Jump to content
Sign in to follow this  
Jachu19

Parking a liczba zapytan o domene. Czy to sie opłaca ?

Recommended Posts

Pomyślałem ostatnio o założeniu konta w ND, ale jak wchodzie na zaparkowane domeny to okazuje sie że w niektórych w ogóle nie ma pola do złożenia oferty a w niektórych jest mocno ukryte. Pytanie pierwsze. Czy da się jakoś zrobić coś żeby na górze strony była jasna i wydoczna inforamcja o tym że domena jest na sprzedaż i jak można ją odkupić ?

 

Bo szczerze mówiąc gdybym się nie interesował domenami to wchodząc na taka stronę bym pomyślał, że strona jest do zagospodarowania i bym pomyślał o kupnie innej.

 

No i teraz drugie pytanie. Czy zauważacie w związku z tym spadek zapytań dla domen zaparkowanych w stosunku do domen przekierowanych np. na giełdę AM ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tam gdzie optymalizujesz domenę, musisz wybrać czy ma być widoczna jako na sprzedaż, kontakt itp... Możliwe, że niektóre layouty też nie są zbyt przyjazne i słabo na nich widać opcję: "Skontaktuj się z Właścicielem" :) Ogólnie również już jakiś czas temu doszedłem do wniosku, że dla wielu ludzi taka strona parkingowa wyda się jako zwykła strona internetowa. Mało kto wie, że istnieje coś takiego jak parking domenitp... Wchodzi, widzi coś, to znaczy że domena już zajęta. Myślę, że domeny lepsze, gdzie nie ma jakichś super zarobków z zarobku powinny przekierowywać na kup tera/negocjuj cenę na Dropped, lub na odpowiednie info z informacją, że domena jest na sprzedaż ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czy regulamin ND zabrania "sztucznego nabijania ruchu" na domenę. Chodzi np. o przekierowanie z innych stron. Bo wiem ze z pozycjonowaniem coś jest ze nie można ale nie wiem jak z przekierowaniem.

 

Bo w sumie utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że lepiej nie parkować, ale jakbym miął jakiś większy ruch to przynajmniej na przedłużenie części domen by było.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z regulaminu ND

Niektóre z niedozwolonych metod zwiększania ruchu to: blogi / fora, linki do galerii zdjęć, opłacony ruch (PTR/PTC), ruch przekierowany linkami itp. Jeśli ruch na państwa domenie pochodzi z innych źródeł niż bezpośrednia nawigacja lub z wyników wyszukiwarek, musi to być najpierw zatwierdzone przez ND. Prowadzone są regularnie kontrole i ND zastrzega sobie prawo zawieszenia domeny w PPD jeśli będzie podejrzenie, że ruch na tej domenie jest opłacany, wygenerowany lub przekierowany w jakikolwiek sposób naruszający te warunki i ustalenia. Użytkownicy mogą co jakiś czas sprawdzać swoje zaparkowane domeny, aby upewnić się, że są odpowiednio ustawione, ale nie mogą klikać żadnych linków reklamowych. Nie można przekierować na domeny w PPD ruchu z innych domen. Ruch na domenie musi pochodzić albo z bezpośredniej nawigacji lub z wyników wyszukiwarek, nie może być przekierowany z innych domen, niezależnie od tego czy te domeny znajdują się w PPD czy też nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki.

Szkoda bo w sumie to co im za różnica skąd jest ruch, ważne ze znalazł się ktoś kto klika w reklamę (odbiorca reklamy). Chyba po to reklamy są żeby je jak najwięcej ludzi widziało, ale trudno :/

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki.

Szkoda bo w sumie to co im za różnica skąd jest ruch, ważne ze znalazł się ktoś kto klika w reklamę (odbiorca reklamy). Chyba po to reklamy są żeby je jak najwięcej ludzi widziało, ale trudno :/

Tylko, że google ma inną politykę w tym zakresie, chroni zleceniodawców reklam, dywersyfikuje wyświetlanie reklam. Efekt końcowy jest taki sam - kasa trafia do g ale klient nie może zarzucić, że reklama nie była efektywna lub, że została "wyklikana" na jednej stronie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Jeśli sprzedaję cegły, to chcę aby moje reklamy wyświetlane były osobom szukającym cegieł, a nie tysiącom nastolatek źle wpisujących sŁitaśśne adresiki nk, fotka itp :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×