Jump to content
Sign in to follow this  
klopikxda

.com.pl upada ??? maleje zainteresowanie ???

Recommended Posts

Możecie mi powiedzieć co się dzieje z końcówką .com.pl ???

 

Czemu pytam ?

 

podczas rejestracji kilku domen zauważyłem że wiele domen 3-literowych i kilka dwuliterowch ma wolne oznaczenia domen .com.pl

 

To nietypowe dla tak krótkich domen.

 

Spoko jeśli są to chamskie ogonki typu óóą.com.pl , ale tuk.com.pl ? Czy dwuliterowe fy.com.pl ?

 

Czy inwestowanie w domeny z końcówką .com.pl stało się mało opłacalne ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie interesowałem się do tej pory com.pl, ale nie zdziwiłbym się jeśli byłoby tak, że brak zainteresowania tymi domenami :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiadomo że .pl jest najlepszą domeną, ale jak przeglądam ostatnio internet całkiem dużo firm stosuje manewr wykupywania dla siebie domen z pogranicza .com i .pl czyli .com.pl ( wolałbym nie robić ikomu reklamy) .

 

Ciekawi mnie tylko dlaczego tak się dzieje że nikt ich nie rejestrował. Pewnie i tek wszystko zależy od słowa kluczowego.

 

Na wszelki wypadek zarezerwowałem sobie kilka tych .com.pl do obejrzenia przez kilka osób - może sobie coś wybiorą.

 

Do tego złapałem kilka dwuliterowych bez ogonków - zobaczymy co będzie.

 

Tylko kwestią otwartą pozostaje tak duża różnorodność domen .com.pl wolnych do rejestracji i do tego z łatwym nazwami.

 

Tylko dlaczego tak się dzieje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeszcze nie widziałem fajnych keywordów wolnych w com.pl, (jak masz jakieś to śmiało wyślij mi listę na Pw),

a co do wolnych 2 znakowych com.pl to na zdrowy rozsądek one nie są wcale takie krótkie, po co komu domena 2 znakowa skoro po kropce jest jeszcze 6 znaków.

nie ma co porównywać z wartością i popytem na 2literowe .pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

com.pl - to slabo, nie warto sie tym zainteresowac.

 

mozna tylko sprzedawac za kilkaset PLN - ale czasami nawet za 1500+

 

ale takie groszy prawdziwych domenerow nie interesuje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

zależy co rozumiesz przez pojęcie "prawdziwy domainer" - osobę która sprzedaję domenę za XX XXX zł ?

 

Dla mnie domaining to takie same negocjacje jak w każdej branży - sprzedajesz swój towar z zyskiem.

 

Jeśli dostaniesz 50 % więcej niż zapłaciłeś z wszystkimi kosztami to już jest dobrze, a interes się kręci.

 

Ale wracając do tematu:

 

Opłaca się rejestrować te trzy i dwu literowe sub-domeny .com.pl ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Opłaca się rejestrować te trzy i dwu literowe sub-domeny .com.pl ?

Gdyby się opłacało to pewnie ktoś by je już zarejestrował :D

 

A na poważnie - od czasu do czasu słychać jeszcze o ciekawych sprzedażach domen .com.pl - nawet za kilka tysięcy PLN, ale prawda jest taka, że jeśli inwestować w te domeny to moim zdaniem w krótkim terminie. Szybko zarobić na nich póki się jeszcze da, bo to rozszerzenie raczej bez przyszłości. Piszę raczej, bo wróżką nie jestem i wszystko jest możliwe :blink:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Możecie mi powiedzieć co się dzieje z końcówką .com.pl ???

Nic się nie dzieje nowego. Po prostu ***.com.pl jest warta około 10% wartości równoważnej domeny @@@.pl więc jeśli peelka jest warta poniżej 1000 PLN to subdomena .com.pl poniżej 100 PLN. Więc tylko wartość kolekcjonerska.

Oczywiście z najlepszych keywordów nikt nie będzie rezygnował, ale coś, co się opłaca zarejestrować w .pl niekoniecznie już jest interesujące w .com.pl.

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

vision.com.pl

mercedes.com.pl

foteliki.com.pl

smyk.com.pl

betathome.com.pl

think.com.pl

partner.com.pl

reisswolf.com.pl

dziewczynki.com.pl

pozycjoner.com.pl

evo.com.pl

wyszukiwarka.com.pl

praktiker.com.pl

aukcje.com.pl

lh.com.pl

medicus.com.pl

 

*Korzystałem z info na Cenydomen.pl

 

Sprzedane od 2009 powyżej 1 k (max 18 k) Chyba nie jest tak źle z tymi com.pl oczywiście ich wartość w stosunku do peelek jest dużo mniejsza ale lepiej mieć dobrądomenę.com.pl niż :blink: .pl

Moja najlepiej zarabiająca na parkingu domena to właśnie .com.pl

Edited by promedica

Share this post


Link to post
Share on other sites

W którejś z reklam w TV występuje koleś, który mówi, że założył właśnie swój pierwszy biznes - sklep internetowy.

W tle widać końcówkę com.pl praktycznie cały czas trwania spotu. Nie wiem, czego to reklama, Ery bodajże.

Świadczy to o tym, że wśród Polaków domena com.pl nadal jest pożądana i traktowana równorzędnie z .pl

 

Ja jednak odpuściłem sobie "kompeelki" :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka dni temu wpadła mi w oko: szafymetalowe.com.pl.

Domena przez tydzień była wolna. Dzisiaj chciałem zarejestrować... a we whois firma z branży :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie zapominajcie, że nie każdego stać na Lexusa.... a kazdy chce czymś jezdzic

 

dobre keywordy beda zawsze w cenie, ale np 3literówki juz nie

Share this post


Link to post
Share on other sites

witam

 

u EU domeny com.pl maja wartosc, wystarczy spojrzec na niektore firmy, ktore to mimo posiadania domen pl uzywaja com.pl. jest to chyba zaszlosc, albo proba nawiazania do com - ale tak czy owak domeny com.pl nie maja sie zle i mysle ze jescze dlugo nie beda sie tak mialy. :blink:

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakiś czas temu e-bank.com.pl sprzedałem za 1k komuś z tego forum zresztą...

 

Tak ze nie jest źle a domeny branżowe myślę ,że jeszcze długo będą osiągały przyzwoite ceny.

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy tak jest w praktyce, ale intuicja podpowiada mi, że postrzegane jako prestiżowe (a przez to również wysoko cenione) są .com.pl z nazwami własnymi firm. Mówię o domenach typu: computron.com.pl, eag.com.pl, biedrzycki.com.pl.

 

Natomiast mniej prestiżowe i niżej cenione (lub w ogóle bezwartościowe) są domeny typu generycznego. Domena meblekuchenne.pl może być warta grube tysiące, ale meblekuchenne.com.pl już niekoniecznie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×