Jump to content
Mateo

Nazwa.pl = pogarda dla klienta

Recommended Posts

Niniejszym dołączam do rzeszy osób mających złą opinie i tej firmie.

Kłamią i maja gdzieś klienta. Suport zachowuje się arogancko .

Nie będę podawał nazwiska tej osoby, z która prowadzę korespondencję, ale obsługa na poziomi "baby z dziekanatu".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kłamią i maja gdzieś klienta. Suport zachowuje się arogancko .

 

Oskarzenia dosc powazne, a jakies konkrety na ich poparcie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nazwa.pl i Domeny.pl to najgorsze firmy domenowe z jakimi miałem do czynienia. Kto jeszcze u nich jest niech lepiej ucieka. Zaznaczm, że nie jest to łatwe!

TO się kupuje za kasę czy na serio są jakieś zasady? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co z tego, że są zasady jak koszt udziału wynosi od 3850 zł do 8900 zł. Sam chętnie wystawię taki certyfikat. Ciekawe czy jakakolwiek firma, która zapłaciła nie otrzymała pozytywnego wyniku. Poza tym powinna być publikowana szczegółowa punktacja. Osobiście mam małe zaufanie do tego typu działań.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To oszustwo. Nawet TP jest laureatem. :)

Twoja opinia mnie przekonała.

Laurkami to oni za wiele nie zdziałają.

Gdyby to był mój temat to bym dopisał "do zamknięcia" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To oszustwo. Nawet TP jest laureatem. :)

 

Oj przesadzasz... Moze TP jest droga (kilka zl), ale ja nie mam im nic do zarzucenia. Wiele konkurencyjnych firm ma duuuuzo do nadrobienia pod wzgledem obslugi i jakosci, wobec tego, co oferuje TP. Netia to jest dopiero bagno i tandeta, a jakos ludzie slepo chca wierzyc, ze to jakies perpetum mobile, tylko dlatego, ze kilka lat temu uprzedzili sie do TP...

 

Nazwa.pl, co by nie gadac, nie jest dla domainerow, tylko dla kazdego. panel tam jest przejzysty i intuicyjny (ppd moglby wziasc przyklad). A ze ceny maja wysokie... i daja prace lesnikom, producentom papieru, poczcie... Ktos, kto ma 1-2 domeny, ma w nosie kilka zl oszczednosci, za to liczy na to, ze bedzie to po prostu dzialac. Dropped i ppd niby takie tanie, ale (w chwili pisania) ppd lezy, dropped ciagle zalatuje amatorszczyzna... Dlugo mialem swoja firmowa domene na home.pl (tez tutaj przeklinanym) i nie mialem problemow, oprocz chamskiego potraktowania na koniec... Ale mimo wszystko, wiem, ze domeny u nich zaparkowane, beda mialy 99,99% uptime, a nie 80% jak to jest u typowo domeniarskich rejestratorow.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dwa razy miałem do czynienia z tymi firmami. W Netia spoko, a TP to kompletne dno! I to takie, że szkoda mi prądu i czasu na pisanie tej całej litani. Uważasz, że tysiące Polaków też przesadza?

 

Z nazwa.pl mam same negatywne doświadczenia.

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dwa razy miałem do czynienia z tymi firmami. W Netia spoko, a TP to kompletne dno! I to takie, że szkoda mi prądu i czasu na pisanie tej całej litani. Uważasz, że tysiące Polaków też przesadza?

 

Z nazwa.pl mam same negatywne doświadczenia.

 

Ktorego dostawcy internetu nie wpiszesz w google, znajdziesz kupe negatywnych opinii. A TPSA z racji ze jest najwiekszy i byl pierwszy masz wrazenie ze sa najgorsi. Osobiscie w roznych lokalizacjach korzystam z ich uslug i jestem zadowolony. Czytelne umowy, nominalny transfer jak w umowie, brak przerw, sympatyczni monterzy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oj przesadzasz... Moze TP jest droga (kilka zl), ale ja nie mam im nic do zarzucenia. Wiele konkurencyjnych firm ma duuuuzo do nadrobienia pod wzgledem obslugi i jakosci, wobec tego, co oferuje TP. Netia to jest dopiero bagno i tandeta, a jakos ludzie slepo chca wierzyc, ze to jakies perpetum mobile, tylko dlatego, ze kilka lat temu uprzedzili sie do TP...

