Jump to content
dariush

Niezadowolenie z nowego ratingu użytkowników

Recommended Posts

BTW Czasami "lepsze jest wrogiem dobrego" ...

 

--------------

 

Na oferty giełdy nadal nie można się dostać:

"Parse error: syntax error, unexpected ',', expecting ']' in /home/svn/production/marketoffer.php on line 81".

Share this post


Link to post
Share on other sites
To może historia zakupów od zawsze, a historia nieopłaconych domen za 6miesięcy? Optymalne?

OK - tak zostało zrobione. Historia zakupów i sprzedaży od zawsze, a nieopłaconych za 6 miesięcy. Za chwilę przeliczymy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
OK - tak zostało zrobione. Historia zakupów i sprzedaży od zawsze, a nieopłaconych za 6 miesięcy. Za chwilę przeliczymy.

Co z ilością sprzedanych domen? Powinno nie być ograniczenia "Ostatnie 6 miesięcy" - to jest cios w stronę użytkowników... Co jeśli przez 6 miesięcy nie sprzedam żadnej domeny? Muszę na nowo walczyć o dobry ranking? ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
OK - tak zostało zrobione. Historia zakupów i sprzedaży od zawsze, a nieopłaconych za 6 miesięcy. Za chwilę przeliczymy.

 

Uff ...

I giełda chyba już działa.

Sorry, że się uniosłem ale wszystko to akurat w czasie dla mnie istotnych rozmów z naprawdę rzeczowym Klientem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
OK - tak zostało zrobione. Historia zakupów i sprzedaży od zawsze, a nieopłaconych za 6 miesięcy. Za chwilę przeliczymy.

 

Widzicie co załatwiłem?? Teraz w moją stronę grzecznie proszę ;) lmao

 

dziękuje, dziękuje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co z ilością sprzedanych domen? Powinno nie być ograniczenia "Ostatnie 6 miesięcy" - to jest cios w stronę użytkowników... Co jeśli przez 6 miesięcy nie sprzedam żadnej domeny? Muszę na nowo walczyć o dobry ranking? ...

 

Chyba nie zrozumiałeś.. Będziesz miał WSZYSTKIE sprzedaże i WSZYSTKIE zakupy odkąd jesteś w dropped, a Twoje przewinienia(nieopłacone domeny) będą tylko z okresu ostatnich 6miesięcy - wg mnie lepiej się nie da.

 

edit: proszę moderatora o połączenie wypowiedzi, dziękuje

Edited by SWAGGER

Share this post


Link to post
Share on other sites
OK - tak zostało zrobione. Historia zakupów i sprzedaży od zawsze, a nieopłaconych za 6 miesięcy. Za chwilę przeliczymy.

Uważam, że wszystko powinno być od zawsze, gdyż po to chyba jest ten ranking. Jak ktoś chce mieć czyste konto to niech płaci terminowo, albo założy sobie nowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co jeśli przez 6 miesięcy nie sprzedam żadnej domeny?

Niektórzy - przynajmniej czasami - chcieliby żeby zawsze była zerowa sprzedaż widoczna dla innych ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba nie zrozumiałeś.. Będziesz miał WSZYSTKIE sprzedaże i WSZYSTKIE zakupy odkąd jesteś w dropped, a Twoje przewinienia(nieopłacone domeny) będą tylko z okresu ostatnich 6miesięcy - wg mnie lepiej się nie da.

 

edit: proszę moderatora o połączenie wypowiedzi, dziękuje

Chyba Ty nie zrozumiałeś wypowiedzi Michaua ;) Zresztą sprawdź, że są policzone tylko z ostatnich 6 miesięcy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnosi się wrażenie, że najpierw wprowadza się istotną zmianę, co wymaga pracy i może podważać wiarygodność serwisu, a dopiero potem patrzy, czy jest dobrze, wynika to zbyt silnej pozycji Dropped na rynku, to niedobrze, gdyż rynek jest zbyt słaby, historia za krótka, by działać na bieżącym odczuciu swej pozycji, gdyż zawsze może się to zmienić. Za dużo stresu dla użytkowników przez takie zmiany, to uwaga natury ogólnej, ale najistotniejsza.

