność na giełdzie aktywnością ... ale myślę, wszytko to w powiązaniu z wiarygodnością Użytkowników lub jej brakiem.

Może czytam bez zrozumienia bo w tym momencie robię kilka rzeczy na raz, więc wybaczcie ... - ale mam nadzieję, że informacje, o których wspomniałem pozostaną (a nie na zasadzie, że "Co było a nie jest, nie wrzuca się w rejestr)?

 

 

U mnie to samo.

 

Aukcje bez problemu pokazuje... Natomiast "kup teraz" z powyższym błędem

 

 

Nawet mnie nie straszcie ...

Dziś, za chwilę lub maks. w ciągu paru najbliższych dni robię b. ważną transakcję. Specjalnie ściągnąłem Klienta na "AM" reklamując usługi giełdy, aukcji. Nie bez znaczenia dla niego była, sądzę, liczba sprzedaży ...

Umówiliśmy się właśnie na "kup teraz" ;)

I ..? Mam świecić przed nim oczami, jak będzie patrzył na mój "rating", na znikające nie wiadomo czemu i to na jego oczach, "gwiazdki", to czy ja jestem wiarygodny? Jeśli stracę Klienta, który również jest już Klientem "AM" to kto mi wyrówna tę stratę?

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi to tylko ładnie ciachnęło po zakupach.

 

To ja już lepiej nic nie piszę. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz Ja zacznę szerzyć herezje:

 

Dla mnie ranking w połączeniu z możliwością zmiany nick'a i przy sprzedaży jedynie domen (to nie alle) - to jest o "kant DU..y potłuc".

Ranking powoduje:

- że ktoś mi zagląda "do gara" - ile czego i za ile,

- klient końcowy stwierdza, że handlarze domen to nieuczciwi sprzedawcy - dla niego wystarczającym i jedynym wyznacznikiem powinna być bezpiecznie przeprowadzona transakcja Escrow i nabycie domeny,

- do czego taki ranking prowadzi, że My wzajemnie siebie oceniamy i niepotrzebnie ścigamy.

 

Jestem za zniesieniem rankingu - to są moja Herezje,

Jestem za płaceniem kar i ograniczeniem dostępu do aukcji jedynie niesolidnym płatnikom.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
To może historia zakupów od zawsze, a historia nieopłaconych domen za 6miesięcy?

Jeśli już jest koncert życzeń, to podpowiem o innej możliwości.

Sprzedawca w swoim panelu ma możliwość wyboru opcji:

- pokazuj sprzedaże/zakupy od początku lub ostatnie 6 miesięcy / wcale.

W opisie dla kupującego pokazywałaby się informacja:

Sprzedawca na Dropped od ...... udostępnione dane od .....

 

Opcja "wcale" też wskazana.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Teraz mam liczbę sprzedanych domen 22, wczoraj 36, bo tyle faktycznie było poprzez AfterMarket. Zwyczajny bajzel.

 

Pięknie. Nowy system obciął mi 50% sprzedanych przeze mnie domen. Kupionych nie mam, bo ja na "AM" tylko sprzedaję.

Taka "tabula rasa" i amnezja w pamięci Firmy tylko dlatego, że nikogo nie zrobiłem w wała a miałem przerwę w udzielaniu się na Aftermarket? ;)

Takie rozwiązanie nie jest fair.

 

-------------------------

 

I uprzejmie proszę o umożliwienie dostania się do konkretnej, wystawionej na giełdzie domeny

bo aktualnie wyskakuje to:

 

"Parse error: syntax error, unexpected ',', expecting ']' in /home/svn/production/marketoffer.php on line 81"

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że opcja Kangura jest najbardziej optymalna dla wszystkich.

 

p.s. po co było ruszać ten rating? czy to tak ważne?

Edited by SWAGGER

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przez chwile pomyślałem że moje domeny trafiły na aukcję do innego użytkownika ;)

Wczoraj 5 niebieskich gwiazdek i 25 sprzedanych... Dzisiaj dwie czerwone i 16...

 

(po prostu... przy nicku powinno być.. suma sprzedanych..suma kupionych...suma nie opłaconych i tyle)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×