Jump to content
Sign in to follow this  
DontPanic

dropped/namedrive

Recommended Posts

witam

mam taki problem

rejestruje sobie domeny w home.pl

mam swojego konto na namedrive

i chcę wystawić je na dropped.pl

z tego co wiem dropped i namedrive są ze sobą w pewien sposób powiązane, zakładając że domene rejestrowałbym w dropped. ale ja mam na home.pl

jak moge zaparkować domeny w dropped ?

 

z góry dziękuje za pomoc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko pomieszałeś :)

 

Dropped to rejestrator, Namedrive to parking. Możesz dodać domeny do namedrive, nie zabierając z home.pl Jeśli chcesz przeniesc do dropped, to robisz to przy pomocy kodu authinfo.

 

PS. Może pomyliłeś Namedrive z Aftermarket? :) Bo AM i dropped to faktycznie to samo. Można wystawiać aukcje domen na Aftermarket domen ktore są utrzymywane u innych rejestratorow, ale wtedy po zakonczeniu aukcji masz tylko kilka dni na dostarczenie kodu authinfo dla danej domeny. Jeśli tego nie zrobisz, nie zdążysz, poniesiesz karę finansową.

Edited by Jaca869

Share this post


Link to post
Share on other sites
witam

mam taki problem

rejestruje sobie domeny w home.pl

mam swojego konto na namedrive

i chcę wystawić je na dropped.pl

z tego co wiem dropped i namedrive są ze sobą w pewien sposób powiązane, zakładając że domene rejestrowałbym w dropped. ale ja mam na home.pl

jak moge zaparkować domeny w dropped ?

 

z góry dziękuje za pomoc

 

Z Twojego postu nie wynika jasno o co Ci naprawdę chodzi. Domyślam się, że chcesz zarabiać na reklamach wyświetlanych pod domenami w serwisie Namedrive. Jeśli tak, nie musisz w tym celu przenosić domen do dropped. W panelu Home możesz zmienić DNSy lub wykonać odpowiednie przekierowanie. Wcześniej oczywiście musisz dodać domeny do parkingu w Namedrive.

Współpraca Dropped z Namedrive polega m.in. na tym, że możesz łatwiej i szybciej i oraz w sposób bardziej zorganizowany dodawać domeny do systemu Namedrive (do parkingu). Podobną usługę oferuje też PPD.pl

 

Jeśli chcesz przenieść domeny z home do innego rejestratora musisz wypełnić odpowiedni wniosek o wydanie kodu authinfo i przesłać emailem do home, ale to już inna bajka...

Edited by uzytkownik

Share this post


Link to post
Share on other sites

racja pomieszałem

wygląda to tak:

moim rejestratorem jest home.pl

na namedrive mam konto i wystawione domeny. reklamy itd.

ale chce przeniesc je do aftermarket i tam wystawic na sprzedaz.

 

jak zdobyc i co to jest kod authinfo (dopiero się ucze)

 

dziękuje za pomoc i pozdrawiam !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod authinfo służy do przeniesienia danej domeny do innego rejestratora, czyli w tym przypadku do dropped.pl (czyli Aftermarket). Jeśli kupiłeś domeny w cenach nie promocyjncyh, tzn nie za np. 1pln, 0pln to nie powinno być problemu z uzyskaniem tego kodu w home.pl. W innym razie, raczej bedziesz musial doplacic cos aby go otrzymać. Najlepiej jak dowiesz się u źródła, czyli pytaj home.pl jak go zdobyć i czy musisz coś płacić.

 

Jak już będziesz miał ten kod, to możesz na Aftermarket wystawić aukcję, zaznaczając że podasz kod dopiero po zakończeniu aukcji, lub przenieść do dropped.pl i dopiero wtedy wystawić aukcję.

 

Reklamy się wyświetlają na Namedrive, bo masz ustawione przekierowanie domeny na adres namedrive, badz ustawione tak DNSy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
racja pomieszałem

wygląda to tak:

moim rejestratorem jest home.pl

na namedrive mam konto i wystawione domeny. reklamy itd.

ale chce przeniesc je do aftermarket i tam wystawic na sprzedaz.

 

jak zdobyc i co to jest kod authinfo (dopiero się ucze)

 

dziękuje za pomoc i pozdrawiam !

 

Kod authinfo to taki identyfikator domeny, kod autoryzacyjny. Jest to ciąg znaków.

Ze strony home pobierasz plik z wnioskiem, wydrukowujesz, wypelniasz, skanujesz wniosek, skanujesz dowod tozsamosci i wysyłasz to wszystko poprzez formularz na stronie.