 

W kwestii rankingu, dla kupującego liczony jest dla 6 miesięcy, ma zmobilizować do aktywniejszych zakupów, co można zrozumieć, ale wydaje się, że to trochę krótki okres czasu. Poza tym takie sztuczne wymuszanie, może mieć skutki uboczne. Im więcej tego typu rywalizacji, tym mniej biznesu, a chyba właśnie biznesu najbardziej brakuje na rynku domen. Poza tym dawanie szansy na wyczyszczenie konta dla osób nie opłacających domen, to nie jest argument, nawet powinno być odwrotnie. Tylko wg sensownych reguł, to znaczy najbardziej szkodliwe jest nieopłacanie licytacji.

 

Natomiast skrócenie rankingu sprzedawcy do 6 miesięcy jest całkowicie nielogiczne, nie padły żadne argumenty za tym rozwiązaniem. W pierwszej ocenie, serwis sam sobie szkodzi, i to mocno. Na odwrót powinien, jak najbardziej rozdawać gwiazdki, by zachęcić klientów do zakupów. Co zyska zmniejszając ich ilość, nie wiem. Przecież każdy chciałaby sprzedawać jak najwięcej. Także ten rating powinien być za pełen okres działania konta, z oczywistych powodów, tak, by sprzedaż na giełdzie szła jak najlepiej, a nie na odwrót.

 

I na koniec na sedo nie ma ratingu, a jest to dobry wzór, i to chyba najwłaściwsze rozwiązanie. Bo czy liczba sprzedaży coś mówi, czy lepiej sprzedać 100 domen po 10 zł, czy 1 za 1000 zł. Ta druga opcja z pewnością jest korzystniejsza, a czy będzie miało to odzwierciedlenie w ratingu, dokładnie na odwrót, i to w skali x100. Czy dla kupującego jest ważne, że ktoś sprzedał 20 czy 60 domen, nie wydaje się, szczególnie jeżeli mówimy o klientach końcowych. Jeżeli ktoś zbyt często nie opłaca domen, lub nie dotrzymuje warunków sprzedaży z własnej winy, powinno to być rozwiązywane inaczej, nie przez ratingi, tylko eliminowanie z giełdy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
OK - tak zostało zrobione. Historia zakupów i sprzedaży od zawsze, a nieopłaconych za 6 miesięcy. Za chwilę przeliczymy.

 

@Jarek

 

Celowo zacytowałem Michała bo jestem zaskoczony co tu nie rozumieć.

historia zakupów i sprzedaży

OD ZAWSZE

nieopłaconych [domen]

ZA 6 MIESIĘCY

 

p.s. widzisz stary ranking bo jeszcze nie przeliczyli..

Edited by SWAGGER

Share this post


Link to post
Share on other sites
@Jarek

 

Celowo zacytowałem Michała bo jestem zaskoczony co tu nie rozumieć.

historia zakupów i sprzedaży

OD ZAWSZE

nieopłaconych [domen]

ZA 6 MIESIĘCY

 

p.s. widzisz stary ranking bo jeszcze nie przeliczyli..

Ok ;) Wróciłbym jeszcze tylko do starego systemu gwiazdek. Co do tego okresu 6 miesięcy dla nieopłaconych - wydaje mi się lepszym rozwiązaniem dla Dropped.pl inna metoda: Zakup powiedzmy 20 domen eliminuje jedną nieopłaconą ze statystyk.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co z ilością sprzedanych domen? Powinno nie być ograniczenia "Ostatnie 6 miesięcy" - to jest cios w stronę użytkowników... Co jeśli przez 6 miesięcy nie sprzedam żadnej domeny? Muszę na nowo walczyć o dobry ranking? ...

Tak jak pisałem - historia sprzedaży jest pełna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak jak pisałem - historia sprzedaży jest pełna.

 

No i super. Tak powinno być.

Tylko że, wsiąkła mi gdzieś jedna sprzedaż ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osoby, które nieopłacają aukcji podbijają ceny za co płacą frajerzy, którzy wszysko opłacają. I zamiast po paru akcjach wypieprzyć ich to w nagrodę im się poprawia ranking.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obniżenie ratingu to niejedyna konsekwencja nieopłacania domen. Wkrótce zostanie dodany kolejny mechanizm - blokowania możliwości licytacji w aukcjach i składania ofert. Wymaga to pewnych zmian strukturalnych (np. wprowadzenia czasu na złożenie ewentualnej reklamacji), ale w najbliższym czasie będzie dodane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uważam, że zamiast czarnej listy lepiej wymagać wpłacenia kaucji.

