Jump to content
Charlzz

NetArt i Poczta Polska

Recommended Posts

Witam,

 

Problem polega na tym, że 19.02 NetArt wysłał mi, niestety pocztą polską, poleconym kod authinfo. Również listem zwykłym fakturę za przedłużenie. O ile faktura przyszła po 2 dniach to na kod nadal czekam. Dzwoniłem na infolinię poczty i powiedzieli, że polecony max idzie 6 dni. Dzisiaj mam otrzymać nr nadania od NetArt oraz kroki co można w tej sprawie zrobić co i tak nie spowoduje, że kod otrzymam natychmiast już. Domenę zbyłem na Sedo. Jestem już naciskany przez agenta, który obsługuje mój transfer. Może jestem zbyt wymagający albo w gorącej wodzie kąpany co myślicie?

 

Pytania do doświadczonych weteranów:

 

1. Ile Sedo zniesie jeszcze czekania maksymalnie? Nie doczytałem się w ich faqu.

2. Macie jakieś sugestie jakie ruchy można wykonać? Może jakieś zgłoszenie do NASKU?

3. Znacie jakiegoś rejestratora, który wysyła kody emailem? Z chęcią u takiego będę rejestrował.

 

Dla potomnych wątek będę na bieżąco aktualizował jeżeli wystąpi jakaś progresja w tej sprawie.

Bardzo proszę o sugestie na pytania.

Dziękuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Są rejestratorzy u których kod pobierasz sobie kiedy tylko chcesz. Klikasz i masz. Czeka Cię długa forumowa lektura. Zacznij od Opinie o rejestratorach

 

W moim przypadku broker Sedo czekał na kod około 3 tygodni i problemu nie robił, nie wiem czy to jest reguła. To była moja ostatnia domena zarejestrowana w NetArt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cóż... albo ma się poczucie (tylko poczucie...) bezpieczeństwa własności domen i korzysta z usług NetArt, albo korzysta się z usług innych rejestratorów.

Każdy wybiera to, co lubi i uważa, że jest dobre dla niego...

 

...a i z Pocztą Polską tez miałem nie najlepsze doświadczenia. Teraz korzystam tylko jak naprawdę muszę.

 

...pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cóż... albo ma się poczucie (tylko poczucie...) bezpieczeństwa własności domen i korzysta z usług NetArt, albo korzysta się z usług innych rejestratorów.

Każdy wybiera to, co lubi i uważa, że jest dobre dla niego...

 

...a i z Pocztą Polską tez miałem nie najlepsze doświadczenia. Teraz korzystam tylko jak naprawdę muszę.

 

...pozdrawiam!

 

Ekstra. Wspaniale konstruktywny post :) Ja ich nie wybrałem za jakość tylko przez niewiedzę niestety, która szybko zanika jeżeli chodzi o temat rynku domen. Choć zapewne jeszcze wiele razy coś mnie zaskoczy. Jak masz sugestie zapraszam do odpowiedzi bardziej pomocnej...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dostałem od nich maila po dzisiejszej rozmowie:

 

Witam,

 

W nawiązaniu do rozmowy telefonicznej uprzejmie informuję, iż kod Authinfo dla domeny lalalalallala został wydany 18 lutego. Numer nadania przesyłki to lalalalalalal (9 cyfr). W przypadku, gdy chce Pan otrzymać kod ponownie proszę przesłać wypełniony wniosek z dodatkową prośbą przesłania kodu kurierem na własny koszt.

 

Pozdrawiam,

Y X

 

Ekstra ! Są mistrzami obsługi klienta lol. Wina najwidoczniej poczty, a ja mam płacić za kuriera. To może niech zmienią sposób udzielania kodów właścicielowi domeny. Polska wspaniały kraj .....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ekstra. Wspaniale konstruktywny post :)

A czego się spodziewałeś? Że zadzwonię do dyrektora PP i zapytam czy listonosz przyniesie Ci dziś przesyłkę czy nie?

