Jump to content
monty

reklamy zgodne z keywordem i dobrane przypadkowo

Recommended Posts

Zaparkowałem przechwyconą domenę po serwisie. Ma fajny ruch ale słaby CTR (~5%). Zacząłem sprawdzać na różnych komputerach i przeglądarkach co za reklamy się wyświetlają. Okazało się, że zależnie od komputera i przeglądarki (IE,FF,Opera) wyświetlają się reklamy zgodne z ustawionym keywordem lub całkowicie przypadkowe. Reguły nie ma, że np. na FF jest ok a na IE już nie. Na jednym kompie linki sponsorowane nie wyświetliły się wcale choć dla innej domeny już tak. Czy to norma?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli to nie sprawdzisz na czystej instalacje: nie wiadomo o co chodzi.

Inaczej każda przeglądarka może mieć inne cookies, inna historia i Google skąd wybiera tematyczność do linków.

 

Tak samo jak wtedy, kiedy oglądam kilkanaście niemieckie strony, i potem na pierwszych polskich stron Google czasami nadal wyświetla niemieckojęzyczne reklamy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thanks. No faktycznie wyczyszczenie cookies i historii zmienia zawartość strony. Teraz wyświetlają się reklamy wg. słowa kluczowego. Dziwne jednak, że dla innych domen nie było takich różnic..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mam problem z jedna domena - chlodniakielce.pl ... za chiny nie moge ustawic keywordow aby sie wyswitelaly odpowiednie reklamy... probowalem juz wszystkich... zywnosc, transport zywnosci, dostawa, mrozonki, lody, frytki, owoce, warzywa, hurtownia - i za kazdym razem wyswietlaja sie reklamy - kup telefon, praca dla asystentki, randki, reklamy... moze macie pomysl co z tym zrobic?

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bo Google pamięta, co Ty lubisz :)!

 

U mnie wyświetlą się "normalne" reklamy:

"Owoce warzywa program CRM

Chłodnia ŁAGROM - Gostyń

Skup owoców i cebuli"

itd.

 

Jak Monty już pisał: No faktycznie wyczyszczenie cookies i historii zmienia zawartość strony.

Spróbowałeś tego?

Share this post


Link to post
Share on other sites

czyscilem cookies i nic... na IE i FF - to samo... a jakie masz slowka ustawione... jaki szablon i kategoria?

Edited by domensa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dotycze chlodniakielce.pl.

 

To spróbuj Operę albo Safari - problem jest u Ciebie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×