Jeśli ktoś taki chce licytować, to powinien mieć pieniądza na koncie i sprawa załatwiona.

Share this post


Link to post
Share on other sites
uważam, że zamiast czarnej listy lepiej wymagać wpłacenia kaucji.

Jeśli ktoś taki chce licytować, to powinien mieć pieniądza na koncie i sprawa załatwiona.

Dobry pomysł. W ogóle od osób, które mają na koncie nieopłacone domeny (z jakiegoś okresu, np. ostatnie 6 miesięcy) powinno się wymagać kaucji - np. w kwocie kilkaset PLN. W przypadku wygrania i nieopłacenia kaucja mogłaby być równo dzielona między sprzedawcę domeny i Dropped. A w przypadku aukcji domen przechwyconych - 100% kwoty szłoby na konto Dropped.

 

I sprawa nieopłacenia za domeny bardzo szybko zostałaby rozwiązana.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja uważam ze AM powinien zmienić szatę graficzną, rating itp... co z tego ze mają wyrobioną markę jak można szybko ją stracić ... ja już porzuciłem AM, wszystkie domeny przeniosłem do ppd tam chociaż jest normalnie. A nie takie zmiany na siłę bo więcej kasy by się chciało. Nie zawsze nowe znaczy lepsze. Z jakim klientem bym nie rozmawiał o moich ofertach sprzedaży domen na AM to każdy mówi ze grafika odstrasza i wydaje się wszystko strasznie skomplikowane.

 

Wniosek... polecam troszkę odświeżyć AM graficznie i zastosować w niej kolory które lepiej wpływają na podświadomość potencjalnego kupca domeny. Wtedy to wszystkim wyjdzie na dobre, Nam sprzedaż wzrośnie i AM zarobi więcej na prowizjach. Tymczasem z tego co zaobserwowałem to AM wprowadza niepotrzebne zmiany a PPD z tego korzysta... bo ich strona jest przyjazna zarówno dla sprzedającego jak i kupującego, nawet kolorystycznie.

 

 

Pozdrawiam.

Edited by jahptb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o obecnie wprowadzone zmiany, to wg mnie już wszystko się ustabilizowało i jest OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeżeli człowiek się przyzwyczai, to nie jest w stanie obiektywnie ocenić grafiki, a szczególnie jej wpływu na klienta, mi grafika AM odpowiada, ale nie wiadomo jak działa na kogoś kto pierwszy raz trafia na formularz sprzedaży, tego nie da się ocenić po pojedynczych wypowiedziach, potrzebne byłoby jakieś badanie lub poeksperymentowanie z różnymi wzorami formularza, ale z pewnością im prostszy tym lepiej, kwestia kolorów jest raczej drugoplanowa, w stosunku do innych kwestii

 

wydaje się, że to co jest najistotniejsze, to kwestia by nic nie rozpraszało uwagi, a w tej chwili po boku jest formularz logowania, na górze są linki > Giełda domen, > Aukcje domen, klient trafia na listy domen, w tym na domeny sprzedane, najczęściej za 10-100 zł, następuje zalew informacji, zaczyna się zastanawiać nad różnymi nazwami, czy nie zarejestrowałby sam nowej domeny, dlatego wniosek jest taki, domen z ruchem nie warto aktualnie trzymać na formularzu AM,

 

wydaje się, że sprzedaż mogłaby wzrosnąć, gdyby po wejściu na domenę można było kliknąć tylko w link Kup Teraz, Negocjuj lub kontakt z właścicielem, i były tylko podstawowe informacje, bez odnośników do całej giełdy, i wbrew pozorom serwis by nie stracił reklamy, gdyż klient, który przegląda cały serwis niekoniecznie nabywa do niego zaufania, tak naprawdę najważniejsi klienci to ci, którzy kupili domenę poprzez serwis, gdyż wtedy ich zaufanie może znacznie wzrosnąć, dlatego serwis powinien stawiać nie na klikanie w linki, a na efektywność sprzedaży, by zdobyć jak najwięcej prawdziwych klientów

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×