Powinieneś otrzymać na email kod w przeciągu 24h. Jesli brales domeny w promocji za 0 zł musisz za kazda z nich doplacic 12zł. Uzyskany kod wklepujesz w panelu nowego rejestratora (Dropped, PPD) (odszukaj w panelu zakladke "transfer domeny"). Chwile potem otrzymasz email z linkiem do potwierdzenia transferu domeny. Klikasz i domena przechodzi do nowego rejestratora.

Edited by uzytkownik

Share this post


Link to post
Share on other sites

domeny były opłacone odpowiednio: pl (9,90zl) com, eu (19,90zl)

jeśli otrzymam ten kod to ma to jakis wplyw na okres na jaki zostala oplacona domena? (np. domena jest oplacona na rok a ja ją po pół roku przenosze do nowego rejestratora)

 

pzdr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że autorowi chodzi zupełnie o inna kwestię. Mając zarejestrowane domeny w home.pl nic nie stoi na przeszkodzie aby je eksponować na giełdzie lub aukcjach AfterMarket - bez konieczności ich transferu.

Napisz do supportu Dropped o umożliwienie importu do panelu AfterMarket (to nie jest transfer) domen zarejestrowanych gdzie indziej.

Zaimportowanie czyli wyeksponowanie domen w AfterMarket nie zakłóci dalszego ich parkowania w ND ani nie wymaga zmiany dns.

Share this post


Link to post
Share on other sites
tak byłoby najlepiej.

tylko, że będe musiał je pościągać z NDX Market ?

 

pzdr

Nie. Jeśli na AM nie wyeksponujesz z cenami to nie będzie to kolidowało z NDX.

Share this post


Link to post
Share on other sites
a jesli na NDX mam x cene do na AM musialbym dac tez po x cenie?

 

pzdr

Myślisz trochę....?

Masz wystawiona aukcję na NDX oraz na AM. Pomyśl teraz jakie będą konsekwencje gdy nagle ktoś lub dwie osoby zalicytują: jedna na NDX a druga na AM. Masz dwie takie same domeny, żeby każdemu dogodzić?

Share this post


Link to post
Share on other sites

myślałem że działa zasada z którą spotkałem się na aukcjach allegro:

"zastrzegam sobie prawo do wcześniejszego przerwania aukcji, gdyż domena wystawiona jest w kilku miejscach"

często coś w ten deseń niektórzy umieszczają na swoich auckajach

Share this post


Link to post
Share on other sites
myślałem że działa zasada z którą spotkałem się na aukcjach allegro:

"zastrzegam sobie prawo do wcześniejszego przerwania aukcji, gdyż domena wystawiona jest w kilku miejscach"

często coś w ten deseń niektórzy umieszczają na swoich auckajach

Uważasz, że to jest zasada?

To jest jakaś popierdółka, zero jakiejś elementarnej przyzwoitości...

Rozumiem sprzedaż kilku produktów tej samej marki ale domenę, która jest jedna, jedyna, wyjątkowa i niepowtarzalna. :)

Chyba jeszcze nigdy nie spotkałeś się z sytuacją - czegoś bardzo pragniesz, uważasz, ze umowa, którą zawarłeś jest święta aż tu nagle ktoś oświadcza, że ma Ciebie głęboko w poważaniu...

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

no dobra, ale o co mi chodzi.

na NDX domeny mam w kategorii sprzedaz:kontakt

jedna domena ma sprzedaz:tak, cena xxx

 

zaś w AM chcialbym konkretne kwoty wystawic. ceny minimalne itd. i zalezy mi na tym by nie bylo kolizji z NDX

 

pzdr

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę, że autorowi chodzi zupełnie o inna kwestię. Mając zarejestrowane domeny w home.pl nic nie stoi na przeszkodzie aby je eksponować na giełdzie lub aukcjach AfterMarket - bez konieczności ich transferu.

Napisz do supportu Dropped o umożliwienie importu do panelu AfterMarket (to nie jest transfer) domen zarejestrowanych gdzie indziej.

Zaimportowanie czyli wyeksponowanie domen w AfterMarket nie zakłóci dalszego ich parkowania w ND ani nie wymaga zmiany dns.

z dropped odpisali mi że mam już tą usługę aktywowaną. w jaki sposób mogę teraz dodać swoje domeny do aftermarket?

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
z dropped odpisali mi że mam już tą usługę aktywowaną. w jaki sposób mogę teraz dodać swoje domeny do aftermarket?

 

pozdrawiam

To powinno być w menu "sprzedawaj domeny" > "importuj domeny"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×