Jump to content
Guest Michal

Na domenę pracujemy 7 godzin rocznie

Recommended Posts

Guest Michal
Przeciętny Polak musi pracować 7 godzin, aby zarobić na rok utrzymania domeny .pl. Dla porównania - Niemiec musi na swoją domenę narodową (.de) pracować jedynie 40 minut - czytamy na blogu Domain Name Zone.

 

http://di.com.pl/news/17541,Na_domene_prac...in_rocznie.html

 

Ciesze sie, ze wiesc sie rozchodzi :)

 

Oryginal: http://www.dnz.pl/blog/polak-pracuje-7-god...manie-domeny-pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

może wkońcu przestaną Nas okradać i zmniejszą te ceny, bo co z tego że są promocje jak i tak później minimum 100zł brutto trzeba wydać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
może wkońcu przestaną Nas okradać i zmniejszą te ceny, bo co z tego że są promocje jak i tak później minimum 100zł brutto trzeba wydać :(

 

Tak moze lekko OT, ale czemu nazywasz to okradaniem?

 

Czy ktos Ci zabiera cos z portfela wbrew Twej woli?

Jesli tak, to zglos to na policje ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak moze lekko OT, ale czemu nazywasz to okradaniem?

A jak byś nazwał branie około 50% wartości kontraktu za pośrednictwo? A jak odliczymy vat to nawet i więcej %

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jak byś nazwał branie około 50% wartości kontraktu za pośrednictwo? A jak odliczymy vat to nawet i więcej %

Dokładnie! A najgorsi to są Ci złodzieje co to kupią domenę za 49,90 zł netto, a później sprzedają za kilka tysięcy zł! Mam nadzieję, że Policja dobierze im się do skóry! Spekulujący oligarchowie!

TN

 

Dla tych co nie zauważyli, to była ironia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wystraczy porównąć ceny innych domen o wiele bardziej atrakcyjncyh niż .pl np. .com ;-) Parodia. Ale w końcu "to Polska". Hehe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dokładnie! A najgorsi to są Ci złodzieje co to kupią domenę za 49,90 zł netto, a później sprzedają za kilka tysięcy zł! Mam nadzieję, że Policja dobierze im się do skóry! Spekulujący oligarchowie!

TN

 

Dla tych co nie zauważyli, to była ironia

Nie wiem cyemu pryztocyześ moją wypowiedz, ja miałem na myśli, że NASK bierze 50% dla siebie (mam na myśli z ceny odnowienia)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem cyemu pryztocyześ moją wypowiedz, ja miałem na myśli, że NASK bierze 50% dla siebie (mam na myśli z ceny odnowienia)

A na czym według Ciebie powinen zarabiać NASK, żebyś nie czuł się okradany (ile % im się należy)? Jeśli dobrze rozumiem Twoje rozumowanie, to chciałbyś ograniczyć maksymalny zarobek NASKu do x%, tak?

Postaw się z drugiej strony (ze strony sprzedawcy). Czy nie jest kradzieżą pobranie 5000% za pośrednictwo w rejestracji domeny kwiaty.pl, którą sprzedałeś właśnie kwiaciarni? Zostawiam Ci to do przemyślenia.

Pozdrawiam

TN

Share this post


Link to post
Share on other sites
A na czym według Ciebie powinen zarabiać NASK, żebyś nie czuł się okradany (ile % im się należy)? Jeśli dobrze rozumiem Twoje rozumowanie, to chciałbyś ograniczyć maksymalny zarobek NASKu do x%, tak?

ICANN jakoś bierze 20 centów a nie 60zł od każdej domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ICANN jakoś bierze 20 centów a nie 60zł od każdej domeny.

 

ICANN nie obsługuje domen od strony technicznej, tylko odpowiednie rejestry domen takie jak VeriSign dla .com i .net, Public Interest Registry dla .org, Afillias Limited dla .info, Neulevel dla .biz itd. Te rejestry pobierają zwykle opłaty w wysokości kilku $. Oczywiście jest to mniej niż 60 zł, ale są też kraje, w których pobiera się za rejestrację dużo więcej niż w Polsce. Generalnie zasada jest taka, że im więcej domen obsługuje dany rejestr domen (np. NASK) tym domeny są tańsze.

 

--

Daniel Dryzek

http://active24.pl/dnt - testuj domeny za 1.60 PLN!

http://domenytanio.pl - domeny .pl IDN tylko 9.00 PLN

Share this post


Link to post
Share on other sites
Generalnie zasada jest taka, że im więcej domen obsługuje dany rejestr domen (np. NASK) tym domeny są tańsze.

A może im są tańsze tym więcej ich obsługuje, bo to, zdaje się, jest bardziej prawidłowe rozumowanie...

Share this post


Link to post
Share on other sites
A może im są tańsze tym więcej ich obsługuje, bo to, zdaje się, jest bardziej prawidłowe rozumowanie...

 

Tak - ten mechanizm działa w obie strony - wszystko zależy od polityki cenowej rejestru domen.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×