 

Nazwa.pl, co by nie gadac, nie jest dla domainerow, tylko dla kazdego. panel tam jest przejzysty i intuicyjny (ppd moglby wziasc przyklad). A ze ceny maja wysokie... i daja prace lesnikom, producentom papieru, poczcie... Ktos, kto ma 1-2 domeny, ma w nosie kilka zl oszczednosci, za to liczy na to, ze bedzie to po prostu dzialac. Dropped i ppd niby takie tanie, ale (w chwili pisania) ppd lezy, dropped ciagle zalatuje amatorszczyzna... Dlugo mialem swoja firmowa domene na home.pl (tez tutaj przeklinanym) i nie mialem problemow, oprocz chamskiego potraktowania na koniec... Ale mimo wszystko, wiem, ze domeny u nich zaparkowane, beda mialy 99,99% uptime, a nie 80% jak to jest u typowo domeniarskich rejestratorow.

 

Nie zanotowaliśmy żadnego padu w nocy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W nazwa.pl najgorsza jest bezczelność z jaką spławiają klienta, wmawiając mu przy okazji, że maja go w d...e ponieważ wynika to z jakichś zasad, regulaminów czy innej biblii ale konkretnie oczywiście nigdy człowiek się nie dowie gdzie można owe zapisy znaleźć. Kilka tygodni temu, rozmowa z konsultantem w sprawie sprzedaży domeny zarejestrowanej w promocji utwierdziła mnie w przekonaniu, że nigdy więcej tam niczego nie zarejestruję. Ja o kozie a on o wozie, pogadałem sobie jak ze ślepym o kolorach, zgodnie z regulaminem promocji opłaciłem domenę na kolejny okres, sprzedałem po czym nałożyli mi karę za niewywiązanie się z warunków promocji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale mimo wszystko, wiem, ze domeny u nich zaparkowane, beda mialy 99,99% uptime, a nie 80% jak to jest u typowo domeniarskich rejestratorow.

Od kiedy uptime domeny zależy od rejestratora domeny? Ja myślałem, że to zależy tylko od serwera, na którym stoi serwis, i ewentualnie serwerów DNS które nie muszą być rejestratora (i do tego są minimum dwa serwery DNS, aby zminimalizować prawdopodobieństwo padu serwisu przez pad serwera DNS).

 

Z nazwa.pl mam same negatywne doświadczenia.

Mam w nazwa.pl hosting od ponad 9 miesięcy, i nie narzekam na obsługę. Jednakże wiem, że domeny u nich nie zarejestruję (bo po co robić sobie problemy :) ).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od kiedy uptime domeny zależy od rejestratora domeny? Ja myślałem, że to zależy tylko od serwera, na którym stoi serwis, i ewentualnie serwerów DNS które nie muszą być rejestratora (i do tego są minimum dwa serwery DNS, aby zminimalizować prawdopodobieństwo padu serwisu przez pad serwera DNS).

 

True, ale wiele osob po prostu konfiguruje NS tam, gdzie kupil domene, Poczytaj lamenty dot. dropped...

Share this post


Link to post
Share on other sites
...Kto jeszcze u nich jest niech lepiej ucieka. Zaznaczm, że nie jest to łatwe!

 

Ostatno wyjąłem od nich z 30 domen za jednym machnięciem... Nie zauważyłem najmniejszych problemów, baa nawet jednego ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja niestety mam tam domene.eu z promocji i żałuje, ale już przepadlo. Mam niby ta domene a nic z nia zrobic nie moge- nie moge np. wystawić na sprzedać u nich na giełdzie, bo wyskakuje komunikat "Nie posiadasz usługi spełniającej podane kryteria". Rozumiem ze muszę przedłużyc ( ale domena ma jeszcze rok pzred sobą, na co teraz mi przedłużać) żeby mieć do niej prawa- co za dziadostwo...

