Jump to content
Sign in to follow this  
WielkiSzu

SEDO - transfer domeny

Recommended Posts

Witam.

Kilka dni temu zakupiłem na SEDO domenę .eu z moim nazwiskiem, którą chciałbym przetransferować do OVH.PL. W związku z tym, że pierwszy raz korzystam z SEDO mam do znawców tematu kilka pytań.

 

1. Po zapłacie w zakladce Transfer Status pojawiła się informacja od agenta (Daniel Le Ray) "Congratulations on your purchase." ktorą rozumiem jako możliwość dokonania transferu. W Transfer Details jest zakładka "Your Technical Transfer Data/Technical Contact":

 

svtgdd.jpg

 

Czy muszę wypełniać te pola? Czy będzie to potrzebne, żeby dokonać transfer domeny? Ewentualnie jakie dane trzeba tam wpisać?

W FAQ znalazłem informację, że można "zatrudnić" agenta który zajmuje się pomocą w takim przypadku, ale jego usługi są dosyć drogie (10% ceny zakupionej domeny - jak dla mnie to dużo). Czy to pole dotyczy takiego agenta? Czy jeśli wybiorę "NO" muszę wypełniać pola poniżej? Jeżeli nie chcę korzystać z jego pomocy muszę chyba wpisać gdzieś kontakt do mojego nowego registrara (OVH)?

 

2. w EURID.EU znalazłem niepokojącą mnie informację. Okazuje się że nie widnieję w bazie WhoIs jako właściciel:

 

2e51c49.png

 

Czy muszę skontaktować się Dotster aby zmienić te dane? Ewentualnie czy ma zrobić to SEDO?

Ma to istotne znaczenie ponieważ OVH przewiduje 2 opcje transferu. Można:

a. Przenieść domenę od aktualnego operatora do OVH (z hostingiem lub bez).

b. Przenieś domenę do Ovh wraz ze zmianą właściciela.

Dlatego nie wiem którą z nich mam wybrać?

 

 

Zasady transferu:

Transfer domeny .eu jest trochę inny. Nie wymaga wprowadzania kodu auth_info. Jedynie wymagana jest zgoda obecnego rejestratora i potwierdzenie transferu drogą mailową.

Aby transfer przebiegł prawidłowo:

Domena musi być aktywna;

Domena została zarejestrowana co najmniej 60 dni temu/ odnowiona co najmniej 45 dni temu;

Adresy email wskazane dla kontaktów domeny w bazie whois są prawidłowe;

Kontakty wskazane w bazie whois, a szczególnie właściciel domeny, zostali poinformowani o transferze;

Do daty wygaśnięcia usługi zostało więcej niż 60 dni (warunek konieczny jedynie dla niektórych operatorów). Zalecamy kontakt z operatorem domeny.

 

W przypadku odrzucenia transferu z powodu niezależnego od OVH, koszty transferu nie zostaną zwrócone.

Link: http://www.ovh.pl/produkty/transfer_domen.xml

Czy oprócz opłaty za transfer w OVH muszę za to płacić dodatkowo w SEDO?

 

 

Zadałem już to pytanie na forum ale nie uzyskałem odpowiedzi.

Proszę o pomoc. Będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.

Edited by WielkiSzu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×