 

Ech... pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
A czego się spodziewałeś? Że zadzwonię do dyrektora PP i zapytam czy listonosz przyniesie Ci dziś przesyłkę czy nie?

 

Ech... pozdrawiam!

 

Kolejny pomocny post. Weź mi nie zaśmiecaj wątku dobrze. Dziękuję.

Mądry by odpowiedział na pytania albo milczał.

 

pzdr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgodnie z zaleceniami NASK[1], rejestrator powinien wydać kod niezwłocznie, co wg słownika oznacza bez zbędnej zwłoki. Wysyłka pocztą, a tym bardziej ponowna wysyłka jest w moim odczuciu zwłoką jak najbardziej zbędną. Miej też na uwadze, że NetArt, po 30 dniach od wydania, samowolnie zmieni kod authinfo[2], więc nie jest wcale powiedziane że ten kod po przekazaniu sedo zadziała... :)

 

 

 

[1] http://dns.pl/porozumienie/prawab.html

[2] chyba że coś się zmieniło, kiedyś informowali że kod „jest ważny” 30 dni, co jednak nie ma żadnego oparcia w uwarunkowaniach technicznych

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kolejny pomocny post. Weź mi nie zaśmiecaj wątku dobrze. Dziękuję.

Mądry by odpowiedział na pytania albo milczał.

No, więc wychodzi na to, że jestem głupi... podobno to nie boli, ale nachodzić się trzeba.

Rozumiem, że spodziewałeś się mojej osobistej wizyty na poczcie w Twojej sprawie... no, cóż... jakby Ci to powiedzieć... jako osobnik głupi i nierozgarnięty najwyraźniej źle odczytałem Twoje intencje

Przepraszam bardzo - następnym razem będę się dopytywał.

 

:);) ;)

 

Trzymaj się ciepło!

Edited by Renek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki Pb za rzeczową odpowiedź.

Hurra kod otrzymałem. Przed chwilą odebrałem z poczty. Faktycznie na pieczątce jest nadane w dniu 19.02.2010 r. Zwracam honor NetArtowi choć ich procedury są w mojej opini krzywdzące dla klienta i opóźniające cały proces. Nie mówiąc już jakim zaufaniem dażą pocztę polską. Fakt, że w sumie jeszcze nie zagubiła mi żadnej przesyłki, najwyżej takie opóźnienia jak opisane w tym wątku. Strachu się jednak najadłem i trochę stresu było. Pewnie dlatego, że to pierwsza sprzedana moja domena za całkiem przyzwoite pieniądze. Forumowa magia podziałała na listonoszy ;)

Ostatnie pytanie w tym wątku żeby nie zakładać kolejnego.

 

Sedo podaję kod autoryzujący domenę i kod autoryzujący kontakt ? Oba czy tylko pierwszy czy drugi ?

 

Bardzo dziękuję za odpowiedzi na pytania w wątku i różnorakie wsparcie (Renek :P :P)

Edited by Charlzz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sedo podaję kod autoryzujący domenę i kod autoryzujący kontakt ? Oba czy tylko pierwszy czy drugi ?

 

Tylko authinfo domeny. Ale przygotuj się na to, że nowy abonent przeniesie domenę do jakiejś równie przyjemnej co nazwa.pl firmy i będziesz musiał im wysyłać skan dowodu, prawa jazdy i świadectwa urodzenia do trzech pokoleń wstecz w celu weryfikacji danych na potrzeby zmiany abonenta. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pewnie dlatego, że to pierwsza sprzedana moja domena za całkiem przyzwoite pieniądze.