Edited by katrina

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja niestety mam tam domene.eu z promocji i żałuje, ale już przepadlo. Mam niby ta domene a nic z nia zrobic nie moge- nie moge np. wystawić na sprzedać u nich na giełdzie, bo wyskakuje komunikat "Nie posiadasz usługi spełniającej podane kryteria". Rozumiem ze muszę przedłużyc ( ale domena ma jeszcze rok pzred sobą, na co teraz mi przedłużać) żeby mieć do niej prawa- co za dziadostwo...

Ty zawsze masz najpierw problem i pretensje a dopiero potem szukasz przyczyn. Na giełdzie w nazwa.pl póki co nie można wystawiać tylko domen .eu. Tylko to jest problemem. Domenę możesz sobie od nich wytransferować ale dostaniesz notę obciążeniową na 50 zł co i tak może okazać się opłacalne. Myśl dziewczyno trochę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ty zawsze masz najpierw problem i pretensje a dopiero potem szukasz przyczyn. Na giełdzie w nazwa.pl póki co nie można wystawiać tylko domen .eu. Tylko to jest problemem. Domenę możesz sobie od nich wytransferować ale dostaniesz notę obciążeniową na 50 zł co i tak może okazać się opłacalne. Myśl dziewczyno trochę.

 

A ty co jak Filip z konopi wystrzeliłeś... nie ja zakładałam ten temat (patrz autor)- tylko dołączyłam swoje spostrzeżenia. Tak się składa ze z nazwa.pl już miałam do czynienia wcześniej i tez było coś nie tak z czymś innym.

I nie generalizuj "ze mam zawsze problem", bo mnie mnie nie znasz. Jak nie masz cierpliwości i ochoty doradzać to się nie wypowiadaj.

Edited by katrina

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ty co jak Filip z konopi wystrzeliłeś... nie ja zakładałam ten temat (patrz autor)- tylko dołączyłam swoje spostrzeżenia. Tak się składa ze z nazwa.pl już miałam do czynienia wcześniej i tez było coś nie tak z czymś innym.

I nie generalizuj "ze mam zawsze problem", bo mnie mnie nie znasz. Jak nie masz cierpliwości i ochoty doradzać to się nie wypowiadaj.

To prawda. Ty masz zawsze problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To prawda. Ty masz zawsze problem.

Z reguły fora są dla ludzi z problemami - oczywiście natury technicznej :)

Edited by mdi

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja niestety mam tam domene.eu z promocji i żałuje, ale już przepadlo. Mam niby ta domene a nic z nia zrobic nie moge- nie moge np. wystawić na sprzedać u nich na giełdzie, bo wyskakuje komunikat "Nie posiadasz usługi spełniającej podane kryteria". Rozumiem ze muszę przedłużyc ( ale domena ma jeszcze rok pzred sobą, na co teraz mi przedłużać) żeby mieć do niej prawa- co za dziadostwo...

 

Problem katrina masz taki, że rzucasz oskarżenia i osądy, a z reguły nie masz do tego wystarczającej wiedzy. Efekt jest taki, że oskarżenia te są bezpodstawne, a tutaj takich nikt nie lubi ;-) Ale fakt faktem to taka trochę kobieca cecha - moja matka ma to samo ;-)

 

EOT

 

A prawa do domeny masz cały czas jeśli jesteś jej Abonentem, dlaczego uważasz, że potrzebujesz do tego przedłużenia domeny?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z reguły fora są dla ludzi z problemami - oczywiście natury technicznej ;)

Rozumiem, ze niektórzy z was potrzebują "tych moich problemów", by się do tego odnieść, napisać posta- przynajmniej w końcu coś dzieje się w waszym, szarym życiu. Pozdrawiam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro mowa o promocjach w Nazwa.pl, to czy mam obowiązek przedłużenia domeny zarejestrowanej w promocji 0zł? Czy mogę jej nie przedłużać? W regulaminie promocji jest napisane prawniczym bełkotem w pkt. IV.14: "Przedłużenie terminu ważności domeny zarejestrowanej w ramach promocji odbywa się na warunkach obowiązujących w momencie odnowienia usługi." :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×