Jump to content
Sign in to follow this  
maryuse

Dostęp do witryn www

Recommended Posts

Witam,

 

Myślę, że dobry dział wybrałem.

Otóż chciałem Was zapytać czy korzystacie z telefonów komórkowych i innych urządzeń mobilnych do przeglądania treści zawartych na forach, blogach i innych stronach internetowych.

Specjalnie nie podaję ankiety aby nie sugerować odpowiedzi, interesują mnie wolne wnioski i uwagi dotyczące postawionego zagadnienia.

Może kilka pytań ułatwiających i nakierowujących:

Czy korzystasz?

Jak często?

Dlaczego nie korzystasz?

Jeśli korzystasz to co sprawia kłopoty, trudności w dostępie do treści, co Ciebie denerwuje? itd.

 

Będę wdzięczny za każdą najmniejszą sugestię.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeglądam sieć, w tym forum di.pl, poprzez HTC Hero. Tak często jak jestem poza zasięgiem stacjonarnego netu. Podstawowy problem: nie da się pisać tak szybko jak na kompie :) Przeglądanie, tzn. widok za to jest w porzadku (oczywiście dostosowany do ekranu telefonu). Najczęsciej jednak przeglądam newsy na Twitterze, czytam blogi.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za dotychczasowe wypowiedzi.

Zapomniałem jeszcze zaznaczyć, że interesują mnie też przeglądarki z jakich korzystacie: wbudowana, Mini-Opera - tutaj można się pobawić http://www.opera.com/mini/demo - inna, jaka?.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korzystam jak gdzieś czekam, jadę pociągiem czy muszę szybko znaleźć jakąś informację, itp. Najczęściej sprawdzam pocztę, di.pl, kilka serwisów, które ślędzę. Mankamenty to pisanie na dotykowym ekranie, szybkość ładownia stron, poza miastami i w budynkach słabszy zasięg. Przeglądanie stron czy serwisów jest znacznie łatwiejsze niż wykonanie jakiejś konkretnej operacji typu rejestracja, założenie konta na jakimś serwisie czy wykonanie przelewu.

 

edit: Opera Mobile

Edited by monty

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korzystam więcej i częściej niż ze stacjonarnego. Wolę przeglądać normalne wersje stron niż mobilne, gdyż mobilne przeważnie mają bardzo ograniczoną funkcjonalność. Chciałbym mieć większy ekran. Czekam na ipad. :)

 

Safari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Codziennie korzystam z iphona jako przegladarki internetu - wiekszosc czasu na uczelni, w samochodzie etc ;-)

 

Tak jak moj poprzednik wole pelne wersje stron niz mobilne ;-)

 

Wczesniej posiadajac nokie 5800 i n95 korzystalem tylko z Opery Mini i bylem zadowolony.. aktualnie korzystam z Safari i jestem baardzo zadowolony ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam netbooka wielkości zeszytu. Nie wiem czy można to określić jako klasyczne urządzenie mobilne, ale ja je tak traktuje, bo jest ze mną prawie wszędzie. Działa z normalnym xp i firefoxem oraz operą.

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samsung Omnia - korzystam z wbudowanej przeglądarki.

Korzystam gdy muszę, czyli jeśli jestem poza biurem/domem.

Najczęściej jest to sprawdzenie poczty, konta w banku, komunikacji miejskiej i czasem poczytam jakieś informacje lub przeglądnę YouTube ale to tylko jak czekam gdzieś w kolejkach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Używam głównie do sprawdzania wyników sportowych oraz obstawiania u buków. Korzystam dość często, głównie zagranicą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za cenne info i proszę o jeszcze :blush:

 

Wklejam ciekawy link dotyczący rynku przeglądarek mobilnych na świecie. Nie spodziewałem się takiego udziału iPhone :blush: myślałem, że Opera mocniej "siedzi"

http://ow.ly/1iuRk

 

Tu dla porównania przeglądarki stacjonarne - Opera też "dołuje" a Chrome idzie pod "górkę". O IE nie wspominam bo chyba nikt nie lubi.

http://gs.statcounter.com/

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam samsunga omnie i normalnie paranoja pomimo wi-fi. Bardzo denerwujące jak dla mnie i czasochłonne, więc jeśli nie mam takiej nagłej potrzeby to nie robię tego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×