 

IMHO następnym razem warto od razu pomyśleć o kuriera i wpłacić jakiś 20 PLN (mam nadzieje, że nazwa.pl ma co najmniej jakiś dobre ceny negocjowane) i mieć spokój - albo lepiej od razu transferować gdzieś indziej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zgodnie z zaleceniami NASK[1], rejestrator powinien wydać kod niezwłocznie, co wg słownika oznacza bez zbędnej zwłoki. Wysyłka pocztą, a tym bardziej ponowna wysyłka jest w moim odczuciu zwłoką jak najbardziej zbędną. Miej też na uwadze, że NetArt, po 30 dniach od wydania, samowolnie zmieni kod authinfo[2], więc nie jest wcale powiedziane że ten kod po przekazaniu sedo zadziała... ;)

 

Niezwłoczne ma być wydanie kodu, a nie jego dostarczenie. Idąc Twoim tokiem rozumowania kod powinni Ci przynieść najlepiej osobiście zaraz po otrzymaniu takiej prośby :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niezwłoczne ma być wydanie kodu, a nie jego dostarczenie. Idąc Twoim tokiem rozumowania kod powinni Ci przynieść najlepiej osobiście zaraz po otrzymaniu takiej prośby ;)

 

Równie dobrze mógłbyś napisać, że wydanie kodu oznacza wydrukowanie go i wyłożenie do odbioru w siedzibie firmy. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Równie dobrze mógłbyś napisać, że wydanie kodu oznacza wydrukowanie go i wyłożenie do odbioru w siedzibie firmy. ;)

No tak, to powinno być najszybsze sposób dostarczenia kod auth_info.

 

PS: Jeśli ja sprzedałbym domenę drogi, pojechałbym do Krakowa po odbioru kod auth_info.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Równie dobrze mógłbyś napisać, że wydanie kodu oznacza wydrukowanie go i wyłożenie do odbioru w siedzibie firmy. ;)

 

Różnica jest taka, że wysyłka pocztą skutkuje doręczniem, a pozostawienie do odbioru nie także przykład chybiony.

 

PS: Jeśli ja sprzedałbym domenę drogi, pojechałbym do Krakowa po odbioru kod auth_info.

 

 

To inna sprawa :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zagadka

 

W pewien piątek zostały do mnie wysłane 3 różne przesyłki z różną zawartością.

Jedna z przesyłek był kod AI z NetArtu.

Jak myślicie, które przesyłki doszły do mnie w najbliższy poniedziałek zaraz po weekendzie, a która tydzień później.

Jak myślicie, od kogo ?

Nie wiem, czy przesyłki nie są pieczętowane i celowo wstrzymywane na poczcie.

 

Dialog mailowy z pewną panienka z supportu NA przypomniał mi arogancję urzędnika z lat 60 albo baby z dziekanatu.

Tylko drogą dedukcji doszedłem do wiedzy, że kod został wysłany pocztą tradycyjną, a i kłamano mnie, że dostałem o tym informację.

 

Zakładam opcje na co cenniejsze domeny, które tam nieopatrznie zarejestrowałem i z niecierpliwoscią czekam, by zakończyć przygodę z NA.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zakładam opcje na co cenniejsze domeny, które tam nieopatrznie zarejestrowałem i z niecierpliwoscią czekam, by zakończyć przygodę z NA.

 

Ja także kończę przygodę z NA zanim na szczęscie zaczęła się na poważnie.

 

Ogólnie dziwi mnie czas realizacji transferu domen. Ciekawy jestem w jakim najkrótszym i jakim najdłuższym czasie udało Wam się zrealizować transfer licząc od dnia zakończenia np aukcji czy negocjacji.

Gdyby było to realne to szybiciej załatwiłbym taki transfer fizycznie przewożąc domenę od siedziby jednego rejestratora do drugiego pomijając dzielący ich dystans lol ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tylko authinfo domeny. Ale przygotuj się na to, że nowy abonent przeniesie domenę do jakiejś równie przyjemnej co nazwa.pl firmy i będziesz musiał im wysyłać skan dowodu, prawa jazdy i świadectwa urodzenia do trzech pokoleń wstecz w celu weryfikacji danych na potrzeby zmiany abonenta. ;)

 

Było szybko i sprawnie wystarczył jeden klik. Za to właśnie lubię niemieckie firmy ;) Solidność i perfekcjonizm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×