Jump to content
Czyzis

standard propagowania domen na sprzedaż

Recommended Posts

Powstała masa portfolio, giełd, serwisów aukcyjnych, znalezienie odpowiedniej domeny jest utrudnione,

gdy chcę znaleźć informacje dotyczące domen z danego tematu,

czy są chętni zainteresowani propogowaniem informacji o swoich domenach na sprzedaż?

 

mam na myśli udostępnianie informacji o domenach w formie pliku .txt, który podobnie jak wygasające domeny NASK są udostępniane każdemu zainteresowanemu.

 

Odnoszę wrażenie, że łatwiej byłoby każdemu zainteresowanemu odnaleźć interesującą domenę, gdyby

każdy kto ma portfolio oprócz skryptu prezentującego domeny

zamieszczał plik tekstowy w formacie, np .csv

Mogłoby to wyglądać tak:

 

1 linijka z nagłówkami:

Nazwa domeny ; cena brutto ; waluta ; słowa klucze ; sposób wydania ; dokument

 

2 linijka i podobnie kolejne

jakasnazwa.pl ; 100 ; PLN ; nazwa, branża, synonimy, skojarzenia ; AuthInfo ; Faktura VAT

 

Korzyści dla sprzedającego są takie, że każdy kto zajmuje się domenami, może obok swoich domen zamieścić dane o innej domenie,

nie sądze, żeby z tego powodu ktokolwiek miał ucierpieć, gdyż każda domena jest inna.

 

Oczywiście jest kilka sporych serwisów prezentujacych domeny, ale tutaj mam na myśli

szybkie znalezienie odpowiedniej domeny wraz z konkretną ceną, gdyby scalić te wszystkie domeny w jedną dużą bazę,

na pewno byłoby łatwiej znaleźć domenę dla klienta końcowego, w końcu jest też wielu pośredników, którzy szukają odpowiednej domeny

w ten sposób, można dać komuś zarobić na pośrednictwie w sprzedaży...

 

To tylko zarys idei, więc będę wdzięczny za spostrzeżenia.

 

Z drugiej strony ciekawi mnie, czy zamieszczenie informacji o nazwie i cenie domeny, ewentualnie linku do nieswojej oferty domeny na sprzedaż byłoby pozytywnie widziane?

Edited by Czyzis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×